Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Ångermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Ångermanland
Arrangörsorganisation: OK Nipan
Datum: fredag 27 september 2019

D21

4 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad41:588:52
2Helena ForsbergSkogslöparna47:49+5:5110:06

H21

7 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak ErikssonOK Nolaskogsarna58:588:22
2Stefan SjölundSkogslöparna1:00:31+1:338:35
3David SundströmSöderhamns OK1:01:42+2:448:45
4Anton StrandbergSkogslöparna1:09:01+10:039:48
5Arvid StrandbergSkogslöparna1:26:51+27:5312:20
Börje PaulerSkogslöparnaej start
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarnaej start

D16

3 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora EngströmOK Nolaskogsarna37:3410:24
2Elsa LindahlHärnösands OK44:50+7:1612:25
3Elmina MolinHärnösands OK45:50+8:1612:41

D14

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea SjöbergOK Branten46:5616:04

D12

2 520 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Signe ForsbergSkogslöparnaej start

H12

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malkom HedinSidensjö IK35:3414:06
2William BacklundSidensjö IK36:44+1:1014:34

H35

4 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas RitzénSkellefteå OK1:09:4814:45
2Stefan BacklundSidensjö IK1:19:24+9:3616:47

D45

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna38:2312:22
2Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:15:10+36:4724:14

H45

4 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HälldalSkogslöparna30:357:34
2Oskar ForsbergSkogslöparna33:25+2:508:16
3Peter WoxlinSkogslöparna39:38+9:039:48
4Mattias LindmarkRobertsfors IK40:03+9:289:54
5Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna42:36+12:0110:32
6Clas EngströmOK Nolaskogsarna44:29+13:5411:00
7Ulf LindahlHärnösands OK49:22+18:4712:13
8Magnus SjöbergOK Branten50:06+19:3112:24
Per EdströmHärnösands OKej godkänd

H55

4 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna36:289:01
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL43:10+6:4210:41
3Lennart StrandbergSkogslöparna49:26+12:5812:14
4Leif StrandbergSkogslöparna59:24+22:5614:42
5Per Inge SundellOK Branten1:00:19+23:5114:55
6Lennart WinbergHudiksvalls OK1:09:30+33:0217:12

H65

3 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SellingHärnösands OK53:1714:28
2Thomas LarssonLugnviks IF57:31+4:1415:37
3Anders ForsstedtSöders-Tyresö59:15+5:5816:06
4Per SundinSkogslöparna1:03:32+10:1517:15

H75

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf RitzenSkellefteå OK58:3618:54
Sten ErikssonOK Brantenej start

Öppen 3

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas SjöbergOK Branten40:4116:08
2Monica SjöbergOK Branten40:48+0:0716:11

Öppen 7

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkrothSveaskogs IF37:2412:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser