Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

H-xtra 14

2 710 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus LammFrölunda OL17:38
2Carl ÖbergGamleby OK17:40+0:02
3Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb17:42+0:04
4Anton JonssonOK Tyr17:43+0:05
5Fabian AlinderSjövalla FK17:46+0:08
6Måns BergqvistGarphyttans IF18:30+0:52
7Olle MalmKFUM Örebro OK18:50+1:12
8Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:48+2:10
9Albin SundströmHestra IF19:55+2:17
10Isak HolmgårdKils OK20:00+2:22
11Rasmus DoeringGarphyttans IF20:01+2:23
12Wilhelm KarmetunOK Njudung20:08+2:30
13Emil SeldénIF Rigor20:21+2:43
14Ola LeireGöteborg-Majorna OK20:24+2:46
15David RothamelTolered-Utby Ol-klubb20:44+3:06
16Edvin ÅttingLinköpings OK20:51+3:13
17Viggo WulffOK Gränsen20:57+3:19
18Kasper VemdalMullsjö SOK20:58+3:20
19Tim MartnerFrölunda OL21:00+3:22
20Arvid HermanssonKungälvs OK21:01+3:23
21Adam PlawskiOK Roxen21:02+3:24
22Isak SkoglundUlricehamns OK21:05+3:27
23Olle PetersénOK Njudung21:07+3:29
24Elis WiklundVästerås SOK21:08+3:30
25Viggo HolmbergOK Tylöskog21:11+3:33
25Alfred SjödinOK Tisaren21:11+3:33
27Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF21:36+3:58
28Felix JohanssonOK Alehof22:07+4:29
29Simon WesthMullsjö SOK22:50+5:12
30Emil ClashammarNyköpings OK22:56+5:18
31Carl SandqvistVästerås SOK23:02+5:24
32Carl-Johan StåhlSävedalens AIK23:14+5:36
33Anders PeterssonNyköpings OK23:46+6:08
34Edvin OckbornTrollhättans SOK24:22+6:44
35Erik SlättOK Alehof24:25+6:47
36Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF24:41+7:03
37Emil ÅslundSol Tranås24:59+7:21
38Arvid ErikssonOK Tyr25:17+7:39
39Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF25:24+7:46
40Johan ErikssonTrollhättans SOK26:03+8:25
41Rasmus HedarOK Tor26:25+8:47
42Simon ThörnbladOK Flundrehof26:30+8:52
43Robin AnderssonTrollhättans SOK26:54+9:16
44Ludvig HedinNyköpings OK26:57+9:19
45Vincent DahmTjalve IF Norrköping28:42+11:04
46Erik GustafssonDegerfors OK30:26+12:48
47Emil JosefssonIstrums SK30:42+13:04
48Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping30:48+13:10
49Linus SkattOK Södertörn30:51+13:13
50Samuel RingströmOK Landehof30:52+13:14
51Eskil SöderlundUlricehamns OK31:48+14:10
52Ted LundgrenFjärås AIK33:30+15:52
53Isak TörnströmFK Friskus-Varberg34:11+16:33
54Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF35:21+17:43
55Jonas OlssonOK Amne36:17+18:39
56Tor LindénUddevalla OK44:54+27:16
57Viktor JonhedKFUM Örebro OK47:47+30:09
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Linus AlinderSjövalla FKej godkänd
Johan AnderssonIK Gandvikej godkänd
Axel Björnberg FärdigNyköpings OKej godkänd
Simon CorneliussonOK Löftanej godkänd
Emil EkdahlHagaby GoIF Örebroej godkänd
Olle FlorénIF Rigorej godkänd
Valter HedinNyköpings OKej godkänd
Robin HelmerssonOK Tisarenej godkänd
Edvin LennartsonUlricehamns OKej godkänd
Eskil LeonTrollhättans SOKej godkänd
Axel NilssonGarphyttans IFej godkänd
Viktor NilssonStångenäs AISej godkänd
Hannes PerssonFK Herkulesej godkänd
Vidar PihlGamleby OKej godkänd
Fredrik WestlundKils OKej godkänd
Rasmus ÖbergOK Hällenej godkänd
Harald RoessnerKvillebyns SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser