Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Tibro

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Tibro
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Tibro OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Långa

4 300 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars KarlssonUlricehamns OK38:128:53
2Owe TörnrothHjobygdens OK42:549:58
3Roland SvenssonOK Skogsstjärnan42:579:59
4Kjell KaminskyIF Hagen44:3010:20
5Hans G BernhardMariestads FK44:3410:21
6Bertil KarlssonHjobygdens OK45:1910:32
7Håkan OlssonHjobygdens OK46:2410:47
8Tommy WesterbergIF Hagen47:0610:57
9Stig JohanssonFalköpings AIK OK47:1710:59
10Lena ReisenIF Hagen47:2111:00
11Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo47:4211:05
12Sten OlssonOK Klyftamo49:3011:30
13Ove FlinkIK Albion50:5311:50
14Martin HäggblomOK Klyftamo51:2711:57
15Bo AnderssonFalköpings AIK OK51:3411:59
16Bernhard GrenaboHjobygdens OK52:1012:07
17Karl Gustav LarssonOK P453:3912:28
18Christer OttossonOK P454:1212:36
19Rolf EinarssonIF Hagen55:0812:49
20Stig HjerpIstrums SK56:1813:05
21Thorbjörn LarssonLidköpings VSK57:1613:19
22Lennart HöjeOK Skogsstjärnan58:1613:33
23Benny HoffmanGudhems IF59:0713:44
24Pia SvenssonFalköpings AIK OK59:2013:47
25Lars WahlströmIstrums SK1:04:4215:02
26Nils DalenIstrums SK1:04:5115:04
27Conny LjungbergVolvo1:05:4615:17
28Monica LööfMariestads FK1:10:3616:25
29Gert JohanssonIK Gandvik1:13:0416:59
30Anders NilssonIstrums SK1:18:1618:12

Mellan

3 500 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars VikströmIF Hagen38:4011:02
2Stellan HolmstrandGöteborg-Majorna OK39:3711:19
3Inger HolmstrandHerrljunga SK skid o41:0011:42
4Håkan LööfMariestads FK42:3612:10
5Ingvar AnderssonOK Amne42:4312:12
6Ulf ÖstlundIstrums SK43:0012:17
7Kurt JohanssonFalköpings AIK OK43:1212:20
8Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan43:4612:30
9Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu48:2213:49
10Kristina LarssonOK Klyftamo48:2913:51
11Ingrid KarlssonUlricehamns OK49:0314:00
12Folke DahlénLidköpings VSK49:3414:09
13Monica AbrahamssonGudhems IF49:4914:14
14Bert ThorssonRyda SK51:2714:42
15Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK51:5814:50
16Peter NyströmMariestads FK52:2114:57
17Ulla HöökOK Klyftamo53:2215:14
18Marite ÅkerströmSOK Träff55:1615:47
19Carl-Otto WijkmarkIF Hagen55:3315:52
20Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan56:2316:06
21Kay SvenssonOK P457:5216:32
22Stig-Olof PetterssonIstrums SK58:1116:37
23Britt-Marie AnderssonOK Amne58:2316:40
24Ann-Marie TiveljungIK Gandvik59:0416:52
25K-E JohanssonIstrums SK1:00:3317:18
26Hans AnderssonIK Gandvik1:05:2618:41
27Eva HöjeOK Skogsstjärnan1:05:2818:42
28Tommy SonestedtFalköpings AIK OK1:07:2019:14
29Ingrid TengelandIK Gandvik1:07:5119:23
30Torbjörn HaginIK Gandvik1:10:0920:02
31Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:16:0121:43

Korta

2 800 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik CarlssonIF Hagen42:2015:07
2Gunnar BrystHjobygdens OK43:1315:26
3Kajsa TofténHjobygdens OK44:0715:45
4Conny SvanFrämmestads IK44:1115:46
5Christer LundbergFalköpings AIK OK45:4216:19
6Jan-Olof AnderssonMariestads FK46:1616:31
7Kjell PerssonMariestads FK47:3416:59
8Lennart KrantzOK Klyftamo47:5317:06
9Sture BertilssonOK Klyftamo49:0017:30
10Sigvard OskarssonIstrums SK49:1217:34
11Ingemar HolmbergIF Hagen49:3517:42
12Åke NordbergOK Klyftamo49:4517:46
13Lennart GustavssonHjobygdens OK50:1817:57
14Knut HöökLidköpings VSK50:1917:58
15Anita NordbergOK Klyftamo50:2117:58
16Karl BergstrandHjobygdens OK50:3018:02
17Bibbi AppelgrenMariestads FK50:3418:03
18Karl-Inge KarlssonIstrums SK50:5018:09
19Lars ErikssonOK Klyftamo51:2618:22
20Hans SvenssonLidköpings VSK51:5718:33
21Regor NiklassonIK Albion52:1218:38
22Jonny FlinkÖvrig53:2119:03
23Jonny AspT2 IF56:0220:00
24Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan56:3120:11
25Monica NiklassonIK Albion1:00:4121:40
26Anita PehrsonIstrums SK1:03:5322:48
27Sune HagströmIstrums SK1:04:1822:57
28Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK1:16:1427:13
29Anneli JohanssonFalköpings AIK OK1:16:2727:18
30Thomas LiffnerFalköpings AIK OKej godkänd
31Yngve JohanssonIstrums SKej godkänd
32Harry SundbergOK Klyftamoej godkänd
33Villy FribergLidköpings VSKej godkänd
34Stig PerssonOK Klyftamoej godkänd
35Ulf NyströmLidköpings VSKej godkänd

Kort Kort

2 200 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil RybergOK Klyftamo41:1018:42
2Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo42:0919:09
3Börje SundbergIK Albion42:3519:21
4Bernt OlssonOK Klyftamo43:0219:33
5Inge BergHjobygdens OK43:4219:51
6Kerstin HagströmIstrums SK44:1020:04
7Roland KarlssonSOK Träff44:1420:06
8Anne-Catrine PerssonMariestads FK44:3720:16
9Per GustavssonOK Klyftamo45:4120:45
10Stina GrissemanOK Skogsstjärnan46:0120:54
11Birgit CarlssonMariestads FK46:3021:08
12Stig SahlIF Hagen47:1521:28
13Nils HenrikssonIK Albion47:5021:44
14Jan-Olof GustafssonSOK Träff49:0622:19
15Gun ThorssonRyda SK49:3822:33
16Helena KarlssonHjobygdens OK53:1224:10
17Lars LångOK Klyftamo53:1824:13
18Vimar NilssonOK P453:1924:14
19Bengt ÅkerströmSOK Träff54:2824:45
20Tord LöövOK Klyftamo54:3324:47
21Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK54:4924:54
22Margareta HolmbergIF Hagen55:2625:11
23Kurt CarlssonOK Klyftamo55:2625:11
24Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK56:5725:53
25Britta SahlIF Hagen1:00:3627:32
26Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan1:01:1427:49
27Bertil HolmqvistIK Gandvik1:01:5928:10
28Margit RybergOK Klyftamo1:03:2028:47
29Ing-Marie WijkmarkIF Hagen1:07:2330:37
30Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu1:07:2930:40
31Ingela LidvallFrämmestads IK1:14:3333:53
32Erling GökstorpIK Albionej godkänd

Mini kort

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje KarlssonRyda SK35:0623:24
2Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK 38:2525:36
3Jürg GrissemannOK Skogsstjärnan44:2029:33
4Folke HörstrandOK Klyftamo53:0335:22
5Arne SvanFrämmestads IKej godkänd
6Eva BrodénOK P4ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser