Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 7
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Öppen motion 1

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin BäckstädeVisborgs OK51:3020:16
2Ebba SamuelssonGotlands Bro OK56:55+5:2522:24
3Evelina SandgrenGotlands Bro OK57:14+5:4422:31
4Alice SamuelssonGotlands Bro OK57:25+5:5522:36
Monica BäckstädeVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 3

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neo CederqvistVisborgs OK55:5718:35
2Sara JernbergKlubblös1:10:03+14:0623:16

Öppen motion 5

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Konrad NilssonVisborgs OK39:0511:06
2Lotta YttergrenSärna SK43:48+4:4312:26
3Peter NorbegVisborgs OK54:43+15:3815:32
4Kristian NorbegVisborgs OK1:21:29+42:2423:08

Öppen motion 6

6 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WallinSvaide Roma SOK46:407:43
2Olle SvangrenGotlands Bro OK53:19+6:398:49
3Niklas GustafssonGarda OK53:59+7:198:56
4Johan BergiusVisborgs OK57:39+10:599:32
5Stefan PerssonVisborgs OK1:02:04+15:2410:16
6Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:08:56+22:1611:24
7Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:18:14+31:3412:57
8Anki HallströmSvaide Roma SOK1:22:05+35:2513:35
9Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:28:08+41:2814:35
Monika JonssonSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 540 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LindgrenVisborgs OK30:008:28
2Anders NilssonGotlands Bro OK36:45+6:4510:22
3Mattias ÖsterdahlVisborgs OK38:59+8:5911:00
4Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg39:37+9:3711:11
5Ylva SvangrenGotlands Bro OK39:47+9:4711:14
6Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg39:49+9:4911:14
7Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg40:15+10:1511:22
8Leif SvangrenGotlands Bro OK40:36+10:3611:28 Ladda ner rutt i gpx-format
9Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg40:42+10:4211:29
10Tommy UllbergSvaide Roma SOK41:11+11:1111:38
11Maria PerssonVisborgs OK42:17+12:1711:56
12Bo MagnussonVisborgs OK42:28+12:2811:59
13Leo LövdahlVisby IF Gute SOK44:18+14:1812:30
14Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK44:23+14:2312:32
15Klara BäckstädeVisborgs OK44:27+14:2712:33
16Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg45:38+15:3812:53
17Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK46:09+16:0913:02
18Katarina JakobssonGarda OK46:58+16:5813:16
19Måns PerssonVisborgs OK47:55+17:5513:32
20Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg49:04+19:0413:51
21Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg49:10+19:1013:53
22Mats RunanderKlubblös52:38+22:3814:52
23Rolf AnderssonSvaide Roma SOK52:47+22:4714:54
24Lena NyströmVisborgs OK52:53+22:5314:56
25Ingemar YttergrenSärna SK53:02+23:0214:58
26Ann-Charlotte DahlVisborgs OK54:44+24:4415:27
27Anders BlomérGotlands Bro OK54:59+24:5915:31
28Rolf MalmrosVisborgs OK56:11+26:1115:52
29Per LindskogGotlands Bro OK57:50+27:5016:20
30Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK59:39+29:3916:51
31Ing-Marie BergmanVisborgs OK59:54+29:5416:55
32Brita AugustssonVisborgs OK1:01:17+31:1717:18
33Anna BäckstädeVisborgs OK1:06:39+36:3918:49
34Ingrid EnekvistVisborgs OK1:15:55+45:5521:26
35Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:21:23+51:2322:59
36Nils HallgrenVisborgs OK1:21:25+51:2522:59
37Roland JohanssonVisborgs OK1:34:16+1:04:1626:37
38Siv JohanssonVisborgs OK2:04:24+1:34:2435:08
Eva ElisdotterSvaide Roma SOKej godkänd
Adam ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Gunnar ErikssonGotlands Bro OKej godkänd
Göran NybergGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 9

7 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK1:02:158:18
2Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:03:25+1:108:28
3Håkan MattssonGotlands Bro OK1:03:46+1:318:30
4Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:06:15+4:008:50
5Erik RankinVisborgs OK1:13:53+11:389:51
6Anders HellminVisborgs OK1:46:51+44:3614:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser