Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

Halmstad OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Klara PerssonD16 (34)14:43+0:207:44
4Oskar BergÖppen 5 (171)14:57+1:188:02
5Fredrik PerssonH40 (64)16:18+1:136:57
5Malte KristianssonH16 (27)21:02+4:579:49
5Maria LönnD35 (22)19:39+5:559:52
5Per KristianssonH21 (6)26:53+9:5410:01
6Sara LönnD10 (74)14:46+1:0310:11
6Mikael LundqvistH45 (79)15:43+1:166:41
8Mattias (Gf) SalomonssonÖppen 3 (135)15:41+2:329:03
9Joakim GustafssonH40 (64)17:22+2:177:25
9Moa KristianssonD20 (11)30:54+11:1914:34
10Emma PerssonD12 (84)14:35+2:078:40
14Albin PerssonH-xtra 18 (25)19:32+3:317:12
16Gustav LundqvistH14 (63)19:39+5:5811:06
16Emil JägstedtH-xtra 16 (52)17:24+2:066:25
16Therese EkströmD35 (22)26:11+12:2713:09
20Henrik JohanssonÖppen 3 (135)18:25+5:1610:38
22Albin JägstedtH16 (27)32:50+16:4515:20
22Julia LönnD12 (84)16:18+3:509:42
40Nova CarlidenU1 (149)19:23+8:2015:01
41Sara JägstedtD40 (62)23:10+8:4711:52
42Elliot JägstedtH12 (70)20:22+9:1911:54
46Elin BergU2 (189)22:18+7:5914:57
51Kristina PerssonD40 (62)25:07+10:4412:52
51Fredrik EkströmH40 (64)25:33+10:2810:55
52Robin LönnU1 (149)20:59+9:5616:15
53Gabriel EkströmH14 (63)31:21+17:4017:42
54Susanna BergÖppen 5 (171)21:34+7:5511:35
66Emanuel NilssonÖppen 5 (171)22:41+9:0212:11
68Lisa JohanssonÖppen 3 (135)23:50+10:4113:46
71Amanda PerssonD12 (84)33:12+20:4419:45
72Stina GustafssonU2 (189)24:52+10:3316:41
75Mattias JägstedtH45 (79)29:10+14:4312:24
92Rasmus SalomonssonU1 (149)28:33+17:3022:07
96Jennie (Gf) SalomonssonÖppen 3 (135)28:40+15:3116:34
131Harry KnopfU1 (149)41:07+30:0431:52
146Hilma KnopfU2 (189)33:01+18:4222:09
Eva CarlidenÖppen 0 (422)fullföljt
Karin GustafssonÖppen 0 (422)fullföljt
Linda KnopfÖppen 0 (422)fullföljt
Stefan LönnÖppen 0 (422)fullföljt
Julia BergInskolning (158)fullföljt
Aaron JohanssonInskolning (158)fullföljt
Filip JohanssonInskolning (158)fullföljt
Stina PerssonInskolning (158)fullföljt
Hugo SalomonssonInskolning (158)fullföljt
Oliver CarlidenH14 (63)ej godkänd
Isak GustafssonH11 (66)ej godkänd
Niklas PerssonH45 (79)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser