Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

OK Flundrehof

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Leif OlofssonH70 (4)21:28+2:0014:48
4Fredrik WessmarkH21 (6)25:43+8:449:35
18Erik HulthénH-xtra 18 (25)20:52+4:517:41
24Emil ErikssonH16 (27)39:31+23:2618:27
42Simon ThörnbladH-xtra 14 (74)26:30+8:529:46
44Algot TersingH11 (66)22:39+10:2113:19
44Karin ThörnbladD45 (53)25:35+12:3614:17
64Nora EngqvistD10 (74)41:59+28:1628:57
67Simon SvenssonH12 (70)34:20+23:1720:04
68Carl HallH12 (70)36:06+25:0321:06
70Linus AhlströmH12 (70)1:33:41+1:22:3854:47
70Evelina RosellD14 (77)44:18+31:4726:22
71Gabriel ThörnbladH45 (79)27:51+13:2411:51
74Filippa RosellD12 (84)36:28+24:0021:42
76Tilda SåbyD12 (84)37:06+24:3822:05
79Henrik TersingÖppen 5 (171)24:34+10:5513:12
82Alfred TersingH10 (114)25:05+14:5716:56
98Krister WessmarkÖppen 7 (111)41:33+25:5322:20
101Sofia HulthénU2 (189)27:19+13:0018:20
102Karin EngqvistÖppen 5 (171)27:31+13:5214:47
104Annika WessmarkÖppen 7 (111)1:08:46+53:0636:58
136Oliver NilssonU2 (189)31:32+17:1321:09
143William AlfredssonU2 (189)32:39+18:2021:54
160Carina SåbyÖppen 5 (171)50:54+37:1527:21
162Martin EricssonÖppen 5 (171)51:24+37:4527:38
178Clara HallU2 (189)47:47+33:2832:04
Anette AhlströmÖppen 0 (422)fullföljt
Mikael AhlströmÖppen 0 (422)fullföljt
Marielle AlfredssonÖppen 0 (422)fullföljt
Patrik AlfredssonÖppen 0 (422)fullföljt
Agnes EngqvistÖppen 0 (422)fullföljt
Isa EngqvistÖppen 0 (422)fullföljt
Helen ErikssonÖppen 0 (422)fullföljt
Mattias ErikssonÖppen 0 (422)fullföljt
Carina HallÖppen 0 (422)fullföljt
Anna HasselrotÖppen 0 (422)fullföljt
John Idh NordbergÖppen 0 (422)fullföljt
Anna IdhÖppen 0 (422)fullföljt
Helena LantzÖppen 0 (422)fullföljt
Sofia NilssonÖppen 0 (422)fullföljt
Kenneth SakseterÖppen 0 (422)fullföljt
Sten-Åke SvenssonÖppen 0 (422)fullföljt
Alice Tersing LindblomÖppen 0 (422)fullföljt
Caroline WessmarkÖppen 0 (422)fullföljt
Mellanie AlfredssonInskolning (158)fullföljt
Oliwer AlfredssonInskolning (158)fullföljt
Oliver ErikssonInskolning (158)fullföljt
Max IdhInskolning (158)fullföljt
Alice NilssonInskolning (158)fullföljt
Alvar TersingInskolning (158)fullföljt
Isak ThörnbladH-xtra 16 (52)ej godkänd
Olle IdhU1 (149)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser