Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 7
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Garda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Niklas GustafssonÖppen motion 6 (10)53:59+7:198:56
18Katarina JakobssonÖppen motion 7 (43)46:58+16:5813:16

Gotlands Bro OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ronny LiljegrenÖppen motion 9 (6)1:02:158:18
2Andreas LiljegrenÖppen motion 9 (6)1:03:25+1:108:28
2Olle SvangrenÖppen motion 6 (10)53:19+6:398:49
2Anders NilssonÖppen motion 7 (43)36:45+6:4510:22
2Ebba SamuelssonÖppen motion 1 (5)56:55+5:2522:24
3Håkan MattssonÖppen motion 9 (6)1:03:46+1:318:30
3Evelina SandgrenÖppen motion 1 (5)57:14+5:4422:31
4Magnus IhreskogÖppen motion 9 (6)1:06:15+4:008:50
4Alice SamuelssonÖppen motion 1 (5)57:25+5:5522:36
5Ylva SvangrenÖppen motion 7 (43)39:47+9:4711:14
7Joakim BjörkegrenÖppen motion 6 (10)1:18:14+31:3412:57
8Leif SvangrenÖppen motion 7 (43)40:36+10:3611:28Ladda ner rutt i gpx-format
27Anders BlomérÖppen motion 7 (43)54:59+24:5915:31
29Per LindskogÖppen motion 7 (43)57:50+27:5016:20
30Ann-Sofi LindskogÖppen motion 7 (43)59:39+29:3916:51
Gunnar ErikssonÖppen motion 7 (43)ej godkänd
Göran NybergÖppen motion 7 (43)ej godkänd

IF Hansa-Hoburg

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Herman FunkquistÖppen motion 7 (43)39:37+9:3711:11
6Vidar FunkquistÖppen motion 7 (43)39:49+9:4911:14
7Katarina FunkquistÖppen motion 7 (43)40:15+10:1511:22
9Viktoria OlssonÖppen motion 6 (10)1:28:08+41:2814:35
9Stefan FunkquistÖppen motion 7 (43)40:42+10:4211:29
16Lennart GardeliusÖppen motion 7 (43)45:38+15:3812:53
20Jerker EnekvistÖppen motion 7 (43)49:04+19:0413:51
21Maj-Britt GardeliusÖppen motion 7 (43)49:10+19:1013:53
Ulf AhlquistÖppen motion 7 (43)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sara JernbergÖppen motion 3 (2)1:10:03+14:0623:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Mats RunanderÖppen motion 7 (43)52:38+22:3814:52

Svaide Roma SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per WallinÖppen motion 6 (10)46:407:43
6Pernilla MellinÖppen motion 6 (10)1:08:56+22:1611:24
8Anki HallströmÖppen motion 6 (10)1:22:05+35:2513:35
10Tommy UllbergÖppen motion 7 (43)41:11+11:1111:38
14Anne-Marie KarlssonÖppen motion 7 (43)44:23+14:2312:32
23Rolf AnderssonÖppen motion 7 (43)52:47+22:4714:54
Eva ElisdotterÖppen motion 7 (43)ej godkänd
Monika JonssonÖppen motion 6 (10)ej godkänd

Särna SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lotta YttergrenÖppen motion 5 (4)43:48+4:4312:26
25Ingemar YttergrenÖppen motion 7 (43)53:02+23:0214:58

Visborgs OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Konrad NilssonÖppen motion 5 (4)39:0511:06
1Neo CederqvistÖppen motion 3 (2)55:5718:35
1Albin LindgrenÖppen motion 7 (43)30:008:28
1Edvin BäckstädeÖppen motion 1 (5)51:3020:16
3Peter NorbegÖppen motion 5 (4)54:43+15:3815:32
3Mattias ÖsterdahlÖppen motion 7 (43)38:59+8:5911:00
4Kristian NorbegÖppen motion 5 (4)1:21:29+42:2423:08
4Johan BergiusÖppen motion 6 (10)57:39+10:599:32
5Erik RankinÖppen motion 9 (6)1:13:53+11:389:51
5Stefan PerssonÖppen motion 6 (10)1:02:04+15:2410:16
6Anders HellminÖppen motion 9 (6)1:46:51+44:3614:15
11Maria PerssonÖppen motion 7 (43)42:17+12:1711:56
12Bo MagnussonÖppen motion 7 (43)42:28+12:2811:59
15Klara BäckstädeÖppen motion 7 (43)44:27+14:2712:33
19Måns PerssonÖppen motion 7 (43)47:55+17:5513:32
24Lena NyströmÖppen motion 7 (43)52:53+22:5314:56
26Ann-Charlotte DahlÖppen motion 7 (43)54:44+24:4415:27
28Rolf MalmrosÖppen motion 7 (43)56:11+26:1115:52
31Ing-Marie BergmanÖppen motion 7 (43)59:54+29:5416:55
32Brita AugustssonÖppen motion 7 (43)1:01:17+31:1717:18
33Anna BäckstädeÖppen motion 7 (43)1:06:39+36:3918:49
34Ingrid EnekvistÖppen motion 7 (43)1:15:55+45:5521:26
35Annika ÖsterdahlÖppen motion 7 (43)1:21:23+51:2322:59
36Nils HallgrenÖppen motion 7 (43)1:21:25+51:2522:59
37Roland JohanssonÖppen motion 7 (43)1:34:16+1:04:1626:37
38Siv JohanssonÖppen motion 7 (43)2:04:24+1:34:2435:08
Monica BäckstädeÖppen motion 1 (5)ej godkänd
Adam ÖsterdahlÖppen motion 7 (43)ej godkänd

Visby IF Gute SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Leo LövdahlÖppen motion 7 (43)44:18+14:1812:30
17Svenerik JohanssonÖppen motion 7 (43)46:09+16:0913:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser