Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]
Arrangörsorganisationer: Bredareds IF / SOK 68
Datum: onsdag 16 maj 2018

Öppen 1

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF19:019:27
2Hugo WestbergHestra IF34:49+15:4817:19
3Anett JohanssonBredareds IF57:50+38:4928:46

Öppen 3

2 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens HallgrenOK Skogshjortarna36:0812:25 Ladda ner rutt i gpx-format
2Sofia EklundIFK Göteborg Orientering40:56+4:4814:03
3Britt RangertIK Ymer44:48+8:4015:23
4Palina BertilssonIK Ymer56:06+19:5819:16
5Rebecka GroserKlubblös1:02:25+26:1721:26
6Reimar LichtenbergBredareds IF1:24:48+48:4029:08
Jenian KarlssonBredareds IFej godkänd

Öppen 5

3 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SundströmHestra IF36:1610:27
2Lena ErikssonElfsborg SOK44:16+8:0012:45
3Dag LorénOK Frisene45:36+9:2013:08
4Sture GrytheimElfsborg SOK46:06+9:5013:17
5Sina SeipelElfsborg SOK52:06+15:5015:00
6Kristofer HolmbergOK Tranan53:15+16:5915:20
7Helena LarssonHestra IF53:52+17:3615:31
8Anita EklöfIK Ymer56:23+20:0716:14
9Karin InghammarHestra IF1:08:04+31:4819:36
10Maja InghammarHestra IF1:08:05+31:4919:37
11Stefan SvenssonOK Kullingshof1:14:47+38:3121:33
12Göran EklöfIK Ymer1:16:39+40:2322:05
13Jalle StrömbomElfsborg SOK1:32:22+56:0626:37
Martin WestbergHestra IFej godkänd
Mons TranellHestra IFej godkänd

Öppen 6

4 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering36:247:26
2Måns ThörnqvistBredareds IF42:48+6:248:45
3Rickard StoltHestra IF42:52+6:288:45
4Johanna SundströmHestra IF46:45+10:219:33
5Ola WillstrandOK Gisle48:01+11:379:49
6Martina BarnisinHestra IF56:28+20:0411:32
7Hans GrandenIK Ymer59:41+23:1712:12
8Johan ElmquistBredareds IF1:13:48+37:2415:05
9Martin JakobssonHammarkinds OK1:28:06+51:4218:00
10Peter JohanssonBlubblös1:34:37+58:1319:20
Magnus HenningssonHestra IFej godkänd

Öppen Trail

5 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie-Louise StridhHestra IF53:469:54
2Åsa KvistBredareds IF54:30+0:4410:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser