Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Månadens bana april

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Månadens bana april
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: tisdag 17 april 2018

Kort-Lätt

1 710 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna KvarndalUlricehamns OK23:5113:56
2Malte PalmérUlricehamns OK26:23+2:3215:25
3Leia KlassonUlricehamns OK26:45+2:5415:38
4Melvin SjöstrandUlricehamns OK27:02+3:1115:48
5Egon PalmérUlricehamns OK27:08+3:1715:52
6Ville GassnerUlricehamns OK29:43+5:5217:22
7Liv PilgrenUlricehamns OK29:51+6:0017:27
8Wilgot RomanUlricehamns OK33:27+9:3619:33
9Mio KlassonUlricehamns OK35:08+11:1720:32
10Johannes HolmbergUlricehamns OK36:20+12:2921:14
11Charlie KlassonUlricehamns OK37:06+13:1521:41
12Alma LiljemarkUlricehamns OK37:29+13:3821:55
13Anton BergstrandUlricehamns OK39:48+15:5723:16
14Mio KvarndalUlricehamns OK40:26+16:3523:38
15Martina KvarndalUlricehamns OK40:27+16:3623:39
16Saga SjöstrandUlricehamns OK40:57+17:0623:56
17Albin PerbringUlricehamns OK41:33+17:4224:17
18Ellen CarlssonUlricehamns OK42:27+18:3624:49
19Irma PalmérUlricehamns OK44:04+20:1325:46
20Noel PilgrenUlricehamns OK44:11+20:2025:50
21Valter SvenssonUlricehamns OK45:56+22:0526:51
22Noomi MönhageUlricehamns OK50:24+26:3329:28
Arvida SvenssonUlricehamns OKej godkänd
Elisabeth HenlyUlricehamns OKej godkänd

Kort-12

2 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot CarlssonUlricehamns OK32:2414:55
2Olle NordinUlricehamns OK41:05+8:4118:55
3Gustav KarlssonUlricehamns OK42:01+9:3719:21
4Jacob HolmbergUlricehamns OK45:01+12:3720:44
5Helena ErikssonUlricehamns OK53:01+20:3724:25
6Linus ClaessonUlricehamns OK54:55+22:3125:18
6Stephanie BaidarUlricehamns OK54:55+22:3125:18
8Vidar FritszonUlricehamns OK56:39+24:1526:06
9Frida SkoglundUlricehamns OK1:16:52+44:2835:25
Ingrid RosengrenUlricehamns OKej godkänd

14

2 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonUlricehamns OK43:0615:13
2Jonatan SjöstrandUlricehamns OK47:52+4:4616:54
3Anna GenbergUlricehamns OK48:41+5:3517:12
4Maja NordinUlricehamns OK48:52+5:4617:16
5Edvin LennartsonUlricehamns OK49:27+6:2117:28
6Eskil SöderlundUlricehamns OK52:11+9:0518:26
7Astrid ErikssonUlricehamns OK52:51+9:4518:40
8Henrik HolgerssonUlricehamns OK54:33+11:2719:16
9Lova HolgerssonUlricehamns OK54:36+11:3019:17
10Selma SjöstrandUlricehamns OK1:18:09+35:0327:36

Kort svår

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars ErikssonUlricehamns OK59:3319:54
1Lisa AnderssonUlricehamns OK59:3319:54
3Annica BerglundUlricehamns OK1:01:50+2:1720:40
4Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:04:15+4:4221:29
Lukas KlangUlricehamns OKej godkänd
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej godkänd

Lång svår

4 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus KvarndalUlricehamns OK39:057:50
2Erik ÖhlundUlricehamns OK39:10+0:057:51
3Peter ArnessonUlricehamns OK43:07+4:028:39
4Ulf PalmérUlricehamns OK51:34+12:2910:21
5Magnus GassnerUlricehamns OK53:37+14:3210:45
6Ludvig CarlbomUlricehamns OK55:32+16:2711:09
6Adam SkoglundUlricehamns OK55:32+16:2711:09
8Joel HolmbergUlricehamns OK59:48+20:4312:00
9Bodil HalvarssonUlricehamns OK1:00:07+21:0212:04
10Patrik CarlbomUlricehamns OK1:00:13+21:0812:05
11Alfred HallqvistUlricehamns OK1:00:54+21:4912:13
12Isak SkoglundUlricehamns OK1:01:00+21:5512:14
13Kajsa SpetzUlricehamns OK1:01:57+22:5212:26
14Svante BerglundUlricehamns OK1:02:20+23:1512:31
15Johan FalkUlricehamns OK1:04:30+25:2512:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser