Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

H50

2 150 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats LiljaOK Älgen15:10
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK16:14+1:04
3Anders KindbomIF Hagen17:14+2:04
4Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF17:35+2:25
5Johan ÅttingLinköpings OK18:01+2:51
6Fredrik MouchardIF Hallby SOK18:16+3:06
7Thomas KullanderSävedalens AIK18:44+3:34
8Leif KrügerGarphyttans IF19:16+4:06
9Thomas LjungqvistTibro OK19:17+4:07
10Anders PetterssonKarlskrona SOK19:21+4:11
11Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK19:25+4:15
12Thomas JohanssonGamleby OK19:28+4:18
13Anders EkingeOK Motala19:35+4:25
14Pär JohanssonOK Alehof19:42+4:32
15Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK19:49+4:39
16Dennis RoosSOK Träff19:52+4:42
17Anders ErikssonOK Milan20:36+5:26
18Stefan ErikssonOK Älgen20:55+5:45
19Tobias Den BraverOK Gränsen21:07+5:57
20Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK21:16+6:06
21Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK21:35+6:25
22Tony GullqvistVästvärmlands OK21:55+6:45
23Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro22:24+7:14
24Håkan BerndtssonFrölunda OL22:37+7:27
25Jörgen EklundKatrineholms OK22:54+7:44
26Anders WahlströmOK Djerf23:30+8:20
27Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg24:07+8:57
28Kjell JohanssonIF Hagen24:18+9:08
29Lars ArneborgUlricehamns OK24:34+9:24
30Lars ZachrissonKungälvs OK25:07+9:57
31Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb27:45+12:35
32Lars HolmgrenGamleby OK28:01+12:51
33Lars-Erik LarssonOK Milan35:37+20:27
34Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF41:45+26:35
Bengt Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Cenny AppelgrenTrollhättans SOKej godkänd
Nils GustavssonLidköpings VSKutgått
Fredrik NilssonStångenäs AISej start
Daniel FredrikssonFrölunda OLej start
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser