Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nybro OK, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nybro OK, lång
Arrangörsorganisation: Nybro OK
Datum: lördag 4 maj 2019

D21

7 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BergmanOK Skogsfalken1:00:198:33
2Cecilia BrattOK Orion1:04:29+4:109:08
3Cecilia BerganderEksjö SOK1:12:14+11:5510:14
4Elin RindstigSOK Viljan1:15:40+15:2110:43
5Annie LennartssonTorsås OK1:16:48+16:2910:53
6Anna ArvidssonKalmar OK1:20:42+20:2311:26
7Tuva LövdahlSOK Viljan1:25:17+24:5812:05
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd

H21

10 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HederskogIFK Umeå1:08:446:31
2Lukas LundgrenVäxjö OK1:11:16+2:326:46
3Pontus PeterssonOK Orion1:11:23+2:396:46
4Martin LarssonHestra IF1:17:48+9:047:23
5Isak BergmanOK Skogsfalken1:17:58+9:147:24
6Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:20:43+11:597:39
7Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:23:37+14:537:56
8Simon NilssonEksjö SOK1:24:46+16:028:03
9Viktor TovessonOK Orion1:30:09+21:258:33
10Emil NilssonTorsås OK1:31:25+22:418:40
11Niklas BrattOK Orion1:33:59+25:158:55
12Leon HanssonVisborgs OK1:37:00+28:169:12
13Filip NilssonGotlands Bro OK2:00:38+51:5411:27
Arne LindströmTorsås OKej godkänd
Rasmus BØTker LaursenKalmar OKej start
Fredrik RosénJönköpings OKej start

D21 Kort

5 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Maria ArvidssonKalmar OKej godkänd

D18

5 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna RingRonneby OK1:00:1711:27

H18

6 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KronmarKarlskrona SOK1:36:3314:44

D16

4 620 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK40:308:45
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna41:18+0:488:56
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna49:34+9:0410:43
4Ellen TollOK Njudung49:39+9:0910:44
5Emma RindstigSOK Viljan52:12+11:4211:17
6Filippa SöderbergKalmar OK52:17+11:4711:19
7Lisa SwartzOK Orion53:12+12:4211:30
8Tove ValleriusGamleby OK56:18+15:4812:11
9Meja BergerAnkarsrums OK58:41+18:1112:42
10Ellen OlovssonGamleby OK58:46+18:1612:43
11Tilda HagelbergEksjö SOK59:03+18:3312:46
12Stella RangertIK Hakarpspojkarna1:01:01+20:3113:12
13Emma IsidorssonOK Vivill1:11:54+31:2415:33
14Martina NiklassonVäxjö OK1:33:38+53:0820:16
Ella PerssonEksjö SOKej godkänd
Hanna ÖbergGamleby OKej godkänd
Enni LindskogOK Älmeej godkänd
Thea Nordin AbajiEksjö SOKej godkänd
Vendela SturekSOK Viljanej start

H16

5 870 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LarssonKarlskrona SOK43:407:26
2Linus VernströmRonneby OK43:49+0:097:27
3Oscar HultgrenOK Njudung45:23+1:437:43
4Hugo UnossonKalmar OK46:36+2:567:56
5Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna47:59+4:198:10
6Noel BraunVäxjö OK49:11+5:318:22
7Theo LövdahlSOK Viljan50:47+7:078:39
8Filip BrolingBredaryds SOK56:40+13:009:39
9Isak LiljeholmGamleby OK57:46+14:069:50
10Ville LundgrenKalmar OK1:10:10+26:3011:57
11Alexander GustafssonOK Njudung1:10:17+26:3711:58
12Olle ErlandssonSOK Viljan1:11:41+28:0112:12
13Erik LingIK Hakarpspojkarna1:15:09+31:2912:48
Gustav EvebornSOK Viljanej godkänd
Linus NorénOK Njudungej godkänd
Lukas HagbergKalmar OKutgått
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Johan HanssonSOK Viljanej start
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Albin SamuelssonOK Vivillej start
Axel EvebornSOK Viljanej start

D14

3 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna35:069:14
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna35:29+0:239:20
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna36:05+0:599:29
4Filippa BraunVäxjö OK37:34+2:289:53
5Alice HallOK Bävern37:48+2:429:56
6Linda SahlinNässjö OK38:45+3:3910:11
7Alva HagelbergEksjö SOK38:57+3:5110:15
8Pia EliassonIK Hakarpspojkarna39:52+4:4610:29
9Wilma KroksmyrVäxjö OK43:09+8:0311:21
10Tuva ÖstangårdGamleby OK43:43+8:3711:30
11Felicia GustafssonOK Njudung43:58+8:5211:34
12Ebba UlvagårdenVäxjö OK48:06+13:0012:39
13Lova KronmarKarlskrona SOK52:18+17:1213:45
14Lovisa KroksmyrVäxjö OK52:20+17:1413:46
15Julia AbajiEksjö SOK56:29+21:2314:51
16Linn BjörneldKalmar OK59:22+24:1615:37
17Tuva JohanssonNässjö OK1:02:04+26:5816:20
18Klara HultbergSOK Viljan1:02:18+27:1216:23
19Lea FribergOK Vivill1:11:48+36:4218:53
Smilla LennartssonNässjö OKej start
Evanna JohanssonOK Njudungej start
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Frida LindénEksjö SOKej start

H14

3 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna31:108:14
2Filip GummessonNybro OK34:38+3:289:09
3Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna36:16+5:069:35
4Carl ÖbergGamleby OK37:07+5:579:49
5Viggo WulffOK Gränsen39:15+8:0510:23
6Axel BrattOK Orion40:18+9:0810:39
7Nils SwartzOK Orion40:20+9:1010:40
8Emil KreutnerSOK Viljan40:39+9:2910:45
9Emil RingRonneby OK40:50+9:4010:48
10Wilhelm KarmetunOK Njudung43:57+12:4711:37
11Olle PetersénOK Njudung44:50+13:4011:51
12Elias ThunbergOK Vivill49:52+18:4213:11
13Alfred TyrbergSOK Viljan53:44+22:3414:12
14Anton KarlssonFK Finn55:20+24:1014:38
15Valter RoothVäxjö OK57:27+26:1715:11
16Walter LöfqvistSOK Viljan57:43+26:3315:16
17Viktor ArgusKalmar OK1:14:17+43:0719:39
18Jakob EllinKalmar OK1:23:56+52:4622:12
Wille VernströmRonneby OKej godkänd
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Matti JohanssonOK Njudungej start
Linus HanssonSOK Viljanej start

H14 Kort

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung30:5011:43
Edwin SundlingOK Njudungej start

D12

2 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AhlOK Norrvirdarna20:047:37
2Linnéa EdvardssonEksjö SOK20:32+0:287:48
3Tilde LennartssonNässjö OK20:47+0:437:54
4Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna20:52+0:487:56
4Ida SälebyNässjö OK20:52+0:487:56
6Selma LeopoldOK Orion22:00+1:568:21
7Emilia JakobssonNybro OK22:09+2:058:25
8Miranda NiklassonVäxjö OK22:45+2:418:39
9Amanda GustavssonVäxjö OK22:57+2:538:43
10Hilma TrofastJönköpings OK23:37+3:338:58
11Elma FribergOK Vivill27:25+7:2110:25
12Agnes OlovssonGamleby OK29:08+9:0411:04
13Vera DahlbergJönköpings OK29:38+9:3411:16
14Siri RehnGränna-Bygdens OK30:53+10:4911:44
15Elsa HallOK Bävern40:45+20:4115:29
Emma LindénEksjö SOKej start
Amalia ErlandssonSOK Viljanej start
Agnes ErlandssonVimmerby OKej start
Alice EllinKalmar OKej start
Hilda HelmerssonNybro OKej start

H12

2 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna16:206:12
2Alvin LundgrenVäxjö OK17:47+1:276:45
3Ville LindskogOK Älme19:22+3:027:21
4Elliott RehnGränna-Bygdens OK19:54+3:347:33
5Vilgot TyrbergSOK Viljan21:37+5:178:13
6Måns SandahlIK Hakarpspojkarna22:23+6:038:30
7Arvid StarkVästerviks OK23:42+7:229:00
8Elias KronmarKarlskrona SOK23:45+7:259:01
9Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna25:49+9:299:48
10Pelle JakobssonEksjö SOK26:23+10:0310:01
11Albin ThunbergOK Vivill31:03+14:4311:48
12Anton FaxénVäxjö OK33:47+17:2712:50
13Erik LeopoldOK Orion35:42+19:2213:34
Rasmus SternerOK Gränsenej godkänd
Selmer MånssonKalmar OKutgått
Arvid JosefssonOK Vivillej start
Elias SamuelssonOK Vivillej start

H12 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emrik EvebornSOK Viljan19:428:12
2Filip HultbergSOK Viljan24:08+4:2610:03

D10

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma TräffMålilla OK26:2010:58
2Alma EreltOK Norrvirdarna33:13+6:5313:50
Ida HanssonSOK Viljanej start

H10

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar AnderssonVäxjö OK17:327:22
2Arvid GustavssonVäxjö OK20:59+3:278:48
3Alvin JakobssonNybro OK21:59+4:279:14
4Sixten EliassonKarlskrona SOK26:06+8:3410:57
5Anton KroksmyrVäxjö OK26:13+8:4111:00
6Vilmer HagelbergEksjö SOK29:48+12:1612:31
7Oliwer SjökvistOK Orion31:27+13:5513:12
Benjamin KlemmingKalmar OKej start

H35

8 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HallOK Bävern1:09:498:30
2Stefan LöfqvistSOK Viljan1:12:07+2:188:47
3Rolf E JohanssonVästerviks OK1:37:37+27:4811:54

D40

5 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK50:489:39
2Helena SandahlIK Hakarpspojkarna52:49+2:0110:02
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK58:33+7:4511:07
4Maria BraunVäxjö OK58:43+7:5511:09
5Eva GustafssonVäxjö OK58:44+7:5611:09
6Liselotte KlemmingKalmar OK1:00:24+9:3611:28
7Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK1:09:31+18:4313:12
8Eva PerssonVäxjö OK1:13:33+22:4513:58

H40

7 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord HultbergSOK Viljan58:427:39
2Melker PetterssonOK Renen59:23+0:417:44
3Henrik KroksmyrVäxjö OK1:02:45+4:038:10
4Martin GranqvistKamrat och IF KIF1:05:03+6:218:28
5Tony LövdahlSOK Viljan1:06:22+7:408:39
6Patrik SjökvistOK Orion1:06:49+8:078:42
7Albin AnderssonVäxjö OK1:08:20+9:388:54
8Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:11:43+13:019:21
9Mikael TrofastJönköpings OK1:12:27+13:459:26
10Per ThunbergOK Vivill1:18:03+19:2110:10
11Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:42:59+44:1713:25
Per RoothVäxjö OKutgått
Erik ProninOK Brunnenej start

D45

4 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PalmIK Hakarpspojkarna43:309:22
2Karin Rahm BjörneldKalmar OK53:06+9:3611:26
3Anna SvenssonSOK Viljan53:47+10:1711:35
4Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna55:55+12:2512:03
5Linda IngemarssonKarlskrona SOK58:06+14:3612:31
6Susanne GranGamleby OK1:01:12+17:4213:11
Anna LennartssonNässjö OKej godkänd
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej start

H45

6 410 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna45:397:07
2Jan LagerHalmstad OK50:12+4:337:49
3Magnus LarssonKarlskrona SOK50:58+5:197:57
4Peter BraunVäxjö OK52:06+6:278:07
5Joakim KarmetunOK Njudung53:48+8:098:23
6Olle BjörneldKalmar OK54:57+9:188:34
7Tobias BorgerKalmar OK55:35+9:568:40
8Fabian LjungqvistLunds OK58:30+12:519:07
9Håkan AnderssonHalmstad OK59:54+14:159:20
10Richard OlovssonGamleby OK59:57+14:189:21
11Andreas UlvagårdenVäxjö OK1:01:22+15:439:34
12Per ErlandssonVimmerby OK1:04:11+18:3210:00
13Jon LindskogOK Älme1:07:11+21:3210:28
14Magnus LarsenFK Boken1:07:40+22:0110:33
15Christer ÖbergGamleby OK1:11:16+25:3711:07
16Magnus KronmarKarlskrona SOK1:22:37+36:5812:53
17Bo-Arne OlssonEslövs FK1:25:59+40:2013:24
18Fredrik EllinKalmar OK1:26:22+40:4313:28
Torstein HoleNydalens SKej godkänd
Jonny LindénEksjö SOKej start
Markus OlinIK Hakarpspojkarnaej start

D50

4 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LundgrenVäxjö OK51:1812:16
2Gitte EngströmLinköpings OK53:31+2:1312:48
3Anneli KarlssonFK Finn57:36+6:1813:46
4Gunilla GustafssonOK Orion58:29+7:1113:59
5Ulrika RibbholmOK Njudung58:36+7:1814:01
6Anna NyqvistKalmar OK1:01:08+9:5014:37 Ladda ner rutt i gpx-format
7Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:18:55+27:3718:52
Lena RegnellVäxjö OKej start

H50

5 810 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna41:367:09
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna42:03+0:277:14
3Kristian PalmIK Hakarpspojkarna42:10+0:347:15
4Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna43:27+1:517:28
5Patrik RosénVäxjö OK43:39+2:037:30
6Stefan DjurstedtEksjö SOK47:06+5:308:06
7Hans PerssonOK Kolmården47:23+5:478:09
8Andreas RangertIK Hakarpspojkarna49:16+7:408:28
9Sven LundgrenVäxjö OK50:05+8:298:37
10Jonas PerssonTorsås OK50:26+8:508:40
11Thomas NajvikFK Åsen52:36+11:009:03
12Björn KarlssonKexholms SK54:08+12:329:19
13Lars HagelbergEksjö SOK55:54+14:189:37
14Kennet HorvathHalmstad OK59:27+17:5110:13
15Håkan KarlssonFK Finn1:00:44+19:0810:27
16Jimmy NicklassonKexholms SK1:08:06+26:3011:43
17Tobias Den BraverOK Gränsen1:13:58+32:2212:43
18Mikael WahlbomOK Orion1:14:46+33:1012:52
Stefan EngströmLinköpings OKej start

D55

4 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion44:2310:57
2Maritha HenrikssonJönköpings OK45:11+0:4811:09
3Kristina JohanssonKalmar OK58:15+13:5214:22
4Eva EklundVäxjö OK58:18+13:5514:23
Christina SternerTockarps IKej start

H55

5 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna42:337:49
2Mats SöderbergKalmar OK44:34+2:018:11
3Magnus PorleVäxjö OK53:03+10:309:45
4Gunnar KarlssonMålilla OK55:20+12:4710:10
5Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:00:27+17:5411:06
6Stefan NormanKalmar OK1:02:04+19:3111:24
7Jan AnderssonKalmar OK1:03:28+20:5511:39
8Anders ÖnerudOK Ravinen1:06:00+23:2712:07
Glen HåkanssonVäxjö OKej start

D60

3 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta OlivestamVimmerby OK40:3610:56
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK41:03+0:2711:03
3Bente KällVäxjö OK43:40+3:0411:46
4Monica HenrikssonEksjö SOK44:15+3:3911:55
5Maria AnderssonBredaryds SOK1:09:14+28:3818:39
6Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:24:09+43:3322:40
Anne-Marie RobertssonMålilla OKej start

H60

5 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8749:009:30
2Arne KlintbergEksjö SOK49:14+0:149:33
3Ingemar MånssonRonneby OK57:16+8:1611:07
4Mikael BodénMarkbygdens OK57:52+8:5211:14
5Jan KarlssonVäxjö OK57:58+8:5811:15
6Håkan ForsmanRonneby OK1:07:01+18:0113:00
7Peter JoelssonÅlems OK1:19:35+30:3515:27
8Torbjörn SandebäckÅlems OK1:20:48+31:4815:41
Lars EklundVäxjö OKej godkänd
Lars ErikssonKalmar OKej start
Bo PeterssonLessebo OKej start
Mats BrorssonTockarps IKej start

D65

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:02:2317:25
2Evamarie LundahlIF Hagen1:06:04+3:4118:27
3Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:35:12+32:4926:35

H65

4 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf SvenssonOK Njudung43:459:38
2Göran SvensonSOK Viljan44:03+0:189:42
3Lennart KalénSOK Viljan44:45+1:009:51
4Leif CarlssonSOK Viljan46:41+2:5610:16
5Stefan CarlssonSOK Viljan50:07+6:2211:02
6Jan DanielssonKalmar OK52:07+8:2211:28
7Jan-Ola KarlssonOK Njudung53:28+9:4311:46
8Per Arne EvaldssonOK Gynge54:45+11:0012:03
9Carl-Johan RoubertFK Finn58:38+14:5312:54
10Arne AnderssonOK Torfinn1:01:42+17:5713:35
11Anders ErikssonIF Hagen1:03:39+19:5414:01
Stefan ArbinAnnebergs GIFej start
Hans GottfridssonTorsås OKej start
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarnaej start

D70

3 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK44:1914:12
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK45:11+0:5214:28
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK48:07+3:4815:25
4Lisa KumlinVäxjö OK50:55+6:3616:19
5Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL51:05+6:4616:22
6Margareta LarssonOK Njudung51:36+7:1716:32
7Ulla LingJönköpings OK59:14+14:5518:59
8Margareta SvenssonAnkarsrums OK59:24+15:0519:02
9Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:01:31+17:1219:43
10Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:04:00+19:4120:30
Gullevi SvenssonRonneby OKutgått
Margareta HeldFK Åsenutgått
Laila ErlandssonMålilla OKej start

H70

4 180 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK39:029:20
2Hans SvensonSOK Viljan50:45+11:4312:08
3Stellan AhnströmForserums SOK52:05+13:0312:27
4Sölve AnderssonBredaryds SOK53:00+13:5812:40
5Stefan G LarssonOK Njudung53:37+14:3512:49
6Lennart BohmanKarlskrona SOK55:27+16:2513:15
7Ingvar PerssonFK Åsen56:47+17:4513:35
8Hans SjögrenAlvesta SOK58:10+19:0813:54
9Nils KarlssonVäxjö AIS59:51+20:4914:19
10Roland NilssonSOK Viljan59:54+20:5214:19
11Kent EkdahlEmmaboda Verda OK1:01:39+22:3714:44
12Lars-Åke ÅbergKalmar OK1:03:27+24:2515:10
13Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:05:03+26:0115:33
14Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:07:21+28:1916:06
15Tommy OlssonKarlskrona SOK1:10:56+31:5416:58
16Tommy HeldFK Åsen1:32:17+53:1522:04
17Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:36:06+57:0422:59
Åke BorgerAnkarsrums OKutgått
Gunnar EnbergMålilla OKej start
Karl-Erik PetterssonSOK Viljanej start
Per EngkvistRonneby OKej start
Johnny GustafssonGamleby OKej start

D75

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:18:5625:17

H75

3 710 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK46:5012:37
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK48:05+1:1512:57
3Ingemar AnderssonOK Orion50:17+3:2713:33
4Lennart SturessonVästerviks OK52:41+5:5114:12
5Björn LinnersjöOK Orion53:00+6:1014:17
6Lars JohanssonÅlems OK53:29+6:3914:24
7Erland LingJönköpings OK56:13+9:2315:09
8Hagbert PerssonVäxjö OK58:57+12:0715:53
9Rune GunnarssonNässjö OK1:01:34+14:4416:35
10Krister SandbladVäxjö OK1:01:38+14:4816:36
11Arne LarsenVästerviks OK1:02:54+16:0416:57
12Stig KarlssonLessebo OK1:03:20+16:3017:04
13Erling EkelöfVärend GN OL1:07:05+20:1518:04
14Åke BjörklundVästerviks OK1:14:26+27:3620:03
15Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:28:24+41:3423:49
16Göran ThourVärend GN OL2:22:27+1:35:3738:23
Anders SvenssonAnkarsrums OKutgått
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej start
Arne SvenssonOK Njudungej start

H80

3 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HjortvidVästerviks OK43:4914:02
2Sivert AxelssonKalmar OK45:14+1:2514:29
3Kurt BergstrandLessebo OK50:16+6:2716:06
4Anders CarlssonSkåneslättens OL53:09+9:2017:02
5Werner TörnblomVäxjö OK1:09:32+25:4322:17
6Gillis AlmVäxjö OK1:11:49+28:0023:01
7Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:16:30+32:4124:31
Lars PerssonVäsby OKej start
Bertil StåhlKalmar OKej start

Inskolning

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel TräffMålilla OKfullföljt

U1

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens EliassonIK Hakarpspojkarna29:4912:10
2Theo ElofssonOK Njudung39:22+9:3316:04
3Alma FaxénVäxjö OK59:16+29:2724:11

U2

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ElghIK Hakarpspojkarna19:568:02
2Erik AhlOK Norrvirdarna24:14+4:189:46
3Julius GummessonNybro OK31:42+11:4612:46
4Nora StarkVästerviks OK31:54+11:5812:51
5Emil EreltOK Norrvirdarna37:47+17:5115:14
6Oskar ModigKexholms SK42:39+22:4317:11
7Sixten ThunbergOK Vivill45:49+25:5318:28
8Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna49:02+29:0619:46
Ebba SundlingOK Njudungej start

Öppen 1

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaisa RehnGränna-Bygdens OK28:4512:04
2Charlotte UlvestenNybro OK41:29+12:4417:25
3Tove JakobssonEksjö SOK46:02+17:1719:20
4Susanne WadeklintKexholms SK52:53+24:0822:13
Lars-Göran KlemmingOK Stigenej godkänd

Öppen 3

2 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert NorénOK Njudung26:5910:15
2Maria KroksmyrVäxjö OK28:20+1:2110:46
3Ebba WahlenNybro OK28:21+1:2210:46
4Maria PetterssonOK Njudung29:00+2:0111:01
5Tommy OlssonTorsås OK30:25+3:2611:33
6Åsa AhlOK Norrvirdarna33:05+6:0612:34
7Hanna AxelssonMålilla OK33:45+6:4612:49
8Emmelie TyrbergSOK Viljan36:16+9:1713:47
9Gustaf JohanssonOK Njudung37:33+10:3414:16
10Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK40:37+13:3815:26
11Veronica SahlinNässjö OK40:52+13:5315:32
12Ulla OlssonTorsås OK41:00+14:0115:35
13Moa SälebyNässjö OK45:18+18:1917:13
Maria Lennborg SälebyNässjö OKutgått
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OKej start

Öppen 4

4 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim MånssonKalmar OK46:1910:02
2Martina BraunVäxjö OK51:02+4:4311:04
3Karl NordströmKalmar OK56:06+9:4712:10
4Lina BladforsKalmar OK56:09+9:5012:10
5Annika NilssonEslövs FK57:18+10:5912:25
6Tomas PetersénOK Njudung57:51+11:3212:32
7Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna1:21:17+34:5817:37

Öppen 5

3 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EvebornSOK Viljan33:549:26
2Fredrik EreltOK Norrvirdarna46:11+12:1712:51
3Petra RosénVäxjö OK53:45+19:5114:58
4Anna-Moa LindskogOK Älme54:49+20:5515:16
5Therese FribergOK Vivill58:32+24:3816:18
6Emma OlssonTorsås OK1:00:11+26:1716:45
7Jenny JakobssonEksjö SOK1:07:47+33:5318:52
8Cecilia ElofssonOK Njudung1:13:33+39:3920:29
9Katarina ModigKexholms SK1:19:30+45:3622:08
10Linda Kraft UnossonKalmar OK1:21:49+47:5522:47
11Emma WikströmHästveda OK1:51:33+1:17:3931:04
12Anna WikströmHästveda OK1:51:36+1:17:4231:05
Annika IsidorssonOK Vivillej godkänd
Björn EliassonKarlskrona SOKej godkänd
Karin RundgrenNybro OKej godkänd
Amanda CastellNybro OKej godkänd
Petra LundgrenKalmar OKutgått
Ola SamuelssonOK Vivillej start

Öppen 6

6 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina JohanssonOK Njudung1:20:0412:57
2Daniel AxelssonMålilla OK1:25:37+5:3313:51
3Kenneth FagerKarlskrona SOK1:29:26+9:2214:28
4Jakob LagerKarlskrona SOK1:37:11+17:0715:43
5Tobias GustavssonVäxjö OK1:40:43+20:3916:17
6Mikael PalmKalmar OK1:56:04+36:0018:46
Arne ErlandssonSOK Viljanej godkänd
Jacob PeterssonNybro OKutgått

Öppen 7

3 120 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK25:038:01
2Rickard JakobssonEksjö SOK28:42+3:399:11
3Anders EdvardssonEksjö SOK29:31+4:289:27
4Helena TryggesonOK Norrvirdarna34:40+9:3711:06
5Bo HultgrenOK Njudung34:54+9:5111:11
6Maria HåkanssonVäxjö OK37:36+12:3312:03
7Bo SalomonsonKalmar OK38:54+13:5112:28
8Magnus TyrbergSOK Viljan42:39+17:3613:40
9Ida ThunbergOK Vivill42:52+17:4913:44
10Thomas ElofssonOK Njudung49:14+24:1115:46
11Anne LindellKalmar OK49:56+24:5316:00
12Göran KlemmingOK Stigen51:17+26:1416:26
13Magnus JohanssonOK Njudung54:16+29:1317:23
14Ingela KlintbergEksjö SOK1:03:07+38:0420:13
15Allan KarlssonÅlems OK1:03:34+38:3120:22
16Roland JanssonVäxjö OK1:04:04+39:0120:32
17Pi PerssonOK Orion1:12:17+47:1423:10
Mona LindénEksjö SOKej start
Kjell MånssonRonneby OKej start
Peter SahlinNässjö OKej start

Öppen 8

4 640 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TryggesonOK Norrvirdarna39:018:24
2Anders AhlOK Norrvirdarna41:17+2:168:53
3Måns FaxénVäxjö OK46:23+7:229:59
4Pär SvenssonVärend GN OL47:34+8:3310:15
5Anna EkbringKexholms SK49:40+10:3910:42
6Per GerdeHalmstad OK52:26+13:2511:18
7Jennie GustavssonVäxjö OK54:04+15:0311:39
8Per SandlundOK Njudung59:35+20:3412:50
9Anders LeopoldOK Orion59:45+20:4412:52
10Jonny JohanssonOK Njudung59:50+20:4912:53
11Göran HenrikssonTorsås OK1:00:17+21:1612:59
12Johan NiklassonVäxjö OK1:06:34+27:3314:20
13Lars KreutnerSOK Viljan1:08:04+29:0314:40
14Tom DahlbergSkåneslättens OL1:20:38+41:3717:22
15Rebecca SvenssonVärend GN OL1:28:39+49:3819:06
Linus VandrevikKalmar OKutgått

Öppen 9

7 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor WahlbomOK Orion1:09:479:05
2Rasmus SvenssonVärend GN OL1:16:41+6:549:59
3Peter BlomqvistNybro OK1:22:39+12:5210:46
4Håkan DanielssonVäxjö OK1:33:26+23:3912:10
5Ulf HonethVäxjö OK1:33:36+23:4912:12
Anders PerssonVäxjö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser