Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: tisdag 17 april 2018

D12

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie HolmströmTäby OK1:24:1336:27

D16

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtTäby OK38:3210:42
2Petronella HedenlundTäby OK46:25+7:5312:53
3Malin HanssonTäby OK1:41:06+1:02:3428:05

D18

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine AnderssonTäby OK48:1111:45
2Caroline OlsmatsTäby OK1:33:44+45:3322:51

D20

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK45:3611:07

D40

4 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda LönnebergTäby OK47:5311:14
Viktoria HedenlundTäby OKej godkänd
Anna Söderberg AmlertTäby OKutgått

D50

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonTäby OK43:4412:00
2Åsa BergströmTäby OK1:10:12+26:2819:17

D60

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK56:0215:33

H12

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NederheimTäby OK26:5511:39
2Albin PerssonTäby OK51:25+24:3022:15

H14

3 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf HofstedtTäby OK42:1113:18
2Axel BalckTäby OK42:46+0:3513:29
3Elias LjungdellTäby OK52:29+10:1816:33
Arvid HedenlundTäby OKej godkänd

H16

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto BalckTäby OK30:398:30
2Marcus EkmanTäby OK54:15+23:3615:04
Axel MålargårdTäby OKej start

H18

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HanssonTäby OK1:00:0614:39

H21

5 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter NordströmTäby OK50:099:00
2Robert JohanssonTäby OK53:01+2:529:31
3Robert SöderbergTäby OK54:01+3:529:41
4Henrik OlssonTäby OK56:44+6:3510:11
Martin HerbertTäby OKutgått

H40

4 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas CedstedtVÖOL35:528:44
2Per GöthssonTäby OK47:06+11:1411:29
3Johan HofstedtTäby OK50:49+14:5712:23
4Ola BengtssonTäby OK55:19+19:2713:29
5Anders EdquistTäby OK1:00:46+24:5414:49
Harald HedenlundTäby OKutgått

H50

4 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats EkmanTäby OK38:329:02
2Mats AjlingTäby OK40:30+1:589:30
3Johan PalmgrenTäby OK44:04+5:3210:20
4Stefan GustafssonTäby OK1:01:29+22:5714:25
Nicklas BergströmTäby OKej start

H60

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars RönnolsTäby OK39:3210:51
2Lars HagrotTäby OK43:27+3:5511:56
3Ulf CarnbyTäby OK48:59+9:2713:27
4Göran HanssonTäby OK52:21+12:4914:22
Peter OlssonTäby OKej godkänd

Öppen motion 3

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena BachmanTäby OK45:4019:46
Eva HagrotTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser