Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, ultralång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, ultralång
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK
Datum: söndag 4 november 2018

H18 Elit

12 710 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor SvenskStora Tuna OK1:29:13
2Emil AuseliusBredaryds SOK1:31:18+2:05
3Gustav RuneforsVäxjö OK1:35:01+5:48
4Benjamin NäslundSkogslöparna1:37:27+8:14
5Linus KristianssonTrollhättans SOK1:37:33+8:20
6Leo JohanssonOK Kolmården1:37:35+8:22
7Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:37:39+8:26
8Hugo JakobssonEksjö SOK1:37:48+8:35
9Victor HanssonJönköpings OK1:39:00+9:47
10Samuel PihlströmOK Landehof1:39:07+9:54
11Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:39:24+10:11
12Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:41:20+12:07
13Fredrik HamreforsVästerås SOK1:44:08+14:55
14Valter PetterssonOK Tisaren1:44:10+14:57
15Axel ElmbladBredaryds SOK1:44:14+15:01
16Gustav OlssonOK Orion1:44:22+15:09
17Philip CarlssonNyköpings OK1:44:29+15:16
18Hugo StrömMullsjö SOK1:44:32+15:19
19Johan LangerakJärfälla OK1:45:57+16:44
20Marcus CarlssonIF Hagen1:46:09+16:56
21Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:47:45+18:32
22Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK1:49:16+20:03
23David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:50:05+20:52
24Hugo SetthagenOK Tranan1:52:20+23:07
25Niklas SvenssonJärfälla OK1:52:53+23:40
26Axel OlssonIF Hagen1:53:15+24:02
27Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:55:56+26:43
28Olle BergstedtMarkbygdens OK1:55:58+26:45
29Manne HammarbergJärfälla OK1:57:25+28:12
30Joar TryggöTrollhättans SOK1:57:34+28:21
31Alfred PetterssonMullsjö SOK1:58:26+29:13
32William GrunderJärfälla OK2:00:34+31:21
33Eric BerlinTrollhättans SOK2:04:20+35:07
34Erik HogedalGöteborg-Majorna OK2:05:03+35:50
35Simon FreylandEksjö SOK2:05:08+35:55
36Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna2:05:18+36:05
37Simon SvahnEksjö SOK2:06:22+37:09
38Petter BergstedtMarkbygdens OK2:10:36+41:23
39Edvin NilssonGotlands Bro OK2:27:33+58:20
40Albin TollOK Njudung2:29:33+1:00:20
41Martin SandqvistVästerås SOK2:48:08+1:18:55
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Simon FriskJärla Orienteringutgått
Jesper LidmarSnättringe SKutgått
Linus MalmKFUM Örebro OKutgått
Alexander SchandlOK Södertörnutgått
Erik HannrupIF Thoråterbud
Lukas OlmKils OKåterbud
Oskar SvahnEksjö SOKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser