Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sako 2 OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sako 2 OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: tisdag 8 maj 2018

D16

4 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa ErikssonTrollhättans SOK36:398:32
2Ronja AnderssonTrollhättans SOK42:13+5:349:50
3Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna45:23+8:4410:34
4Agnes ErikssonTrollhättans SOK55:16+18:3712:52
5Alma AppelgrenTrollhättans SOK55:22+18:4312:54
Hilda MartanderTrollhättans SOKej godkänd
Sara HelmerssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Tova JanssonVänersborgs SKej start

H16

4 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid EkströmStenungsunds OK36:218:28
2Axel BrönnestamOK Gipen37:55+1:348:50
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna40:05+3:449:20
4Alfred LeonTrollhättans SOK41:58+5:379:46
Olle MelénTrollhättans SOKej start
David AlménTrollhättans SOKej start
Elias ThörnbladTrollhättans SOKej start

D16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma BromanOK Flundrehof48:4816:09

H16 Kort

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ErikssonOK Flundrehof44:1015:20
2Hampus HellqvistOK Flundrehof54:00+9:5018:45

D14

2 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda CederbergVänersborgs SK30:2810:34
2Ellen ErikssonOK Flundrehof35:14+4:4612:14
3Jennifer StigssonTrollhättans SOK36:58+6:3012:50
Elsa MartanderTrollhättans SOKej godkänd

H14

3 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin OckbornTrollhättans SOK25:508:33
2Valter DecorteTrollhättans SOK28:30+2:409:26
3Hjalmar OlssonUddevalla OK29:02+3:129:36
4Max NymanOK Gipen31:25+5:3510:24
5Rasmus PerssonOK Flundrehof35:11+9:2111:39
6Robin AnderssonTrollhättans SOK36:27+10:3712:04
7Sebastian StoreyOK Gipen49:54+24:0416:31
Alfred ÅngeforsOK Flundrehofej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej godkänd
Valter SamuelssonVänersborgs SKutgått
Elias PerssonOK Flundrehofutgått
Isak ThörnbladOK Flundrehofej start
Gordon AnderssonOK Gipenej start

D14 Kort

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PellméStenungsunds OK23:1810:47
2Evelina RosellOK Flundrehof34:39+11:2116:02

H14 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AppelgrenTrollhättans SOK27:3812:23
Alvin RösehagVänersborgs SKej start

D12

2 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK15:407:01
2Linn EnbomVänersborgs SK15:59+0:197:10
3Emma ChristianssonUddevalla OK17:23+1:437:47
4Maja NymanVänersborgs SK18:36+2:568:20
5Ida AnderssonVänersborgs SK21:55+6:159:49
6Wilma AnderssonOK Skogsvargarna22:30+6:5010:05
7Lilly JorehedOK Gipen23:11+7:3110:23
8Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna24:45+9:0511:05
9Frida KällbergOK Skogsvargarna25:48+10:0811:34
10Hilma EkströmStenungsunds OK27:18+11:3812:14
11Frida ErikssonOK Flundrehof27:28+11:4812:19
12Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna28:18+12:3812:41
13Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna32:19+16:3914:29
Malin HelmerssonOK Skogsvargarnaej start

H12

2 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK13:446:21
2Viggo AnderssonTrollhättans SOK13:56+0:126:27
3Simon ThörnbladOK Flundrehof16:30+2:467:38
4Josef EskilssonVänersborgs SK19:03+5:198:49
5Oskar WesterbergTrollhättans SOK21:26+7:429:55
6Eskil LeonTrollhättans SOK26:14+12:3012:08
7Tor LindénUddevalla OK26:39+12:5512:20
Nils MelénTrollhättans SOKej start

D12 Kort

1 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ErikssonOK Flundrehof14:388:27
2Karolina KnutsTrollhättans SOK18:15+3:3710:32
3Tilda SåbyOK Flundrehof22:25+7:4712:57
4Filippa RosellOK Flundrehof38:09+23:3122:03
Milia OlofssonOK Flundrehofej start

H12 Kort

1 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HögnertOK Flundrehof19:3610:39
2Carl HallOK Flundrehof31:30+11:5417:07
3William SmithOK Flundrehof31:38+12:0217:11
4Simon SvenssonOK Flundrehof33:33+13:5718:14

D10

1 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia GustafssonTrollhättans SOK16:469:06
2Elsa ForsengLjungskile FK16:59+0:139:13
3Elina ChristianssonUddevalla OK19:26+2:4010:33
4Elvira ÅhlundVänersborgs SK20:12+3:2610:58
5Ida SylvanVänersborgs SK20:51+4:0511:19
6Beyoncé AnderssonTrollhättans SOK22:48+6:0212:23
7Vilma HenrikssonUddevalla OK23:03+6:1712:31
8Hanna Liljesäter WinbladhTrollhättans SOK27:14+10:2814:48
Alina ÅngeforsOK Flundrehofej start

H10

1 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK12:056:59
2Johannes AnderssonVänersborgs SK12:11+0:067:02
3Gabriel HogedalVänersborgs SK13:00+0:557:30
4Algot TersingOK Flundrehof13:52+1:478:00
5Malte AnderssonTrollhättans SOK14:40+2:358:28
6Nore ModénVänersborgs SK14:47+2:428:32
7Alfred TersingOK Flundrehof18:43+6:3810:49
8Malte ZijpVänersborgs SK19:45+7:4011:24
Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarnaej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start
Ole HillebrandVänersborgs SKej start

Inskolning

1 760 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lukas OK Gipenfullföljt
Nora BrattVänersborgs SKfullföljt
Vidar BrattstigVänersborgs SKfullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Edvard DalengVänersborgs SKfullföljt
Ivar DalengVänersborgs SKfullföljt
Ella-Maj DegermosseVänersborgs SKfullföljt
Hilmer DegermosseVänersborgs SKfullföljt
Nora EngqvistOK Flundrehoffullföljt
Mauritz HellgessonOK Flundrehoffullföljt
Emil HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Emma HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Mats HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Ally IsakssonVänersborgs SKfullföljt
Sven IsakssonVänersborgs SKfullföljt
Lovina IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Edvin JarlOK Skogsvargarnafullföljt
Benjamin JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Ellen JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Nora JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Maxim KjörnsbergOK Flundrehoffullföljt
Lucas KällbergOK Skogsvargarnafullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Tove Liljesäter WinbladhTrollhättans SOKfullföljt
Ines MannOK Skogsvargarnafullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Savannah NygrenOK Flundrehoffullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Vanessa NygrenOK Flundrehoffullföljt
Alice PantzarOK Skogsvargarnafullföljt
Venla Pehkonen GudmundssonOK Flundrehoffullföljt
Harry RonnedeOK Gipenfullföljt
Sigrid SamuelssonVänersborgs SKfullföljt
Tala ShehadaOK Gipenfullföljt
Alfred SvenssonOK Skogsvargarnafullföljt
Max SvenssonOK Flundrehoffullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
August SävhageOK Flundrehoffullföljt
Maja SävhageOK Flundrehoffullföljt
Siri TemmesTrollhättans SOKfullföljt
Ebbe ThagesonVänersborgs SKfullföljt
Sofie ÖjerssonOK Flundrehoffullföljt
Hedvig ArvidssonOK Flundrehofej start
Vera ArvidssonOK Flundrehofej start
Ester FogsgaardOK Gipenej start

U2

1 840 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Tuva AlménTrollhättans SOKfullföljt
Wilma AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Teodor BrattVänersborgs SKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Lowa ElliotOK Skogsvargarnafullföljt
Lukas EnglundTrollhättans SOKfullföljt
Victor ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Ida HallqvistOK Skogsvargarnafullföljt
Anton HernvallOK Skogsvargarnafullföljt
Arvid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Vilgot HögnertOK Flundrehoffullföljt
Erik IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Nellie JarlOK Skogsvargarnafullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Daniel LarssonTrollhättans SOKfullföljt
Simon LendvaiTrollhättans SOKfullföljt
Selma LeonTrollhättans SOKfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Melwin NorbergerVänersborgs SKfullföljt
Lola NymanOK Gipenfullföljt
Kasper PalmestålOK Skogsvargarnafullföljt
Nora PantzarOK Skogsvargarnafullföljt
Svea PellméStenungsunds OKfullföljt
Alice Rahm BjernstrandOK Skogsvargarnafullföljt
Emma SandelmarkOK Skogsvargarnafullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Hedda TemmesTrollhättans SOKfullföljt
Axel TenggrenOK Skogsvargarnafullföljt
Ebba FogsgaardOK Gipenej start
Ebba ForsengLjungskile FKej start
Axel RammOK Skogsvargarnaej start
Melvin RammOK Skogsvargarnaej start
Wilma WallOK Gipenej start

Öppen Violett

4 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK27:216:22
2Mats ChristianssonUddevalla OK31:07+3:467:15
3Johan ÅhlundVänersborgs SK33:14+5:537:44
4Jenny NymanVänersborgs SK33:15+5:547:45
5Linus OlssonOK Gipen35:12+7:518:12
6Håkan LindénUddevalla OK36:31+9:108:30
7Magnus VedinTrollhättans SOK37:30+10:098:44
8Olivia NymanVänersborgs SK37:57+10:368:50
9Urban LarssonOK Gipen39:05+11:449:06
10Britta SahlinVänersborgs SK45:33+18:1210:37
11Petter AnderssonStenungsunds OK46:34+19:1310:51
12Mattias BillsonVänersborgs SK49:07+21:4611:26
13Bo WesterbergTrollhättans SOK49:57+22:3611:38
14Eva KarlssonUddevalla OK53:21+26:0012:26
Karin LaurellOK Flundrehofej godkänd

Öppen Gul

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1arin PantzarOK Skogsvargarna33:4011:08
2Tilda KartengrenVänersborgs SK40:29+6:4913:24
3Ulrica KartengrenVänersborgs SK40:40+7:0013:27
4Katarina HåkanssonVänersborgs SK56:01+22:2118:32
5Daniella ThulinKlubblös1:21:52+48:1227:06
5Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:21:52+48:1227:06
7Malin EklundKlubblös1:21:59+48:1927:08
Lina ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Carina SobyOK Flundrehofej godkänd

Öppen Orange

3 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ErikssonOK Flundrehof26:418:08
2Peter AnderssonOK Skogsvargarna29:52+3:119:06
3Claes OlssonOK Gipen33:30+6:4910:12
4Edvin SamuelssonVänersborgs SK33:37+6:5610:14
5Reine PerssonOK Flundrehof36:59+10:1811:16
6Katrin PellméStenungsunds OK40:57+14:1612:29
7Karin ThörnbladOK Flundrehof41:53+15:1212:46
8Elisabeth ErikssonTrollhättans SOK48:40+21:5914:50
9Monica BrönnestamOK Gipen1:09:19+42:3821:07
10Bertil SagnérOK Gipen1:09:38+42:5721:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser