Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 2 Stockviks skidstadion

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 2 Stockviks skidstadion
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Damer lång

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina FlordalLjusdals OK50:0120:00
2Laila NäslundSelånger SOK50:23+0:2220:09
3Elisabet LundgrenSundsvalls OK57:02+7:0122:48

Herrar lång

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalinSundsvalls OK27:3611:02 Ladda ner rutt i gpx-format
2Sven Erik SundinSelånger SOK28:03+0:2711:13
2Mats AnderssonSelånger SOK28:03+0:2711:13
4Karl-Erik NorlingSundsvalls OK30:20+2:4412:08
5Björn AbelssonSundsvalls OK31:02+3:2612:24
6Rune LindSelånger SOK34:05+6:2913:38
7Winn BjörklundSundsvalls OK34:34+6:5813:49
8Jon FlordalLjusdals OK36:34+8:5814:37
9Sten Åke VedinSelånger SOK36:53+9:1714:45
10Tore LundgrenSundsvalls OK38:54+11:1815:33
11Kjell ErikssonVK Uvarna40:19+12:4316:07
12Sören JanssonSundsvalls OK44:55+17:1917:58
13Gunnar MellinTimrå SOK46:05+18:2918:26
14Håkan EnerudTimrå SOK47:26+19:5018:58
15Åke HöglundTimrå SOK47:59+20:2319:11
Ove JanssonSundsvalls OKutgått

Damer kort

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill AnderssonSelånger SOK28:1115:39
2Ingrid PeterssonSundsvalls OK36:45+8:3420:25
3Berith LindvallSundsvalls OK41:00+12:4922:46
Kerstin BrunnSundsvalls OKej godkänd
Hjördis FridlundKovlands IFej godkänd

Herrar kort

1 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernt NordinVK Uvarna27:1415:07
2Björnar OlssonForsa OK28:38+1:2415:54
3Ingmar SöderströmSundsvalls OK29:27+2:1316:21
4Kjell AnderssonSundsvalls OK31:39+4:2517:35
5Lars-Göran ForsTimrå SOK34:05+6:5118:56
6Bernt KårbergTimrå SOK35:45+8:3119:51
7Gunnar NorénNjurunda OK37:40+10:2620:55
8Inge FröjdSundsvalls OK39:03+11:4921:41
9Roland LundqvistTimrå SOK39:54+12:4022:10
10Göran NilssonVK Uvarna47:28+20:1426:22
11Olle NäslundSelånger SOK1:02:18+35:0434:36
12Jim PerssonVK Uvarna1:11:24+44:1039:40

Promenad

800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar JonssonKovlands IF12:0115:01
2Kristina NorlingSundsvalls OK13:56+1:5517:25
3Göte BengtssonIF Strategen15:11+3:1018:58
4Anita NorénNjurunda OK15:34+3:3319:27
5Barbro LindholmSundsvalls OK17:33+5:3221:56
6Åsa NilssonVK Uvarna18:24+6:2323:00
7Olle GusfafssonNjurunda OK20:50+8:4926:02
8Rigmor ErikssonVK Uvarna24:30+12:2930:37
9Bert-Erik BergströmVK Uvarna26:58+14:5733:42
10Yngve LarssonKovlands IF30:36+18:3538:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser