Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, ultralång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, ultralång
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK
Datum: söndag 4 november 2018

H18 Elit

12 710 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK1:29:137:01
2Emil AuseliusBredaryds SOK1:31:18+2:057:10
3Gustav RuneforsVäxjö OK1:35:01+5:487:28
4Benjamin NäslundSkogslöparna1:37:27+8:147:40
5Linus KristianssonTrollhättans SOK1:37:33+8:207:40
6Leo JohanssonOK Kolmården1:37:35+8:227:40
7Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:37:39+8:267:40
8Hugo JakobssonEksjö SOK1:37:48+8:357:41
9Victor HanssonJönköpings OK1:39:00+9:477:47
10Samuel PihlströmOK Landehof1:39:07+9:547:47
11Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:39:24+10:117:49
12Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:41:20+12:077:58
13Fredrik HamreforsVästerås SOK1:44:08+14:558:11
14Valter PetterssonOK Tisaren1:44:10+14:578:11
15Axel ElmbladBredaryds SOK1:44:14+15:018:12
16Gustav OlssonOK Orion1:44:22+15:098:12
17Philip CarlssonNyköpings OK1:44:29+15:168:13
18Hugo StrömMullsjö SOK1:44:32+15:198:13
19Johan LangerakJärfälla OK1:45:57+16:448:20
20Marcus CarlssonIF Hagen1:46:09+16:568:21
21Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:47:45+18:328:28
22Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK1:49:16+20:038:35
23David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:50:05+20:528:39
24Hugo SetthagenOK Tranan1:52:20+23:078:50
25Niklas SvenssonJärfälla OK1:52:53+23:408:52
26Axel OlssonIF Hagen1:53:15+24:028:54
27Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:55:56+26:439:07
28Olle BergstedtMarkbygdens OK1:55:58+26:459:07
29Manne HammarbergJärfälla OK1:57:25+28:129:14
30Joar TryggöTrollhättans SOK1:57:34+28:219:14
31Alfred PetterssonMullsjö SOK1:58:26+29:139:19
32William GrunderJärfälla OK2:00:34+31:219:29
33Eric BerlinTrollhättans SOK2:04:20+35:079:46
34Erik HogedalGöteborg-Majorna OK2:05:03+35:509:50
35Simon FreylandEksjö SOK2:05:08+35:559:50
36Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna2:05:18+36:059:51
37Simon SvahnEksjö SOK2:06:22+37:099:56
38Petter BergstedtMarkbygdens OK2:10:36+41:2310:16
39Edvin NilssonGotlands Bro OK2:27:33+58:2011:36
40Albin TollOK Njudung2:29:33+1:00:2011:45
41Martin SandqvistVästerås SOK2:48:08+1:18:5513:13
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Simon FriskJärla Orienteringutgått
Jesper LidmarSnättringe SKutgått
Linus MalmKFUM Örebro OKutgått
Alexander SchandlOK Södertörnutgått
Erik HannrupIF Thoråterbud
Lukas OlmKils OKåterbud
Oskar SvahnEksjö SOKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser