Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

Almby IK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon MöllerÖppen 5 (171)13:397:20
1Anne BodinD55 (9)12:398:12
2Jonas KraftÖppen 1 (22)15:09+0:1811:44
2Nils-Olof BodinH65 (9)12:41+0:188:10
3Sofie BodinD16 (34)16:51+2:288:52
5Erik KylbornH10 (114)11:40+1:327:52
10Lovisa MöllerD10 (74)17:27+3:4412:02
15Axel KylbornH14 (63)18:44+5:0310:35
19Sixten WidmarkH11 (66)15:56+3:389:22
20Fredrik KylbornH45 (79)17:43+3:167:32
20Måns DahlbergH10 (114)13:39+3:319:13
23Ulrika HallonqvistÖppen 5 (171)18:18+4:399:50
25Julia VestmanD10 (74)22:05+8:2215:13
27Alvin IsenströmH14 (63)22:34+8:5312:44
29Klara IsenströmD10 (74)23:59+10:1616:32
37Tea LovénD10 (74)26:38+12:5518:22
39Elliot RunestavH11 (66)20:23+8:0511:59
41Bruno GöranssonH-xtra 16 (52)27:21+12:0310:05
43Magnus WidmarkÖppen 3 (135)21:35+8:2612:28
44Oliver RunestavH10 (114)17:37+7:2911:54
46Peter LovénÖppen 5 (171)21:07+7:2811:21
48Gunilla MöllerÖppen 5 (171)21:14+7:3511:24
53Erik HallonqvistH10 (114)18:45+8:3712:40
58Elsa CarlbergD14 (77)26:08+13:3715:33
60Amandus KraftH11 (66)44:58+32:4026:27
64Joakim DahlbergH-xtra 21 (77)29:22+14:0810:50
68Sofia RunestavÖppen 5 (171)23:00+9:2112:21
74Tuwe WidmarkU2 (189)24:59+10:4016:46
118Ingrid CarlbergU2 (189)29:03+14:4419:29
120Elis LarssonU1 (149)35:45+24:4227:42
129Tore BergU2 (189)30:32+16:1320:29
130Wilmer AhltunU2 (189)30:40+16:2120:34
139Jonas RunestavÖppen 5 (171)36:03+22:2419:22
165Ellen HallonqvistU2 (189)36:16+21:5724:20
171Tex LovénU2 (189)40:14+25:5527:00
Per HallonqvistÖppen 0 (422)fullföljt
Freja IsenströmÖppen 0 (422)fullföljt
Henrik IsenströmÖppen 0 (422)fullföljt
Sofia LovénÖppen 0 (422)fullföljt
Petra MartinssonÖppen 0 (422)fullföljt
Erik SundemanÖppen 0 (422)fullföljt
Robert VestmanÖppen 0 (422)fullföljt
Edvin HallonqvistInskolning (158)fullföljt
Astrid CarlbergD10 (74)ej start
Karl KylbornH16 (27)ej start
Alfred SundemanU1 (149)ej start
Vilmer SundemanU2 (189)ej start
Ebba VestmanU2 (189)ej start
Maria VestmanÖppen 3 (135)ej start
Anna CarlbergÖppen 5 (171)ej start
Magnus CarlbergÖppen 7 (111)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser