Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: IF Marin Väst
Datum: onsdag 16 maj 2018

ÖM3

3 060 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering32:0910:30
2Ina SonneKlubblös37:56+5:4712:23
3Malin JonssonKlubblös38:53+6:4412:42
4Anna-Maria InsulanderKlubblös39:30+7:2112:54
5Frida WestlinKlubblös39:35+7:2612:56
6Amanda OskarssonKlubblös39:39+7:3012:57
7Krister AndréeKlubblös41:22+9:1313:31
8Maria OtterlinKlubblös41:37+9:2813:36
9David oestKlubblös59:38+27:2919:29
10Lova RenellKlubblös59:50+27:4119:33
11Greta OestKlubblös59:51+27:4219:33
12Malin OestKlubblös1:00:11+28:0219:40
13Jan RenellKlubblös1:00:15+28:0619:41
14Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:12+1:02:0330:47
Ulrika PåhlmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Theres WolgastGöteborg-Majorna OKej godkänd

ÖM5

3 340 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK29:248:48
2Jenny AnderssonÄtrans IF31:01+1:379:17
3Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK34:15+4:5110:15
4Johan HanssonKlubblös35:03+5:3910:29
5Stefan JohanssonKlubblös37:43+8:1911:17
6Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK38:11+8:4711:25
7Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK39:08+9:4411:42
8Katrin LysvretKlubblös39:45+10:2111:54
9Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering40:46+11:2212:12
10Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering42:07+12:4312:36
11Simon LindénKlubblös42:40+13:1612:46
12Namn Klubb44:40+15:1613:22
13Frida LyxellGöteborg-Majorna OK46:42+17:1813:58
14Jenny StuckiGöteborg-Majorna OK46:47+17:2314:00
15Anna AnderssonIF Rigor47:38+18:1414:15
15Karin FermIF Rigor47:38+18:1414:15
17Åsa LomKlubblös47:42+18:1814:16
18Torbjörn ClassonKlubblös48:29+19:0514:30
19Karl EmmeKlubblös48:41+19:1714:34
20Jennie BengtssonGöteborg-Majorna OK52:34+23:1015:44
21Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering1:00:09+30:4518:00
22Per RobertssonIFK Göteborg Orientering1:03:42+34:1819:04
23Magnus JunghagKlubblös1:04:06+34:4219:11
24Elisabet SylvanIK Stern1:05:23+35:5919:34
25Alexandra EdlundKlubblös1:06:16+36:5219:50
26Mats BergKlubblös1:17:55+48:3123:19
27Gerd Pålsson BergGöteborg-Majorna OK1:17:59+48:3523:20
28Adara HambergKlubblös1:18:46+49:2223:34
29Dennis LarssonKlubblös1:18:50+49:2623:36
Wilma KoivistoinenKlubblösej godkänd

ÖM6

5 630 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laust SörensenGöteborg-Majorna OK44:067:49
2Johan KarlssonKlubblös45:28+1:228:04
3Björn LindbladSävedalens AIK47:11+3:058:22
4Andreas HermanssonOK Stigen48:23+4:178:35
5Emil LindbladSävedalens AIK48:28+4:228:36
6Peter SävingerGöteborg-Majorna OK49:14+5:088:44
7Joakim HanssonKlubblös52:07+8:019:15
8Ola WesterdahlGöteborg-Majorna OK52:09+8:039:15
9Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK56:15+12:099:59
10Julia LindbladSävedalens AIK59:14+15:0810:31
11Fredrik KjörlingKlubblös1:00:27+16:2110:44
12Andreas LundKlubblös1:02:19+18:1311:04
13Mats JohanssonIstrums SK1:03:09+19:0311:13
14Jakob LundKlubblös1:06:20+22:1411:46
15Johan AlmquistKlubblös1:11:47+27:4112:45
16Sandra WiklundKlubblös1:27:09+43:0315:28
17Johan SvärdKlubblös1:27:13+43:0715:29
18Erik StrannegårdKlubblös1:29:35+45:2915:54
19Lina StrannegårdKlubblös1:30:12+46:0616:01
Per TenwaldKlubblösej godkänd
Tommy WedlinLerums SOKej godkänd

ÖM7

3 690 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LindbergIFK Mora OK22:536:12
2Erik LindgrenSävedalens AIK24:58+2:056:45
3Erik WeimannKlubblös26:30+3:377:10
4Johanna ErlandssonStora Tuna OK26:35+3:427:12
5John GabrielssonSävedalens AIK28:18+5:257:40
6Glen BalesOK Kåre29:10+6:177:54
7David SteenKungälvs OK29:55+7:028:06
8Mats G AnderssonOK Skogshjortarna30:15+7:228:11
9David GabrielssonSävedalens AIK30:20+7:278:13
10Stefan MadjarKlubblös30:44+7:518:19
11Daniel BånkestadKlubblös32:20+9:278:45
12Gustav AlbertssonKlubblös32:49+9:568:53
13Carl AlvelidKalmar OK33:14+10:219:00
14Ulf SundinGöteborg-Majorna OK33:25+10:329:03
15Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK34:02+11:099:13
16Stina ZelanoKlubblös34:07+11:149:14
17Andreas GårdstamIK Stern34:31+11:389:21
18Martin HellbergKlubblös35:23+12:309:35
19Björn BorgGöteborg-Majorna OK35:32+12:399:37
20John LennbyKlubblös36:24+13:319:51
21Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK36:37+13:449:55
22Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK37:22+14:2910:07
23Johan SärrnbrattKlubblös37:33+14:4010:10
24Viktor TorstenssonÄtrans IF38:04+15:1110:18
25John LandstedtKlubblös38:08+15:1510:20
26David GustafssonKlubblös38:15+15:2210:21
27Elvira RamleGöteborg-Majorna OK38:24+15:3110:24
28Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK39:20+16:2710:39
29William JohnssonOK Skogshjortarna39:39+16:4610:44
30Phil MullinsSjövalla FK40:38+17:4511:00
31Jon JonssonGöteborgs SK41:35+18:4211:16
32Anders RunanderTrosabygdens OK42:36+19:4311:32
33Maja BjuggrenKlubblös43:06+20:1311:40
34Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK43:29+20:3611:47
35Simon EkströmKlubblös44:00+21:0711:55
36Lennart AnderssonGöteborgs SK44:28+21:3512:03
37Kristina LindOK Skärmen44:43+21:5012:07
38Emmy DahlströmLustens OK44:51+21:5812:09
39Måns DahlströmLustens OK45:58+23:0512:27
40Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna47:07+24:1412:46
41Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering47:11+24:1812:47
42Emma JägrydKlubblös48:34+25:4113:09
43Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK50:07+27:1413:34
44Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb55:44+32:5115:06
45Anders LöfingKlubblös56:31+33:3815:18
46Fanny BrodinIstrums SK58:26+35:3315:50
47Axel GranströmKlubblös1:06:24+43:3117:59
48Anette ZetterquistGöteborg-Majorna OK1:11:23+48:3019:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser