Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Hestra]

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Hestra]
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: onsdag 23 maj 2018

Grön

1 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alisa KurkinenHestra IF13:407:25
2Oscar WallKlubblös22:11+8:3112:03
3Frans LarssonHestra IF25:14+11:3413:42
4Annica HolstenHestra IF25:20+11:4013:46

Öppen 1

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Macus KarssonKlubblös22:459:24
2Sabina KarllsonHestra IF22:47+0:029:24
3Oskar HjertbergHestra IF24:21+1:3610:03
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK31:06+8:2112:51
5Klara SjögrenHestra IF31:25+8:4012:58
6Amadeus LekemoHestra IF34:18+11:3314:10
7Jenny PasanenKlubblös40:25+17:4016:42
8Robin CadierKlubblös40:29+17:4416:43
9Gunnar BylundRydboholms SK51:46+29:0121:23

Öppen 3

2 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stanley TaivulaKlubblös41:3914:01
2Britt RangertIK Ymer42:49+1:1014:24
3Paulina BertilssonIK Ymer45:47+4:0815:24
4Malin AnderssonIK Ymer45:51+4:1215:26
5Gertie OdelbergIK Ymer49:04+7:2516:31
6Nanna SärénHestra IF51:44+10:0517:25
7Stellan HelgessonMarkbygdens OK53:21+11:4217:57
8Sigrid LarssonHestra IF1:01:51+20:1220:49
9Celina KurkinenHestra IF1:01:55+20:1620:50
10Veronika BatoriKlubblös1:04:41+23:0221:46
11Göran StenbergSOK 681:08:00+26:2122:53
12William SpetzHestra IF1:12:34+30:5524:25
Moa HolstenHestra IFej godkänd

Öppen 5

3 410 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HjertbergHestra IF34:4810:12
2Ola WillstrandOK Gisle36:39+1:5110:44
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:44+3:5611:21
4Magnus HenningssonHestra IF41:05+6:1712:02
5Christer SärenKlubblös44:45+9:5713:07
6Hans GrandénIK Ymer47:59+13:1114:04
7Alma HjertbergHestra IF48:31+13:4314:13
8Gunilla LarssonBredareds IF49:36+14:4814:32
9Måns TranennHestra IF50:22+15:3414:46
10Fredrik OdelbergIK Ymer51:48+17:0015:11
11Torbjörn WikströmOK Orinto55:23+20:3516:14
12Wilmer WallKluibblös57:26+22:3816:50
13Jens HallgrenOK Skogshjortarna59:40+24:5217:29 Ladda ner rutt i gpx-format
14Maja InghammarHestra IF1:03:09+28:2118:31
15Karin InghammarHestra IF1:03:13+28:2518:32
16Hanna NilssonHestra IF1:05:08+30:2019:06
17Klara NilssonHestra IF1:06:52+32:0419:36
18Anders SörqvistBredareds IF1:08:45+33:5720:09
19Morgan NilssonHestra IF1:21:40+46:5223:56
20Pernilla NilssonHestra IF1:21:45+46:5723:58

Öppen 6

5 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AndreassonOK Skogshjortarna59:5410:31
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:02:48+2:5411:02
3Lars LorénOK Frisene1:10:41+10:4712:25
4Albin SundströmHestra IF1:11:15+11:2112:31
5Johanna SundströmHestra IF1:11:16+11:2212:31
6Karin JogelandIK Ymer1:17:13+17:1913:34
7Sören RantzowIK Ymer1:25:58+26:0415:06
8Lennart WiderströmIK Ymer1:34:46+34:5216:39

Öppen Trail

4 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia HallbergIK Ymer47:1410:04
Lenin LorentzKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser