Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

Jönköpings OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jenny MartinssonD40 (62)16:00+1:378:12
3Magnus OlssonÖppen 3 (135)13:21+0:127:43
4Hilma TrofastD11 (52)13:27+3:278:27
5Fredrik SvenssonH45 (79)15:38+1:116:39
6Maria Rosén ThelinD45 (53)15:52+2:538:51
11Olivia GrönkvistD16 (34)20:35+6:1210:50
12Mira EnellD16 (34)20:36+6:1310:50
15Klas GrönkvistH45 (79)16:59+2:327:13
15Anna TrofastD35 (22)25:46+12:0212:56
16Felix SvenssonH11 (66)15:23+3:059:02
17Mikael TrofastH40 (64)18:21+3:167:50
18Daniel SonnerfjordÖppen 7 (111)20:38+4:5811:05
20Vega EnellD14 (77)17:14+4:4310:15
21Lovisa DahlbergD10 (74)20:51+7:0814:22
22Martin BeijerH-xtra 21 (77)19:22+4:087:08
22Hans DjärvÖppen 5 (171)18:03+4:249:42
22Sofia BeijerD35 (22)31:44+18:0015:56
24Tage MöllerströmH11 (66)17:18+5:0010:10
24Walter BlomqvistH12 (70)15:55+4:529:18
27Lova BeijerD10 (74)23:12+9:2916:00
27Ida RosjöD16 (34)24:56+10:3313:07
28Alfred MartinssonH10 (114)15:22+5:1410:22
29Per HultH-xtra 21 (77)20:22+5:087:30
32Joakim KarlssonH-xtra 21 (77)21:05+5:517:46
34Alma TrofastD10 (74)26:12+12:2918:04
35Marcus ForsénÖppen 5 (171)20:05+6:2610:47
36Assar Rosén ThelinU2 (189)20:41+6:2213:52
38Monica GrönkvistD45 (53)23:18+10:1913:01
41Albin SjöbergH11 (66)20:43+8:2512:11
45Jan FranssonH45 (79)21:20+6:539:04
47Alva GrönkvistD14 (77)22:47+10:1613:33
49Tobias MöllerströmH40 (64)25:07+10:0210:44
50Carl HultU1 (149)20:40+9:3716:01
51Kristina OlssonÖppen 3 (135)22:11+9:0212:49
52Agnes OlssonD10 (74)30:32+16:4921:03
53Felicia SvenssonD10 (74)30:46+17:0321:13
54Anders BlomqvistH45 (79)22:55+8:289:45
55Mikael JohanssonÖppen 5 (171)21:45+8:0611:41
55Mollie BerglundD10 (74)33:36+19:5323:10
55Hannes SonnerfjordH10 (114)19:13+9:0512:59
59Malin SonnerfjordÖppen 5 (171)22:00+8:2111:49
62Kasper Bjurgren KarlssonH10 (114)19:53+9:4513:26
69Saga GrönkvistD10 (74)46:48+33:0532:16
70Amelie FranssonU2 (189)24:46+10:2716:37
86Elin ForsénU1 (149)27:53+16:5021:36
88Elias ForsénU1 (149)28:06+17:0321:46
88Maria DahlbergÖppen 5 (171)25:25+11:4613:39
Erika SjöbergÖppen 0 (422)fullföljt
Jörgen SjöbergÖppen 0 (422)fullföljt
Loke SonnerfjordÖppen 0 (422)fullföljt
Stella BeijerInskolning (158)fullföljt
Selma Bjurgren KarlssonInskolning (158)fullföljt
Ingrid DjärvInskolning (158)fullföljt
Gustav FranssonInskolning (158)fullföljt
Axel HultInskolning (158)fullföljt
Gustav MartinssonInskolning (158)fullföljt
Linn OlssonInskolning (158)fullföljt
Linn SjöbergInskolning (158)fullföljt
Elric SonnerfjordInskolning (158)fullföljt
Bo MöllerströmU1 (149)ej godkänd
Måns DjärvH11 (66)ej godkänd
Norah BlomqvistD10 (74)ej godkänd
Lina HultÖppen 5 (171)ej godkänd
Liselott SvenssonD40 (62)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser