Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

Fellingsbro GOIF

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ismo MäkirantaH50 (36)17:35+2:258:10
10Åsa WikströmD50 (19)21:13+7:2012:28
13Selma AbdakalinÖppen 0 (422)37:48+30:4936:00
14Alvin VäisäläÖppen 0 (422)38:24+31:2536:34
15Wilma WikströmD12 (84)15:17+2:499:05
17Rama AriaÖppen 0 (422)56:34+49:3553:52
18Rama AviaÖppen 0 (422)56:38+49:3953:56
23Suleiman AbduhalimU2 (189)19:29+5:1013:04
23Nalid SaadiU2 (189)19:29+5:1013:04
30Emma RingabyÖppen 5 (171)19:34+5:5510:31
43Mohamed Mahdi RezaiU2 (189)21:50+7:3114:39
44Mohamad NaheriU2 (189)22:05+7:4614:49
48Deni AzhmadovD40 (62)24:56+10:3312:47
48Maria BergmanD40 (62)24:56+10:3312:47
61Isak BergmanH12 (70)31:51+20:4818:37
64Clara BergmanU2 (189)24:20+10:0116:19
123Svea DackerudU1 (149)37:20+26:1728:56
124Linnea BoerU1 (149)37:24+26:2128:59
126Ines DackerudU1 (149)39:39+28:3630:44
127Vera Luna BoerU1 (149)39:48+28:4530:51
182Olle DackerudU2 (189)1:00:24+46:0540:32
183Julia RingabyU2 (189)1:00:27+46:0840:34
Selma AbdualimÖppen 0 (422)fullföljt
Maryam AbuhalimÖppen 0 (422)fullföljt
Arman AhmmodiÖppen 0 (422)fullföljt
Armin AhmmodiÖppen 0 (422)fullföljt
Linnéa AnderssonÖppen 0 (422)fullföljt
Kjadidja BisarovaÖppen 0 (422)fullföljt
Ester BoerÖppen 0 (422)fullföljt
Gert BoerÖppen 0 (422)fullföljt
Andreas DackerudÖppen 0 (422)fullföljt
Zahra HussineÖppen 0 (422)fullföljt
Djåotsjnåv IsmaillÖppen 0 (422)fullföljt
Anders KribergÖppen 0 (422)fullföljt
Dinara MagomedovaÖppen 0 (422)fullföljt
Fatima MagomedovaÖppen 0 (422)fullföljt
Mariam MagomedovaÖppen 0 (422)fullföljt
John MartinssonÖppen 0 (422)fullföljt
Gistam NakazovaÖppen 0 (422)fullföljt
Norya QolamiiÖppen 0 (422)fullföljt
Johan RingabyÖppen 0 (422)fullföljt
Musa UnusÖppen 0 (422)fullföljt
Arvid Grant FribergInskolning (158)fullföljt
Isak RingabyInskolning (158)fullföljt
Amin BisarovÖppen 5 (171)ej godkänd
Ismail BisarovU2 (189)ej start
Malva HasselquistInskolning (158)ej godkänd
Reza NaderiInskolning (158)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser