Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions 5-dagars 2018 OK Norrvirdarna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions 5-dagars 2018 OK Norrvirdarna
Arrangörsorganisation: OK Norrvirdarna
Datum: onsdag 25 april 2018

ÖM 1 Damer

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilly RoothVäxjö OK41:1115:08
2Petra ÅhsbergVäxjö OK41:22+0:1115:12

ÖM 1 Herrar

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liban AbdirOK Norrvirdarna23:578:48
2Johannes BygdéusSOK Viljan39:04+15:0714:21

ÖM 3 Damer

3 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christine KvennefeldtAlvesta SOK51:4114:38
2Margareta WikströmVäxjö AIS1:23:15+31:3423:35

ÖM 3 Herrar

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär SvenssonVärend GN OL36:2810:19
2Hans SjögrenAlvesta SOK45:24+8:5612:51
3Alf JohanssonVäxjö OK52:10+15:4214:46
4Gunnar HolmgrenKlubblös1:01:40+25:1217:28
5Kenneth LindblomVäxjö OK1:06:40+30:1218:53
6Torgny JonssonVäxjö AIS1:23:07+46:3923:32

ÖM 5 Damer

3 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna TillmanOK Norrvirdarna49:2912:39
2Charlotte NilssonKlubblös52:49+3:2013:30
3Sofia GustavssonAlvesta SOK56:49+7:2014:31
4Mona LindénVäxjö OK1:01:42+12:1315:46
5Johanna LindénVäxjö OK1:04:55+15:2616:36
6Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:07:04+17:3517:09
7Eva NilssonVäxjö OK1:21:27+31:5820:49
8Susanne NyrellAlvesta SOK1:32:11+42:4223:34
9Tilda NyrellAlvesta SOK1:51:25+1:01:5628:29
10Ia NyrellAlvesta SOK1:51:39+1:02:1028:33

ÖM 5 Herrar

3 910 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus SjöholmOK Norrvirdarna35:349:05
2Jan KarlssonOK Virdarna42:06+6:3210:46
3Kalle LindqvistVäxjö OK44:12+8:3811:18
4Bengt AnderssonAlvesta SOK48:17+12:4312:20
5Sven-Erik MånssonKlubblös49:30+13:5612:39
6Magnus JärvholmVäxjö OK50:28+14:5412:54
7Bengt HenrikssonVäxjö AIS53:58+18:2413:48
8Anders OlssonAlvesta SOK56:13+20:3914:22
9Ulf WikellVärend GN OL1:00:16+24:4215:24
10Johan ÖstergrenKlubblös1:00:44+25:1015:31
11Henrik SvenssonLessebo OK1:07:45+32:1117:19
12Lars-Olof KarlssonVäxjö OK1:11:07+35:3318:11
13Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:13:39+38:0518:50
14Mickael KarlssonBubbel1:15:06+39:3219:12
15Jan-Ove HedstigVäxjö OK1:15:15+39:4119:14
16Kjell PeterssonVäxjö OK1:21:23+45:4920:48
17Roland JanssonVäxjö OK1:26:26+50:5222:06
18Magnus NyrellAlvesta SOK1:31:43+56:0923:27
Tony GustafssonKlubblösej godkänd

ÖM 6 Herrar

5 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel Käll KarlssonLinköpings OK33:326:32
2Edvin AnderssonOK Norrvirdarna38:40+5:087:32
3Rasmus SvenssonVärend GN OL47:57+14:259:20
4Jan KarlssonVäxjö OK58:39+25:0711:25
5Axel JemssonOK Norrvirdarna59:21+25:4911:34
6Joakim WessmanVäxjö OK1:03:50+30:1812:26
7Thomas BeckerinVäxjö OK1:04:00+30:2812:28
8Mats JonssonKlubblös1:05:21+31:4912:44
9Mats ArnessonNybro OK1:08:50+35:1813:25
10Lars EklundVäxjö OK1:09:07+35:3513:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser