Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 6 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21 Elit

4 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea McCarthyVisborgs OK37:347:42
2Benita MånssonHagaby GoIF Örebro39:44+2:108:09
3Anna SameliusVisborgs OK41:23+3:498:29
4Emma LindgrenVisborgs OK41:53+4:198:36
5Kristin OlovssonOK Linné43:13+5:398:52
6Junia BirgerssonVisborgs OK45:29+7:559:20
7Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK45:54+8:209:25
8Mikaela RönnbäckVisborgs OK51:23+13:4910:33
9Tone AlbrektssonOK Ravinen55:37+18:0311:25
10Malin CarlssonSöders-Tyresö58:33+20:5912:01
Laura AngeloAttunda OKej godkänd

H21 Elit

5 690 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas AldénOK Linné36:076:20
2Markus MartinelleSöders-Tyresö36:55+0:486:29
3Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna38:09+2:026:42
4Josef NordlundOK Linné38:55+2:486:50
5Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro38:57+2:506:50
6Håkan MattssonGotlands Bro OK40:51+4:447:10
7Erik BerzellJärla Orientering41:08+5:017:13
8Alexander HansenSöders-Tyresö41:21+5:147:16
9Andreas NikolaussonVisborgs OK42:13+6:067:25
10Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC42:49+6:427:31
11Henrik LöfåsStora Tuna OK43:16+7:097:36
12David HectorSnättringe SK43:41+7:347:40
13Mattias KallhaugeSnättringe SK43:49+7:427:42
14Ulf TroengOK Linné44:57+8:507:53
15Johan EdenhamnLänna IF45:44+9:378:02
16Erik PetterssonVisborgs OK46:51+10:448:14
17Albert AskengrenBergnäsets AIK50:06+13:598:48
18Olof ErikssonOK Linné52:42+16:359:15
19Fredrik LevinSvaide Roma SOK54:18+18:119:32
20Niklas WraneSöders-Tyresö59:40+23:3310:29
21Jonas RinnbäckOK Ravinen1:00:23+24:1610:36
22Fredric JohanssonSnättringe SK1:00:25+24:1810:37 Ladda ner rutt i gpx-format

D20 Elit

4 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK43:1010:05
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna43:18+0:0810:07
3Moa WestbladOK Ravinen45:10+2:0010:33
4Anna HallménOK Tisaren49:02+5:5211:27
5Elina HansonKungälvs OK49:04+5:5411:27

H20 Elit

4 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna38:488:00
2Hannes SvahnOK Ravinen40:12+1:248:17
3Mattias IvaresOK Södertörn41:40+2:528:35
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd

D18 Elit

3 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen36:529:17
2Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK38:41+1:499:44
3Signe NilssonNyköpings OK42:11+5:1910:37
4Maja TenghagenHärlövs IF45:17+8:2511:24
5Clara SpikLeksands OK45:59+9:0711:34
6Elin DahlVisborgs OK50:52+14:0012:48

H18 Elit

4 470 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK30:166:46
2Simon FriskJärla Orientering30:34+0:186:50
3Johan CallebergSnättringe SK32:40+2:247:18
4Duncan RobertsonSvaide Roma SOK37:18+7:028:20
5Jakob Gadefors-NauHaninge SOK37:23+7:078:21
6Mattias ÖsterdahlVisborgs OK37:38+7:228:25
7Martin RinnbäckOK Ravinen38:42+8:268:39
8Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby40:42+10:269:06
9Edvin NilssonGotlands Bro OK42:46+12:309:34
10Hugo SetthagenOK Tranan42:50+12:349:34
11Albin LindskogOK Ravinen43:54+13:389:49
12Emil SoneAttunda OK48:23+18:0710:49
13Victor SadaranganiJärla Orientering48:39+18:2310:53
14Alvar MelinHaninge SOK48:42+18:2610:53
15Johan BergiusVisborgs OK50:46+20:3011:21
16Erik NilssonGotlands Bro OK51:09+20:5311:26
17Alexander SchandlOK Södertörn52:40+22:2411:46
18Albin LindgrenVisborgs OK53:45+23:2912:01
19Oscar AnelandSnättringe SK54:24+24:0812:10
20Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:16:54+46:3817:12
Jesper LidmarSnättringe SKåterbud

D21

3 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin NordlundOK Linné41:0411:02

H21

4 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BoströmEnebybergs IF33:297:20
2Robin JakobssonGamleby OK37:22+3:538:11
3Oskar LundbergDalaportens OL37:54+4:258:18
4Otto LundmanOK Roslagen38:17+4:488:23
5Christian FoleySigtuna OK57:53+24:2412:41
6David DahlVisborgs OK1:01:57+28:2813:35
7Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL1:04:49+31:2014:12
8Anders KallingsVisborgs OK1:11:18+37:4915:38
9Jan NylundOK Linné1:20:48+47:1917:43

D21 Kort

3 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie DahlinKovlands IF31:169:28
2Jenny JakobssonGamleby OK35:27+4:1110:44
3Helen HanstockÖstersunds OK45:10+13:5413:41
4Ellinor VejlensVisborgs OK45:41+14:2513:50
5Tilda MarmelidOK Roxen46:05+14:4913:57
6Charlotte IhrforsOK Linné46:18+15:0214:01
7Frida BomanGotlands Bro OK47:28+16:1214:23
8Ebba WesterbergIF Thor50:59+19:4315:26
9Audrey FoleySigtuna OK54:56+23:4016:38
Carita ThorénGotlands Bro OKej godkänd

H21 Kort

4 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1James TurtonÖstersunds OK35:298:46
2Daniel JönssonAttunda OK59:34+24:0514:44

D20

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tine DalgaardKolding OK37:0410:40

H20

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SvangrenGotlands Bro OK37:1910:45

H18

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor ÄlvegranVästerås SOK59:4617:13

D16

3 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK32:599:19
2Klara BäckstädeVisborgs OK35:40+2:4110:04
3Tuva-Cajsa SpikLeksands OK35:56+2:5710:09
4Ellen PelanderOK Djerf49:07+16:0813:52
5Angelina ÄlvegranVästerås SOK51:01+18:0214:24
6Natalie GardelinGotlands Bro OK51:14+18:1514:28
7Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb58:47+25:4816:36
Ida HjortOK Roxenej godkänd

H16

3 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens DalgaardKolding OK35:5210:06
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK37:35+1:4310:35
3John KinnanderMatteus SI39:43+3:5111:11
4Adam ÖsterdahlVisborgs OK40:09+4:1711:18
5Jonathan FlodmanGotlands Bro OK49:32+13:4013:57
6Svante SirviöUmeå OK49:33+13:4113:57
7Peder PerssonGotlands Bro OK54:51+18:5915:27
Elias NilssonHässleholms OKej godkänd

D16 Kort

3 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara HöglindIFK Enskede48:0915:11

H16 Kort

3 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel TenghagenHärlövs IF52:3416:34

D14

3 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen29:138:54
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK31:02+1:499:27
3Tuva SirviöUmeå OK31:26+2:139:35
4Stella ÄlvegranVästerås SOK35:39+6:2610:52
5Signe FeilSundsvalls OK39:23+10:1012:00
6Clara LövgärdOK Alehof41:12+11:5912:33
7Sara Storm-AnderssonOK Tyr43:36+14:2313:17
8Alma PetterssonGotlands Bro OK45:37+16:2413:54
9Linnéa WestlinValbo AIF45:43+16:3013:56
10Ulrika PerssonGotlands Bro OK52:56+23:4316:08
11Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:16:16+47:0323:15

H14

3 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK25:337:40
2Albert BrohedeOK Tyr29:44+4:118:55
3Svante SandvikAttunda OK32:48+7:159:50
4Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg33:20+7:4710:00
5Gustav LübckeOK Ravinen37:23+11:5011:13
6Simon StridhSkogsluffarnas OK37:27+11:5411:14
7Edwin FalkstrandTormestorps IF38:34+13:0111:34
8Elias PerssonHelsingborgs SOK41:43+16:1012:31
9Theo ÅrbrinkLinköpings OK46:43+21:1014:01
10Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:37+22:0414:17
11Felix LindOK Tyr56:45+31:1217:02
12Tor NylundOK Linné57:39+32:0617:18
13Albin Lindh SporreVisborgs OK1:02:18+36:4518:42

D12

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea EnbomVänersborgs SK20:317:53
2Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK26:23+5:5210:08
3Felice GardelinGotlands Bro OK31:26+10:5512:05
4Fanny HemmingssonStora Tuna OK31:28+10:5712:06
5Linn EnbomVänersborgs SK32:21+11:5012:26
6Lovisa ThybeckLindebygdens OK33:03+12:3212:42
7Nilla EnquistOK Hammaren36:33+16:0214:03
8Filippa HemmingssonStora Tuna OK41:25+20:5415:55
9Ebba LövgärdOK Alehof44:33+24:0217:08
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start

H12

2 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil DalgaardKolding OK19:377:15
2Axel ThybeckLindebygdens OK20:54+1:177:44
3Samuel JakobssonOK Skogshjortarna21:20+1:437:54
4Edvard PelanderOK Djerf22:38+3:018:22
5Ture LindskogOK Ravinen23:28+3:518:41
6Johan DalgaardKolding OK24:11+4:348:57
7Emil NorlinIFK Enskede25:46+6:099:32
8Joakim GustafssonGotlands Bro OK27:35+7:5810:12
9Enar LöfstedtGotlands Bro OK29:12+9:3510:48
10Arvid FalkstrandTormestorps IF29:18+9:4110:51
11Simon TrossingTäby OK31:25+11:4811:38
12Max BoströmJärfälla OK32:25+12:4812:00
13Olof LevinSvaide Roma SOK34:14+14:3712:40
14Neo CederqvistVisborgs OK36:34+16:5713:32
15Hugo GustavssonMullsjö SOK38:42+19:0514:20
16Tim ÖstlundVästvärmlands OK41:36+21:5915:24
17Gustav HellminVisborgs OK42:35+22:5815:46

D12 Kort

2 490 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Freja GustafsonLunds OKej start

D10

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes FeilSundsvalls OK18:337:39
2Alma WestlinValbo AIF24:29+5:5610:07
3Agnes LübckeOK Ravinen32:44+14:1113:31
4Roseanna EdvardssonSundbybergs IK41:41+23:0817:13
5Liv LöfstedtGotlands Bro OK43:41+25:0818:03

H10

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TrossingTäby OK14:366:01
2Axel FalkstrandTormestorps IF16:43+2:076:54
3Malte HallmanAttunda OK17:30+2:547:13
4Emil BjörksvedGotlands Bro OK18:23+3:477:35
5Felix DahlinKovlands IF19:05+4:297:53
6Rasmus DalgaardKolding OK20:18+5:428:23
7Adam UllbergSvaide Roma SOK20:27+5:518:27
8Jacob TynnvallGotlands Bro OK22:51+8:159:26
9Svante GustafssonGotlands Bro OK24:32+9:5610:08

D35

3 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK44:4412:09

H35

4 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel SanderiIFK Lidingö SOK54:3111:58
2Peter SundströmSkogsluffarnas OK55:22+0:5112:10

D40

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena WesterlundOK Djerf35:5610:14
2Sara RosengrenOK Gränsen39:08+3:1211:08
3Malin LindskogOK Ravinen40:38+4:4211:34
4Sofia CarlssonLindebygdens OK42:42+6:4612:09
5Stina FeilSundsvalls OK52:08+16:1214:51
6Katarina EnbomVänersborgs SK54:21+18:2515:29
7Anna RosnäsIK Stern55:51+19:5515:54
8Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna1:02:06+26:1017:41

H40

4 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan BerglundIFK Umeå41:039:08
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK41:04+0:019:08
3Robert EnbomVänersborgs SK43:19+2:169:38
4Anders PelanderOK Djerf47:15+6:1210:31
5Martin TrossingTäby OK52:59+11:5611:48
6Mattias WhiteGarda OK53:17+12:1411:52
7Anders DalgaardKolding OK1:01:21+20:1813:39
8Martin TerryIFK Lidingö SOK1:04:06+23:0314:16
9Anders HellminVisborgs OK1:05:49+24:4614:39
10Mathias PerssonHelsingborgs SOK1:08:10+27:0715:10
Joakim AlmtorpLånghundra IFej godkänd

D45

3 260 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf30:299:21
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF30:41+0:129:24
3Kristina AnelandOK Ravinen33:01+2:3210:07
4Anna LövgärdOK Alehof39:50+9:2112:13
5Pernilla SvedinLånghundra IF40:28+9:5912:24 Ladda ner rutt i gpx-format
6Anna StrandAttunda OK42:45+12:1613:06
7Åsa GunnarssonVisborgs OK43:19+12:5013:17
8Camilla EngelOK Ravinen43:30+13:0113:20
9Ewa PerssonTormestorps IF43:46+13:1713:25
10Åsa BäckstrandUmeå OK46:18+15:4914:12
11Ylva SvangrenGotlands Bro OK47:12+16:4314:28
12Maria PerssonVisborgs OK51:43+21:1415:51
13Ewa AlbrektssonOK Ravinen54:55+24:2616:50
14Gunilla KallhaugeSnättringe SK57:57+27:2817:46
15Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:02:43+32:1419:14
16Maria WestlinValbo AIF1:05:47+35:1820:10
17Marina DickforsDalaportens OL1:06:13+35:4420:18
18Anna BäckstädeVisborgs OK1:08:32+38:0321:01
19Camilla DalgaardKolding OK1:08:53+38:2421:07
20Annika JakobssonGarda OK1:10:58+40:2921:46
21Malin AlbinssonIFK Enskede1:17:51+47:2223:52
Helena WidegrenIF Thorej start
Paula JakobssonGarda OKej start
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OKej start

H45

4 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindskogOK Ravinen34:067:47
2Daniel BrohedeOK Tyr35:07+1:018:01
3Göran GustafssonGotlands Bro OK37:01+2:558:27
4Göran KimellGotlands Bro OK40:00+5:549:07
5Henrik MarmelidOK Roxen40:04+5:589:08
6Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK40:24+6:189:13
7Mattias WestfältGotlands Bro OK44:23+10:1710:07
8Armin SchollerVisborgs OK44:39+10:3310:11
9Anders LövgärdOK Alehof46:55+12:4910:42
10Per SpikLeksands OK51:28+17:2211:45
11Niclas KinnanderMatteus SI53:00+18:5412:06
12Martin JarelandLinköpings OK54:58+20:5212:32
13Stefan NorlinIFK Enskede59:40+25:3413:37
14Patrik FriskGustavsbergs OK1:02:13+28:0714:12
15Christer LarssonSala OK1:03:39+29:3314:31
16Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:06:24+32:1815:09
17Robert HjelmVimmerby OK1:06:38+32:3215:12
18Martin GarlandVisborgs OK1:10:24+36:1816:04
19Thomas FalkstrandTormestorps IF1:11:23+37:1716:17
20Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:13:14+39:0816:43
21Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK2:00:28+1:26:2227:30

D50

3 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna27:208:40
2Susanna DjurstedtEksjö SOK31:07+3:479:52
3Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF35:39+8:1911:19
4Anna LarssonSöders-Tyresö36:36+9:1611:37
5Karina ÖstlundVästvärmlands OK40:46+13:2612:56
6Carin KihlströmTäby OK42:27+15:0713:28
7Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK43:50+16:3013:54
8Ellinor PerssonStora Tuna OK43:57+16:3713:57
9Gunn Jorunn TveitenKongsberg OL57:15+29:5518:10
10Camilla CarlssonHärlövs IF1:03:21+36:0120:06

H50

3 920 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK28:537:22
2Johan JakobssonLånghundra IF32:02+3:098:10
3Anders ÄlvegranVästerås SOK32:59+4:068:24
4Fredrik SoneAttunda OK35:48+6:559:07
5Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg38:24+9:319:47
6Johan JacobssonOK Orion38:43+9:509:52
7Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL38:54+10:019:55
8Gustaf SameliusVisborgs OK40:37+11:4410:21
9Jan StridhSkogsluffarnas OK40:59+12:0610:27
10Stefan DjurstedtEksjö SOK43:12+14:1911:01
11Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad44:25+15:3211:19
12Mattias VejlensVisborgs OK44:35+15:4211:22
13Magnus TenghagenHärlövs IF45:39+16:4611:38
14Stefan GustavssonMullsjö SOK46:22+17:2911:49
15Lars JacobssonDegerfors OK47:09+18:1612:01
16Jörgen HjortOK Roxen47:38+18:4512:09
17Joakim MarmelidSundsvalls OK53:10+24:1713:33
18Niklas GustafsonLunds OK53:13+24:2013:34
19Nils EklöwOK Södertörn53:25+24:3213:37
20Fredrik UrbergHammarkinds OK55:15+26:2214:05
21Johan WallinSträngnäs-Malmby OL1:03:09+34:1616:06
22Peter AlbinssonIFK Enskede1:05:55+37:0216:48
23Stefan WångbergOK Ravinen1:09:06+40:1317:37
24Göran PerssonGotlands Bro OK1:14:26+45:3318:59
25Peter AnderssonOK Klyftamo1:18:41+49:4820:04
26Lars-Erik EnquistOK Hammaren1:33:17+1:04:2423:47
27David MelinHaninge SOK1:47:34+1:18:4127:26
28Ulf IsakssonHässleby SOK1:52:01+1:23:0828:34
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Erik BerggrenTullinge SKej start

D55

3 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita AxelssonOK Ravinen30:119:47
2Britta SahlinVänersborgs SK33:31+3:2010:52
3Annika SvenssonSolna OK33:41+3:3010:56
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK35:44+5:3311:36
5Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL37:20+7:0912:07
6Anna AlbinssonIFK Mora OK44:55+14:4414:35
7Katarina SundqvistOK Kåre47:17+17:0615:21
8Ann-Britt LevinGarda OK49:25+19:1416:02
9Sussie BjörkmanDalaportens OL50:03+19:5216:15
10Birgitte BachViborg Orienteringsklub1:09:27+39:1622:32
11Monika PerssonOK Södertörn1:16:21+46:1024:47
Eva SvanbergJärfälla OKej godkänd
Helle NikkelViborg Orienteringsklubej start

H55

3 820 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK32:308:30
2Christer BorgGöteborg-Majorna OK38:37+6:0710:06
3Johan PalmgrenTäby OK38:43+6:1310:08
4Per KallhaugeSnättringe SK39:13+6:4310:15
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK39:42+7:1210:23
6Mats SigalitGotlands Bro OK41:20+8:5010:49
7Björn AlbinssonIFK Mora OK42:40+10:1011:10
8Patrik ThybeckLindebygdens OK45:28+12:5811:54
9Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna45:51+13:2112:00
10Niklas GustafssonGarda OK47:26+14:5612:25
11Per WolgastSnättringe SK48:55+16:2512:48
12Thomas ÖstlundVästvärmlands OK49:16+16:4612:53
13Sven EdvardssonSundbybergs IK52:36+20:0613:46
14Lars-Åke DickforsDalaportens OL55:36+23:0614:33
15Erik WadmanIFK Mora OK59:06+26:3615:28
16Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:08:17+35:4717:52
17Anders WinaldHellas Orientering1:12:06+39:3618:52
18Börge BruebaekKongsberg OL1:14:09+41:3919:24
19Per-Olof SvenssonLänna IF1:16:23+43:5319:59
20Tomas SundqvistOK Kåre1:17:46+45:1620:21
Leif JohanssonVisborgs OKej godkänd

D60

2 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK37:1013:55
2Eva KarlssonUddevalla OK37:46+0:3614:08
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK38:28+1:1814:24
4Karin BengtssonVisborgs OK40:00+2:5014:58
5Elisabeth BybergerSolna OK41:59+4:4915:43
6Lotta FischerströmSol Tranås43:19+6:0916:13
7Gittel KarlssonAttunda OK45:41+8:3117:06
8Fiona HanstockBOK47:47+10:3717:53
Gunilla PetterssonKFUM Örebro OKej godkänd

H60

3 610 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OhlinRånäs OK33:029:09
2Jan GottfridssonNorbergs OK34:19+1:179:30
3Pierre KarlssonOK Alehof34:37+1:359:35
4Mats LundbergDalaportens OL34:49+1:479:38
5Kurt LöfgrenGotlands Bro OK35:24+2:229:48
6Hans TarandiIFK Lidingö SOK36:04+3:029:59
7Klas ThybeckLindebygdens OK36:17+3:1510:03
8Björn SöderbäckOK Linné36:19+3:1710:03
9Jan-Olof BäckOK Djerf37:01+3:5910:15
10Gunnar SvanbergJärfälla OK39:21+6:1910:54
11Mats LundmanOK Roslagen40:57+7:5511:20
12Peter AxelssonOK Ravinen46:45+13:4312:57
13Reinhold LenneboIF Thor47:53+14:5113:15
14Conny SahlinVänersborgs SK48:05+15:0313:19
15Gunnar HallströmVisborgs OK50:40+17:3814:02
16Per WinteråsVästerbergslagens OL50:58+17:5614:07
17Carl-Erik BerglövFagersta OK51:32+18:3014:16
18Leif SvangrenGotlands Bro OK51:53+18:5114:22
19Peter JoelssonÅlems OK54:12+21:1015:00
20Tommy RoosFalköpings AIK OK54:39+21:3715:08
21David HanstockBOK54:49+21:4715:11
22Torbjörn ErikssonOK Linné55:35+22:3315:23
23Bo PetterssonKFUM Örebro OK58:19+25:1716:09
24Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:06:28+33:2618:24
25Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub1:08:20+35:1818:55
26Anders BirgerssonVisborgs OK1:12:29+39:2720:04
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Stig BarrettViborg Orienteringsklubej start

D65

2 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie BackEksjö SOK29:2111:09
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna35:08+5:4713:21
3Gunlis LarssonOK Enen35:47+6:2613:36
4Lena NyströmVisborgs OK37:24+8:0314:13
5Maud AnderssonGotlands Bro OK43:25+14:0416:30
6Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK45:21+16:0017:14
7Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg51:15+21:5419:29
8Riggan FrändénJärla Orientering52:02+22:4119:47
9Doris KläyOLG Huttwil55:52+26:3121:14
10Solvej CarlsonIFK Hedemora OK57:32+28:1121:52
11Brita AugustssonVisborgs OK59:14+29:5322:31
12Karin AnderssonLjusdals OK1:00:30+31:0923:00
13Lena LindgrenOK Järnbärarna1:10:31+41:1026:48
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd
Margaretha NylundOK Södertörnej godkänd

H65

3 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackEksjö SOK27:498:13
2Bengt SvedjebySkattkärrs SOK33:01+5:129:46
3Anders ÖbergIFK Mora OK34:06+6:1710:05
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:18+9:2911:02
5Lennart HävrénTullinge SK37:31+9:4211:05
6Göran LarssonVänersborgs SK38:18+10:2911:19
7Jan ÅsbergHäverödals SK38:48+10:5911:28
8Leif CarlssonSOK Viljan39:27+11:3811:40
9Claes-Erik KarlssonTurebergs IF SOK39:44+11:5511:45
10Bengt CarlssonSkattkärrs SOK39:55+12:0611:48
11Anders JohanssonSol Tranås40:12+12:2311:53
12Mats SandewallUmeå OK40:30+12:4111:58
13Hans OhlinRånäs OK46:09+18:2013:39
14Robert GustafssonVisborgs OK48:07+20:1814:14
15Peder WickströmArboga OK48:37+20:4814:23
16Leif JonssonGustavsbergs OK49:11+21:2214:33
17Staffan VestbomOckelbo OK49:44+21:5514:42
18Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF52:02+24:1315:23
19Olle BlomgrenOK Södertörn52:38+24:4915:34
20Lars SegerqvistSkarpnäcks OL57:07+29:1816:53
21Kari TallqvistTimrå SOK1:20:45+52:5623:53
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OKej godkänd

D70

2 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK30:2112:02
2Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF32:04+1:4312:43
3Ingrid EnekvistVisborgs OK41:09+10:4816:19
4Birgitta BillstamJärfälla OK41:12+10:5116:20
5Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK41:41+11:2016:32
6Ewa NordlundLänna IF42:26+12:0516:50
7Ing-Marie BergmanVisborgs OK42:31+12:1016:52
8Lena StenbergIFK Umeå42:56+12:3517:02
9Carin RunqvistJärfälla OK49:44+19:2319:44
10Kristina FranssonOK Virdarna56:39+26:1822:28
11Barbro MartinssonOK Tyringe58:35+28:1423:14
12Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:09:17+38:5627:29
13Margareta WikströmVäxjö AIS1:09:53+39:3227:43

H70

3 180 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonGotlands Bro OK34:2210:48
2Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna35:22+1:0011:07
3Berndt StenbergIFK Umeå35:31+1:0911:10
4Kjell SkalbergGotlands Bro OK36:48+2:2611:34
5Tommie OlssonVisborgs OK36:59+2:3711:37
6Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg37:25+3:0311:45
7Kurt Håkan AnderssonOK Tor39:37+5:1512:27
8Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF39:50+5:2812:31
9Leif NordlundLänna IF41:02+6:4012:54
10Lennart LindgrenOK Järnbärarna41:47+7:2513:08
11Bo ErikssonKöping-Kolsva OK42:16+7:5413:17
12Bertil AnderssonLjusdals OK42:23+8:0113:19
13Ernst KläyOLG Huttwil43:05+8:4313:32
14Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg43:12+8:5013:35
15Sven PihlEnköpings AIF43:28+9:0613:40
16Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK44:13+9:5113:54
17Bo LindkvistKöping-Kolsva OK45:19+10:5714:15
18Jerry MartinssonOK Motala45:58+11:3614:27
19Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK48:29+14:0715:14
20Staffan StålbergOckelbo OK50:23+16:0115:50
21John ÖstlundSundbybergs IK52:31+18:0916:30
22Lennart MartinssonOK Tyringe55:32+21:1017:27
23Björn AnderssonGotlands Bro OK56:13+21:5117:40
24Thorwald FranssonOK Virdarna1:00:18+25:5618:57
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Gert LundquistGotlands Bro OKej godkänd
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Måns ÖhmanVisborgs OKej start
Jan BojlingSolna OKej start

D75

2 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth KimellGotlands Bro OK46:0419:51
2Monica KrigOK Nipan56:24+10:2024:18
3Marina WästlundOK Amne1:04:17+18:1327:42
4Gun EdströmOK Nipan1:05:06+19:0228:03
5Inger LundSala OK1:11:30+25:2630:49
6Siv JohanssonVisborgs OK1:18:03+31:5933:38
7Barbro MelvingerOK Enen1:41:56+55:5243:56

H75

3 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar AnderssonOK Orion40:3813:16
2Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK41:26+0:4813:32
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:37+0:5913:36
4Bo HedlundIFK Enskede46:35+5:5715:13
5Ulf SvedestamEskilstuna OL47:08+6:3015:24
6Bertil HolmgrenGävle OK47:26+6:4815:30
7Martin MårtenssonIFK Bergvik51:29+10:5116:49
8Lars JonassonJärfälla OK51:39+11:0116:52
9Arne AnderssonOK Motala52:51+12:1317:16
10Torgny JonssonVäxjö AIS53:24+12:4617:27
11Bengt KarlssonLinköpings AIK54:17+13:3917:44
12Lars EdströmOK Nipan54:58+14:2017:57
13Rolf MalmrosVisborgs OK55:56+15:1818:16
14Gustav KrighOK Nipan55:59+15:2118:17
15Sören JohanssonSala OK56:43+16:0518:32
16Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:03:09+22:3120:38
17Roland JohanssonVisborgs OK1:06:17+25:3921:39
18Ingemar JohnssonOK Södertörn1:19:04+38:2625:50
19Jan RehdinKöping-Kolsva OK1:21:06+40:2826:30
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOKej start

D80

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna45:1121:00
2Birgitta BergGarda OK57:42+12:3126:50
3Gudrun ThigerLinköpings AIK1:07:06+21:5531:12
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd

H80

2 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell MjöbergHallstahammars OK38:0614:49
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF47:21+9:1518:25
3Mats ErikssonSala OK47:53+9:4718:37
4Sten BergstrandSkogsluffarnas OK50:33+12:2719:40
5Nils HallgrenVisborgs OK1:05:20+27:1425:25
6Folke LindgrenVisborgs OK1:08:06+30:0026:29
7Bille WidellVisby IF Gute SOK1:49:03+1:10:5742:25

H85

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan JesslénVisby IF Gute SOK45:1021:30
2Jörgen AxelssonIF Thor1:00:03+14:5328:35

Inskolning

1 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa AxinHagaby GoIF Örebrofullföljt
Linnéa BrohedeOK Tyrfullföljt
Meja JuhlinKlubblösfullföljt
Nils StällbergTullinge SKfullföljt
Sigge SvangrenGotlands Bro OKfullföljt
Matteus ThorenGotlands Bro OKfullföljt

U1

1 860 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK13:177:08
2Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK15:19+2:028:14
3Agnes DahlinKovlands IF17:39+4:229:29
4Emma KinnanderMatteus SI18:13+4:569:47
5Leo ÖstlundVästvärmlands OK18:15+4:589:48
6Lin PelanderOK Djerf18:23+5:069:53
7Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg18:53+5:3610:09
8Benias PerssonFritsla VIK19:19+6:0210:23
9Malte TallqvistTimrå SOK19:28+6:1110:27
10Signe MartinelleSöders-Tyresö20:39+7:2211:06
11Melker HallmanAttunda OK21:02+7:4511:18
12Liv JakobssonOK Skogshjortarna21:05+7:4811:20
13Nora StällbergTullinge SK21:12+7:5511:23
14Theodor BjörklundVisborgs OK21:18+8:0111:27
15Kara BernhoffOK Linné22:08+8:5111:53
16Julia ÖsterbergKlubblös25:04+11:4713:28
17Norah GardellGotlands Bro OK28:06+14:4915:06
18Ellen EklundGotlands Bro OK28:20+15:0315:13
19Hanna EklundGotlands Bro OK28:25+15:0815:16
20Agnes GarlandVisborgs OK30:43+17:2616:30
21Ida Svensson EkenesSvaide Roma SOK35:20+22:0318:59
22Klara ThybeckLindebygdens OK43:11+29:5423:13
23Stig WilsonKlubblös52:40+39:2328:18
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Stina MartinelleSöders-Tyresöej start

U2

2 420 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WidegrenIF Thor18:527:47
2Nellie LeveauGotlands Bro OK21:31+2:398:53
3Wilma LarssonSala OK22:08+3:169:08
4Samuel EklundGotlands Bro OK23:16+4:249:36
5John BernhoffOK Linné26:51+7:5911:05
6Arno HackeVisborgs OK27:50+8:5811:30
7Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK29:27+10:3512:10
8Ester HöglindIFK Enskede30:51+11:5912:44
9Alma HöglindIFK Enskede31:00+12:0812:48
10Alva NilssonGotlands Bro OK32:54+14:0213:35
11David Rondahl ÅströmVisborgs OK33:40+14:4813:54
12Martin  Svensson EkenesSvaide Roma SOK42:42+23:5017:38

Öppen motion 1

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma Weslund OlssonHammare20:308:28
2Lottie UhrnellSkarpnäcks OL29:55+9:2512:21
3Jan DahlgrenGustavsbergs OK39:41+19:1116:23
4Rasmus GunnarssonVisborgs OK40:48+20:1816:51
5Kajsa SandewallUmeå OK43:14+22:4417:51
6Elin SköldSigtuna OK43:23+22:5317:55
7Anders PerssonKFUM Örebro OK44:25+23:5518:21
Evelina EdvardssonSundbybergs IKej godkänd
Einar Westlund OlssonHammarenej godkänd

Öppen motion 2

2 790 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JuthbergSöders-Tyresö25:089:00 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hampus ÅströmKlubblös25:50+0:429:15
3Elvira AsplundKlubblös27:38+2:309:54
4Ankie HöglindIFK Enskede36:33+11:2513:06
5Elin Modin Bromma Vällingby SOK39:49+14:4114:16
6Linn JuthbergSöders-Tyresö41:19+16:1114:48
7Eva HultemarKlubblös47:18+22:1016:57
8Armand NygrenVisborgs OK50:15+25:0718:00
9Marit SchollerVisborgs OK50:17+25:0918:01
10Helen AsplundKlubblös1:16:48+51:4027:31

Öppen motion 3

2 630 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin PerssonHelsingborgs SOK30:0211:25
2Lena JakobssonGamleby OK30:24+0:2211:33
3Anton WåhlinKlubblös33:04+3:0212:34
4Marita HolgerssonKlubblös36:23+6:2113:50
5Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF36:52+6:5014:01
6Agneta CarlssonSOK Viljan41:12+11:1015:39
7Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK41:36+11:3415:49
8Annette NilssonTormestorps IF42:14+12:1216:03
9Klara MöllerOK Kontinent42:33+12:3116:10
10Anna TirickeSvaide Roma SOK43:10+13:0816:24
11Lennart ErikssonOK Milan43:31+13:2916:32
11Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK43:31+13:2916:32
13Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL43:52+13:5016:40
14Eliva PerssonGällstadbygdens SOK45:42+15:4017:22
15Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK45:59+15:5717:29
16Margareta PerssonVisborgs OK47:27+17:2518:02
17Isac WadmanIFK Mora OK50:58+20:5619:22
17Anna WadmanIFK Mora OK50:58+20:5619:22
19Marie GustafssonOK Milan52:05+22:0319:48
20Görel SvedestamEskilstuna OL52:34+22:3219:59
21Jan BurellOK Enen56:15+26:1321:23
22Susann HanssonGotlands Bro OK56:34+26:3221:30
23Ylva GribornGotlands Bro OK56:46+26:4421:35
24Lena VestbomOckelbo OK57:07+27:0521:43
25Sören AnderssonOK Tyr59:20+29:1822:33
26Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OK1:30:35+1:00:3334:26

Öppen motion 4

3 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF30:558:31
2Tomas TirickeSvaide Roma SOK41:14+10:1911:21
3Erika TroengOK Linné42:22+11:2711:40
4Tora JohanssonOK Roslagen50:04+19:0913:47
5Lars JoverKlubblös57:01+26:0615:42
6Anna NorrbomKlubblös1:02:56+32:0117:20
7Anne GarlandVisborgs OK1:03:24+32:2917:27
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OKej start

Öppen motion 5

3 740 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus GrahnSödertälje IF36:149:41
2Anders ReimertzGällstadbygdens SOK36:50+0:369:50
3Lars TimsborgKlubblös37:17+1:039:58
4Johan TallhageKlubblös38:32+2:1810:18
5Andreas DahlinKovlands IF40:49+4:3510:54
6Axel Modin Bromma Vällingby SOK41:22+5:0811:03
7Monica LaageGudhems IF50:12+13:5813:25
8Therese BoströmJärfälla OK50:25+14:1113:28
9Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK51:13+14:5913:41
10Mats KarlssonTjalve IF Norrköping51:54+15:4013:52
11Bo MagnussonVisborgs OK52:03+15:4913:55
12Katarina WåhlinTullinge SK57:10+20:5615:17
13Stefan LaageGudhems IF58:01+21:4715:30
14Johan BjörksvedGotlands Bro OK1:00:48+24:3416:15
15Malin HedbergSala OK1:00:52+24:3816:16
16Annica LübckeOK Ravinen1:01:12+24:5816:21
17Ylva KinnanderMatteus SI1:04:34+28:2017:15
18Jenny KoertgeVisborgs OK1:04:50+28:3617:20
19Agnes ModinBromma-Vällingby SOK1:05:43+29:2917:34
20Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:06:14+30:0017:42
21Ingela ÅrbrinkLinköpings OK1:07:04+30:5017:55
22Ann-Louise ElliotKlubblös1:07:41+31:2718:05
23Anna TrossingTäby OK1:09:48+33:3418:39
24Marie HeinrupTullinge SK1:16:16+40:0220:23
25Karin LöfstedtGotlands Bro OK1:22:13+45:5921:58
26Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:37:45+1:01:3126:08
27Ken AnvretJärfälla OK1:41:31+1:05:1727:08
Anita ArneforsOK Södertörnej godkänd
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OKej godkänd
Christer LundinOK Renenej godkänd

Öppen motion 6

4 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredric HöglindIFK Enskede44:1310:27
2Bernt-Olof GustafssonTäby OK51:02+6:4912:03
3Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:00:26+16:1314:17
4Jennie AxinHagaby GoIF Örebro1:03:29+19:1615:00
5Hillevi EkstrandGustavsbergs OK1:06:13+22:0015:39
6Filip HanssonGotlands Bro OK1:07:20+23:0715:55
7Julia KeyGotlands Bro OK1:08:14+24:0116:07
8Johan TirickeSvaide Roma SOK1:13:06+28:5317:16
9Kalle HögbergOK Södertörn1:24:49+40:3620:03
10Julia EngelOK Ravinen1:32:18+48:0521:49
10Olivia EngelOK Ravinen1:32:18+48:0521:49
Lars JohanssKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 970 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje nykvarn24:398:17
2Olov TallqvistTimrå SOK29:50+5:1110:02
3Weronica MorellOK Kåre30:41+6:0210:19
4Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK31:30+6:5110:36
5Lena SundqvistTullinge SK33:55+9:1611:25
6Marie OlssonMullsjö SOK33:58+9:1911:26
7Ulf CarnbyTäby OK34:09+9:3011:29
8Sandra AndreiOK Linné34:11+9:3211:30
9Johanna SanderiIFK Lidingö SOK36:36+11:5712:19
10Tobias WestrinTimrå SOK36:57+12:1812:26
11Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg37:04+12:2512:28
12Inga-Britt PetterssonSala OK37:54+13:1512:45
13Elin GustafssonGotlands Bro OK40:15+15:3613:33
14Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg40:26+15:4713:36
15Helene LindelavOK Roslagen40:50+16:1113:44
16Silje WestlundNotodden OL41:16+16:3713:53
17Gunnar ErikssonGotlands Bro OK41:59+17:2014:08
18Stig DahlVisborgs OK42:22+17:4314:15
19Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK42:27+17:4814:17
20Ann-Sofie EdenhamnLänna IF44:57+20:1815:08
21Malin WestrinTimrå SOK45:45+21:0615:24
22Christina OhlinRånäs OK47:09+22:3015:52
23Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK48:00+23:2116:09
24Monika HögbergOK Södertörn49:15+24:3616:34
25Ingemar PetterssonGarda OK49:31+24:5216:40
26Robert AlmLänna IF49:55+25:1616:48
27Håkan SvahnOK Ravinen50:34+25:5517:01
28Hilda LevinGarda OK51:20+26:4117:17
29Karl-Göran CarlssonHylte OK52:47+28:0817:46
30Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK53:31+28:5218:01
31Karin TorstenssonFalköpings AIK OK54:57+30:1818:30
32Annika ÖsterdahlVisborgs OK55:06+30:2718:33
33Stefan OlssonKlubblös55:09+30:3018:34
34Anna-Lena JacobssonDegerfors OK55:48+31:0918:47
35Bo AdolfssonIK Ymer57:15+32:3619:16
36Henrik StrömstenKlubblös57:27+32:4819:20
37Maria EnquistOK Hammaren57:50+33:1119:28
38Monica OhlinRånäs OK58:47+34:0819:47
39Mats KåbergKöping-Kolsva OK59:49+35:1020:08
40Gerhard HåkanssonVisborgs OK1:00:49+36:1020:28
41Camilla JoverKlubblös1:02:39+38:0021:05
42Ola HedbergOK Linné1:02:49+38:1021:09
43Karl-Gustaf LenassonKlubblös1:05:05+40:2621:54
44Dag KarlssonGustavsbergs OK1:18:36+53:5726:27
45Lars SköldSigtuna OK1:20:41+56:0227:09
46Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:32:09+1:07:3031:01
47Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:32:29+1:07:5031:08
Bo EkströmDalaportens OLej godkänd
Björn BoströmJärfälla OKej start

Öppen motion 8

4 660 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK35:547:42
2Pär WestbladOK Ravinen40:27+4:338:40
3Annika BillstamOK Linné40:54+5:008:46
4Mikael AxinHagaby GoIF Örebro43:03+7:099:14
5Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK44:12+8:189:29
6Anders NauHaninge SOK44:24+8:309:31
7Jonathan BerglindOK Södertörn46:05+10:119:53
8Per NilssonJärfälla OK48:52+12:5810:29
9Claes SetthagenOK Tranan50:34+14:4010:51
10Jonas HallmanAttunda OK50:41+14:4710:52
11Peter AlbrektssonOK Ravinen55:28+19:3411:54
12Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg56:23+20:2912:05
13Jonas KallhaugeKlubblös56:46+20:5212:10
14Elin WåhlinTullinge SK58:30+22:3612:33
15Oskar NilssonJärfälla OK58:31+22:3712:33
16Mikael LindOK Tyr59:55+24:0112:51
17Erik WåhlinOK Södertörn1:01:11+25:1713:07
18Sofia SchollerVisborgs OK1:02:33+26:3913:25
19Karin ModinBromma-Vällingby SOK1:03:09+27:1513:33
20Ann-Charlotte DahlVisborgs OK1:05:20+29:2614:01
21Björn FlodmanGotlands Bro OK1:05:47+29:5314:06
21Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:05:47+29:5314:06
23Hans SundqvistTullinge SK1:09:24+33:3014:53
24Lottie LindOK Tyr1:10:39+34:4515:09
25Björn MöllerOK Kontinent1:11:02+35:0815:14
26Sofia AdolfssonKlubblös1:12:07+36:1315:28
27Mats JohanssonOK Nalle1:14:17+38:2315:56
28Måns PerssonVisborgs OK1:17:42+41:4816:40
29Anton NilssonGotlands Bro OK1:18:09+42:1516:46
30Erika HedbergLänna IF1:19:50+43:5617:07
31Catarina BoströmEnebybergs IF1:27:57+52:0318:52
32Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:38:04+1:02:1021:02
33Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:40:04+1:04:1021:28
34John WilsonKlubblös1:45:52+1:09:5822:43
Sören AnderssonCentrum OKej godkänd

Öppen motion 9

5 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent KeyGotlands Bro OK34:416:20
2Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK36:19+1:386:38
3Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF37:32+2:516:51
4Christer MorellOK Kåre46:30+11:498:30
5Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK46:40+11:598:31
6Rebecka HeinrupTullinge SK49:12+14:318:59
7Jonas HolmgrenGustavsbergs OK53:40+18:599:48
8Olle GardellGotlands Bro OK1:00:16+25:3511:01
Henrik JohanssonKlubblösej godkänd
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser