Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Piteå IF Orienteringsklubb

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Piteå IF Orienteringsklubb
Arrangörsorganisation: Piteå IF Orienteringsklubb
Datum: söndag 17 juni 2018

D21

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen28:287:39
2Lena TuressonOK Renen30:28+2:008:11
3Charlotte KungUmeå OK36:31+8:039:48
Elin LundgrenVittjärvs IKej start
Sofia LundbergOK Renenej start

H21

4 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LundholmOK Renen31:487:03
2Jörgen JohanssonSkellefteå OK31:50+0:027:03
3Martin HolmbergBergnäsets AIK36:25+4:378:04
4Inge SöderqvistOK Renen36:33+4:458:06
5Thomas JohanssonOK Renen38:58+7:108:38
6Tobias SnellOK Renen39:56+8:088:51
7Pontus GustafssonBoxholm-Mjölby OL43:36+11:489:40
Claes TuressonOK Renenej godkänd
Jonas LundbergOK Renenej start

D18

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF OK37:5310:11
2Hanna SvanbergOK Renen50:40+12:4713:37
Elsa ChristofferssonOK Renenej start

H18

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonGammelstads IF33:288:59
2Jakob LindehagPiteå IF Orienteringsklubb34:06+0:389:10
Oskar LundgrenVittjärvs IKej godkänd
Albin NorénPiteå IF Orienteringsklubbej start

D16

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen KillmeyVittjärvs IK45:5212:53
2Edit KarlssonÄlvsby IF OK50:32+4:4014:11
3Moa EngströmOK Renen54:44+8:5215:22

H16

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LundbergArvidsjaurs OK39:5211:11
2Victor BerglundVittjärvs IK45:49+5:5712:52
3Martin LundströmVittjärvs IK51:26+11:3414:26

D14

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda AasaÖvertorneå IF33:5711:16
2Emma HasselströmOK Renen35:58+2:0111:56
3Tova LindbäckOK Renen38:25+4:2812:45
4Alva EngströmOK Renen39:50+5:5313:14
5Lisa HörnquistOK Renen40:31+6:3413:27

H14

3 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HedströmOK Renen31:5410:35
2Aron BlomqvistVittjärvs IK34:12+2:1811:21
3Albin WollbrandOK Renen34:37+2:4311:30
4Linus NordinOK Renen36:43+4:4912:11
5Edvin LundOK Renen40:27+8:3313:26
6Sebastian FranssonOK Renen1:11:51+39:5723:52
7Oskar ErikssonOK Renen1:18:15+46:2125:59

D14 Kort

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara LugnérSkellefteå OK49:4821:00
2Moa LundgrenVittjärvs IK1:12:18+22:3030:30

H14 Kort

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ErikssonSkellefteå OK52:3822:12
Leo AnderssonPiteå IF Orienteringsklubbutgått

D12

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirjam EdinOK Renen22:559:40
2Minna TuressonOK Renen25:34+2:3910:47
3Ella HedströmOK Renen29:28+6:3312:25
4Tova HolmbergBergnäsets AIK32:08+9:1313:33
5Vilda EngströmBergnäsets AIK50:48+27:5321:26
6Lia ErikssonSkellefteå OK54:45+31:5023:06

H12

2 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker WollbrandOK Renen28:1111:53
2Vilgot KuokkanenOK Renen30:20+2:0912:47
3Ove RenbergBergnäsets AIK32:35+4:2413:44
4Mattias KillmeyVittjärvs IK33:45+5:3414:14
5Emil EngströmOK Renen37:25+9:1415:47
6Martin LarssonÄlvsby IF OK38:15+10:0416:08
7Arvid PeräBergnäsets AIK38:57+10:4616:26
8Hugo PellaVittjärvs IK40:54+12:4317:15
9Love NordlundBergnäsets AIK43:04+14:5318:10
10Anton HanssonBergnäsets AIK47:01+18:5019:50
11Karl RenströmSkellefteå OK1:50:52+1:22:4146:46

D10

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid LundOK Renen24:0410:19
2Hedda EdinOK Renen25:01+0:5710:44
3Vilma KuokkanenOK Renen26:15+2:1111:15
4Thea BerglundVittjärvs IK33:34+9:3014:24

H10

2 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo JohanssonSkellefteå OK23:3610:07
2Albin BerggrenOK Renen24:28+0:5210:30
3Viktor JonssonOK Renen37:23+13:4716:02
4Love JohanssonSkellefteå OK47:49+24:1320:31
5Edvin ÅströmVittjärvs IK1:05:12+41:3627:58
Axel EngströmOK Renenej start

H40

4 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EngströmOK Renen38:478:35

D45

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GustafssonArvidsjaurs OK29:119:26
2Karin WollbrandOK Renen29:35+0:249:34
3Karin KarlssonÄlvsby IF OK39:47+10:3612:52
4Agneta LindbäckOK Renen57:34+28:2318:37

H45

4 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan KarlssonÄlvsby IF OK43:269:37
2Martin HasselströmOK Renen43:30+0:049:38
3Fredrik EngströmBergnäsets AIK47:49+4:2310:36
4Anders NordinOK Renen52:16+8:5011:35
5Mattias LundgrenVittjärvs IK1:02:35+19:0913:52
Magnus LundgrenI 19 IFej godkänd

D50

3 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SvanbergOK Renen41:0413:17
2Ylva NilssonOK Renen49:52+8:4816:08

H50

3 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LundbergArvidsjaurs OK29:317:56
2Robert SundqvistOK Renen31:43+2:128:31
3Peter LundbergOK Renen37:27+7:5610:04
4Jan ChristofferssonOK Renen37:32+8:0110:05
5Mats DruggeVittjärvs IK45:51+16:2012:19
6Anders JohanssonOK Renen1:09:34+40:0318:42

D55

3 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette LundströmVittjärvs IK49:2315:58
2Lena LundstenVittjärvs IK52:58+3:3517:08

H55

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar IsakssonSeskarö IF33:258:58
2Sven ÖrnerlingOK Renen37:41+4:1610:07
3Björn LundstenVittjärvs IK44:42+11:1712:00
Mikael SundbergOK Renenej start

D60

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angela NilssonSkellefteå OK37:5815:11
2Daina Julia DagisOK Renen1:07:57+29:5927:10

H60

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans WickbomVittjärvs IK45:3112:14
2Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK45:52+0:2112:19

H65

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert SvartholmGammelstads IF38:0112:18
2Roland JanssonÄlvsby IF OK38:16+0:1512:23
3Henry PilstålOK Renen1:09:47+31:4622:35

H70

3 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JohanssonIK Örnen Måttsund37:3412:09
2Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS45:13+7:3914:37
3Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS48:49+11:1515:47
4Thor-Erik LindmarkIFK Kiruna49:55+12:2116:09
5Christer SvärdBergnäsets AIK55:22+17:4817:55
Conny LagerskogArvidsjaurs OKej godkänd

H75

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland LundqvistLångvikens OK40:5513:14
2Henken ErikssonI 19 IF1:00:22+19:2719:32
Birger LundbergArvidsjaurs OKej godkänd

H80

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Runar MarktinArvidsjaurs OK42:1416:53
2Stig LindskogVisborgs OK42:36+0:2217:02
3Gunnar LindströmOK Renen44:52+2:3817:56

Inskolning

1 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eduard GelfgrenOK Renenfullföljt
Max GranbergPiteå IF Orienteringsklubbfullföljt
Elsa GranlundOK Renenfullföljt
Didrik SundinPiteå IF Orienteringsklubbfullföljt
Elis WikströmOK Renenfullföljt
Astrid ÅkerlundPiteå IF Orienteringsklubbfullföljt

U1

1 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde NordlundBergnäsets AIK22:3111:43
2Selma SundqvistVittjärvs IK22:47+0:1611:51
3Axel JonssonOK Renen32:34+10:0316:57
4Elvira RautilaVittjärvs IK35:57+13:2618:43
5Ellen SvedenbäckOK Renen36:05+13:3418:47
6Leo ÅsbergBergnäsets AIK39:37+17:0620:38

U2

2 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helmer KahrleOK Renen21:439:19
2Ville SundqvistOK Renen26:43+5:0011:27
3Carl BergPiteå IF Orienteringsklubb32:10+10:2713:48
4Frans RenströmSkellefteå OK35:34+13:5115:15
5Torkel Lund JungOK Renen37:40+15:5716:09
6Maja StridsmanBergnäsets AIK38:32+16:4916:32
7Elvira ÅkerlundPiteå IF Orienteringsklubb38:47+17:0416:38
8Erik HörnquistOK Renen39:58+18:1517:09
9Lea RautilaVittjärvs IK42:10+20:2718:05
10Hannes PellaVittjärvs IK53:10+31:2722:49
11Olle LugnérSkellefteå OK1:29:02+1:07:1938:12
Olov PerssonOK Renenej godkänd
Malte HenrikssonOK Renenej start
Knut HolmbergBergnäsets AIKej start
Hannes SundinPiteå IF Orienteringsklubbej start

Öppen motion 3

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ErikssonPiteå IF Orienteringsklubb24:2610:18
2Samuel JonssonOK Renen34:51+10:2514:42
3Karl PerssonOK Renen36:28+12:0215:23
4Madgdalena LindvallOK Renen36:48+12:2215:31
5Ulrika KeisuVittjärvs IK46:22+21:5619:33
6Camilla FranssonOK Renen1:07:02+42:3628:17
7Barbro LundqvistLångvikens OK1:10:30+46:0429:44

Öppen motion 5

3 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HedströmOK Renen35:2111:44
2Mikael HörnquistOK Renen39:15+3:5413:02
3Karolina BennitzOK Renen41:39+6:1813:50
4Linda LundbergOK Renen43:43+8:2214:31
5Anna EngströmOK Renen44:00+8:3914:37
6Christine HedströmOK Renen45:33+10:1215:07
7Susanne NilssonOK Renen49:42+14:2116:30
8Ulrika LarssonOK Renen53:51+18:3017:53
9Eric HasselströmOK Renen57:59+22:3819:15
10Elin VikströmN/A59:41+24:2019:49
11Zackarias SvedenbäckOK Renen1:01:36+26:1520:27
12Jonna 2017 DeilertSkellefteå OK1:02:37+27:1620:48
13Berndt HällgrenBergnäsets AIK1:09:43+34:2223:09
14Maria HollströmPiteå IF Orienteringsklubb1:11:28+36:0723:44
Elin LugnérSkellefteå OKej godkänd
Johan NilssonOK Renenutgått
Petter KajokSkellefteå OKej start
Therese SundqvistOK Renenej start

Öppen motion 7

3 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SundinOK Renen36:0811:41
2Håkan RosénOK Renen37:37+1:2912:10
3Anders KillmeyVittjärvs IK42:37+6:2913:47
4Inger WennbergOK Renen43:38+7:3014:07
5Roland LarssonGammelstads IF45:14+9:0614:38
6Hanna KivijärviOK Renen46:42+10:3415:06
7Anna LundqvistLångvikens OK47:09+11:0115:15
8Anders RensgardOK Renen51:24+15:1616:38
9Stefan SundqvistVittjärvs IK52:30+16:2216:59
10Eva LefflerOK Renen55:51+19:4318:04
Elin HollströmPiteå IF Orienteringsklubbej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BennitzOK Renen32:427:15
2Andreas KarlssonPiteå IF Orienteringsklubb39:53+7:118:50
3Klas EdinOK Renen40:56+8:149:04
4Theo OdenrydJärbo OK42:35+9:539:26
5Eric SwärdhVittjärvs IK42:59+10:179:31
6Johan WikströmOK Renen43:22+10:409:36
7Daniel GranlundLångvikens OK44:16+11:349:48
8Peter RosénOK Renen45:08+12:2610:00
9Monica RosénN/A51:25+18:4311:24
10Peter LugnérSkellefteå OK53:56+21:1411:57
11Stefan LauriGammelstads IF55:30+22:4812:18
12Mikael KivijärviOK Renen58:35+25:5312:59
13Krister RosendalOK Renen1:00:23+27:4113:23
14Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS1:00:26+27:4413:23
15Magnus BerglundVittjärvs IK1:02:39+29:5713:53
16Anders MalmerUmeå OK1:10:06+37:2415:32
17Cecilia LundOK Renen1:16:58+44:1617:03
18PA LindgrenSkellefteå OK1:20:07+47:2517:45
Mats NordlundBergnäsets AIKej godkänd
Tomas HedströmOK Renenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser