Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nissadalszonens Ungdomscup etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nissadalszonens Ungdomscup etapp 1
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: torsdag 3 maj 2018

D16

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara SamuelssonOK Vivill35:178:24
2Ellen SigvardsonBredaryds SOK46:40+11:2311:06
3Emma IsidorssonOK Vivill1:02:40+27:2314:55
Ellen JohanssonBurseryds IFej godkänd

H16

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK28:285:41
2Anton GunnarssonBredaryds SOK32:27+3:596:29
3Linus BägebyOK Vivill1:03:39+35:1112:43
4Rasmus JohanssonOK Stigen1:09:25+40:5713:53
Lucas JohanssonBredaryds SOKej start
Isak HenningssonOK Gisleej start
Hugo AuseliusBredaryds SOKej start

D14

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NylundBredaryds SOK25:347:18
2Stina AnderssonAnderstorps OK26:55+1:217:41
3Ida HenningssonBredaryds SOK40:28+14:5411:33
4Asta TörnkvistAnderstorps OK41:13+15:3911:46
5Emelie BägebyOK Vivill42:35+17:0112:10
6Elsa LarssonBurseryds IF44:12+18:3812:37
7Elin RothzénOK Gisle58:24+32:5016:41
8Ida JosefssonOK Gisle1:02:08+36:3417:45
9Alice LundströmOK Vivill1:07:36+42:0219:18
Lea FribergOK Vivillej start
Emelie ThomOK Vivillej start
Ida VilhelmssonBredaryds SOKej start
Emilia EdlundBredaryds SOKej start
Clara AdolfssonAnderstorps OKej start

H14

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip BrolingBredaryds SOK24:296:59
2Victor HörnquistAnderstorps OK25:02+0:337:09
3Isak JohanssonOK Gisle27:13+2:447:46
4Elias ThunbergOK Vivill30:27+5:588:42
5Albin SamuelssonOK Vivill32:30+8:019:17
6Anton JosefssonOK Gisle34:54+10:259:58
7Fabian RudmoBredaryds SOK41:03+16:3411:43
8Tor LindqvistOK Vivill41:24+16:5511:49
9Rasmus RydbergOK Stigen48:17+23:4813:47
10Malcolm SvenssonAnderstorps OK51:30+27:0114:42
11Felix JohanssonOK Reftele57:10+32:4116:20
12Simon ÅkessonAnderstorps OK1:05:50+41:2118:48

D12

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit TreptowAnderstorps OK33:0713:14
2Nellie NilssonOK Vivill33:31+0:2413:24
3Elin JohanssonBurseryds IF33:59+0:5213:35
4Kajsa LarssonBurseryds IF34:06+0:5913:38
5Agnes LundströmOK Vivill41:26+8:1916:34
6Elma FribergOK Vivill45:22+12:1518:08
7Linnéa SjögrenAnderstorps OK48:32+15:2519:24
8Frida RothzénOK Gisle50:49+17:4220:19
9Ella HagstrandBurseryds IF56:38+23:3122:39
10Alma SvenssonAnderstorps OK56:57+23:5022:46
Sanna SigvardsonBredaryds SOKej start

H12

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar FolkestadAnderstorps OK21:158:30
2Elias SamuelssonOK Vivill27:43+6:2811:05
3Oskar Andrén SkoglundOK Vivill29:05+7:5011:38
4Oskar KarlssonBredaryds SOK31:20+10:0512:32
5Arvid JosefssonOK Vivill31:41+10:2612:40
6Charlie EmterbyOK Vivill43:13+21:5817:17
Henning SöderhjelmOK Stigenej start
Oskar WardOK Vivillej start
Alvin LönkvistOK Vivillej start
Axel HäggAnderstorps OKej start

D10

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera FolkestadAnderstorps OK18:569:28

H10

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin ThunbergOK Vivill26:5713:28
2Mio HammöBredaryds SOK31:19+4:2215:39
3Gustav LindqvistOK Gisle31:32+4:3515:46
4Jonathan EdlundBredaryds SOK31:38+4:4115:49
Jacob CarlssonOK Refteleej start

Inskolning

1 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gabriel EdlundBredaryds SOKfullföljt
Dagny EdvardssonOK Vivillfullföljt
Saga EnglundOK Gislefullföljt
Wille EnocssonBurseryds IFfullföljt
Ellie ErikssonOK Vivillfullföljt
Ellen ForsbergBredaryds SOKfullföljt
Viktor ForsbergBredaryds SOKfullföljt
Milton FribergOK Vivillfullföljt
Isac GunnarssonBredaryds SOKfullföljt
Tilda GunnarssonBredaryds SOKfullföljt
Axel HultBredaryds SOKfullföljt
Carl HultBredaryds SOKfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Frank JelicaBredaryds SOKfullföljt
Stina MalmborgBurseryds IFfullföljt
Stina NilssonBredaryds SOKfullföljt
Ellen NordlundOK Vivillfullföljt
Maja NylundBredaryds SOKfullföljt
Maja PeterssonBredaryds SOKfullföljt
Wille PeterssonBredaryds SOKfullföljt
Konrad Pettersson SköldOK Gislefullföljt
Emil RydbergOK Stigenfullföljt
Alva SigfridssonBurseryds IFfullföljt
Emmie SjöstrandAnderstorps OKfullföljt
Edwin SpjutBurseryds IFfullföljt
Sixten ThunbergOK Vivillfullföljt
Arvid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Elof TreptowAnderstorps OKfullföljt
Hugo ÅkessonAnderstorps OKfullföljt
Britta MalmborgBurseryds IFej godkänd
Astrid AlbinssonBredaryds SOKej start
Otto AxelssonBurseryds IFej start
Stina AxelssonBurseryds IFej start
Elsa BråhnBurseryds IFej start
Klara BråhnBurseryds IFej start
Tuva-Li HenrikssonOK Vivillej start

U1

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emmy BrännbertOK Gislefullföljt
Emma JohanssonOK Gislefullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Cajsa LindqvistOK Gislefullföljt
Oskar LindqvistOK Gislefullföljt
Jennifer LjunggrenAnderstorps OKfullföljt
Hugo NilssonAnderstorps OKfullföljt
Ylva SöderhjelmOK Stigenfullföljt
Astrid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Edith BrolingBredaryds SOKej start
Alice SjöblomAnderstorps OKej start

U2

2 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agust GrahnBredaryds SOK38:3915:27
2Mia RagnarssonOK Vivill43:00+4:2117:12
3Maja JohanssonOK Reftele43:48+5:0917:31
4Felix OhrgrenAnderstorps OK43:49+5:1017:31
5Filip SjögrenAnderstorps OK44:51+6:1217:56
6Hjalmar HörnquistAnderstorps OK47:00+8:2118:48
7Anna PapatheodorouAnderstorps OK48:09+9:3019:15
8Kimbelie LeAnderstorps OK48:11+9:3219:16
9Christoffer SvenssonOK Vivill52:03+13:2420:49
10Algot NordlundOK Vivill52:05+13:2620:50
11Folke HammöBredaryds SOK52:56+14:1721:10
12Alice MalmborgBurseryds IF58:36+19:5723:26
13Moa RagnarssonOK Vivill1:00:19+21:4024:07
14Elsa BjörkmanAnderstorps OK1:01:07+22:2824:26
15Ella AnderssonAnderstorps OK1:01:12+22:3324:28
16Tyra LarssonOK Reftele1:04:17+25:3825:42
17Niklas Costa SegerstråleOK Reftele1:05:07+26:2826:02
18Alfred LarssonOK Gisle1:06:46+28:0726:42
19Emma NilssonOK Vivill1:15:02+36:2330:00
20Gry EmterbyOK Vivill1:15:09+36:3030:03
21Emma SvenssonOK Vivill1:15:14+36:3530:05
Erik LarssonOK Refteleej godkänd
Agnes AnderssonAnderstorps OKej start
Ella BrunnsgårdOK Refteleej start
Alfred KarlssonBredaryds SOKej start

Öppen motion 5

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla HolmqvistOK Stigen36:1410:21
2Stefan ClaessonOK Stigen39:59+3:4511:25
3Susann BerntssonOK Reftele44:48+8:3412:48
4Benny JohanssonOK Reftele49:53+13:3914:15
5Karin HelmiusOK Reftele56:30+20:1616:08
6Anne ThuressonBredaryds SOK56:49+20:3516:14

Öppen motion 8

5 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SvenssonBredaryds SOK46:329:18
2Per JohanssonOK Reftele48:04+1:329:36
3Patrik AnderssonAnderstorps OK51:30+4:5810:18
4Ina SkalbergBredaryds SOK52:18+5:4610:27
5Veronica AdolfssonAnderstorps OK52:32+6:0010:30
6Nicolas BaillyBredaryds SOK58:36+12:0411:43
Kenneth WalterssonBredaryds SOKej godkänd
Håkan SvenssonBredaryds SOKej godkänd

H17-20

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo JohanssonOK Reftele42:378:31
Emil AuseliusBredaryds SOKej start
Filip TrofastBredaryds SOKej start

D17-20

5 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HenningssonBredaryds SOK49:249:52
Olivia LönkvistOK Vivillej start
Moa HanssonBredaryds SOKej start
Kajsa IsidorssonOK Vivillej start
Sara ErlandssonOK Vivillej start
Amelia SkalbergBredaryds SOKej start
Kajsa WardOK Vivillej start
Linnea SkalbergBredaryds SOKej start
Linn PeterssonOK Vivillej start
Klara ElmbladBredaryds SOKej start
Vendela LönkvistOK Vivillej start

U3

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SigfridssonBurseryds IF1:01:3117:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser