Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Nordskogen]

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Nordskogen]
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: onsdag 30 maj 2018

Öppen 1

2 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo WestbergHestra IF18:267:56
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK27:27+9:0111:49
3Martina BarnisinHestra IF31:46+13:2013:41
4Ella KarlssonRydboholms SK34:02+15:3614:40
5Oscar WallBorås SK40:46+22:2017:34
Tea SvenssonHestra IFej godkänd
Agnes WåkeråsRydboholms SKej godkänd

Öppen 3

3 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik EksbergRydboholms SK41:1813:43
2Wilmer  WallBorås SK54:37+13:1918:08
3Nelly BoersmaRydboholms SK57:14+15:5619:00
4Liam KarlssonRydboholms SK58:00+16:4219:16
5Mikael KaxeElfsborg SOK1:01:01+19:4320:16
6Emma WestbergHestra IF1:04:13+22:5521:20
7Stig WallermanBorås GIF1:04:56+23:3821:34
8Peter JohanssonSOK 681:09:51+28:3323:12
Stanley TaivulaKlubblösej godkänd
Jenny PasanenKlubblösej godkänd

Öppen 5

3 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:519:01
2Sina SeipelElfsborg SOK35:30+4:3910:22
3Lina JosefssonRydboholms SK40:01+9:1011:42
4Jessica BoersmaRydboholms SK41:36+10:4512:09
5Linda LarssonRydboholms SK44:14+13:2312:56
6Torbjörn WikströmOK Orinto44:55+14:0413:08
7Martin WestbergHestra IF46:27+15:3613:34
8Anders SörqvistBredareds IF49:12+18:2114:23
9Lukas BarnisinHestra IF49:57+19:0614:36
10Marianne KlassonUlricehamns OK50:40+19:4914:48
11Agneta JohanssonRydboholms SK52:03+21:1215:13
12Lotta EhnKlubblös55:22+24:3116:11
12Jan-Erik CarlssonKlubblös55:22+24:3116:11
14Linda WåkeråsRydboholms SK1:08:23+37:3219:59
Sofia EklundIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Öppen 6

4 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering42:278:32
2Andreas HolmqvistHestra IF44:16+1:498:54
3Daniel OlssonDalsjöfors GoIF45:01+2:349:03
4Andreas JohanssonRydboholms SK46:33+4:069:21
5Lennart JosefssonRydboholms SK50:46+8:1910:12
6Lars LorénOK Frisene55:06+12:3911:05
7Daniel SvenssonKlubblös59:08+16:4111:53
8Magnus WåkeråsRydboholms SK1:00:59+18:3212:16
9David JohanssonRydboholms SK1:03:13+20:4612:43
10Urban RingströmRydboholms SK1:05:40+23:1313:12
11Lasse BjörfjällBredareds IF1:09:41+27:1414:01
12Peter JohanssonKlubblös1:12:25+29:5814:34
13Sören RantzowIK Ymer1:15:33+33:0615:12
14Karin JogelandIK Ymer1:16:29+34:0215:23
15Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:17:48+35:2115:39
16Bo JosefssonRydboholms SK1:29:45+47:1818:03
17Stefan SvenssonOK Kullingshof1:37:26+54:5919:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser