Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

Nyköpings OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vilgot HellstenH10 (114)10:086:50
1Kasper LagerströmH16 (27)16:057:30
2Henrik AnängenH35 (25)16:17+0:197:04
4Lovis HellstenD-xtra 14 (50)19:49+0:467:18
4Edvin HellstenH-xtra 16 (52)16:00+0:425:54
4Sara HellstenD35 (22)17:47+4:038:56
5Thorbjörn LagerströmH65 (9)14:31+2:089:21
6Johan PalmqvistH35 (25)19:33+3:358:30
7Meja AleniusD16 (34)18:28+4:059:43
8Karin PalmqvistD35 (22)20:42+6:5810:24
8Pär EricsonH35 (25)20:02+4:048:42
9Niclas ClashammarH35 (25)20:48+4:509:02
10Erik HellstenH35 (25)20:58+5:009:06
12Isac LidehnH11 (66)14:36+2:188:35
12Mikael AleniusH35 (25)21:31+5:339:21
13Cajsa AleniusD-xtra 14 (50)23:51+4:488:48
13Magnus FärdigH35 (25)21:48+5:509:28
14Teresia LidehnD35 (22)25:35+11:5112:51Ladda ner rutt i gpx-format
14Mikael GuttkeH35 (25)22:10+6:129:38
17Isak AnängenH-xtra 18 (25)20:22+4:217:30
19Filippa GuttkeD-xtra 14 (50)25:25+6:229:22
19Sara BergD35 (22)27:21+13:3713:44
19Thomas PeterssonH35 (25)25:32+9:3411:06
22Andreas GustafssonH35 (25)29:44+13:4612:55
23Thomas LidehnH35 (25)31:06+15:0813:31
28Gustaf HedinÖppen 7 (111)21:42+6:0211:40
30Emil ClashammarH-xtra 14 (74)22:56+5:188:27
32Hanna AnängenD-xtra 14 (50)27:48+8:4510:15
32Victor PalmqvistH10 (114)15:45+5:3710:38
33Anders PeterssonH-xtra 14 (74)23:46+6:088:46
36Emilia EricsonD11 (52)24:37+14:3715:28
36Ludvig Björnberg FärdigH10 (114)16:30+6:2211:08
44Ludvig HedinH-xtra 14 (74)26:57+9:199:56
46Jonathan PeterssonH10 (114)17:45+7:3711:59
50Evelina PeterssonD12 (84)23:59+11:3114:16
58Neo BergH12 (70)27:27+16:2416:03
59Adele PalmqvistD14 (77)27:05+14:3416:07
83August HedinH10 (114)25:12+15:0417:01
97Melker ClashammarH10 (114)32:48+22:4022:09
118Jessika PeterssonÖppen 3 (135)34:58+21:4920:12
129Anna HedinÖppen 5 (171)31:25+17:4616:53
Sofia BjörnbergÖppen 0 (422)fullföljt
Sam BergInskolning (158)fullföljt
Ylva LidehnD14 (77)ej godkänd
Anna ClashammarÖppen 5 (171)ej godkänd
Axel Björnberg FärdigH-xtra 14 (74)ej godkänd
Valter HedinH-xtra 14 (74)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser