Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagshelg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg, medel
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: söndag 5 maj 2019

D21

4 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SjölanderOK Rodhen33:217:59
2Terese HerlinAttunda OK43:16+9:5510:22
3Lisa JohanssonOK Rodhen45:30+12:0910:54
4Maria JanssonOK Linné47:50+14:2911:28
5Carolina JonsellOK Linné47:56+14:3511:29
6Audrey FoleySigtuna OK1:00:49+27:2814:35
7Kristina CanowOK Österåker1:05:46+32:2515:46
8Nayara GillsparrOK Österåker1:35:46+1:02:2522:57
9Mikaela WallerströmOK Österåker1:42:04+1:08:4324:28
Emma Pihl SkoogOK Linnéej start
Elin SjölanderOK Rodhenej start
Emma BromarkLånghundra IFej start

H21

5 230 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonLånghundra IF36:537:03
2Johan EdenhamnLänna IF40:00+3:077:38
3Arvid UmegårdLånghundra IF40:08+3:157:40
4Aron HellgrenIF Thor42:05+5:128:02
5Henrik SundblomRånäs OK42:34+5:418:08
6Oskar SundblomRånäs OK45:22+8:298:40
7Viktor JemthIF Thor46:24+9:318:52
8Alexander AlnessLånghundra IF46:45+9:528:56
9Johan LindqvistTäby OK49:28+12:359:27
10Marcus EkmanTäby OK49:55+13:029:32
11William HultqvistVallentuna-Össeby OL55:51+18:5810:40
12Tobias AnderssonOK Österåker56:52+19:5910:52
13Björn JohanssonOK Borgen57:32+20:3911:00
14Filip LindqvistTäby OK1:20:39+43:4615:25
Ulrik ImbergOK Linnéej start
Otto BalckTäby OKej start

H18

4 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SegermanIF Thor52:0312:28
2Albin ErikssonIF Thor1:10:42+18:3916:57

D16

3 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK40:1811:21
2Fannie SjölanderOK Rodhen41:07+0:4911:34
3Johanna RoosOK Linné41:33+1:1511:42
4Tyra ForsbergValbo AIF43:51+3:3312:21
5Wilma JosefssonVäsby OK46:34+6:1613:07
6Fanny CedstedtLånghundra IF46:50+6:3213:11
7Ines AarnioOK Linné47:03+6:4513:15
8Doris IkoTäby OK47:25+7:0713:21
9Agnes WeissLånghundra IF51:09+10:5114:24
10Lovisa BolanderSigtuna OK53:28+13:1015:03
11Ellen HannrupIF Thor54:15+13:5715:16
12Felicia SvenssonRasbo IK54:54+14:3615:27
13Moa LundinOK Linné55:19+15:0115:34
14Isabelle StåhlbrandtRasbo IK1:01:29+21:1117:19
15Linn RistoOK Linné1:02:05+21:4717:29
16Vera HallgrenOK Österåker1:04:35+24:1718:11
Lisa NilssonOK Linnéej godkänd
Erica KarlssonOK Rodhenej godkänd
Cornelia KrafftLänna IFej start

H16

3 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HenrikssonRånäs OK34:589:50
2Pelle NilssonOK Linné35:17+0:199:56
3Simon ClaessonOK Rodhen37:19+2:2110:30
4Gustav LyckebäckSigtuna OK41:11+6:1311:36
5Albin WarvelinLånghundra IF47:29+12:3113:22
6Jacob WaleOK Roslagen49:03+14:0513:49
7Sean BerglundSigtuna OK51:55+16:5714:37
8William LeijonspjuthSigtuna OK54:46+19:4815:25
9Elias StrömlandSigtuna OK55:30+20:3215:38
Axel GidlundOK Linnéej godkänd

D14

3 140 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice RökenTäby OK33:5010:46
2Elsa HedinOK Linné35:03+1:1311:09
3Lovisa NordquistTäby OK37:19+3:2911:53
4Olivia UnnerudLånghundra IF39:10+5:2012:28
5Emmy RoosIF Thor40:41+6:5112:57
6Isabel UnnerudLånghundra IF43:33+9:4313:52
7Elise MagnussonSigtuna OK47:29+13:3915:07
8Alva OláRånäs OK54:11+20:2117:15
9Alva LarssonOK Linné1:06:13+32:2321:05
Klara SkunckeTäby OKej godkänd
Frida MelinOK Rodhenej godkänd
Emily KruysIF Thorej start

H14

3 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LundellOK Österåker25:498:13
2Valle LarssonIF Thor26:18+0:298:22
3Aron BromanLänna IF27:38+1:498:48
4Emil ÅbergOK Linné28:54+3:059:12
5Felix JohnssonOK Linné28:59+3:109:13
6Axel BalckTäby OK33:54+8:0510:47
7Love UmegårdLånghundra IF34:22+8:3310:56
8Noah SantaliusVäsby OK34:32+8:4310:59
9Hugo ÖrtlundRånäs OK37:55+12:0612:04
10Emil AnterudVäsby OK39:28+13:3912:34
11Gustav SvenssonRånäs OK41:35+15:4613:14
12Elis HanssonIF Thor46:18+20:2914:44
13Simon SegermanIF Thor49:33+23:4415:46
14Sebastian RönnqvistSigtuna OK2:24:49+1:59:0046:07
Elias WesterberghRasbo IKej start

D12

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida RökenTäby OK32:3813:15
2Maja LyckebäckSigtuna OK44:25+11:4718:03
3Alma WesselLänna IF50:12+17:3420:24
4Dagny IkoTäby OK1:03:00+30:2225:36
Sara RoosOK Linnéej start
Ellen AarnioOK Linnéej start

H12

2 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot HellgrenIF Thor28:4911:42
2Jelmer SellingLänna IF28:50+0:0111:43
3Gustav LindbergOK Roslagen28:52+0:0311:44
4Wilmer HagrotTäby OK30:12+1:2312:16
5Petter LjungquistTäby OK30:31+1:4212:24
6Vilhelm SödermanOK Rodhen36:07+7:1814:40
7Eric HenrikssonRånäs OK37:43+8:5415:19
8Oliver ErlandssonLänna IF39:39+10:5016:07
9Erik BalckTäby OK40:16+11:2716:22
10Victor GranathVäsby OK42:44+13:5517:22
11Theo RistoOK Linné45:21+16:3218:26
12Rickard JemthIF Thor59:09+30:2024:02
Dan TirénVallentuna-Össeby OLej godkänd
Erik ResareSigtuna OKej start

D10

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viola ForsbergValbo AIF22:0010:37
2Tuva LarssonOK Linné29:41+7:4114:20
3Sara HartvikLänna IF30:22+8:2214:40
Ellinor KruysIF Thorej start

H10

2 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred WesselLänna IF15:297:28
2Anton ÅbergOK Linné15:51+0:227:39
3Samuel AnderssonJärfälla OK19:42+4:139:31
4Aron LindbergOK Roslagen21:13+5:4410:14
5Max LindqvistTäby OK22:42+7:1310:57
6Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen24:27+8:5811:48
7Ossian OláRånäs OK24:43+9:1411:56
8Rufus ButlerLänna IF24:57+9:2812:03
9Arvid RunfeldtSigtuna OK25:33+10:0412:20
10Emil OlssonLänna IF32:06+16:3715:30
11Erik LjungquistTäby OK35:19+19:5017:03
12Wilmer NormanSigtuna OK47:35+32:0622:59
Theodore ButlerLänna IFej godkänd

D40

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helene NilssonOK Linné45:2512:41
2Josefin ErikssonLänna IF1:02:00+16:3517:19
3Ida WesselLänna IF1:47:23+1:01:5829:59
Åsa KruysIF Thorej start

H40

3 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AnderssonOK Linné32:378:16
2Emil AnderssonLänna IF33:26+0:498:29
3Björn LjungquistTäby OK35:45+3:089:04
4Mats ÅbergOK Linné37:09+4:329:25
5Jonas SellingLänna IF48:15+15:3812:14
6Torbjörn GillsparrOK Österåker53:28+20:5113:34
7Niclas PeterssonCentrum OK54:29+21:5213:49
8Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL1:05:31+32:5416:37
Henrik BoströmOK Linnéej start
Daniel RejmentOK Linnéej start

D45

3 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie BergendahlIF Thor33:179:24
2Yvonne GrehnOK Rodhen39:09+5:5211:03
3Michaela LundellOK Österåker47:20+14:0313:22
4Eva CedstedtLånghundra IF52:54+19:3714:56
5Katrin JosefssonVäsby OK56:13+22:5615:52
6Sofia KrafftLänna IF56:28+23:1115:57
7Ann-Sofie JemthIF Thor58:18+25:0116:28
8Katja KinnunenTäby OK1:00:17+27:0017:01
Marica TynellRånäs OKej start

H45

3 940 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonNyköpings OK28:267:12
2Henrik RoosOK Linné29:57+1:317:36
3John SolbreckLånghundra IF34:29+6:038:45
4Jörgen HellgrenIF Thor35:37+7:119:02
5Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL36:12+7:469:11
6Anders EdquistTäby OK38:19+9:539:43
7Per MelinOK Rodhen39:22+10:569:59
8Bo SegermanIF Thor39:53+11:2710:07
9Roger TynellRånäs OK41:44+13:1810:35
10Mårten AnterudVäsby OK43:17+14:5110:59
11Andreas KrafftLänna IF43:51+15:2511:07
12Fredrik NilssonLånghundra IF44:58+16:3211:24
13Henrik SödermanOK Rodhen49:21+20:5512:31
14Per JemthIF Thor50:02+21:3612:41
15Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:13:34+45:0818:40
Johan WesterberghRasbo IKej start

D50

3 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa HallgrenOK Österåker48:4613:46
2Kristina MarteliusAttunda OK57:04+8:1816:07
3Carina MartinssonSundbybergs IK57:58+9:1216:22
4Maria TibellLånghundra IF1:13:25+24:3920:44
5Marie ForshällenAttunda OK1:19:44+30:5822:31
6Laila SvenssonRasbo IK1:22:38+33:5223:20
Anette ArksandVallentuna-Össeby OLej start

H50

3 580 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JakobssonLånghundra IF30:458:35
2Jan SjulsIF Åland32:43+1:589:08
3Mats AjlingTäby OK33:24+2:399:19
4Jesper HenrikssonRånäs OK36:29+5:4410:11
5Christer ArksandVallentuna-Össeby OL36:38+5:5310:13
6Daniel UnnerudLånghundra IF37:22+6:3710:26
7Nicklas BergströmTäby OK39:08+8:2310:55
8Mikael NordquistTäby OK39:13+8:2810:57
9Thomas RoosIF Thor39:37+8:5211:03
10Petri SantaliusVäsby OK40:44+9:5911:22
11Svante JonsellVallentuna-Össeby OL43:04+12:1912:01
12Hans JonssonVäsby OK43:08+12:2312:02
13Johan HartvikLänna IF45:06+14:2112:35
14Bo AnderssonIF Thor53:11+22:2614:51
15Johan BalckTäby OK55:51+25:0615:36
Stefan NordströmSigtuna OKej start
Lars OlssonOK Linnéej start
Jonas GidingVallentuna-Össeby OLej start

D55

3 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla MolinAttunda OK33:589:35
2Cathrine JohanssonTierps SOK44:34+10:3612:35
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL44:34+10:3612:35
4Anette LantzOK Österåker44:50+10:5212:39
5Katarina BengtssonLånghundra IF45:21+11:2312:48
6Ann-mari SilfverLånghundra IF46:35+12:3713:09
7Pia BoudrieVäsby OK1:01:24+27:2617:20
Maria HallmansVäsby OKej godkänd
Malin BromanLänna IFej start

H55

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HambäckLånghundra IF32:539:08
2Håkan DahlbäckOK Österåker35:12+2:199:46
3Anders OhlinRånäs OK35:53+3:009:58
4Roger TinglöfVäsby OK40:35+7:4211:16
5Anders NilssonTäby OK40:50+7:5711:20
6Lars-Olof JanssonOK Linné41:15+8:2211:27
7Johan PalmgrenTäby OK41:48+8:5511:36
8Mats HerbertTäby OK41:59+9:0611:39
9Kjell RistoOK Linné42:20+9:2711:45
10Stefan MarteliusAttunda OK42:27+9:3411:47
11Per IkoTäby OK52:34+19:4114:36
12Peter WippJärla Orientering1:18:59+46:0621:56
13Per-Olof SvenssonLänna IF1:28:03+55:1024:27
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej start

D60

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Chr SchunnessonAttunda OK37:0114:04
2Susanne HolmbergOK Södertörn39:13+2:1214:54
3Christina OhlinRånäs OK49:58+12:5718:59
4Lena SjöströmUmeå OK50:45+13:4419:17
5Eva ElnerudSigtuna OK52:26+15:2519:56
6Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:23:29+46:2831:44
Monika LarssonSkarpnäcks OLej start

H60

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HjertsonOK Linné32:008:53
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK33:15+1:159:14
3Mats TibellLånghundra IF33:36+1:369:20
4Lars OhlinRånäs OK33:44+1:449:22
5Björn SöderbäckOK Linné37:40+5:4010:27
6Jan GottfridssonNorbergs OK38:00+6:0010:33
7Mikael ByströmJärfälla OK38:33+6:3310:42
8Roland JanssonOK Linné38:55+6:5510:48
9Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK40:15+8:1511:10
10Peder KarlssonRånäs OK40:30+8:3011:15
11Lars AnderssonOK Södertörn41:15+9:1511:27
12Lars LandströmLånghundra IF41:47+9:4711:36
13Stefan SundeliusJärfälla OK47:16+15:1613:07
14Lars HagrotTäby OK48:04+16:0413:21
15Magnus ForshällenAttunda OK56:09+24:0915:35
16Stefan GustafssonSkarpnäcks OL56:20+24:2015:38
Jörgen KarlssonAttunda OKej start

D65

2 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina HjertsonOK Linné37:4114:19
2Marita BergSigtuna OK42:37+4:5616:12
3Ulla GummesonVäsby OK44:37+6:5616:57
4Lena JohnssonRånäs OK55:00+17:1920:54
Lena Nyström-NilssonRånäs OKej start

H65

3 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Ove WallénTäby OK33:019:19
2Stig AnderssonOK Linné36:25+3:2410:17
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK37:43+4:4210:39
4Tor-Olof BlomsterIF Åland38:58+5:5711:00
5Leif ÅkerblomOK Österåker39:21+6:2011:06
6Lars JanlövIF Åland40:33+7:3211:27
7Lars BoudrieVäsby OK41:37+8:3611:45
8Svend Erik MathiassenOK Linné42:13+9:1211:55
9Jörgen HellbergTäby OK43:16+10:1512:13
10Kjell JanssonLånghundra IF44:13+11:1212:29
11Kjell HolmbergOK Södertörn44:49+11:4812:39
12Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL45:46+12:4512:55
13Christer NordströmOK Älvsjö-Örby47:56+14:5513:32
14Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL50:58+17:5714:23
15Per-Johan JanssonLänna IF51:11+18:1014:27
16Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF52:59+19:5814:58
17Leonard JanssonRasbo IK54:45+21:4415:27
18Lars-Erik HermanssonOK Linné56:04+23:0315:50
19Tommy HöglundLånghundra IF57:13+24:1216:09
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sture AnderssonIF Ålandej start
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start

D70

2 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta KlangLånghundra IF44:2417:20
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF45:40+1:1617:50
3Ewa NordlundLänna IF46:35+2:1118:11
4Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF48:13+3:4918:50
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL48:58+4:3419:07
6Margareta HaraldssonGustavsbergs OK55:33+11:0921:41
7Kristina ErikssonLänna IF1:03:54+19:3024:57
8Kristina Nygren FriskAttunda OK1:04:44+20:2025:17
9Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:19:04+34:4030:53
Margareta HagstedtVäsby OKej start

H70

2 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Boris HolmbergIF Åland36:3812:17
2Leif NordlundLänna IF37:02+0:2412:25
3Anders SellgrenSigtuna OK37:45+1:0712:40
4Ulf KjellinOK Hedströmmen38:03+1:2512:46
5Göran LarboAttunda OK43:00+6:2214:25
6Per-Erik WåhlbergOK Linné43:21+6:4314:32
7Torsten PetterssonLånghundra IF44:11+7:3314:49
8Lars Olavi PeldanEnebybergs IF47:35+10:5715:58
9Sven PihlEnköpings AIF47:49+11:1116:02
10Bjarne BlomsterIF Åland48:01+11:2316:06
11Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden48:14+11:3616:11
12John ÖstlundSundbybergs IK48:44+12:0616:21
13Per-Åke CarlenstamVäsby OK51:56+15:1817:25
14Mats TörngrenOK Linné1:03:00+26:2221:08
15Sten JohanssonOK Borgen1:03:16+26:3821:13
16Martyn PassmoreSigtuna OK1:04:35+27:5721:40
Göran FriskAttunda OKej godkänd
Leif BergSigtuna OKej start
Per-Johan VikforsOK Österåkerej start
Tomas ÅhgrenLånghundra IFej start

D75

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dagny GustavssonSigtuna OK28:2513:59
2Margareta HaraldssonSigtuna OK33:40+5:1516:35
3Gunnela GustafsonLänna IF50:02+21:3724:38
4Caje JacobssonIF Thor51:42+23:1725:28
5Eva von HeijneSigtuna OK57:23+28:5828:16
6Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF58:33+30:0828:50
7Margaretha NyströmLänna IF59:22+30:5729:14

H75

2 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn TirénHellas Orientering43:0714:28
2Bernt JohanssonHäverödals SK46:12+3:0515:30
3Stellan FehrnströmEnebybergs IF47:29+4:2215:56
4Håkan BoijeAttunda OK47:43+4:3616:00
5Thord RådbergOK Roslagen52:26+9:1917:35
6Sven-Olov NorlinRimbo SOK53:14+10:0717:51
7Kurt AnderssonEnebybergs IF55:56+12:4918:46
8Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:00:41+17:3420:21
9Christer SolbreckLånghundra IF1:05:11+22:0421:52
10Sven JacobssonIF Thor1:05:29+22:2221:58
11Olov JanssonHäverödals SK1:06:55+23:4822:27
12Lennart JanssonHäverödals SK1:06:57+23:5022:27
13Kurt BoströmOK Linné1:15:36+32:2925:22
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
Bo SundénKarlsbyhedens OKej godkänd
Bertil HolmgrenGävle OKej start
Bo WestlingHäverödals SKej start

D80

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt ErikssonHammarby IF OF49:4724:31
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby59:35+9:4829:21
Ann SjöbergEnebybergs IFej godkänd
Margareta WallénTäby OKej start

H80

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf AnderssonRimbo SOK46:2318:07
2Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL48:15+1:5218:50
3Leif LundquistEnebybergs IF52:16+5:5320:25
4Roine MattssonHäverödals SK56:01+9:3821:52
5Jan-Olof MalmSigtuna OK57:12+10:4922:20
6Lars-Erik LindellVäsby OK1:14:00+27:3728:54
Karl Henrik LovangIF Thorej godkänd
Bertil KarlssonOK Linnéej start

H85

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage AbrahamssonRånäs OK40:4320:03
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby54:36+13:5326:53
3Ragnar AnderssonHäverödals SK54:40+13:5726:55

Inskolning

1 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hedda MontgomerieTäby OK44:1426:01
julia NormanSigtuna OK20:0211:47
Edvin ÅkerlundOK Roslagen25:1114:48
Maxwell MontgomerieTäby OK44:4626:20
Amanda ÅkessonIFK Lidingö SOK29:3217:22
Mella JedewardOK Roslagen28:3616:49
Max EdengrenVallentuna-Össeby OL24:5614:40
Oliver JohanssonNyköpings OK24:2514:21
Isabelle JonssonOK Roslagen40:0223:32
Ester AnderssonOK Linné31:5218:44
Signe LindelavOK Roslagen28:0716:32
Irma WesterdahlTäby OK33:2719:40

U1

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia BlomstenOK Roslagen18:3710:57
2Sebastian HägerfeltOK Roslagen19:25+0:4811:25
3Moa WegmullerOK Rodhen21:22+2:4512:34
3Astrid Jacobsson-CarlssonOK Rodhen21:22+2:4512:34
5Wilma OlssonLänna IF22:27+3:5013:12
6Albin TynellRånäs OK23:09+4:3213:37
7Isak WegmüllerOK Rodhen25:21+6:4414:54
8Kai UnnerudLånghundra IF26:14+7:3715:25
9Thor SundströmTäby OK27:59+9:2216:27

U2

2 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olga Bertilsson-SkogOK Linné25:1412:11
2Olle WidegrenIF Thor27:30+2:1613:17
3Julia ErlandssonLänna IF27:42+2:2813:22
4Lisa DverstorpLånghundra IF29:45+4:3114:22
5Evelina EdvardssonSundbybergs IK33:36+8:2216:13
6Roseanna EdvardssonSundbybergs IK35:46+10:3217:16
7Antero SellingLänna IF38:11+12:5718:26
8Alma HöglindIFK Enskede44:09+18:5521:19
9Freja SundbladVallentuna-Össeby OL51:44+26:3024:59
10Amanda LindorffVallentuna-Össeby OL51:46+26:3225:00
11Ylva SjöstedtLånghundra IF59:38+34:2428:48
Hedvig AnderssonOK Linnéej godkänd
Vidar LarssonIF Thorej start

U3

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Judith ForsbergValbo AIF33:1213:29
2Francisco Borg GodinhoSigtuna OK38:27+5:1515:37
3Felicia KrafftLänna IF41:49+8:3716:59
4Isak StåhlbrandtRasbo IK46:25+13:1318:52
5Alva StrömlandSigtuna OK1:09:23+36:1128:12

U4

3 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SjöstedtLånghundra IF1:40:5832:09

U5

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara HöglindIFK Enskede1:04:1218:05

Öppen motion 1

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel mattssonKlubblös30:3914:48
2Veronica LarssonRasbo IK30:42+0:0314:49
3Sofia Borg GodinhoSigtuna OK48:27+17:4823:24
4Anne KarlssonTäby OK1:09:44+39:0533:41

Öppen motion 3

2 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1edwin S.FridKlubblös24:5310:06
2robert KristenssonKlubblös26:57+2:0410:57
3Ulrika ÖrtlundRånäs OK35:23+10:3014:23
4Linda MagnussonSigtuna OK40:25+15:3216:25
5Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL45:01+20:0818:17
6LarsOwe StrömRonneby OK46:12+21:1918:46
7Alexandra EdengrenVallentuna-Össeby OL48:13+23:2019:36
8Anna JonssonOK Roslagen52:00+27:0721:08
9Tora JohanssonOK Roslagen52:40+27:4721:24
10Carin ForsbergValbo AIF54:26+29:3322:07
11Viktoria NormanSigtuna OK56:03+31:1022:47
12Katarina SellingLänna IF58:52+33:5923:55
13Emilia StrömOK Rodhen1:13:31+48:3829:53
14Alvar AhlundOK Rodhen1:13:32+48:3929:53
15Katarina NilssonLånghundra IF1:18:57+54:0432:05

Öppen motion 5

3 140 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredric HöglindIFK Enskede30:019:33
2Linus UnossonOK Roslagen31:22+1:219:59
3Håkan BrandbergLånghundra IF34:47+4:4611:04
4Ester BlomsterIF Thor41:14+11:1313:07
5Helena AnderssonJärfälla OK43:32+13:3113:51
6Karin JonsellVallentuna-Össeby OL48:59+18:5815:35
7Patrik ServinLånghundra IF49:43+19:4215:50
8Jimmy LarssonIF Thor51:24+21:2316:22
9Ella ServinLånghundra IF52:16+22:1516:38
10Ingrid E StrömRonneby OK54:11+24:1017:15
11Johan DalsättRånäs OK56:20+26:1917:56
12Johan EssnerJärfälla OK57:11+27:1018:12
13Bo NybergIBM Club Sweden57:27+27:2618:17
14Emelie RunfeldtSigtuna OK58:23+28:2218:35
15Stefan PalmOK Roslagen58:27+28:2618:36
16Robert WesterdahlTäby OK59:20+29:1918:53
17Louise MaxénTimrå SOK1:01:34+31:3319:36
18Bosse YbeOK Stigen1:06:46+36:4521:15
19Anika HenrikssonKorsnäs IF OK1:08:59+38:5821:58
20Madeleine GranathVäsby OK1:11:36+41:3522:48
21Moa JohanssonVäsby OK1:11:47+41:4622:51
22Monika MagnussonJärfälla OK1:13:50+43:4923:30
23Birgitta ByströmJärfälla OK1:13:53+43:5223:31
24Klara SkoglundOK Roslagen1:17:54+47:5324:48
25hampus SjöbergKlubblös1:17:55+47:5424:48
26Ulf ÅströmOK Roslagen1:18:31+48:3025:00
27Helene SvenssonRånäs OK1:23:44+53:4326:40
28Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:24:40+54:3926:57
28Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:24:40+54:3926:57
30Malin SjöstedtLånghundra IF1:40:57+1:10:5632:08
31Ingegerd ErikssonIF Thor1:43:48+1:13:4733:03
32Linda WernvallLånghundra IF1:44:19+1:14:1833:13
33Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:47:05+1:17:0434:06
34Ulf OttossonÖstersunds OK1:47:48+1:17:4734:19
35Patrik KvarnlöfOK Roslagen2:06:58+1:36:5740:26
Mia Ohlin EklundRånäs OKej godkänd
Kerstin BrunnSundsvalls OKej godkänd
Kjell AnderssonSundsvalls OKej godkänd
Åsa SkunckeTäby OKej godkänd
Riina AarnioOK Linnéej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Lena FlodinOK Enenej godkänd
Albin JemthIF Thorej start

Öppen motion 7

2 980 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WegmullerOK Rodhen29:369:55
2Lena LjungquistTäby OK32:39+3:0310:57
3Hanna FalkIF Thor34:57+5:2111:43
4Gabriella MelinOK Rodhen35:22+5:4611:52
5Per GrundbergRimbo SOK36:26+6:5012:13
6Olof SundströmTäby OK38:23+8:4712:52
7Ulf CarnbyTäby OK39:30+9:5413:15
8Mattias ÖrtlundRånäs OK39:48+10:1213:21
9Amanda TibellLånghundra IF40:42+11:0613:39
10Maria KvarnlöfOK Roslagen42:01+12:2514:05
11Malin JanssonRånäs OK42:02+12:2614:06
12Erik ÅkessonIFK Lidingö SOK42:10+12:3414:08
13Eva Andersson DverstorpLånghundra IF43:38+14:0214:38
14Fredrik MolinAttunda OK43:51+14:1514:42
15Joachim HellquistOK Enen45:03+15:2715:07
16Cecilia NordquistTäby OK45:42+16:0615:20
17Per-Åke HolmSigtuna OK46:05+16:2915:27
18Magnus NormanSigtuna OK46:30+16:5415:36
19Magnus HaraldssonGustavsbergs OK48:30+18:5416:16
20Anders YttergårdVallentuna-Össeby OL49:33+19:5716:37
21Karolina MontgomerieTäby OK50:04+20:2816:48
22Ilse DubbelboerOK Linné51:02+21:2617:07
23Helene LindelavOK Roslagen51:15+21:3917:11
24Bernhard KlingOK Rodhen51:42+22:0617:20
25Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL52:27+22:5117:36
26Arne LindqvistTäby OK52:28+22:5217:36
27Lars LundinTierps SOK53:24+23:4817:55
28Mikael AnderssonOK Österåker53:54+24:1818:05
29Lars MaxénTimrå SOK55:15+25:3918:32
30Karin HannrupIF Thor55:43+26:0718:41
31Anders FlodbergOK Rodhen58:12+28:3619:31
32Anna OlssonIF Thor58:16+28:4019:33
33Ingela AlnessLånghundra IF59:40+30:0420:01
34Camilla BennetTäby OK59:56+30:2020:06
35Emma ButlerLänna IF1:00:24+30:4820:16
36Mattias JäderOK Rodhen1:00:34+30:5820:19
37Stefan NorellAttunda OK1:01:35+31:5920:39
38Matilda ÖstmanAttunda OK1:02:03+32:2720:49
39Eva SchönquistOK Linné1:02:16+32:4020:53
40Stefan OhlsonKlubblös1:03:08+33:3221:11
41Kristina TinglöfDegerfors OK1:03:21+33:4521:15
42Emelie RökenTäby OK1:03:29+33:5321:18
43Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:08:52+39:1623:06
44Ingeborg DanielssonÖstersunds OK1:11:42+42:0624:03
45Gunnar BerghSigtuna OK1:12:41+43:0524:23
46Ingrid BerghSigtuna OK1:12:45+43:0924:24
47Henning BennetTäby OK1:17:19+47:4325:56
48Rickard MagnussonIF Thor1:18:03+48:2726:11
49Gunnar BramstenSundbybergs IK1:31:17+1:01:4130:37
50Carina GullbergOK Österåker1:38:51+1:09:1533:10
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OKej godkänd
Emma LarssonOK Linnéej godkänd
Peter OláRånäs OKej godkänd

Öppen motion 8

5 230 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1elias johanssonKlubblös38:527:25
2Christian FoleySigtuna OK38:53+0:017:26
3David DahlgrenOK Linné42:10+3:188:03
4Einar ErikssonAttunda OK44:35+5:438:31
5Tobias SvenssonOK Österåker49:55+11:039:32
6Olof LethagenCentrum OK50:10+11:189:35
7Göran JohanssonOK Österåker50:44+11:529:42
8Andrea WesterdahlTäby OK52:53+14:0110:06
9Lukas AarnioOK Linné53:20+14:2810:11
10Björn JanssonVäsby OK56:09+17:1710:44
11Öyvind MichelsenJärfälla OK57:30+18:3810:59
12Mykko AarnioOK Linné58:18+19:2611:08
13ola malmqvistKlubblös1:01:44+22:5211:48
14Ulf MagnussonJärfälla OK1:02:21+23:2911:55
15Pär OlssonTäby OK1:03:01+24:0912:02
16Björn HannrupIF Thor1:03:26+24:3412:07
17Birgitta OlssonTäby OK1:03:30+24:3812:08
18Anders TåqvistVästerås SOK1:04:34+25:4212:20
19Anna RökenTäby OK1:05:39+26:4712:33
20Emil WippJärla Orientering1:09:47+30:5513:20
21Petra SundströmTäby OK1:12:39+33:4713:53
22Niclas RökenTäby OK1:14:29+35:3714:14
23Per BrahmLånghundra IF1:15:03+36:1114:20
24Andreas ForsbergValbo AIF1:20:50+41:5815:27
25Sven EdvardssonSundbybergs IK1:23:12+44:2015:54
26Johan SkoglundOK Roslagen1:31:06+52:1417:25
27Helena WidegrenIF Thor1:31:20+52:2817:27
28Magnus JosefssonVäsby OK1:41:37+1:02:4519:25
David WesterlundTäby OKej godkänd
robin WesterlundKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser