Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NOK träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NOK träning
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: tisdag 24 april 2018

Bana A

6 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simone NavratilKlubblös1:01:139:16
2Jakub LandovskyKlubblös1:08:29+7:1610:22
3Tomik JanovskyKlubblös1:08:43+7:3010:24
4Kacper KucaOK Kolmården1:10:22+9:0910:39
5Joakim GustafssonFinspångs SOK1:12:27+11:1410:58
6Johan FröbergTjalve IF Norrköping1:16:20+15:0711:33
7ondrej JandaKlubblös1:16:55+15:4211:39
8Jan GajdaKlubblös1:18:24+17:1111:52
9Tomas JanovskyKlubblös1:19:18+18:0512:00
10Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:21:33+20:2012:21
11Martin KlaskaKlubblös1:25:47+24:3412:59
12Klas JohanssonOK Kolmården1:26:12+24:5913:03
13Johan HerrmanOK Hällen1:43:30+42:1715:40
Ctibor syselKlubblösej godkänd

Bana B

5 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonOK Kolmården49:288:59
2Sverre RöjgårdOK Kolmården53:59+4:319:48
3Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb57:25+7:5710:26
4Jonas JohnssonOK Kolmården58:01+8:3310:32
5Henrik LjungemyrOK Kolmården1:05:26+15:5811:53
6Martin SkvorKlubblös1:07:32+18:0412:16
7Jonas BraamOK Denseln1:08:19+18:5112:25
8Erik JohnssonOK Kolmården1:11:04+21:3612:55
9Elias AxelssonFinspångs SOK1:13:51+24:2313:25
10Lars DanielsonMatteus SI1:15:01+25:3313:38
11Petr JanasKlubblös1:17:11+27:4314:02
12Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:20:57+31:2914:43
13Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping1:20:58+31:3014:43
14Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:25:43+36:1515:35
15Pavel JandaKlubblös1:26:53+37:2515:47
16Carina KaleredOK Denseln1:30:04+40:3616:22
Kerstin LjungemyrOK Kolmårdenej godkänd
Filip JounotTjalve IF Norrköpingej godkänd
Niclas KinnanderMatteus SIej godkänd
Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköpingej godkänd

Bana C

3 800 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SimsaKlubblös37:329:52
2Milan MalackaKlubblös39:29+1:5710:23
3Tonda SvarcKlubblös40:30+2:5810:39
4Petr JelenKlubblös40:36+3:0410:41
5Martin GajdaKlubblös43:47+6:1511:31
6Adam SkvorKlubblös44:17+6:4511:39
7Jakub HrivnaKlubblös46:36+9:0412:15
8Tomas KovarikKlubblös47:29+9:5712:29
9Hugo HankovecKlubblös47:31+9:5912:30
10Bengt SchwartzOK Kolmården49:07+11:3512:55
11Stepan KozinaKlubblös49:46+12:1413:05
12Vit SkachaKlubblös50:30+12:5813:17
13Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb51:08+13:3613:27
14Christer ErikssonOK Kolmården51:57+14:2513:40
15Elin GunnarssonFinspångs SOK52:07+14:3513:42
16Anna HåkanssonOK Kolmården52:38+15:0613:51
17Jenny RöjgårdOK Kolmården53:20+15:4814:02
18Nicklas JonssonFinspångs SOK54:14+16:4214:16
19Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK54:23+16:5114:18
20Elin NetzOK Kolmården54:26+16:5414:19
21Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping55:24+17:5214:34
22Lars HörnströmKlubblös56:32+19:0014:52
23Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping57:33+20:0115:08
24Magdalena SkachovaKlubblös57:43+20:1115:11
25Emma DoubkovaKlubblös59:30+21:5815:39
26Marie VyhnalkovaKlubblös1:00:53+23:2116:01
27Katarina SkarkovaKlubblös1:01:26+23:5416:10
28Kjell TräffNAIS Orienteringsklubb1:01:30+23:5816:11
28Alfons PetersonOK Denseln1:01:30+23:5816:11
30Lena LindmanFinspångs SOK1:05:22+27:5017:12
31Bo EliassonSkogspojkarnas OK1:09:32+32:0018:17
32Malin AxFinspångs SOK1:10:11+32:3918:28
33Magnus AnderssonOK Denseln1:10:59+33:2718:40
34Maria NordwallOK Kolmården1:11:56+34:2418:55
35David StrömbäckOK Denseln1:11:57+34:2518:56
36Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:12:27+34:5519:03
37Magnus HedegårdOK Kolmården1:13:14+35:4219:16
38Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:14:48+37:1619:41
39Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:16:34+39:0220:08
40Sara AnderssonOK Denseln1:21:53+44:2121:32
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Anders AxelssonFinspångs SOKej godkänd

Bana D

2 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ema CernaKlubblös29:3010:32
2Dorota TichaKlubblös31:48+2:1811:21
3Katarina BejlovaKlubblös32:48+3:1811:42
4Julie BaljejovaKlubblös33:35+4:0511:59
5Helena HankovcovaKlubblös35:19+5:4912:36
6Anna CechmankovaKlubblös40:21+10:5114:24
7Erik HallgrenFinspångs SOK42:04+12:3415:01
8Barbara LeuenbergerFinspångs SOK42:05+12:3515:01
9Christer BroströmOK Denseln43:51+14:2115:39
10Eliska PoborskaKlubblös45:29+15:5916:14
11Lena MalmströmTjalve IF Norrköping46:17+16:4716:31
12Roland NilssonFinspångs SOK46:23+16:5316:33
13Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb50:51+21:2118:09
14Karl MollénOK Denseln50:59+21:2918:12
15Bertil SenestadFinspångs SOK52:51+23:2118:52
16Lena FröbergTjalve IF Norrköping53:01+23:3118:56
17Nils SjödinTjalve IF Norrköping55:46+26:1619:55
18Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:10:38+41:0825:13
19Emma ErikssonOK Kolmården1:10:39+41:0925:13
20Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb1:27:11+57:4131:08
21Karin RenbergOK Kolmården1:33:38+1:04:0833:26
Veronica NuijaTjalve IF Norrköpingej godkänd

Bana E

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården38:4010:44
2Nicklas StrömIFK Mora OK39:48+1:0811:03
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK41:38+2:5811:33
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping46:36+7:5612:56
5Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK46:52+8:1213:01
6Alice JohanssonFinspångs SOK49:22+10:4213:42
7Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping51:16+12:3614:14
8Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping54:51+16:1115:14
9Jonas EdlundTjalve IF Norrköping58:24+19:4416:13
10Malin EklöfMatteus SI1:04:32+25:5217:55
11Francesco SavaniSkogspojkarnas OK1:11:51+33:1119:57
12Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:19:02+40:2221:57
13Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:19:40+41:0022:07
14Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:20:05+41:2522:14
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej godkänd
Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Bana F

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo BraamOK Denseln25:329:49
2Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb28:21+2:4910:54
3Emma EngströmFinspångs SOK35:15+9:4313:33
4Hannes PetersonOK Denseln35:26+9:5413:37
5Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb41:30+15:5815:57
6Heinrich Josef WöbelOK Kolmården55:10+29:3821:13
7Theo IllnerTjalve IF Norrköping1:07:23+41:5125:55
8Clara IllnerTjalve IF Norrköping1:07:26+41:5425:56
9Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:15:16+49:4428:56
10Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:17:32+52:0029:49
11Vidar EdlundTjalve IF Norrköping1:25:32+1:00:0032:53

Bana G

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony SvenssonKlubblös37:5716:30
2Adam LundbyTjalve IF Norrköping42:56+4:5918:40
3Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:09:04+31:0730:01
3Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping1:09:04+31:0730:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser