Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

D-xtra 16

2 710 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna ÖbergGamleby OK17:46
2Cornelia KindlundOK Tyr20:12+2:26
3Maja GraadIF Rigor20:27+2:41
4Tove ValleriusGamleby OK20:46+3:00
5Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF20:52+3:06
6Lisa SwartzOK Orion20:58+3:12
7Karin LindgrenKFUM Örebro OK21:30+3:44
8Elsa LinderOK Hällen21:57+4:11
9Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK22:05+4:19
10Ellen PelanderOK Djerf22:15+4:29
11Agnes KamforsOK Kullingshof22:21+4:35
12Jonna LindbladOK Djerf22:29+4:43
13Wilma PetterssonOK Kullingshof22:32+4:46
14Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK23:20+5:34
15Maja NordinUlricehamns OK23:25+5:39
16Agnes ErikssonTrollhättans SOK23:27+5:41
17Lova HolgerssonUlricehamns OK23:29+5:43
18Marta TörnströmFK Friskus-Varberg24:48+7:02
19Klara NordströmKils OK25:25+7:39
20Lina HolmqvistOK Tor25:39+7:53
21Amanda AlfredssonOK Tyr25:40+7:54
22Ellen OlovssonGamleby OK25:41+7:55
23Rebecka RundbladFrämmestads IK27:09+9:23
24Johanna FredrixonOK Skogshjortarna27:10+9:24
25Ebba ThernOK Skogshjortarna27:28+9:42
26Hanna HermannVästerås SOK28:25+10:39
27Anna BackmanLidköpings VSK28:52+11:06
28Ellinor LihvOK Gränsen29:06+11:20
29Selma SjöstrandUlricehamns OK29:53+12:07
30Linnea HöökFjärås AIK30:46+13:00
31Elina FredmanOK Skogshjortarna30:49+13:03
32Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF31:47+14:01
33Emma WahlströmOK Djerf32:37+14:51
34Rebecka WestlundKils OK32:40+14:54
35Frida GustavssonOK Tor34:34+16:48
36Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF34:39+16:53
37Andrea LundellIF Hallby SOK34:59+17:13
38Tindra YngströmOK Tisaren35:13+17:27
39Julia WesthMullsjö SOK35:28+17:42
40Annika KällmanOK Hällen40:32+22:46
41Tilde WickströmOK Tor41:10+23:24
Vera CarlssonOK Hällenej godkänd
Unni GranforsIF Rigorej godkänd
Eira HertinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Maja KarmstigFK Friskus-Varbergej godkänd
Frida MouchardIF Hallby SOKej godkänd
Anna SvenssonIF Rigorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser