Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 1
Arrangörsorganisation: Björkfors GOIF
Datum: onsdag 2 maj 2018

D14

3 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK24:327:44
2Sigrid ForsmanLinköpings OK26:38+2:068:24
3Ida HjortOK Roxen29:02+4:309:09
4Ellen LindforsBjörkfors GOIF30:42+6:109:41
5Mindra LangerOK Roxen47:09+22:3714:52
6Alva ForsmanLinköpings OK47:41+23:0915:02
7Malva ÖsterbergOK Eken48:00+23:2815:08
8Hanna EjlertssonBjörkfors GOIF53:13+28:4116:47
Fanny WalterssonOK Roxenej godkänd

H14

3 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK21:166:42
2Ludvig EronnLinköpings OK23:08+1:527:17
3Rasmus PåledalOK Roxen23:45+2:297:29
4Jacob PåledalOK Roxen26:06+4:508:14
5Elis BönnerBjörkfors GOIF26:15+4:598:16
6Arvid SvenssonBjörkfors GOIF26:19+5:038:18
7Otto NilssonLinköpings OK27:53+6:378:47
8Theodor ThomassenLinköpings OK30:19+9:039:33
9Axel BorgBjörkfors GOIF31:29+10:139:55
10Adam PlawskiOK Roxen31:34+10:189:57
11Samuel KleinBjörkfors GOIF33:52+12:3610:41
12Rasmus VibergOK Roxen36:58+15:4211:39
13Albin KjellbergBjörkfors GOIF37:57+16:4111:58
14Vilgot ElnegårdLinköpings OK49:14+27:5815:31
Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIFej start

D12

2 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde EvebornOK Roxen20:427:25
2Ida EkholmBjörkfors GOIF22:42+2:008:08
3Ebba SkullmanLinköpings OK22:57+2:158:13
4Moa PihlströmOK Roxen23:08+2:268:17
5Frida SamuelssonBjörkfors GOIF26:51+6:099:37
6Emilia MarcussonLinköpings OK29:17+8:3510:29
Nora KleinBjörkfors GOIFej godkänd
Alva LindforsBjörkfors GOIFej start

H12

2 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo ÅrbrinkLinköpings OK19:557:08
2Mille LangerOK Roxen20:19+0:247:16
3Lucas BerggrenLinköpings OK22:55+3:008:12
4Oscar KjellmanLinköpings OK22:59+3:048:14
5Joel FrodinOK Roxen23:27+3:328:24
6Adrian SandellOK Roxen24:11+4:168:40
7Edvard BönnerBjörkfors GOIF24:13+4:188:40
8Felix GustafssonBjörkfors GOIF32:50+12:5511:46
9Alfred EngBjörkfors GOIF33:28+13:3311:59
10Linus SöderbergLinköpings OK36:21+16:2613:01
11Ludvig MagnussonOK Roxen36:29+16:3413:04
12Melker FyrstenOK Eken36:40+16:4513:08
Vilhelm ThomassenLinköpings OKej godkänd
Vilgot LidvikLinköpings OKej godkänd
Emil MolinOK Roxenej godkänd
Ludvig ErikssonLinköpings OKej godkänd

D10

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SöderqvistLinköpings OK18:529:26
2Stina BerggrenLinköpings OK21:09+2:1710:34
3Elna MolinOK Roxen23:32+4:4011:46
4Linnéa PåledalOK Roxen24:55+6:0312:27
5Stina WallinOK Roxen28:19+9:2714:09
6Stina KleinBjörkfors GOIF29:48+10:5614:54
7Stina JonssonOK Roxen36:52+18:0018:26
8Tilde SöderbergLinköpings OK37:33+18:4118:46

H10

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl KullbergBjörkfors GOIF20:4310:21
2Felix NidebornOK Roxen21:00+0:1710:30
3Axel NygårdhsBjörkfors GOIF21:26+0:4310:43
4Love OtterströmLinköpings OK21:53+1:1010:56
5Linus FredsbergOK Roxen35:19+14:3617:39
6Erik SjöstrandLinköpings OK48:00+27:1724:00

Inskolning

1 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tora ArlidStjärnorps SKfullföljt
Sara CasselBjörkfors GOIFfullföljt
Alma HultmanBjörkfors GOIFfullföljt
Moa HultmanBjörkfors GOIFfullföljt
Greta LjungdahlOK Roxenfullföljt
Tilda NygårdhsBjörkfors GOIFfullföljt
Hilda PantzarBjörkfors GOIFfullföljt
Amanda PlawskiOK Roxenfullföljt
Elvin SandellOK Roxenfullföljt
Tuva SandhOK Roxenfullföljt
Einar SelldinStjärnorps SKfullföljt
Simon SöderbergLinköpings OKfullföljt
Ester TillmarOK Ekenfullföljt
Ella SandhOK Roxenej godkänd
Jakob EvebornOK Roxenej start

U1

2 050 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander MarcussonLinköpings OK20:029:46
2Jesper KindahlBjörkfors GOIF22:44+2:4211:05
3Axel WallinOK Roxen22:47+2:4511:06
4Teodor SparfStjärnorps SK22:49+2:4711:07
5Elsa SvenssonBjörkfors GOIF23:12+3:1011:19
6Ida KjellmanLinköpings OK24:08+4:0611:46
7Filip CasselBjörkfors GOIF26:17+6:1512:49
8Viktor NinoOK Roxen28:35+8:3313:56
9Signe TillmarOK Eken29:34+9:3214:25
10Tyra FyrstenOK Eken34:03+14:0116:36
11Ebbe ArlidStjärnorps SK34:11+14:0916:40
12Gerda ArlidStjärnorps SK35:24+15:2217:16
13Ellinor KindahlBjörkfors GOIF35:44+15:4217:25
13Gustav BomanLinköpings OK35:44+15:4217:25
15Alma MolinOK Roxen41:05+21:0320:02
16Arvid BomanLinköpings OK43:11+23:0921:03
Vidar HultmanBjörkfors GOIFej godkänd
Matilda ThorstenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Oskar SjöstrandLinköpings OKej start

U2

2 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo AldénOK Roxen19:518:31
2Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF22:33+2:429:40
3Oskar SelldinStjärnorps SK24:33+4:4210:32
4Måns FrejdBjörkfors GOIF24:44+4:5310:36
5Anton NinoOK Roxen27:58+8:0712:00
6Lukas LarssonOK Roxen29:18+9:2712:34
6Hilma SelestamOK Roxen29:18+9:2712:34
8Adam GolbeOK Roxen29:20+9:2912:35
9Fredrik SelldinStjärnorps SK29:53+10:0212:49
10Axel AnderssonLinköpings OK31:10+11:1913:22
11Simon HultmanBjörkfors GOIF34:26+14:3514:46
12Elina NyqvistLinköpings OK37:28+17:3716:04
Line NidebornOK Roxenej start
Ludvig RantzerLinköpings OKej start

Öppen motion 3

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova FrodinOK Roxen29:419:49
2Anna BjörkBjörkfors GOIF30:32+0:5110:06

Öppen motion 5

3 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HelanderOK Roxen23:126:29
2Gaute ThomassenLinköpings OK28:57+5:458:06
3Erik ÖsterbergOK Eken29:11+5:598:10
4Elin KjellmanLinköpings OK29:19+6:078:12
5Johan FrodinOK Roxen29:59+6:478:23
6Lova ElnegårdLinköpings OK32:41+9:299:09
7Linn AldénOK Roxen32:57+9:459:13
8Henrik ElnegårdLinköpings OK33:58+10:469:30
9Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF33:59+10:479:31
10Elin MolinOK Roxen37:00+13:4810:21
11Marie RubérLinköpings OK37:01+13:4910:22
12Per JonssonOK Roxen38:52+15:4010:53
13Johan LarssonOK Roxen40:47+17:3511:25
14Andreas MolinOK Roxen41:46+18:3411:41
15Patrik GustavssonLinköpings OK44:27+21:1512:27

U3

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jalmar OtterströmLinköpings OK1:13:4424:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser