Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 180529

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 180529
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: tisdag 29 maj 2018

Ö1

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina HolmstenForsa OK26:50
2Roland NilssonKlubblös34:00+7:10

Ö3

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Max ZetterbergHudiksvalls OK21:26
2Alfred PerssonOK Dellen26:13+4:47
3Martti JokiForsa OK27:03+5:37
4Filip ZetterbergHudiksvalls OK27:26+6:00
5Minna HalinHudiksvalls OK32:57+11:31
6Anne Marie LarssonKlubblös36:58+15:32
7Ellen MikaelssonForsa OK39:11+17:45
8Jörgen JohanssonForsa OK47:33+26:07
9Ulrika KarlssonForsa OK48:58+27:32
10Gun KrohnHudiksvalls OK1:07:38+46:12

Ö5

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik BrunoOK Dellen41:17
2Anders NorbergHudiksvalls OK57:20+16:03
3Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:11:15+29:58
4Wilmer WennbergHudiksvalls OK1:17:01+35:44
5Walter KazmierczakHudiksvalls OK1:18:10+36:53
6Camilla HägglundHudiksvalls OK1:18:34+37:17
7Anna BryngelssonOK Dellen1:23:27+42:10
Karin AnderssonLjusdals OKej godkänd
Helene SpikForsa OKej godkänd
Karin ForsgrenForsa OKej godkänd
Ulla MohlinLjusdals OKutgått
Jenny HolmstenForsa OKutgått
Karin ForsgrenForsa OKutgått

Ö7

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn KnutssonHudiksvalls OK31:40
2Maria FernmalmLjusdals OK42:28+10:48
3Christer EngmanForsa OK44:27+12:47
4Jan-Gunnar SwärdForsa OK48:43+17:03
5Börje StrömLjusdals OK58:11+26:31
6Olle LångbergHudiksvalls OK1:00:41+29:01
7Kajsa WinderLjusdals OK1:02:51+31:11
8Björnar OlssonForsa OK1:07:36+35:56
9Karin DelinAlfta-Ösa OK1:07:54+36:14
10Evert BergströmHudiksvalls OK1:56:51+1:25:11
Leif PerssonLjusdals OKej godkänd
Ivan SöderqvistLjusdals OKej godkänd

Ö8

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sven Bergström TrolinForsa OK45:29
2Jan ZetterbergHudiksvalls OK48:16+2:47
3Åsa ErikssonForsa OK49:29+4:00
4Tommy ÖstLjusdals OK50:40+5:11
5Catherine WennbergHudiksvalls OK52:46+7:17
6Magnus EngbergLjusdals OK53:20+7:51
7Tord JonssonOK Dellen54:01+8:32
8Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK1:01:01+15:32
9Anki Teike AnderssonForsa OK1:02:10+16:41
10Elin JohanssonForsa OK1:02:17+16:48
11Jimmy JohanssonForsa OK1:07:06+21:37
12Karin GustavssonForsa OK1:08:47+23:18
13Sveke JonssonOK Dellen1:08:49+23:20
14Leif BylarsForsa OK1:08:50+23:21
15Bertil AnderssonLjusdals OK1:12:53+27:24

Ö9

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas HälldalSkogslöparna45:57
2Fredrik JuhlinForsa OK54:48+8:51
3Karin TrolinForsa OK1:01:04+15:07
4Jonas LångbergHudiksvalls OK1:13:23+27:26
Lars PetterssonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser