Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: torsdag 12 april 2018

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Rolf-Inge KarlssonKlass B* (41)ej godkänd

Finspångs SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Britten PerssonKlass C* (19)41:16+5:3018:45
7Claes MartinssonKlass A* (15)57:55+17:0012:52
7Erik HallgrenKlass B* (41)46:17+5:5513:13
16Lars PerssonKlass B* (41)56:05+15:4316:01
18Berit MartinssonKlass B* (41)57:40+17:1816:28
31Carina LindmanKlass B* (41)1:11:13+30:5120:20

Linköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marie SvernestamKlass C* (19)35:4616:15
3Otto HolmdahlKlass C* (19)40:30+4:4418:24
4Stephan SvenssonKlass A* (15)52:43+11:4811:42
6Roger DanielssonKlass A* (15)57:03+16:0812:40
8Ulf WaldenfjordKlass B* (41)47:52+7:3013:40
10Yngve PetterssonKlass A* (15)1:09:48+28:5315:30
11Anders KjellKlass B* (41)52:31+12:0915:00
13Pelle JohanssonKlass B* (41)53:14+12:5215:12
15Maud Göthe LundgrenKlass B* (41)55:51+15:2915:57
16Ulla KjellKlass C* (19)3:51:35+3:15:491:45:15
20Lennart SvernestamKlass B* (41)58:35+18:1316:44
28Gustaf OlssonKlass B* (41)1:06:14+25:5218:55
29Kjell HagströmKlass B* (41)1:07:01+26:3919:08
30Inga-Lill PetterssonKlass B* (41)1:08:26+28:0419:33
Monika LindgrenKlass C* (19)ej godkänd

Motala AIF OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kerstin BengtssonKlass C* (19)42:16+6:3019:12
6Stina KorallKlass C* (19)44:19+8:3320:08
22Anders HedinKlass B* (41)1:00:55+20:3317:24
24Leif HasselströmKlass B* (41)1:01:20+20:5817:31

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Carl-Gustav NöjdKlass A* (15)57:02+16:0712:40

Nyköpings OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonKlass A* (15)40:559:05
2Håkan AlderudKlass B* (41)40:57+0:3511:42
3Mona ForsbergKlass B* (41)43:36+3:1412:27
4Curt KarlssonKlass B* (41)43:42+3:2012:29
6Olle ArmanKlass B* (41)45:43+5:2113:03
9Conny NilssonKlass B* (41)48:59+8:3713:59
12Hans GustavssonKlass B* (41)53:03+12:4115:09
19Inga JohanssonKlass B* (41)58:26+18:0416:41
Berit EdengrenKlass C* (19)ej godkänd
Curt ThorénKlass B* (41)ej godkänd
Göran ForsbergKlass A* (15)ej godkänd
Anders JohanssonKlass B* (41)ej godkänd

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Nils-Göran KempeKlass B* (41)54:14+13:5215:29

OK Kolmården

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per WirénKlass B* (41)40:2211:32
8Runar AldénKlass A* (15)1:01:29+20:3413:39
23Lars HammarströmKlass B* (41)1:01:02+20:4017:26
25Alf MattssonKlass B* (41)1:02:42+22:2017:54
34Britt-Marie AldénKlass B* (41)4:01:59+3:21:371:09:08

OK Måsen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14BrittMarie HasselboKlass C* (19)1:31:36+55:5041:38
15Kristina ArevongKlass C* (19)1:31:39+55:5341:39
33Christer ArevångKlass B* (41)1:17:47+37:2522:13
Anders HasselboKlass A* (15)ej godkänd

OK Roxen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans KleistKlass D* (3)18:4915:40
3Brigitte AlsénKlass D* (3)30:01+11:1225:00
5Roland AlsénKlass B* (41)45:27+5:0512:59
7Folke SimonssonKlass C* (19)44:27+8:4120:12
8Britt PetterssonKlass C* (19)46:17+10:3121:02
17Barbro ÖstlundKlass B* (41)56:53+16:3116:15
17Lena LevinssonKlass C* (19)3:52:27+3:16:411:45:39
26Maja-Stina GustavssonKlass B* (41)1:04:36+24:1418:27
32Jan PetterssonKlass B* (41)1:16:12+35:5021:46
Bengt ÖstlundKlass A* (15)ej godkänd
Per GustavssonKlass B* (41)ej godkänd
Göran LevinssonKlass B* (41)ej godkänd

Stjärnorps SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Pär ForsströmKlass A* (15)52:18+11:2311:37

Tjalve IF Norrköping

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Sonja HanssonKlass C* (19)47:00+11:1421:21
10Gerd HagströmKlass B* (41)50:09+9:4714:19
21Nils SjödinKlass B* (41)1:00:34+20:1217:18
Harald BrandeKlass A* (15)ej godkänd
Peter HagströmKlass B* (41)ej godkänd

Tjällmo-Godegårds OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ann Magret SamorKlass D* (3)29:44+10:5524:46
2Tore KarlssonKlass C* (19)39:57+4:1118:09
2Anders ÅbergKlass A* (15)41:32+0:379:13
9Sievert GustafssonKlass A* (15)1:06:45+25:5014:50
10Inger AnderssonKlass C* (19)57:32+21:4626:09
11Lars StrömKlass A* (15)1:16:17+35:2216:57
11Nils-Erik ÅbergKlass C* (19)58:19+22:3326:30
12Siw ErikssonKlass C* (19)58:44+22:5826:41
13Birgitta GastavssonKlass C* (19)58:48+23:0226:43
27Leif SamorKlass B* (41)1:05:27+25:0518:42
Bengt AnderssonKlass B* (41)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser