Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 6 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21 Elit

11 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea McCarthyVisborgs OK1:17:436:36
2Benita MånssonHagaby GoIF Örebro1:21:17+3:346:54
3Kristin OlovssonOK Linné1:29:16+11:337:35
4Malin CarlssonSöders-Tyresö1:33:53+16:107:58
5Emma LindgrenVisborgs OK1:34:57+17:148:04
6Mikaela RönnbäckVisborgs OK1:36:17+18:348:10
7Junia BirgerssonVisborgs OK1:38:40+20:578:22
8Anna SameliusVisborgs OK1:39:22+21:398:26
9Tone AlbrektssonOK Ravinen1:39:29+21:468:27
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OKej godkänd
Laura AngeloAttunda OKej godkänd

H21 Elit

13 070 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:07:355:10
2Markus MartinelleSöders-Tyresö1:08:48+1:135:15
3Niklas AldénOK Linné1:11:08+3:335:26
4Erik BerzellJärla Orientering1:12:54+5:195:34
5Henrik LöfåsStora Tuna OK1:13:04+5:295:35
6Mattias KallhaugeSnättringe SK1:14:26+6:515:41
7Albert AskengrenBergnäsets AIK1:15:10+7:355:45
8Ulf TroengOK Linné1:17:47+10:125:57
9Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:18:29+10:546:00
10Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC1:19:06+11:316:03
11Johan EdenhamnLänna IF1:20:58+13:236:11
12Josef NordlundOK Linné1:21:13+13:386:12
13Alexander HansenSöders-Tyresö1:23:01+15:266:21
14Erik PetterssonVisborgs OK1:23:02+15:276:21
15Håkan MattssonGotlands Bro OK1:23:12+15:376:21
16David HectorSnättringe SK1:27:22+19:476:41
17Andreas NikolaussonVisborgs OK1:29:00+21:256:48
18Olof ErikssonOK Linné1:32:51+25:167:06
19Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:37:49+30:147:29
20Fredric JohanssonSnättringe SK1:54:58+47:238:47 Ladda ner rutt i gpx-format
21Niklas WraneSöders-Tyresö1:55:38+48:038:50
22Jonas RinnbäckOK Ravinen2:03:51+56:169:28

D20 Elit

8 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK59:047:03
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:04+2:007:17
3Moa WestbladOK Ravinen1:10:27+11:238:25
4Elina HansonKungälvs OK1:12:15+13:118:37
Anna HallménOK Tisarenej godkänd

H20 Elit

10 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes SvahnOK Ravinen1:11:446:49
2Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna1:21:37+9:537:45
3Mattias IvaresOK Södertörn1:23:06+11:227:54
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd

D18 Elit

7 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen54:417:48
2Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK56:52+2:118:07
3Maja TenghagenHärlövs IF57:29+2:488:12
4Elin DahlVisborgs OK1:05:48+11:079:24
5Clara SpikLeksands OK1:09:07+14:269:52
Signe NilssonNyköpings OKej godkänd

H18 Elit

8 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Duncan RobertsonSvaide Roma SOK47:285:34
2Hugo SetthagenOK Tranan48:41+1:135:43
3Johan CallebergSnättringe SK49:00+1:325:45
4Felix BäckstädeVisborgs OK51:49+4:216:05
5Martin RinnbäckOK Ravinen57:29+10:016:45
6Jakob Gadefors-NauHaninge SOK58:30+11:026:52
7Oscar AnelandSnättringe SK1:00:25+12:577:05
8Edvin NilssonGotlands Bro OK1:03:51+16:237:30
9Albin LindskogOK Ravinen1:04:06+16:387:31
10Erik NilssonGotlands Bro OK1:05:44+18:167:43
11Alvar MelinHaninge SOK1:06:22+18:547:47
12Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:06:40+19:127:50
13Emil SoneAttunda OK1:08:39+21:118:04
14Johan BergiusVisborgs OK1:11:15+23:478:22
15Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:11:20+23:528:22
16Alexander SchandlOK Södertörn1:14:21+26:538:44
17Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:35:23+47:5511:12
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd
Victor SadaranganiJärla Orienteringej start
Simon FriskJärla Orienteringåterbud
Jesper LidmarSnättringe SKåterbud

D21

7 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin NordlundOK Linné1:28:1211:24

H21

9 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian FoleySigtuna OK54:435:34
2Robin JakobssonGamleby OK1:00:36+5:536:10
3Otto LundmanOK Roslagen1:01:24+2:096:15
4Erik BoströmEnebybergs IF1:04:03+9:206:31
5Oskar LundbergDalaportens OL1:06:41+11:586:47
6Anders KallingsVisborgs OK1:15:18+20:357:40
7David DahlVisborgs OK1:16:48+22:057:49
8Jan NylundOK Linné2:25:20+1:30:3714:47
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OLej godkänd

D21 Kort

5 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JakobssonGamleby OK43:198:36
2Marie DahlinKovlands IF44:34+1:158:51
3Tilda MarmelidOK Roxen46:37+3:189:16
4Ellinor VejlensVisborgs OK48:19+5:009:36
5Charlotte IhrforsOK Linné51:16+7:5710:11
6Frida BomanGotlands Bro OK51:23+8:0410:12
7Audrey FoleySigtuna OK1:05:31+22:1213:01
Ebba WesterbergIF Thorej godkänd
Helen HanstockÖstersunds OKej start
Carita ThorénGotlands Bro OKej start

H21 Kort

7 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1James TurtonÖstersunds OK1:02:488:19
2Daniel JönssonAttunda OK1:12:41+9:539:37

D20

5 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tine DalgaardKolding OK45:038:26

H20

6 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SvangrenGotlands Bro OK1:00:198:50

H18

6 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej godkänd

D16

5 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK40:208:02
2Tuva-Cajsa SpikLeksands OK44:35+4:158:52
3Ellen PelanderOK Djerf47:07+6:479:23
4Klara BäckstädeVisborgs OK49:05+8:459:46
5Ida HjortOK Roxen55:22+15:0211:01
6Natalie GardelinGotlands Bro OK55:38+15:1811:04
7Angelina ÄlvegranVästerås SOK56:34+16:1411:16
8Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:05:38+25:1813:04

H16

5 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK34:386:10
2Jens DalgaardKolding OK35:54+1:166:23
3Svante SirviöUmeå OK36:11+1:336:26
4Adam ÖsterdahlVisborgs OK40:37+5:597:14
5Peder PerssonGotlands Bro OK43:34+8:567:45
6Jonathan FlodmanGotlands Bro OK53:39+19:019:33
7John KinnanderMatteus SI54:53+20:159:46
Elias NilssonHässleholms OKej start

D16 Kort

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara HöglindIFK Enskede42:5810:30

H16 Kort

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel TenghagenHärlövs IF53:3513:06

D14

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen35:048:33
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK36:16+1:128:50
3Tuva SirviöUmeå OK39:58+4:549:44
4Signe FeilSundsvalls OK43:10+8:0610:31
5Alma PetterssonGotlands Bro OK51:21+16:1712:31
6Sara Storm-AnderssonOK Tyr55:51+20:4713:37
7Clara LövgärdOK Alehof58:33+23:2914:16
8Linnéa WestlinValbo AIF1:03:53+28:4915:34
9Stella ÄlvegranVästerås SOK1:07:22+32:1816:25
10Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:09:41+34:3716:59
11Ulrika PerssonGotlands Bro OK1:12:54+37:5017:46

H14

4 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK25:356:17
2Svante SandvikAttunda OK34:28+8:538:28
3Simon StridhSkogsluffarnas OK35:10+9:358:38
4Albin Lindh SporreVisborgs OK35:38+10:038:45
5Gustav LübckeOK Ravinen36:58+11:239:04
6Felix LindOK Tyr40:13+14:389:52
7Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg41:02+15:2710:04
8Albert BrohedeOK Tyr42:13+16:3810:22
9Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:42+22:0711:43
10Edwin FalkstrandTormestorps IF1:06:12+40:3716:15
11Elias PerssonHelsingborgs SOK1:12:16+46:4117:45
12Tor NylundOK Linné1:32:31+1:06:5622:43
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start

D12

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea EnbomVänersborgs SK22:017:50
2Linn EnbomVänersborgs SK23:47+1:468:27
3Ebba LövgärdOK Alehof25:35+3:349:06
4Filippa HemmingssonStora Tuna OK27:38+5:379:50
5Nilla EnquistOK Hammaren29:47+7:4610:35
6Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK30:16+8:1510:46
7Felice GardelinGotlands Bro OK31:03+9:0211:02
8Lovisa ThybeckLindebygdens OK32:10+10:0911:26
9Fanny HemmingssonStora Tuna OK39:49+17:4814:10
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start

H12

2 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK16:005:27
2Samuel JakobssonOK Skogshjortarna19:39+3:396:42
3Emil NorlinIFK Enskede20:38+4:387:02
4Ture LindskogOK Ravinen21:20+5:207:16
5Max BoströmJärfälla OK22:36+6:367:42
6Johan DalgaardKolding OK23:19+7:197:57
7Arvid FalkstrandTormestorps IF23:33+7:338:02
8Edvard PelanderOK Djerf24:09+8:098:14
9Olof LevinSvaide Roma SOK24:43+8:438:26
10Neo CederqvistVisborgs OK28:18+12:189:39
11Simon TrossingTäby OK28:32+12:329:44
12Emil DalgaardKolding OK29:17+13:179:59
13Gustav HellminVisborgs OK33:30+17:3011:26
14Joakim GustafssonGotlands Bro OK36:07+20:0712:19
15Tim ÖstlundVästvärmlands OK39:31+23:3113:29
Enar LöfstedtGotlands Bro OKej godkänd
Hugo GustavssonMullsjö SOKej start

D12 Kort

2 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Freja GustafsonLunds OKej start

D10

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes FeilSundsvalls OK26:2410:26
2Alma WestlinValbo AIF29:33+3:0911:40
3Liv LöfstedtGotlands Bro OK36:14+9:5014:19
4Roseanna EdvardssonSundbybergs IK39:21+12:5715:33
Agnes LübckeOK Ravinenej godkänd

H10

2 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TrossingTäby OK17:267:05
2Rasmus DalgaardKolding OK20:24+2:588:17
3Axel FalkstrandTormestorps IF21:33+4:078:45
4Malte HallmanAttunda OK23:41+6:159:37
5Emil BjörksvedGotlands Bro OK25:23+7:5710:19
6Felix DahlinKovlands IF28:57+11:3111:46
7Adam UllbergSvaide Roma SOK37:39+20:1315:18
8Jacob TynnvallGotlands Bro OK37:46+20:2015:21
9Svante GustafssonGotlands Bro OK38:32+21:0615:39

D35

6 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK58:499:47

H35

7 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:01:137:46
2Peter SundströmSkogsluffarnas OK1:12:02+10:499:08

D40

5 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin LindskogOK Ravinen38:297:38
2Lena WesterlundOK Djerf41:57+3:288:19
3Sara RosengrenOK Gränsen44:32+6:038:50
4Sofia CarlssonLindebygdens OK48:50+10:219:41
5Katarina EnbomVänersborgs SK49:42+11:139:51
6Stina FeilSundsvalls OK50:04+11:359:56
7Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna50:31+12:0210:01
8Anna RosnäsIK Stern53:14+14:4510:33

H40

7 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan BerglundIFK Umeå44:535:57
2Robert EnbomVänersborgs SK47:15+2:226:15
3Joakim AlmtorpLånghundra IF47:56+3:036:21
4Laust SörensenGöteborg-Majorna OK48:08+3:156:23
5Anders DalgaardKolding OK49:20+4:276:32
6Mattias WhiteGarda OK52:24+7:316:56
7Anders PelanderOK Djerf54:55+10:027:17
8Martin TrossingTäby OK55:11+10:187:19
9Mathias PerssonHelsingborgs SOK56:15+11:227:27
10Anders HellminVisborgs OK1:01:35+16:428:10
Martin TerryIFK Lidingö SOKej godkänd

D45

4 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina AnelandOK Ravinen34:007:14
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF36:02+2:027:40
3Ewa PerssonTormestorps IF37:00+3:007:52
3Anna LövgärdOK Alehof37:00+3:007:52
5Pernilla SvedinLånghundra IF37:53+3:538:03 Ladda ner rutt i gpx-format
6Anna StrandAttunda OK38:51+4:518:15
7Charlotte FlansbjerOK Djerf40:56+6:568:42
8Camilla EngelOK Ravinen41:55+7:558:55
9Åsa GunnarssonVisborgs OK42:08+8:088:57
10Ylva SvangrenGotlands Bro OK43:45+9:459:18
11Maria PerssonVisborgs OK49:38+15:3810:33
12Anna BäckstädeVisborgs OK49:47+15:4710:35
13Helena WidegrenIF Thor52:41+18:4111:12
14Ewa AlbrektssonOK Ravinen54:34+20:3411:36
15Marina DickforsDalaportens OL55:23+21:2311:47
16Camilla DalgaardKolding OK1:02:02+28:0213:11
17Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:04:08+30:0813:38
18Maria WestlinValbo AIF1:13:47+39:4715:41
19Annika JakobssonGarda OK1:23:46+49:4617:49
20Malin AlbinssonIFK Enskede1:30:13+56:1319:11
Gunilla KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Åsa BäckstrandUmeå OKej godkänd
Paula JakobssonGarda OKej start
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OKej start

H45

6 620 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindskogOK Ravinen37:555:43
2Daniel BrohedeOK Tyr38:35+0:405:49
3Mattias WestfältGotlands Bro OK39:31+1:365:58
4Göran GustafssonGotlands Bro OK42:01+4:066:20
5Henrik MarmelidOK Roxen43:20+5:256:32
6Anders LövgärdOK Alehof45:57+8:026:56
7Per SpikLeksands OK48:40+10:457:21
8Armin SchollerVisborgs OK51:59+14:047:51
9Martin JarelandLinköpings OK52:21+14:267:54
10Göran KimellGotlands Bro OK52:31+14:367:55
11Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK55:38+17:438:24
12Niclas KinnanderMatteus SI57:35+19:408:41
13Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb58:04+20:098:46
14Stefan NorlinIFK Enskede58:39+20:448:51
15Martin GarlandVisborgs OK59:20+21:258:57
16Thomas FalkstrandTormestorps IF59:22+21:278:58
17Christer LarssonSala OK1:03:44+25:499:37
18Patrik FriskGustavsbergs OK1:05:28+27:339:53
19Robert HjelmVimmerby OK1:05:30+27:359:53
20Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:27:57+50:0213:17
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKej godkänd

D50

4 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna27:236:47
2Susanna DjurstedtEksjö SOK33:05+5:428:12
3Anna LarssonSöders-Tyresö36:27+9:049:02
4Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF40:08+12:459:57
5Carin KihlströmTäby OK45:31+18:0811:17
6Ellinor PerssonStora Tuna OK45:45+18:2211:21
7Camilla CarlssonHärlövs IF52:44+25:2113:05
8Karina ÖstlundVästvärmlands OK57:50+30:2714:21
Gunn Jorunn TveitenKongsberg OLej godkänd
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H50

6 210 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK35:355:43
2Lars Håkan SandvikAttunda OK35:56+0:215:47
3Johan JakobssonLånghundra IF42:10+6:356:47
4Anders ÄlvegranVästerås SOK42:17+6:426:48
5Stefan DjurstedtEksjö SOK42:30+6:556:50
6Jan StridhSkogsluffarnas OK44:28+8:537:09
7Magnus TenghagenHärlövs IF44:29+8:547:09
8Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg45:08+9:337:16
9Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL45:13+9:387:16
10Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad48:31+12:567:48
11Lars JacobssonDegerfors OK48:36+13:017:49
12Peter AlbinssonIFK Enskede49:13+13:387:55
13Fredrik UrbergHammarkinds OK52:49+17:148:30
14Johan JacobssonOK Orion53:31+17:568:37
15Gustaf SameliusVisborgs OK53:51+18:168:40
16Mattias VejlensVisborgs OK54:32+18:578:46
17Göran PerssonGotlands Bro OK56:17+20:429:03
18Johan WallinSträngnäs-Malmby OL56:56+21:219:10
19Joakim MarmelidSundsvalls OK1:02:08+26:3310:00
20Lars-Erik EnquistOK Hammaren1:03:13+27:3810:10
21Nils EklöwOK Södertörn1:05:53+30:1810:36
22Jörgen HjortOK Roxen1:07:59+32:2410:56
23Niklas GustafsonLunds OK1:11:07+35:3211:27
24Peter AnderssonOK Klyftamo1:20:56+45:2113:01
25Ulf IsakssonHässleby SOK1:26:40+51:0513:57
26David MelinHaninge SOK1:31:50+56:1514:47
Stefan WångbergOK Ravinenej godkänd
Stefan GustavssonMullsjö SOKej start
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOKej start
Erik BerggrenTullinge SKej start

D55

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SvenssonSolna OK36:139:03
2Britta SahlinVänersborgs SK37:33+1:209:23
3Sussie BjörkmanDalaportens OL38:39+2:269:39
4Marita AxelssonOK Ravinen39:28+3:159:52
5Eva SvanbergJärfälla OK42:11+5:5810:32
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK43:14+7:0110:48
7Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL47:22+11:0911:50
8Ann-Britt LevinGarda OK53:36+17:2313:24
9Monika PerssonOK Södertörn56:17+20:0414:04
10Katarina SundqvistOK Kåre57:25+21:1214:21
11Anna AlbinssonIFK Mora OK1:04:05+27:5216:01
12Birgitte BachViborg Orienteringsklub1:11:14+35:0117:48
Helle NikkelViborg Orienteringsklubej start

H55

5 710 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK36:576:28
2Per KallhaugeSnättringe SK41:13+4:167:13
3Mats SigalitGotlands Bro OK42:16+5:197:24
4Börge BruebaekKongsberg OL43:01+6:047:32
5Erik WadmanIFK Mora OK44:46+7:497:50
6Patrik ThybeckLindebygdens OK45:04+8:077:53
7Björn AlbinssonIFK Mora OK45:31+8:347:58
8Christer BorgGöteborg-Majorna OK47:14+10:178:16
9Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna48:45+11:488:32
10Johan PalmgrenTäby OK50:57+14:008:55
11Per WolgastSnättringe SK51:00+14:038:55
12Sven EdvardssonSundbybergs IK51:29+14:329:00
13Magnus IhreskogGotlands Bro OK53:03+16:069:17
14Anders WinaldHellas Orientering58:54+21:5710:18
15Niklas GustafssonGarda OK59:11+22:1410:21
16Thomas ÖstlundVästvärmlands OK1:01:11+24:1410:42
17Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:08:21+31:2411:58
18Tomas SundqvistOK Kåre1:13:31+36:3412:52
19Per-Olof SvenssonLänna IF1:20:02+43:0514:00
Leif JohanssonVisborgs OKej start
Lars-Åke DickforsDalaportens OLej start

D60

3 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KarlssonUddevalla OK31:119:15
2Anne-Chr SchunnessonAttunda OK38:49+7:3811:31
3Elisabeth BybergerSolna OK41:58+10:4712:27
4Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK41:59+10:4812:27
5Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK42:14+11:0312:31
6Gittel KarlssonAttunda OK50:05+18:5414:51
7Karin BengtssonVisborgs OK50:59+19:4815:07
8Fiona HanstockBOK58:49+27:3817:27
9Lotta FischerströmSol Tranås1:00:41+29:3018:00

H60

5 160 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL32:466:21
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK35:45+2:596:55
3Kurt LöfgrenGotlands Bro OK36:56+4:107:09
4Lars OhlinRånäs OK36:59+4:137:10
5Per WinteråsVästerbergslagens OL38:06+5:207:23
6Jan GottfridssonNorbergs OK39:05+6:197:34
7Klas ThybeckLindebygdens OK39:15+6:297:36
8Jan-Olof BäckOK Djerf40:58+8:127:56
9Gunnar SvanbergJärfälla OK41:09+8:237:58
10Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF41:53+9:078:07
11Peter JoelssonÅlems OK41:58+9:128:07
12Björn SöderbäckOK Linné42:37+9:518:15
13Peter AxelssonOK Ravinen45:28+12:428:48
14Leif SvangrenGotlands Bro OK46:34+13:489:01
15Pierre KarlssonOK Alehof48:09+15:239:19
16Tommy RoosFalköpings AIK OK48:15+15:299:21
17Gunnar HallströmVisborgs OK48:20+15:349:22
18Torbjörn ErikssonOK Linné49:46+17:009:38
19Kjell GustafssonOK Järnbärarna51:41+18:5510:00
20Reinhold LenneboIF Thor53:51+21:0510:26
21Conny SahlinVänersborgs SK56:02+23:1610:51
22Mats LundmanOK Roslagen56:38+23:5210:58
23Anders BirgerssonVisborgs OK59:31+26:4511:32
24Carl-Erik BerglövFagersta OK1:04:44+31:5812:32
25Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub1:12:03+39:1713:57 Ladda ner rutt i gpx-format
26David HanstockBOK1:21:16+48:3015:44
Stig BarrettViborg Orienteringsklubej start
Bo PetterssonKFUM Örebro OKej start

D65

3 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie BackEksjö SOK33:179:54
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna34:19+1:0210:12
3Gunlis LarssonOK Enen35:54+2:3710:41
4Riggan FrändénJärla Orientering38:40+5:2311:30
5Lena NyströmVisborgs OK41:02+7:4512:12
6Britt GunnarssonKristinehamns OK46:12+12:5513:45
7Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg49:18+16:0114:40
8Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK51:33+18:1615:20
9Solvej CarlsonIFK Hedemora OK56:05+22:4816:41
10Maud AnderssonGotlands Bro OK57:58+24:4117:15
11Karin AnderssonLjusdals OK1:00:42+27:2518:03
12Brita AugustssonVisborgs OK1:04:08+30:5119:05
13Lena LindgrenOK Järnbärarna1:21:29+48:1224:15
Margaretha NylundOK Södertörnej godkänd
Doris KläyOLG Huttwilej start

H65

4 460 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackEksjö SOK30:526:55
2Anders ÖbergIFK Mora OK34:41+3:497:46
3Mats SandewallUmeå OK35:20+4:287:55
4Leif CarlssonSOK Viljan36:03+5:118:04
5Bengt SvedjebySkattkärrs SOK38:43+7:518:40
6Göran LarssonVänersborgs SK39:56+9:048:57
7Claes-Erik KarlssonTurebergs IF SOK40:02+9:108:58
8Anders JohanssonSol Tranås40:25+9:339:03
9Bengt CarlssonSkattkärrs SOK40:34+9:429:05
10Hans OhlinRånäs OK41:37+10:459:19
11Stefan GunnarssonKristinehamns OK44:14+13:229:55
12Robert GustafssonVisborgs OK46:33+15:4110:26
13Staffan VestbomOckelbo OK46:37+15:4510:27
14Peder WickströmArboga OK47:52+17:0010:43
15Leif JonssonGustavsbergs OK50:01+19:0911:12
16Jan ÅsbergHäverödals SK50:29+19:3711:19
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL50:45+19:5311:22
18Lennart HävrénTullinge SK52:01+21:0911:39
19Kari TallqvistTimrå SOK54:36+23:4412:14
Olle BlomgrenOK Södertörnej godkänd
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OKej start
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IFej start

D70

3 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK37:4811:37
2Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK41:06+3:1812:38
3Ewa NordlundLänna IF42:19+4:3113:01
4Carin RunqvistJärfälla OK43:22+5:3413:20
5Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF47:55+10:0714:44
6Ing-Marie BergmanVisborgs OK51:04+13:1615:42
7Lena StenbergIFK Umeå54:13+16:2516:40
8Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK54:38+16:5016:48
9Ingrid EnekvistVisborgs OK55:46+17:5817:09
10Margareta WikströmVäxjö AIS1:07:32+29:4420:46
11Barbro MartinssonOK Tyringe1:23:24+45:3625:39
Birgitta BillstamJärfälla OKej godkänd
Kristina FranssonOK Virdarnaej godkänd

H70

3 830 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK25:356:40
2Tommie OlssonVisborgs OK29:35+4:007:43
3Kjell SkalbergGotlands Bro OK31:07+5:328:07
4Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg35:39+10:049:18
5Anders NilssonGotlands Bro OK35:52+10:179:21
6Bertil AnderssonLjusdals OK36:37+11:029:33
7Berndt StenbergIFK Umeå37:34+11:599:48
8Leif NordlundLänna IF37:51+12:169:52
9Lennart LindgrenOK Järnbärarna39:48+14:1310:23
10Bo LindkvistKöping-Kolsva OK40:48+15:1310:39
11Jerry MartinssonOK Motala41:53+16:1810:56
12Bo ErikssonKöping-Kolsva OK42:49+17:1411:10
13Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg42:56+17:2111:12
14Sven PihlEnköpings AIF43:28+17:5311:20
15Johnny KarlssonUddevalla OK43:31+17:5611:21
16Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg43:47+18:1211:25
17Lennart MartinssonOK Tyringe43:50+18:1511:26
18Ernst KläyOLG Huttwil45:45+20:1011:56
19Kurt Håkan AnderssonOK Tor47:00+21:2512:16
20Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK48:45+23:1012:43
21John ÖstlundSundbybergs IK50:40+25:0513:13
22Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna53:44+28:0914:01
23Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK54:26+28:5114:12
24Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF59:45+34:1015:36
25Björn AnderssonGotlands Bro OK1:04:08+38:3316:44
Staffan StålbergOckelbo OKej godkänd
Thorwald FranssonOK Virdarnaej godkänd
Måns ÖhmanVisborgs OKej start
Jan BojlingSolna OKej start

D75

2 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth KimellGotlands Bro OK32:3011:41
2Gun EdströmOK Nipan37:24+4:5413:27
3Monica KrigOK Nipan45:33+13:0316:23
4Inger LundSala OK53:54+21:2419:23
5Barbro MelvingerOK Enen1:10:02+37:3225:11
6Siv JohanssonVisborgs OK1:13:15+40:4526:20
7Marina WästlundOK Amne1:22:01+49:3129:30

H75

3 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna31:028:53
2Ingemar AnderssonOK Orion34:12+3:109:47
3Lars JonassonJärfälla OK37:21+6:1910:42
4Ulf SvedestamEskilstuna OL37:48+6:4610:49
5Bertil HolmgrenGävle OK38:33+7:3111:02
6Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK38:57+7:5511:09
7Bo HedlundIFK Enskede39:08+8:0611:12
8Sören JohanssonSala OK39:23+8:2111:17
9Rolf MalmrosVisborgs OK39:58+8:5611:27
10Martin MårtenssonIFK Bergvik41:58+10:5612:01
11Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK44:46+13:4412:49
12Arne AnderssonOK Motala47:24+16:2213:34
13Bengt KarlssonLinköpings AIK48:45+17:4313:58
14Gustav KrighOK Nipan50:46+19:4414:32
15Torgny JonssonVäxjö AIS53:54+22:5215:26
16Jan RehdinKöping-Kolsva OK55:57+24:5516:01
17Roland JohanssonVisborgs OK1:04:56+33:5418:36
18Ingemar JohnssonOK Södertörn1:07:39+36:3719:23
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOKej start
Lars EdströmOK Nipanej start

D80

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna40:1416:01
2Göta KåbergKöping-Kolsva OK1:00:18+20:0424:01
3Birgitta BergGarda OK1:04:48+24:3425:49
Gudrun ThigerLinköpings AIKej start

H80

2 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonSala OK27:569:39
2Kjell MjöbergHallstahammars OK34:35+6:3911:57
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF37:07+9:1112:50
4Nils HallgrenVisborgs OK42:22+14:2614:39
5Sten BergstrandSkogsluffarnas OK44:53+16:5715:31
6Bille WidellVisby IF Gute SOK47:47+19:5116:32
7Folke LindgrenVisborgs OK49:37+21:4117:10

H85

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen AxelssonIF Thor1:02:0423:20
2Jan JesslénVisby IF Gute SOK1:36:02+33:5836:06

Inskolning

1 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Fred FaxéusTäby OKfullföljt
Isabell MyrmanNyköpings OKfullföljt
Liv SanderiIFK Lidingö SOKfullföljt
Vidar SundbergGarda IKfullföljt
Sigge SvahngrenGotlands Bro OKfullföljt
Linnéa BrohedeOK Tyrej start
Nils StällbergTullinge SKej start

U1

1 950 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK16:048:14
2Lin PelanderOK Djerf16:25+0:218:25
3Emma KinnanderMatteus SI17:26+1:228:56
4Benias PerssonFritsla VIK18:41+2:379:34
5Filip SoneAttunda OK18:46+2:429:37
6Signe MartinelleSöders-Tyresö19:10+3:069:49
7Stina MartinelleSöders-Tyresö19:18+3:149:53
8Malte TallqvistTimrå SOK20:55+4:5110:43
9Agnes DahlinKovlands IF21:55+5:5111:14
10Liv JakobssonOK Skogshjortarna22:07+6:0311:20
11Leo ÖstlundVästvärmlands OK22:30+6:2611:32
12Henry Grundell24:33+8:2912:35
13Signe LindelavOK Roslagen25:13+9:0912:55
14Ellen EklundGotlands Bro OK29:42+13:3815:13
15Hanna EklundGotlands Bro OK30:07+14:0315:26
16Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK40:43+24:3920:52
17Jakob Svensson EikenesSvaide Roma SOK55:25+39:2128:25
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Melker HallmanAttunda OKej start
Nora StällbergTullinge SKej start

U2

2 390 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma WestlundKlubblös21:218:55
2Nellie LeveauGotlands Bro OK25:08+3:4710:30
3Neo LiljegrenKlubblös27:34+6:1311:32
4Samuel EklundGotlands Bro OK29:13+7:5212:13
5Olle WidegrenIF Thor29:42+8:2112:25
6Wilma LarssonSala OK29:56+8:3512:31
7Einar Westlund OlssonKlubblös30:51+9:3012:54
8Oscar KoertgeVisborgs OK32:22+11:0113:32
9Märta NilssonWaxholms OK34:15+12:5414:19
10David Rondahl ÅströmVisborgs OK37:54+16:3315:51
11Ester HöglindIFK Enskede38:54+17:3316:16
12Alma HöglindIFK Enskede38:59+17:3816:18
13Astrid NilssonWaxholms OK45:05+23:4418:51
14Vilmer BergvallKlubblös48:35+27:1420:19
15Frans EkbergIK Hakarpspojkarna52:53+31:3222:07
16Agnes GarlandVisborgs OK53:15+31:5422:16
17Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK1:13:08+51:4730:35

Öppen motion 1

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OlssonKlubblös34:3614:17
2Isis KarlenKlubblös45:58+11:2218:59
3Hale FalsafiKlubblös46:01+11:2519:00
4Jan DahlgrenGustavsbergs OK52:08+17:3221:32
5Sonja PernebyTullinge SK55:25+20:4922:53
6Lottie UhrnellSkarpnäcks OL1:08:27+33:5128:17
7Eva-Stina SvärdHaninge SOK1:13:07+38:3130:12
8Kajsa SandewallUmeå OK1:15:35+40:5931:13
9Anders PerssonKFUM Örebro OK1:18:41+44:0532:30
10Evelina EdvardssonSundbybergs IK1:41:36+1:07:0041:59
Rasmus GunnarssonVisborgs OKej start

Öppen motion 2

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa GarlandVisborgs OK37:479:26
2Anne GarlandVisborgs OK37:48+0:019:27
3Ankie HöglindIFK Enskede43:28+5:4110:52

Öppen motion 3

2 690 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton WåhlinKlubblös17:466:36
2Stefan PerssonVisborgs OK21:28+3:427:58
3Lena JakobssonGamleby OK23:58+6:128:54
4Malin PerssonHelsingborgs SOK24:50+7:049:13
5Julia LindVisborgs OK26:35+8:499:52
6Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK27:28+9:4210:12
7Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL27:46+10:0010:19
8Gabriella FriskGustavsbergs OK28:00+10:1410:24
9Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK30:36+12:5011:22
10Terese JärnbergWaxholms OK30:52+13:0611:28
11Birgitta Jansson WåhlinKlubblös31:16+13:3011:37
12Agneta CarlssonSOK Viljan34:01+16:1512:38
13Anna-Karin BergiusVisborgs OK34:04+16:1812:39
14Marita HolgerssonKlubblös35:28+17:4213:11
15Eliva PerssonGällstadbygdens SOK36:54+19:0813:43
16Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL39:15+21:2914:35
17Lennart ErikssonOK Milan40:41+22:5515:07
18Lena VestbomOckelbo OK41:06+23:2015:16
19Marie GustafssonOK Milan42:56+25:1015:57
20Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK43:01+25:1515:59
21Isac WadmanIFK Mora OK43:08+25:2216:02
22Anna WadmanIFK Mora OK43:11+25:2516:03
23Jan BurellOK Enen50:44+32:5818:51
24Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OK54:13+36:2720:09
25Sören AnderssonOK Tyr58:02+40:1621:34
26Ylva GribornGotlands Bro OK1:11:37+53:5126:37

Öppen motion 4

5 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF29:465:42
2Erika TroengOK Linné34:52+5:066:40
3Johan EinarssonKlubblös39:48+10:027:37
4Hampus ÅströmKlubblös49:35+19:499:29
5Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK51:45+21:599:54

Öppen motion 5

3 270 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Royne MyrmanNyköpings OK23:197:07
2Lars TimsborgKlubblös26:24+3:058:04
3Andreas DahlinKovlands IF28:38+5:198:45
4Britt-Marie ErikssonGävle OK36:17+12:5811:05
5Filip NilssonKlubblös36:22+13:0311:07
6Kirsti Aas OlsenEiker OL37:35+14:1611:29
7Christoffer LindelavOK Roslagen38:15+14:5611:41
8Ylva KinnanderMatteus SI38:54+15:3511:53
9Camilla ÄlvegranVästerås SOK39:18+15:5912:01
10Mats KarlssonTjalve IF Norrköping40:45+17:2612:27
11Anna Holmström WikellCentrum OK40:57+17:3812:31
12Karin LöfstedtGotlands Bro OK41:22+18:0312:39
13Rebecca KågemalmNyköpings OK42:18+18:5912:56
14Katarina WåhlinTullinge SK43:21+20:0213:15
15Johan BjörksvedGotlands Bro OK44:40+21:2113:39
16Stefan LaageGudhems IF44:42+21:2313:40
17Annica LübckeOK Ravinen45:19+22:0013:51
18Daniel Holmström WikellCentrum OK47:23+24:0414:29
19Anna TrossingTäby OK48:39+25:2014:52
20Andreas KågemalmNyköpings OK50:38+27:1915:29
21Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK52:09+28:5015:56
22Ingela ÅrbrinkLinköpings OK54:38+31:1916:42
23Monica LaageGudhems IF57:03+33:4417:26
24Anita ArneforsOK Södertörn57:47+34:2817:40
25Elisabeth StålhammarTullinge SK1:00:34+37:1518:31
26Carl-Johan NilssonWaxholms OK1:09:21+46:0221:12
27Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik1:09:37+46:1821:17
28Lovisa AsplundKlubblös1:13:59+50:4022:37
29Ken AnvretJärfälla OK1:20:03+56:4424:28
30Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:48:40+1:25:2133:13
Reneé MyrmanNyköpings OKej godkänd
Karin ReimertzGällstadbygdens SOKej godkänd
Christer LundinOK Renenej godkänd
Therese BoströmJärfälla OKej start
Malin HedbergSala OKej start

Öppen motion 6

6 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredric HöglindIFK Enskede42:126:52
2David EinarssonKlubblös42:59+0:477:00
3Edvard PetterssonGotlands Bro OK46:13+4:017:31
4Ulf ErikssonGävle OK48:36+6:247:54
5Filip HanssonGotlands Bro OK59:52+17:409:45

Öppen motion 7

3 040 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK22:367:26
2Tobias WestrinTimrå SOK22:37+0:017:26
3Sara ProforsFrol IL22:39+0:037:27
4Kari EnckellSödertälje nykvarn22:41+0:057:27
5Olov TallqvistTimrå SOK24:38+2:028:06
6Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg24:40+2:048:06
7Silje WestlundNotodden OL25:03+2:278:14
8Jenny HallmanAttunda OK25:52+3:168:30
9Mats LandquistKöping-Kolsva OK26:48+4:128:48
10Helene LindelavOK Roslagen26:53+4:178:50
11Sören AnderssonCentrum OK27:02+4:268:53
12Bo KarlssonTrollhättans SOK28:04+5:289:13
13Karin ElfvingIK Jarl Rättvik28:29+5:539:22
14Hilda LevinGarda OK30:17+7:419:57
15Maria EnquistOK Hammaren30:57+8:2110:10
16Ulf CarnbyTäby OK31:37+9:0110:24
17Björn BoströmJärfälla OK32:23+9:4710:39
18Stefan OlssonKlubblös32:30+9:5410:41
19Mikael JohanssonLänna IF33:05+10:2910:52
20Elin GustafssonGotlands Bro OK33:41+11:0511:04
21Stig DahlVisborgs OK33:44+11:0811:05
22Karin ProforsKöping-Kolsva OK33:50+11:1411:07
23Håkan SvahnOK Ravinen35:07+12:3111:33
24Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK35:18+12:4211:36
25Rolf AnderssonSvaide Roma SOK35:33+12:5711:41
26Gunnar ErikssonGotlands Bro OK36:22+13:4611:57
27Ann-Sofie EdenhamnLänna IF36:30+13:5412:00
28Christina OhlinRånäs OK36:31+13:5512:00
29Monica OhlinRånäs OK36:32+13:5612:01
30Bo EkströmDalaportens OL36:33+13:5712:01
31Jenny KoertgeVisborgs OK37:27+14:5112:19
32Robert AlmLänna IF37:39+15:0312:23
33Ingrid DanielssonVisborgs OK37:50+15:1412:26
34Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK37:59+15:2312:29
35Anna-Lena JacobssonDegerfors OK38:06+15:3012:31
36Malin MarmelidOK Roxen38:46+16:1012:45
37Hillevi EkstrandGustavsbergs OK41:48+19:1213:45
38Malin WestrinTimrå SOK44:10+21:3414:31
39Mats KåbergKöping-Kolsva OK45:14+22:3814:52
40Anna NorrbomKlubblös45:22+22:4614:55
41Gunilla IngemarssonLänna IF45:42+23:0615:01
42Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK51:01+28:2516:46
43Jenna FenegalVisborgs OK52:35+29:5917:17
44Annika ÖsterdahlVisborgs OK56:56+34:2018:43
45Karl-Göran CarlssonHylte OK59:13+36:3719:28
46Dag KarlssonGustavsbergs OK1:11:53+49:1723:38
Carola KarlssonOK Tyrej godkänd
Marie OlssonMullsjö SOKej start

Öppen motion 8

4 730 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan BerglindOK Södertörn31:276:38
2Jonas HolmgrenGustavsbergs OK33:07+1:407:00
3Malin SørensenEiker OL34:18+2:517:15
4Annika BillstamOK Linné35:20+3:537:28
5Erik LöfgrenGotlands Bro OK37:11+5:447:51
6Måns PerssonVisborgs OK38:19+6:528:06
7Mikael LindOK Tyr39:15+7:488:17
8Folke SvangrenGotlands Bro OK39:30+8:038:21
9Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg40:24+8:578:32
10David MalmströmEskilstuna OL41:56+10:298:51
11Lottie LindOK Tyr42:02+10:358:53
12Weronica MorellOK Kåre43:22+11:559:10
13Ann-Charlotte DahlVisborgs OK43:43+12:169:14
14Stefan MartinssonUddevalla OK44:28+13:019:24
15Konrad NilssonVisborgs OK47:40+16:1310:04
16Anton NilssonGotlands Bro OK47:57+16:3010:08
17Elin WåhlinTullinge SK48:23+16:5610:13
18Annika EngelHässleholms OK49:01+17:3410:21
19Björn FlodmanGotlands Bro OK49:12+17:4510:24
20Erik WåhlinOK Södertörn49:26+17:5910:27
21Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg50:26+18:5910:39
22Bernt-Olof GustafssonTäby OK52:41+21:1411:08
23Marc NelsonKlubblös56:23+24:5611:55
24Harry JordåsKlubblös56:28+25:0111:56
25Per StålhammarTullinge SK56:34+25:0711:57
26Anders NauHaninge SOK57:36+26:0912:10
27Catarina BoströmEnebybergs IF59:23+27:5612:33
28Jonas KallhaugeKlubblös1:09:09+37:4214:37
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Pär DahlströmTullinge SKej start

Öppen motion 9

7 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Øystein SørensenEiker OL38:175:09
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna41:40+3:235:36
3Carl CarlssonNyköpings OK42:09+3:525:40
4Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna44:01+5:445:55
5Emil KarlssonHestra IF52:49+14:327:07
6Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK54:22+16:057:19
7Simon EngelHässleholms OK54:49+16:327:23
8Olle GardellGotlands Bro OK55:36+17:197:29
9Patrik RönnbäckVisborgs OK57:43+19:267:46
10Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF1:03:39+25:228:34
11Erik EinarssonLerums SOK1:06:37+28:208:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser