Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 12
Arrangörsorganisation: Visby IF Gute SOK
Datum: torsdag 28 juni 2018

Öppen motion 1

1 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hector CalenKlubblös27:4615:52
2Nellie LeveauGotlands Bro OK30:23+2:3717:21
3Norah GardellGotlands Bro OK37:23+9:3721:21
4Love ForslunfGävle OK40:18+12:3223:01
5Arvid GustavssonSvaide Roma SOK42:43+14:5724:24

Öppen motion 3

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neo CederqvistVisborgs OK33:4215:06
2Morgan Örtlund18 stridsgruppen34:07+0:2515:17
2Maximilian Akpoedafe18 stridsgruppen34:07+0:2515:17
4Olof LevinSvaide Roma SOK40:37+6:5518:12
5Lars-Inge KarlssonKlubblös44:28+10:4619:56
6Eva NordinGustavsbergs OK45:22+11:4020:20
7Svea ForsslundGävle OK48:34+14:5221:46
8Annelie AnderssonVisborgs OK51:42+18:0023:11
9Isis CalenKlubblös51:47+18:0523:13

Öppen motion 5

3 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ForsslundGävle OK36:2310:18
2Lena JanssonJärla Orientering48:09+11:4613:38
3Karin BengtssonVisborgs OK49:31+13:0814:01
4Frank Bergqvist18 stridsgruppen49:37+13:1414:03
5Anders BirgerssonVisborgs OK50:12+13:4914:13
6Filip Sandell18 stridsgruppen50:32+14:0914:18
7Thomas HellströmGotlands Polien56:09+19:4615:54
8Benjamin Hoffner18 stridsgruppen56:52+20:2916:06
9David Karlsson18 stridsgruppen56:56+20:3316:07
10Johan MalmerSvaide Roma SOK1:07:14+30:5119:02
11Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:14:35+38:1221:07
12Anita ArneforsOK Södertörn1:16:03+39:4021:32
Lena JacobssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 6

5 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran KimellGotlands Bro OK42:347:25
2Lennart MalmbergSvaide Roma SOK43:10+0:367:32
3Torsten GlemmingVisby IF Gute SOK55:26+12:529:40
4Anders LevinSvaide Roma SOK1:04:23+21:4911:14
5Mattias VejlensVisborgs OK1:06:40+24:0611:38
6Nils Hultqvist18 stridsgruppen1:08:14+25:4011:54
7Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:14:30+31:5613:00
8Carl-Erik BerglöwFagersta OK1:15:54+33:2013:14
9Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:18:26+35:5213:41
Gunnar HallströmVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 7

3 810 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt LöfgrenGotlands Bro OK32:568:38 Ladda ner rutt i gpx-format
2Conrad NilssonVisborgs OK34:54+1:589:09
3Kjell SkalbergGotlands Bro OK37:09+4:139:45
4Olle BlomgrenOK Södertörn39:03+6:0710:14
5Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg40:49+7:5310:42
6Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK41:19+8:2310:50
7Ulrika BerglundUlriksbergs IK43:24+10:2811:23
8Bo MagnussonVisborgs OK44:11+11:1511:35
9Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg44:17+11:2111:37
10Anders NilssonGotlands Bro OK44:43+11:4711:44
11Erland GardellGotlands Bro OK45:13+12:1711:52
12Mats RunanderKlubblös45:49+12:5312:01
13Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg45:58+13:0212:03
14Pär GustafssonSvaide Roma SOK48:04+15:0812:36
15Birgitta HjerthénGotlands Bro OK48:07+15:1112:37
16Mikael JakobssonGarda OK49:30+16:3412:59
17Oscar Etterstam18 stridsgruppen49:37+16:4113:01
18Malcolm Sennström18 stridsgruppen49:45+16:4913:03
19Annika ErikssonGotlands Bro OK49:59+17:0313:07
20Tommy UllbergSvaide Roma SOK50:00+17:0413:07
21Ing-Marie BergmanVisborgs OK50:12+17:1613:10
22Katarina JakobssonGarda OK50:49+17:5313:20
23John Johnte18 stridsgruppen52:06+19:1013:40
24Anki HallströmSvaide Roma SOK53:39+20:4314:04
25Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg54:09+21:1314:12
26Anders BlomérGotlands Bro OK55:24+22:2814:32
27Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg56:00+23:0414:41
28Leif AnderssonVisborgs OK56:30+23:3414:49
29Gunnel FranssonVisborgs OK58:07+25:1115:15
30Ingrid EnekvistVisborgs OK58:09+25:1315:15
31Gunnar ErikssonGotlands Bro OK59:19+26:2315:34
32Tohomas BlomérGotlands Bro OK1:02:57+30:0116:31
33Brita AugustssonVisborgs OK1:04:29+31:3316:55
34Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:09:37+36:4118:16
35Nils HallgrenVisborgs OK1:09:43+36:4718:17
36Anna BäckstädeVisborgs OK1:20:27+47:3121:06
37Helge GardelinGotlands Bro OK1:20:47+47:5121:12
Ingrid DanielssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NikolaussonVisborgs OK46:106:30
2Håkan MattssonGotlands Bro OK52:31+6:217:24
3Leon HanssonVisborgs OK56:58+10:488:02
4Junia BirgerssonVisborgs OK1:02:44+16:348:50
5Daniel SeestrandVisborgs OK1:07:51+21:419:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser