Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

IF Hagen

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ida RoosD-xtra 18 (19)17:456:32
1Moa SkoogD16 (34)14:237:34
3Anders KindbomH50 (36)17:14+2:048:00
3Niclas WesterbergH21 (6)20:35+3:367:40
3Kjell KaminskyH65 (9)13:17+0:548:34
4Nina AhlénD45 (53)15:37+2:388:43
5Malin KindbomD16 (34)17:33+3:109:14
6Oscar StombergH-xtra 21 (77)16:51+1:376:13
6Emma KindbomD-xtra 21 (40)19:58+1:507:22
6Renita PåsseD50 (19)19:30+5:3711:28
7Johan MårtenssonH-xtra 16 (52)16:56+1:386:14
10Erik GullbrandH-xtra 16 (52)17:02+1:446:17
11Josephine LinderothÖppen 3 (135)16:42+3:339:39
12Anton CarlssonH-xtra 16 (52)17:07+1:496:18
13Hedvig ReisenD-xtra 21 (40)21:46+3:388:01
14Emma AhlénD14 (77)16:17+3:469:41
14Agnes JohanssonD-xtra 14 (50)24:44+5:419:07
15Jonas NorlanderH35 (25)22:27+6:299:45
17Hampus SahlénH11 (66)15:39+3:219:12
18Maria SahlénD-xtra 21 (40)24:03+5:558:52
18Liam JohanssonH-xtra 16 (52)17:30+2:126:27
18Lena Carlsson TellD50 (19)28:49+14:5616:57
21Linus AhlénH-xtra 16 (52)17:58+2:406:37
21Mark ReisenH55 (22)27:46+15:5414:50
28Kjell JohanssonH50 (36)24:18+9:0811:18
31Greger AhlénH45 (79)19:36+5:098:20
32Martin BergqvistH40 (64)20:44+5:398:51
37Niklas SahlénH45 (79)20:40+6:138:47
40Jonatan SahlénH10 (114)17:09+7:0111:35
41Malin NordlundÖppen 3 (135)21:26+8:1712:23
43Filip BergqvistH11 (66)22:19+10:0113:07
43Per CarlssonH45 (79)21:10+6:439:00
48Vilma BergqvistU1 (149)20:35+9:3215:57
52Albin BergströmH11 (66)27:29+15:1116:10
53Alma GullbrandÖppen 3 (135)22:17+9:0812:52
56Edvin NordlundH11 (66)32:08+19:5018:54
70Christian Eriksson NordlundÖppen 3 (135)23:57+10:4813:50
76Cristian LinderothÖppen 3 (135)25:38+12:2914:49
79Tilda NorlanderU1 (149)25:54+14:5120:04
91Edvin AlebergU2 (189)26:16+11:5717:37
95Malte ThörnU2 (189)26:38+12:1917:52
105Vilma WesterbergU2 (189)27:34+13:1518:30
110Theresa LinderothÖppen 3 (135)32:20+19:1118:41
Frida AlebergÖppen 0 (422)fullföljt
Nina BergqvistÖppen 0 (422)fullföljt
Camilla BohmanÖppen 0 (422)fullföljt
Martin SandellÖppen 0 (422)fullföljt
Victor WesterbergInskolning (158)fullföljt
Lena ReisenD55 (9)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser