Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 9
Arrangörsorganisation: Visby IF Gute SOK
Datum: torsdag 31 maj 2018

Öppen motion 3

1 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK17:0910:08
2Pia MüllerVisborgs OK20:07+2:5811:54
3Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK20:31+3:2212:08
4Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK48:43+31:3428:49

Öppen motion 5

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid GustavssonKlubblös28:1513:42
2Jan NorrbyGotlands Bro OK37:13+8:5818:03

Öppen motion 6

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke SvangrenGotlands Bro OK15:355:11
2Johan BergiusVisborgs OK16:14+0:395:24
3Stefan PerssonVisborgs OK18:28+2:536:09
4Leif SvangrenGotlands Bro OK19:18+3:436:26
5Adam ÖsterdahlVisborgs OK20:22+4:476:47
6Ylva SvangrenGotlands Bro OK22:28+6:537:29
7Sara AlmqvistKlubblös27:30+11:559:10

Öppen motion 7

2 480 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BäckstädeVisborgs OK15:066:05
2Tommie OlssonVisborgs OK15:34+0:286:16
3Anders LevinSvaide Roma SOK15:39+0:336:18
4Måns PerssonVisborgs OK16:16+1:106:33
5Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg17:06+2:006:53
6Pernilla MellinSvaide Roma SOK17:38+2:327:06
7Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg18:05+2:597:17
8Edvard PetterssonGotlands Bro OK18:55+3:497:37
9Maria PerssonVisborgs OK18:59+3:537:39
10Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK19:14+4:087:45
11Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg19:37+4:317:54
12Filip HanssonGotlands Bro OK20:50+5:448:24
13Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg21:00+5:548:28
14Lena NyströmVisborgs OK21:11+6:058:32
15Aina ÖsterdahlVisborgs OK22:22+7:169:01
16Annika ÖsterdahlVisborgs OK22:38+7:329:07
17Gurli RondahlVisborgs OK24:12+9:069:45
18Ingrid DanielssonVisborgs OK25:28+10:2210:16
19Ingrid EnekvistVisborgs OK26:01+10:5510:29
20Brita AugustssonVisborgs OK26:13+11:0710:34
21Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg27:22+12:1611:02
22Elisabeth KimellGotlands Bro OK27:36+12:3011:07
23Helge GardelinGotlands Bro OK27:43+12:3711:10
24Natalie GardelinGotlands Bro OK27:56+12:5011:15
25Thomas BlomérGotlands Bro OK28:20+13:1411:25
26Berndt BergGarda OK30:31+15:2512:18
27Birgitta BergGarda OK35:00+19:5414:06

Öppen motion 9

3 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK16:464:40
2Daniel SeestrandVisborgs OK18:24+1:385:07
2Stefan WittmannGotlands Bro OK18:24+1:385:07
4Mattias ÖsterdahlVisborgs OK19:02+2:165:18
5Anna SameliusVisborgs OK20:02+3:165:34
6Ronny LiljegrenGotlands Bro OK20:17+3:315:38
7Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg20:59+4:135:50
8Gert LundquistGotlands Bro OK21:19+4:335:56
9Erik BergGarda OK21:28+4:425:58
10Anders HellminVisborgs OK21:57+5:116:06
11Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg22:01+5:156:07
12Peter ÖsterdahlVisborgs OK22:40+5:546:18
13Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg25:54+9:087:12
14Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg26:05+9:197:15
15Gunnar HallströmVisborgs OK27:20+10:347:36
16Bo MagnussonVisborgs OK30:53+14:078:36
17Mats RunanderKlubblös51:59+35:1314:28
18Lars-Inge KarlssonKlubblös57:17+40:3115:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser