Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för High Chaparral-sprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: High Chaparral-sprinten
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: söndag 2 juni 2019

D21

1 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ØbroOK Orion12:127:18

H21

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus Møller JessOK Linné11:556:14
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna12:45+0:506:40
3Henrik KroksmyrVäxjö OK14:43+2:487:42
4Albin AnderssonVäxjö OK15:11+3:167:56
5Adam LindblomMalmö OK17:08+5:138:58

D18

1 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara SamuelssonOK Vivill13:338:37
2Agnes LindblomMalmö OK16:36+3:0310:34
3Kajsa WardOK Vivill24:59+11:2615:54

D16

1 440 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre11:237:54
2Elsa GörasLeksands OK12:09+0:468:26
3Stina AnderssonAnderstorps OK12:36+1:138:45
4Karolina AnderssonDalaportens OL13:02+1:399:03
5Maja BergqvistKorsnäs IF OK13:38+2:159:28
6Tuva-Cajsa SpikLeksands OK13:39+2:169:28
7Emma EliassonDomnarvets GOIF13:47+2:249:34
8Sara ÅbomGävle OK13:51+2:289:37
9Ellen FunkeLeksands OK14:19+2:569:56
10Alma WallmanVästerbergslagens OL14:44+3:2110:13
11Emilia JohnssonOK Kåre15:58+4:3511:05
12Julia MeijerIFK Mora OK15:59+4:3611:05
13Lovisa MasesStora Tuna OK16:01+4:3811:07
14Liv NorbergAvesta OK16:02+4:3911:08
15Agnes WallinKorsnäs IF OK16:10+4:4711:13
16Klara ErssonOK Kåre16:23+5:0011:22
17Ellinor LihvOK Gränsen16:45+5:2211:37
18Alicia BergkvistVästerbergslagens OL16:58+5:3511:46
19Saga MattssonDalaportens OL16:59+5:3611:47
20Olga RindeskogVästerbergslagens OL17:33+6:1012:11
21Emma IsidorssonOK Vivill18:24+7:0112:46
22Asta TörnkvistAnderstorps OK18:54+7:3113:07
23Elin BryggarKorsnäs IF OK18:56+7:3313:08
24Elsa LarssonBurseryds IF19:29+8:0613:31
25Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF20:05+8:4213:56
26Julia NäslundOK Hammaren21:50+10:2715:09
27Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL22:42+11:1915:45
28Anja NilssonDomnarvets GOIF28:01+16:3819:27
Thea NordinKorsnäs IF OKej start

H16

1 530 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna8:515:47
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna9:35+0:446:15
3Albin GezeliusIFK Mora OK9:39+0:486:18
4Markus HalvarssonLeksands OK10:13+1:226:40
5Mattias ÖstbergStora Tuna OK10:22+1:316:46
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna10:24+1:336:47
7Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna10:25+1:346:48
8Jon HanssonOK Kåre10:27+1:366:49
9Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre10:51+2:007:05
10Jonathan RundqvistOK Nackhe10:59+2:087:10
11Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK11:09+2:187:17
12Hugo CedervallÖrkelljunga FK11:19+2:287:23
13Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:54+3:037:46
14Jakob WidelundOK Kåre12:20+3:298:03
15Rasmus SöderbergGävle OK12:30+3:398:10
16Linus BägebyOK Vivill12:57+4:068:27
16Klockar-Eskil NääsLeksands OK12:57+4:068:27
18Erik LingIK Hakarpspojkarna13:14+4:238:38
19Albin SjöblomOK Kåre13:18+4:278:41
20Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK13:20+4:298:42
21Albin SamuelssonOK Vivill13:45+4:548:59
22Anton JosefssonOK Gisle13:58+5:079:07
23Isak HenningssonOK Gisle14:38+5:479:33
24Eric JohanssonOK Kåre16:12+7:2110:35
Christoffer LindgrenOK Kåreej godkänd
Leo AlvolinOK Kåreej godkänd
Daniel LindDalaportens OLej godkänd
Jakob CarlssonStora Tuna OKej godkänd
John KinnanderMatteus SIej godkänd
Lucas WannerAvesta OKej start
Joel GolsäterKorsnäs IF OKej start
Isak DalinLeksands OKej start

D14

1 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa KroksmyrVäxjö OK8:246:49
2Wilma KroksmyrVäxjö OK9:08+0:447:25
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna10:32+2:088:33
4Jenny SeverinssonFalkenbergs OK11:08+2:449:03
5Lea FribergOK Vivill11:33+3:099:23
6Nathalie RingströmRydboholms SK13:08+4:4410:40
7Ebba UlvagårdenVäxjö OK13:22+4:5810:52
8Ebba AnderssonAlvesta SOK13:41+5:1711:07
9Alice HallOK Bävern14:31+6:0711:48
10Agnes AnderssonAnderstorps OK20:24+12:0016:35
11Lilly AxelssonVaggeryds SOK20:32+12:0816:41
12Emelie BägebyOK Vivill25:39+17:1520:51
13Linnea Grahn EskilssonLunds OK47:46+39:2238:50

H14

1 380 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HörnquistAnderstorps OK7:345:28
2Hjalmar FolkestadAnderstorps OK8:11+0:375:55
3Elias ThunbergOK Vivill9:10+1:366:38
4Carl ÖbergGamleby OK9:20+1:466:45
5Isac ElingforsVäxjö OK9:21+1:476:46
6Valter RoothVäxjö OK9:40+2:067:00
7Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna9:54+2:207:10
8Malcolm SvenssonAnderstorps OK10:25+2:517:32
9Hugo MartinssonFK Finn10:53+3:197:53
10Anton KarlssonFK Finn10:58+3:247:56
11Hugo HedströmOK Bävern11:23+3:498:14
12Aron MolanderOK Gränsen12:41+5:079:11
13Edwin SundlingOK Njudung14:49+7:1510:44
14Felix OhrgrenAnderstorps OK15:41+8:0711:21
15Emil KarlssonOK Bävern15:48+8:1411:26
16Hannes TigerSOK Aneby19:30+11:5614:07
17Noah RingströmRydboholms SK21:47+14:1315:47
18Oskar WardOK Vivill24:21+16:4717:38

D12

1 260 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AhlOK Norrvirdarna8:356:48
2Vera FolkestadAnderstorps OK9:17+0:427:22
3Edit TreptowAnderstorps OK10:09+1:348:03
4Nellie NilssonHalmstad OK10:31+1:568:20
5Kajsa LarssonBurseryds IF10:36+2:018:24
6Amanda GustavssonVäxjö OK11:33+2:589:10
7Elma FribergOK Vivill11:38+3:039:13
8Lisa JohnssonFK Finn13:03+4:2810:21
9Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb13:06+4:3110:23
10Klara JohanssonSOK Aneby15:06+6:3111:59
11Hilda BengtssonAlvesta SOK15:15+6:4012:06
12Alma SvenssonAnderstorps OK16:43+8:0813:16
13Elsa HallOK Bävern17:20+8:4513:45
14Linnéa SandströmOK Älme17:28+8:5313:51
15Isabella StenbergSOK Aneby17:53+9:1814:11
16Maia FagerströmSOK Aneby18:24+9:4914:36
17Siri RehnGränna-Bygdens OK18:49+10:1414:56
18Julia ErikssonSOK Aneby20:52+12:1716:33
19Signe FranssonSOK Aneby21:26+12:5117:00

H12

1 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK8:366:43
2Emil LingIK Hakarpspojkarna8:39+0:036:45
3Elias SamuelssonOK Vivill9:11+0:357:10
4Vidar PihlGamleby OK9:35+0:597:29
5Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna10:23+1:478:06
6Wilhelm WestströmAlvesta SOK10:41+2:058:20
7Elliott RehnGränna-Bygdens OK10:43+2:078:22
8Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb10:50+2:148:27
9Elias PalmertzHelsingborgs SOK11:10+2:348:43
10Viggo NäsmanLerums SOK11:22+2:468:52
11Arvid JosefssonOK Vivill11:37+3:019:04
12Tage MöllerströmJönköpings OK12:35+3:599:49
13Truls SvedbergLessebo OK13:17+4:4110:22
14Selvin AnderssonOK Bävern13:25+4:4910:28
15Axel JarlNAIS Orienteringsklubb14:35+5:5911:23
16Anton LindstrandBodafors OK19:06+10:3014:55
17Wiggo JönssonÖrkelljunga FK20:36+12:0016:05
18Luka UzurBodafors OK21:48+13:1217:01
19Jonatan BarthOK Orinto21:49+13:1317:02
20Elias KarlssonOK Bävern24:03+15:2718:47
21Christoffer SvenssonOK Vivill26:05+17:2920:22
Alfred OlssonLunds OKej godkänd
Gustav NilssonAlvesta SOKej godkänd
Albin ThunbergOK Vivillej start

D10

1 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa AxelssonOK Norrvirdarna10:239:59
2Alma EreltOK Norrvirdarna11:43+1:2011:15
3Lina PerssonSOK Aneby13:20+2:5712:49
4Cornelia WestlundEmmaboda Verda OK14:15+3:5213:42
5Ebba SundlingOK Njudung17:38+7:1516:57
6Ebba MagnussonEmmaboda Verda OK18:13+7:5017:30
7Emma SvenssonOK Vivill20:48+10:2520:00
8Kajsa BengtssonAlvesta SOK28:27+18:0427:21
9Lovisa StavenrotOK Vivill28:44+18:2127:37
Astrid TreptowAnderstorps OKej start

H10

1 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar AnderssonVäxjö OK6:246:09
2Olof HertinIK Hakarpspojkarna6:25+0:016:10
3Arvid GustavssonVäxjö OK7:12+0:486:55
3Theo ZaninottiGamleby OK7:12+0:486:55
5Mio HammöBredaryds SOK8:15+1:517:55
6Hjalmar HörnquistAnderstorps OK8:26+2:028:06
7Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL9:01+2:378:40
8Johan SandströmOK Älme11:06+4:4210:40
9Viktor WretbäckSOK Aneby11:23+4:5910:56
10Anton KroksmyrVäxjö OK11:48+5:2411:20
11Filip BarthOK Orinto12:43+6:1912:13
12Rufus HedströmOK Bävern13:12+6:4812:41
Albin StamfjordFalkenbergs OKej godkänd
Sixten ThunbergOK Vivillej start

D35

1 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline GreenOK Vivill12:588:28
2Jenny GreenHalmstad OK15:11+2:139:55
3Marika HallOK Bävern16:16+3:1810:37
4Therese FribergOK Vivill19:30+6:3212:44

H35

1 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HallOK Bävern19:0312:08
2Christophe ZaninottiGamleby OK26:56+7:5317:09

D40

1 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marion BüchliOLG Suhr13:219:16
2Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL14:03+0:429:45
3Jennie GustavssonVäxjö OK15:51+2:3011:00
4Susanne AxelssonVaggeryds SOK17:32+4:1112:10
5Charlotte JosefssonOK Vivill17:40+4:1912:16
6Maria HörnquistAnderstorps OK19:53+6:3213:48
7Jenny LindblomMalmö OK20:47+7:2614:25
Ida ThunbergOK Vivillej start

H40

1 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ThunbergOK Vivill12:528:11
2Urban RingströmRydboholms SK16:03+3:1110:13
3Andréas PalmertzHelsingborgs SOK16:18+3:2610:22
4Tobias SvenssonFK Finn16:21+3:2910:24
5Daniel MagnussonEmmaboda Verda OK17:00+4:0810:49
6Henrik LindblomMalmö OK18:07+5:1511:32
7Tobias MöllerströmJönköpings OK18:10+5:1811:34
8Mattias RundgrenVäxjö OK19:48+6:5612:36
9Christian JohnssonFK Finn20:35+7:4313:06
Fredrik StamfjordFalkenbergs OKej godkänd

D45

1 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna12:558:58
2Ann BägebyOK Vivill17:25+4:3012:05
3Susanne GranGamleby OK18:23+5:2812:45
4Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb19:08+6:1313:17
5Maureen Olsson LoLunds OK19:20+6:2513:25
6Catrin MolanderOK Gränsen26:04+13:0918:06
7Ylva KinnanderMatteus SI27:27+14:3219:03

H45

1 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas HörnquistAnderstorps OK13:478:24
2Geir Inge FolkestadAnderstorps OK14:21+0:348:45
3Andreas UlvagårdenVäxjö OK16:30+2:4310:03
3Robert SvenssonAnderstorps OK16:30+2:4310:03
5Håkan RundqvistOK Nackhe17:23+3:3610:35
6Gary LarssonOK Skogshjortarna18:55+5:0811:32
7Mikael M KarlssonOK Bävern19:38+5:5111:58
8Patrik AnderssonAnderstorps OK20:02+6:1512:12
9Anders WestströmAlvesta SOK20:12+6:2512:19
10John-Arne SandströmOK Älme24:32+10:4514:57
Niclas KinnanderMatteus SIej godkänd

D50

1 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby12:408:40
2Anneli KarlssonFK Finn14:19+1:399:48
3Helena AnderssonSOK Aneby17:35+4:5512:02
4Camilla HolmqvistOK Stigen18:16+5:3612:30
5Monika HjellströmGränna-Bygdens OK19:06+6:2613:04

H50

1 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK12:508:13
2Patrik OttossonGävle OK12:52+0:028:14
3Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL14:14+1:249:07 Ladda ner rutt i gpx-format
4Per JohanssonOK Reftele15:07+2:179:41
5Håkan KarlssonFK Finn16:39+3:4910:40
6Anders KristofferssonAnderstorps OK16:43+3:5310:42
7Hans JohanssonOK Reftele17:19+4:2911:06
8Niclas SjögrenOK Stigen17:47+4:5711:23
9Ola NilssonAlvesta SOK19:48+6:5812:41
Stefan ClaessonOK Stigenej start

D55

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne ThorssonIK Trenne Ullared22:2714:58
2Elisabeth SkoglundOK Gränsen27:50+5:2318:33
3Hanne Möller JensenOK Roskilde28:32+6:0519:01

H55

1 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK11:518:03
2Mats JönssonKorsnäs IF OK12:16+0:258:20
3Jonas BornetunSkillingaryds FK12:49+0:588:43
4Ulf PalmérUlricehamns OK13:00+1:098:50
5Anders GranqvistVärend GN OL14:38+2:479:57
6Roy JohanssonOK Skogsvargarna15:31+3:4010:33
7Clas BörjessonIK Uven15:56+4:0510:50
8Michael Leth JessOK Roskilde16:46+4:5511:24
9Martin WidmerOLG Suhr16:50+4:5911:27
10Bengt AnderssonAlvesta SOK18:15+6:2412:24

D65

1 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor ArbinAnnebergs GIF21:0215:27
2Siw OlaussonOK Orinto53:51+32:4939:35

H65

1 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bill AnderssonHestra IF14:5710:59
2Carl-Johan RoubertFK Finn14:59+0:0211:01
3Jan KarlssonOK Virdarna15:09+0:1211:08
4Lennart GustafssonJönköpings OK17:03+2:0612:32
5Björn PetterssonUlricehamns OK17:28+2:3112:50
Olle BohmanHjärnarps OLdiskvalificerad
Stefan ArbinAnnebergs GIFej start

D70

1 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna17:3612:56
2Linnea ClaessonRydboholms SK28:25+10:4920:53
3Göta SeverinssonFalkenbergs OK55:53+38:1741:05
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej start

H70

1 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö15:1611:13
2Bo TuressonIFK Sävsjö17:06+1:5012:34
3Kent OlaussonOK Orinto18:37+3:2113:41
4Göran SvenssonFK Finn20:50+5:3415:19
5Gösta ClaessonRydboholms SK26:15+10:5919:18
6Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna26:34+11:1819:32

D75

1 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta GranholmLinköpings OK25:5419:46
2Britt RangertIK Ymer28:27+2:3321:43
3Ann-Marie BirgerssonForserums SOK30:41+4:4723:25
4Eva BergstrandVärend GN OL38:23+12:2929:18
5Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK39:13+13:1929:56
6Kerstin ElfÖlmstad IS56:20+30:2643:00

H75

1 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar AnderssonIK Vista19:2814:51
2Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK23:26+3:5817:53
3Rune GunnarssonNässjö OK23:39+4:1118:03
4Ingemar ErlandssonVäxjö OK25:23+5:5519:22
5John-Erik BergstrandVärend GN OL29:28+10:0022:29
6Gunnar BrystHjobygdens OK43:53+24:2533:29

H80

1 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK22:0616:52
2Mats BirgerssonForserums SOK32:46+10:4025:00
3Göran HektorLinköpings OK33:27+11:2125:32

U1

920 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard WistedtBoxholm-Mjölby OL5:506:20
2Lukas AnderssonOK Stigen7:31+1:418:10
3Ingrid ErikssonSOK Aneby8:42+2:529:27
4Tilja SvedbergLessebo OK9:10+3:209:57
5Therese AnderssonSOK Aneby9:16+3:2610:04
6Maria BarthOK Orinto9:18+3:2810:06
7Elina RosanderSOK Aneby9:19+3:2910:07
8Emma KinnanderMatteus SI9:27+3:3710:16
9Elias WedinNAIS Orienteringsklubb9:31+3:4110:20
10Elisabet EliassonOK Norrvirdarna9:36+3:4610:26
11Grete WistedtBoxholm-Mjölby OL9:38+3:4810:28
12Axel BengtssonAlvesta SOK9:59+4:0910:51
13Bo MöllerströmJönköpings OK10:06+4:1610:58
14Emmy NilssonHalmstad OK10:07+4:1710:59
15Olle GreenOK Vivill10:08+4:1811:00
15Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb10:08+4:1811:00
17Astrid NilssonBredaryds SOK10:33+4:4311:28
18Tuva PerssonSOK Aneby10:48+4:5811:44
19Billy Pettersson SköldOK Gisle11:58+6:0813:00
20Caspian StavenrotOK Vivill12:14+6:2413:17
20Johanna HörnqvistAnderstorps OK12:14+6:2413:17
22Hilda AnderssonOK Stigen12:18+6:2813:22
23Joel BjärsholmAnderstorps OK12:21+6:3113:25
24Alinda RundqvistOK Nackhe12:34+6:4413:39
25Alice HjelmbergSOK Aneby12:57+7:0714:04
26Saga SköldOK Vivill13:26+7:3614:36
27Emelie SköldOK Vivill13:29+7:3914:39
28Melker BengtssonAlvesta SOK13:42+7:5214:53
29Liv PalmertzHelsingborgs SOK14:10+8:2015:23
30Selma MikaelssonBurseryds IF14:18+8:2815:32
31Gustav AlmAnderstorps OK14:21+8:3115:35
31Erik LiljaOK Stigen14:21+8:3115:35
33Fanny MikaelssonBurseryds IF14:23+8:3315:38
34Olivia SundströmSOK Aneby14:46+8:5616:03
35Lucas AlmAnderstorps OK15:08+9:1816:26
36Oskar TollOK Njudung15:21+9:3116:41
37Alva LundgrenOK Bävern15:26+9:3616:46
38Rasmus LundgrenOK Bävern15:37+9:4716:58
39Olle SjöbergHelsingborgs SOK15:44+9:5417:06
40Alice LundgrenOK Bävern15:54+10:0417:16
41Ebba KarlssonOK Bävern16:55+11:0518:23
42Nellie AnderssonOK Bävern17:13+11:2318:42
43August HolmbergBurseryds IF18:40+12:5020:17
44Erik StormOK Stigen18:58+13:0820:36
45Lina StormOK Stigen19:02+13:1220:41
46Robin SemeniucFK Finn19:19+13:2920:59
47Milton FribergOK Vivill28:57+23:0731:28
Simon LarssonBodafors OKej godkänd
Karin WestströmAlvesta SOKej godkänd
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

U2

1 040 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EliassonOK Norrvirdarna7:597:40
2Nils AnderssonOK Stigen8:10+0:117:51
3Erik AhlOK Norrvirdarna8:43+0:448:22
4Albert AxelssonOK Norrvirdarna9:53+1:549:30
5Oskar KleremoBredaryds SOK9:59+2:009:35
6Folke HammöBredaryds SOK10:00+2:019:36
7Ebba HeldKlubblös10:02+2:039:38
8Leo HeldKlubblös10:07+2:089:43
9John MikaelssonBurseryds IF10:10+2:119:46
10Ronja MelinSOK Aneby10:36+2:3710:11
11Elof TreptowAnderstorps OK10:38+2:3910:13
12Carl SandströmOK Älme11:16+3:1710:50
13Tyra LarssonOK Reftele11:38+3:3911:11
14Erik LarssonOK Reftele11:44+3:4511:16
15Ella BrunnsgårdOK Reftele11:47+3:4811:19
16Loke JagetegFalkenbergs OK11:51+3:5211:23
17Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna11:56+3:5711:28
18Axel StamfjordFalkenbergs OK12:10+4:1111:41
19Arvid TreptowAnderstorps OK12:12+4:1311:43
20Axel TollOK Njudung12:47+4:4812:17
21Agnes LindstrandBodafors OK12:51+4:5212:21
22Johannes LarssonBodafors OK13:24+5:2512:53
23Lukas StrömbladBredaryds SOK13:48+5:4913:16
24Jonathan SköldOK Stigen14:09+6:1013:36
25Oskar SköldOK Vivill14:11+6:1213:38
26Jonathan RingströmRydboholms SK15:14+7:1514:38
27Lowe PalmertzHelsingborgs SOK17:07+9:0816:27
28Hjalmar HäggAnderstorps OK17:17+9:1816:37
29Konrad SköldOK Gisle18:11+10:1217:29
30Theodor LauriKamrat och IF KIF19:15+11:1618:30
31Wilhelm HolmbergBurseryds IF21:34+13:3520:44
32Ella AnderssonAnderstorps OK22:35+14:3621:42
Leo SundströmSOK Anebyej start

Öppen motion 1

920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa EliassonOK Norrvirdarna6:026:33
2Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarna7:20+1:187:58
3Anett OlsenSOK Aneby8:11+2:098:53
4Malin AnderssonSOK Aneby8:22+2:209:05
5Linnéa RosanderSOK Aneby8:23+2:219:06
6Kaisa RehnGränna-Bygdens OK8:34+2:329:18
7Anna ErikssonSOK Aneby9:30+3:2810:19
8Katarina LjunggrenSOK Aneby10:50+4:4811:46
9Tage LjunggrenSOK Aneby10:53+4:5111:49
10Ingela ErlandssonKlubblös11:25+5:2312:24
11Ingrid WretbäckSOK Aneby12:35+6:3313:40
11Elena Valencia WretbäckSOK Aneby12:35+6:3313:40
13Peter WallgrenIstrums SK12:45+6:4313:51
14Sara StormBredaryds SOK16:38+10:3618:04
Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OLej start

Öppen motion 4

1 290 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes RoubertKlubblös9:197:13
2Stina BengtssonAlvesta SOK10:26+1:078:05
3Christian HördegårdSOK Aneby10:56+1:378:28
4Nils-Anders BrunnsgårdOK Reftele11:46+2:279:07
5Per RynerTenhults SOK12:13+2:549:28
6Sandra ElgFK Finn12:23+3:049:35
7Jenny WallgrenIstrums SK12:43+3:249:51
8Christoffer WallgrenIstrums SK12:46+3:279:53
9Pernilla JohanssonBurseryds IF13:05+3:4610:08
10Maria KroksmyrVäxjö OK13:30+4:1110:27
11Annika GranqvistVärend GN OL14:10+4:5110:58
11Mats LarssonBurseryds IF14:10+4:5110:58
11Linda NilssonAlvesta SOK14:10+4:5110:58
14Angelica JohanssonSOK Aneby14:14+4:5511:02
14Mikael JohanssonBurseryds IF14:14+4:5511:02
16Robert HolmbergBurseryds IF14:18+4:5911:05
17Wilhelm LernevikIK Hakarpspojkarna14:45+5:2611:26
18Olle FrykfeldtIK Hakarpspojkarna14:46+5:2711:26
19Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby14:56+5:3711:34
20David TollOK Njudung15:13+5:5411:47
21Ulrika BengtssonAlvesta SOK15:23+6:0411:55
22Magnus NyrellAlvesta SOK15:37+6:1812:06
23Hilma KarlssonOK Njudung17:07+7:4813:16
24Tove StenbergSOK Aneby17:35+8:1613:37
25Johan BerköAnderstorps OK17:51+8:3213:50
26Per-Erik SvenssonEmmaboda Verda OK19:04+9:4514:46
27Tilda NyrellAlvesta SOK19:31+10:1215:07
28Susanne NyrellAlvesta SOK19:33+10:1415:09
29Ia NyrellAlvesta SOK19:34+10:1515:10
30Martina AxelssonOK Njudung19:57+10:3815:27
31Åsa AhlOK Norrvirdarna21:12+11:5316:26
32Anne-Christin HolmbergBurseryds IF22:19+13:0017:17
33Frida AnderssonAlvesta SOK24:01+14:4218:37
34Elisabeth DawsonAlvesta SOK24:05+14:4618:40
35Sara RosengrenOK Gränsen26:30+17:1120:32
36Stina AnderssonOK Bävern27:25+18:0621:15
37Caroline JönssonÖrkelljunga FK30:10+20:5123:23
38Malin H FranssonSOK Aneby30:18+20:5923:29
39Malene WestlundEmmaboda Verda OK36:13+26:5428:04
40Kjell RehnströmOK Reftele38:48+29:2930:04
Per WretbäckSOK Anebyej godkänd
Lar-Åke PerssonSOK Anebyej godkänd
Malin HeldKlubblösej godkänd
Sixten JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Mikaela JohnssonFK Finnej start
Patrik RothLessebo OKej start

Öppen motion 7

1 570 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucian SemeniucFK Finn11:027:01
2Per-Ola OlssonOK Vilse 8711:10+0:087:06
3Anders AhlOK Norrvirdarna12:17+1:157:49
4John GabrielssonSävedalens AIK12:21+1:197:51
5Arvid HammarFK Herkules12:23+1:217:53
6Marcus JosefssonOK Vivill12:58+1:568:15
6Per RothVäxjö OK12:58+1:568:15
8Jonas NorénHelsingborgs SOK13:16+2:148:27
9Stefan BengtssonAlvesta SOK13:26+2:248:33
10Fredrik ElingforsVäxjö OK14:00+2:588:55
11Andreas NäsmanLerums SOK14:09+3:079:00
12Martin PehrssonSkillingaryds FK14:15+3:139:04
13Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna14:26+3:249:11
13Jenny WåhlinDomnarvets GOIF14:26+3:249:11
15Johannes AxelssonOK Norrvirdarna14:50+3:489:26
16Patrik MarkusOK Norrvirdarna15:14+4:129:42
17Elin RahmOK Norrvirdarna15:19+4:179:45
18Håkan BengtssonAlvesta SOK15:41+4:399:59
19Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb16:30+5:2810:30
20Maria SturessonAnderstorps OK16:33+5:3110:32
21Kristoffer JagetegFalkenbergs OK16:37+5:3510:35
22Maria FolkestadAnderstorps OK17:01+5:5910:50
23Karin ReimertzGällstadbygdens SOK17:18+6:1611:01
24Jenny VinbladLunds OK17:39+6:3711:14
25Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb17:47+6:4511:19
26Mikael WardOK Vivill18:00+6:5811:27
27Linus AnderssonOK Stigen18:02+7:0011:29
28Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarna18:16+7:1411:38
29Martina HeijelAnderstorps OK18:32+7:3011:48
30Tobias GustavssonVäxjö OK18:57+7:5512:04
31David AnderssonOK Stigen19:01+7:5912:06
32Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL19:16+8:1412:16
33Tomas RahmOK Norrvirdarna19:19+8:1712:18 Ladda ner rutt i gpx-format
34John-Patrik TreptowAnderstorps OK19:28+8:2612:23
35Erik WedinNAIS Orienteringsklubb20:01+8:5912:44
36Mattias KarlssonOK Bävern20:49+9:4713:15
37Petter ElfÖlmstad IS21:54+10:5213:56
38August GrahnBredaryds SOK22:15+11:1314:10
39Erik ElfÖlmstad IS22:52+11:5014:33
40Thomas VinbladLunds OK23:32+12:3014:59
41Annelie WardOK Vivill25:31+14:2916:15
42Mattias WestströmAlvesta SOK26:01+14:5916:34
43Anna Elf AnderssonÖlmstad IS26:11+15:0916:40
44Linda HedströmOK Bävern27:48+16:4617:42
45Jennie AnderssonAnderstorps OK28:20+17:1818:02
46Kajsa AnderssonÖlmstad IS28:37+17:3518:13
47Carina WallgrenIstrums SK28:44+17:4218:18
48Anna HertinIK Hakarpspojkarna37:25+26:2323:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser