Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: tisdag 23 augusti 2011

D21

2 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LarssonKöping-Kolsva OK17:538:01
2Nina AnderssonKöping-Kolsva OK20:54+3:019:22
3Josefin EricssonKöping-Kolsva OK21:13+3:209:30
4Linda OhlssonKöping-Kolsva OK23:06+5:1310:21
5Linn EngmanKöping-Kolsva OK30:02+12:0913:28
Linnéa HedlundKöping-Kolsva OKej godkänd
Gabriella WadmanKöping-Kolsva OKej start

H21

2 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne SelkäläKöping-Kolsva OK15:515:50
2Thomas EekKöping-Kolsva OK17:27+1:366:26
3Niclas LarssonKöping-Kolsva OK22:08+6:178:10
4Jonas VikströmKöping-Kolsva OK22:32+6:418:18
5Samuel HedlundKöping-Kolsva OK23:52+8:018:48
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start

D16

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK19:228:43
2Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK24:17+4:5510:56
Sofia PerssonKöping-Kolsva OKej godkänd

D12

900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna SandbergKöping-Kolsva OK11:2712:43
Elvira DanielssonKöping-Kolsva OKej godkänd

H35

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim SandbergKöping-Kolsva OK19:498:53
2Sören MårtenssonKöping-Kolsva OK33:31+13:4215:01

D45

1 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie LarssonKöping-Kolsva OK14:138:04
2Karin ProforsKöping-Kolsva OK15:53+1:409:01
3Helena HolmbergKöping-Kolsva OK16:10+1:579:11

H50

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BirkestålKöping-Kolsva OK15:127:40
2Pelle HöökKöping-Kolsva OK15:57+0:458:03
3Leif WadmanKöping-Kolsva OK18:25+3:139:18
4Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK18:29+3:179:20
Christer JohanssonKöping-Kolsva OKej start

D65

1 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK16:5510:04

H70

1 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sune AhlinKöping-Kolsva OK17:1710:17
2Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK18:02+0:4510:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser