Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Göteborgs SK
Datum: onsdag 29 augusti 2018

ÖM3

2 790 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindgrenSävedalens AIK18:476:43
2Linus AugustssonGöteborgs SK32:14+13:2711:33
3Niklas IdesjöKlubblös34:04+15:1712:12
4Emil AugustssonGöteborgs SK34:33+15:4612:23
5Malin EgardtKlubblös37:06+18:1913:17
6Bengt-Åke HerikssonKlubblös47:15+28:2816:56
7Rune JungbjerGöteborgs SK53:33+34:4619:11
8Vagn LindersKlubblös56:00+37:1320:04
8Torsten LindersKlubblös56:00+37:1320:04
10Sofi CarlssonKlubblös59:28+40:4121:18
11Bo LundgrenIK Surd1:01:25+42:3822:00
12Virginia Klubblös1:03:45+44:5822:50
13Anna IraschkoKlubblös1:03:46+44:5922:51
14Sara HedbackKlubblös1:04:01+45:1422:56
15Siri ErssonKlubblös1:07:21+48:3424:08
16Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:12:04+53:1725:49
Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Christina PetterssonKlubblösej godkänd
Moa OlaussonKlubblösej godkänd
Ester LaaksonenKlubblösej godkänd

ÖM5

3 710 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik DahlströmKlubblös37:4510:10
2Isak BjurströmerKlubblös38:42+0:5710:25
3Anders ÖstlingKlubblös39:22+1:3710:36
4Hugo LindbladKlubblös39:41+1:5610:41
5Joakim LarssonKlubblös40:43+2:5810:58
6Ola SteneborgOK Orinto42:56+5:1111:34
7Katrin LysvretGöteborg-Majorna OK43:27+5:4211:42
8Karin MatssonKlubblös45:32+7:4712:16
9Axel GranströmKlubblös45:37+7:5212:17
10Mathias NirvanderKlubblös46:07+8:2212:25
10Elisabeth BjurströmerKlubblös46:07+8:2212:25
12Helena NilssonOK Landehof50:41+12:5613:39
13Cecilia AldebertGöteborg-Majorna OK51:15+13:3013:48
14Carl Magnus IsakssonMölndal Outdoor IF52:17+14:3214:05
15Jenny StuckiGöteborg-Majorna OK54:10+16:2514:36
16Emma MartinssonKlubblös54:27+16:4214:40
17Nathalie SiggelinKlubblös54:31+16:4614:41
18Sofia KarlssonOK Landehof55:53+18:0815:03
19Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK55:55+18:1015:04
20Stina MartinssonKlubblös57:04+19:1915:22
21Per SkogbergGöteborg-Majorna OK57:47+20:0215:34
22Christer AndréIF Marin Väst59:18+21:3315:59
23Bea BengtsdotterKlubblös1:00:34+22:4916:19
24Tobias PetrénKlubblös1:00:35+22:5016:19
25Elisabet WästlundKlubblös1:01:19+23:3416:31
26Ingalill MullinsSjövalla FK1:04:51+27:0617:28
27Agnes AnderssonKlubblös1:05:35+27:5017:40
28Magdalena StrandKlubblös1:10:16+32:3118:56
28Karolina LundinIFK Göteborg Orientering1:10:16+32:3118:56
30Elleanor Klubblös1:12:06+34:2119:26
31Per RobertssonIFK Göteborg Orientering1:12:29+34:4419:32
32Carl FältGöteborg-Majorna OK1:14:32+36:4720:05
33Kaj JensenKlubblös1:18:45+41:0021:13
Björn KlasmanKlubblösej godkänd
Gustav AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Dan LagerbielkeKlubblösej godkänd

ÖM6

5 150 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JonssonHestra IF33:486:33
2Kostiantyn MajasowWKS Śląsk35:01+1:136:47
3Johan KarlssonKlubblös38:36+4:487:29
4Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK38:49+5:017:32
5Stefan MadjarKlubblös39:52+6:047:44
6Rickard AndreassonIFK Göteborg Orientering40:17+6:297:49
7Filip SahlbergOK Landehof41:54+8:068:08
8Joakim HanssonKlubblös42:13+8:258:11
9Mats G AnderssonOK Skogshjortarna45:07+11:198:45
10Jan KilhamnKlubblös45:16+11:288:47
11Johan TykessonRävetofta OK45:21+11:338:48
12Jakob RosdahlKlubblös48:43+14:559:27
13Björn BorgGöteborg-Majorna OK48:52+15:049:29
14Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK49:06+15:189:32
15Pär NyströmKlubblös54:56+21:0810:40
16Hanna KumlinIK Ymer57:45+23:5711:12
17Johan AxelssonGöteborg-Majorna OK58:29+24:4111:21 Ladda ner rutt i gpx-format
18Thomas FridnerKlubblös1:06:52+33:0412:59
19Viktor SvanerudKlubblös1:09:36+35:4813:30
19Linnea Dahlqvistklubbl1:09:36+35:4813:30
21Anna AriasKlubblös1:16:26+42:3814:50
22Petter BolanderKlubblös1:21:43+47:5515:52
23Staffan BjörkdahlKlubblös1:28:09+54:2117:06
24Niklas HidmanHalmstad OK1:28:11+54:2317:07
Anders GustafssonKlubblösej godkänd

ÖM7

3 130 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KarlssonOK Kullingshof25:038:00
2Erik LindgrenSävedalens AIK25:21+0:188:05
3David AndréGöteborg-Majorna OK27:05+2:028:39
4Martin SykGöteborgs SK28:09+3:068:59
5Kristin SkaarRyda SK28:15+3:129:01
6David GustavssonKlubblös32:56+7:5310:31
7Erik KvarnströmKils OK33:35+8:3210:43
8Sten BlomströmIK Stern33:43+8:4010:46
9Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK33:59+8:5610:51
10Richard LärkängKlubblös34:00+8:5710:51
11Fredrik EinarssonKlubblös34:09+9:0610:54
12Cal LjungKlubblös34:32+9:2911:01
13Agata MajasowWKS Śląsk34:33+9:3011:02
14Stefan PauliGöteborg-Majorna OK35:02+9:5911:11
15Agnes RamleGöteborg-Majorna OK35:39+10:3611:23
16Mikael JungbjerGöteborgs SK36:16+11:1311:35
17Elin SandahlKlubblös37:16+12:1311:54
18Johan NilssonKlubblös37:28+12:2511:58
19Therese LjungbergOK Skärmen37:30+12:2711:58
20Pär GustavssonNyköpings OK38:36+13:3312:19
21Pernilla HanssonKlubblös40:15+15:1212:51
22Daniel SjölundKlubblös40:42+15:3913:00
23Olle PenttinenIFK Hedemora OK41:05+16:0213:07
24Johanna SjonsIFK Hedemora OK41:28+16:2513:14
25Dennis LarssonKlubblös42:26+17:2313:33
26Tobias LysvretGöteborg-Majorna OK42:39+17:3613:37
27Emma SilvergrundLerums SOK43:16+18:1313:49
28Lennart AlmströmIK Stern43:32+18:2913:54
29Måns DahlströmLustens OK43:47+18:4413:59
30Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK45:16+20:1314:27
31Chalotta LarsjöKlubblös48:04+23:0115:21
32Peter RamleSjövalla FK49:20+24:1715:45
33Henrik AlbrektssonIFK Göteborg Orientering49:59+24:5615:58
34Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK50:32+25:2916:08
35Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK50:33+25:3016:09
36Thomas BjörkrothGöteborg-Majorna OK50:39+25:3616:10
37Simon EkströmKlubblös50:42+25:3916:11
38Josefin KarlssonKlubblös50:49+25:4616:14
39Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK51:40+26:3716:30
40Emmy DahlströmKlubblös52:15+27:1216:41
41Tuuli SaariFK Herkules52:20+27:1716:43
42Simon KrantzKlubblös53:18+28:1517:01
43Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering53:41+28:3817:09
44Lars-Åke JohanssonKlubblös54:22+29:1917:22
45Nisse KarlssonSävedalens AIK55:54+30:5117:51
46Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orientering57:48+32:4518:27
47Audun TengsFK Herkules1:02:42+37:3920:01
48Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:03:43+38:4020:21
49Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering1:09:51+44:4822:18
50Anders FahlgrenKlubblös1:10:31+45:2822:31
51Malin RosqvistKlubblös1:11:44+46:4122:55
52Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OK1:13:58+48:5523:37
53Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:14:45+49:4223:52
54Phil MullinsSjövalla FK1:29:18+1:04:1528:31
Kristina JonssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jakob LjungkvistIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser