Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

H45

2 350 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus PerssonOK Tisaren14:27
2Pontus HalldinKFUM Örebro OK15:00+0:33
3Tommy AnderssonVänersborgs SK15:01+0:34
4Martin BobergIF Rigor15:36+1:09
5Fredrik SvenssonJönköpings OK15:38+1:11
6Mikael LundqvistHalmstad OK15:43+1:16
7Jonas AxelssonLerums SOK15:51+1:24
8Johan SundénVästerås SOK16:11+1:44
8Stefan GraadIF Rigor16:11+1:44
10Gary LarssonOK Skogshjortarna16:22+1:55
11Peter AspIFK Göteborg Orientering16:30+2:03
12Markus OlinIK Hakarpspojkarna16:37+2:10
13Jörgen ÅhlÅmåls OK16:41+2:14
14Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:45+2:18
15Klas GrönkvistJönköpings OK16:59+2:32
16Emil ErdeliusIF Rigor17:01+2:34
17Magnus HjalmarssonAskersunds OK17:06+2:39
18Anders LeireGöteborg-Majorna OK17:14+2:47
19Magnus HanssonOK Löftan17:21+2:54
20Martin JuhlinVästerås SOK17:43+3:16
20Fredrik KylbornAlmby IK17:43+3:16
22William RexOK Landehof17:44+3:17
23Peter LekbergSävedalens AIK17:55+3:28
24Tomas BergstenIstrums SK17:58+3:31
25Mats ThulinVästerås SOK18:17+3:50
26Jonas BergenfurSkattkärrs SOK18:25+3:58
27Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping19:00+4:33
28Johan ÅhlundVänersborgs SK19:04+4:37
29Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro19:13+4:46
30Håkan RundqvistOK Nackhe19:19+4:52
31Greger AhlénIF Hagen19:36+5:09
32Jonas LarssonKristinehamns OK19:45+5:18
32Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL19:45+5:18
34Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna19:47+5:20
35Vidar GjelstadOppsal Orientering19:50+5:23
36Per BaierTolered-Utby Ol-klubb20:24+5:57
37Niklas SahlénIF Hagen20:40+6:13
38Mikael RööhsSkattkärrs SOK20:46+6:19
39Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro20:49+6:22
40Johan DahmTjalve IF Norrköping20:56+6:29
41Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu21:04+6:37
42Fredrik BergströmFrölunda OL21:09+6:42
43Per CarlssonIF Hagen21:10+6:43
44Jörgen NymanOK Gipen21:11+6:44
45Jan FranssonJönköpings OK21:20+6:53
46Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK21:25+6:58
47Tony HolmbergOK Tylöskog21:29+7:02
48Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK21:33+7:06
49Lars OlofssonVästerås SOK21:34+7:07
50Olof StåhlSävedalens AIK21:36+7:09
51Patrik JohanssonLerums SOK21:53+7:26
52Ronnie BohmanOK Orinto22:07+7:40
53Matz HöögOK Motala22:42+8:15
54Anders BlomqvistJönköpings OK22:55+8:28
55Fredrik LeonTrollhättans SOK23:07+8:40
56Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK23:18+8:51
57Johan HanssonOK Löftan23:29+9:02
58Fredrik HanssonIF Rigor24:28+10:01
59Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb24:42+10:15
60Sven-Eric DahlsonOK Gränsen24:59+10:32
61Anders LarssonOK Milan25:24+10:57
62Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping25:37+11:10
63Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb25:45+11:18
64Johan MalmströmVästerås SOK26:09+11:42
65Mats OhlssonBrattås CK26:51+12:24
66Fredrik WännmanOK Södertörn27:08+12:41
67Jan NoringVästerås SOK27:26+12:59
68Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF27:32+13:05
69Henrik FlordalKatrineholms OK27:36+13:09
70Joel GöranssonLidköpings VSK27:47+13:20
71Gabriel ThörnbladOK Flundrehof27:51+13:24
72Patric MalmströmTjalve IF Norrköping28:14+13:47
73Tom NilssonGöteborg-Majorna OK28:16+13:49
74Jonas JohanssonFK Herkules28:18+13:51
75Mattias JägstedtHalmstad OK29:10+14:43
76Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping35:03+20:36
Niklas PerssonHalmstad OKej godkänd
Odd WallanderBrattås CKej godkänd
Fredrik HöökFjärås AIKej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKej start
Niklas FlorénIF Rigorej start
Niklas JansonMariestads FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser