Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

OK Skogshjortarna

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina ThernD14 (77)12:317:27
1Lukas LarssonH-xtra 16 (52)15:185:38
2Karin ThernD40 (62)14:40+0:177:31
3Noel BengtssonH14 (63)15:02+1:218:29
3Olof TholénH11 (66)12:34+0:167:23
3Sandra LaasD35 (22)15:35+1:517:49
4Ann Warma LaasD60 (6)14:09+1:5510:43
4Magnus BertilssonH40 (64)16:15+1:106:56
5Kristjan LaasH-xtra 21 (77)16:34+1:206:06
5Åsa HedströmD40 (62)17:04+2:418:45
6Albin SchröderH11 (66)13:24+1:067:52
6Samuel JakobssonH12 (70)12:21+1:187:13
6Viktor HedströmH12 (70)12:21+1:187:13
8Andréas ThernH40 (64)17:02+1:577:16
10Gary LarssonH45 (79)16:22+1:556:57
14Johan SchröderÖppen 5 (171)16:49+3:109:02
17Ludvig HedströmH-xtra 16 (52)17:26+2:086:25
19Ellen KarlssonD10 (74)20:28+6:4514:06
20Emil AndreassonH-xtra 21 (77)18:35+3:216:51
20Calle WärnH12 (70)15:12+4:098:53
20Gustav JonssonH40 (64)18:37+3:327:57
23Erika FredrixonD14 (77)17:38+5:0710:29
24Johanna FredrixonD-xtra 16 (46)27:10+9:2410:01
24Samuel BökeH-xtra 16 (52)18:43+3:256:54
25Oscar WärnH10 (114)14:55+4:4710:04
25Ebba ThernD-xtra 16 (46)27:28+9:4210:08
26Madeleine JohanssonD45 (53)19:18+6:1910:46
31Elina FredmanD-xtra 16 (46)30:49+13:0311:22
33Henrik OlssonH40 (64)20:46+5:418:52
34Josefine ÖhrvallD-xtra 14 (50)29:44+10:4110:58
34Patrik SvedjenäsH45 (79)19:47+5:208:25
35Hedvig Engström JakobssonD40 (62)22:09+7:4611:21
38Annie SchröderU2 (189)20:51+6:3213:59
38Nils TholénH10 (114)16:37+6:2911:13
40Frida ÖhrvallD12 (84)20:44+8:1612:20
41Mathias FredrixonH-xtra 21 (77)22:28+7:148:17
46Erik JohanssonH40 (64)23:52+8:4710:11
53Signe NygårdD12 (84)24:31+12:0314:35
55Henrik ÖhrvallH-xtra 21 (77)25:35+10:219:26
57Sven TholénH10 (114)19:25+9:1713:07
61Erik TholénH-xtra 21 (77)28:23+13:0910:28
62Henning AndreassonU2 (189)23:52+9:3316:01
66Pennie SvedjenäsU2 (189)24:34+10:1516:29
67Hella Falk AlmD10 (74)43:26+29:4329:57
88Olle LaasH10 (114)26:49+16:4118:07
99Liv JakobssonU2 (189)27:13+12:5418:15
106Lena SchröderÖppen 5 (171)27:53+14:1414:59
112Elsa AronstamÖppen 3 (135)32:47+19:3818:56
113Esther AronstamÖppen 3 (135)32:49+19:4018:58
114Isabel AronstamÖppen 3 (135)32:52+19:4318:59
117Karin JanssonÖppen 3 (135)33:50+20:4119:33
118Sofia EkblomÖppen 5 (171)29:08+15:2915:39
120Eskil NygårdU2 (189)29:27+15:0819:45
145Viktoria FredrixonÖppen 5 (171)36:44+23:0519:44
Annie AndreassonÖppen 0 (422)fullföljt
Sara BengtssonÖppen 0 (422)fullföljt
Mathias WärnÖppen 0 (422)fullföljt
Alma SchröderInskolning (158)fullföljt
Peggie SvedjenäsInskolning (158)fullföljt
Vilma LöfgrenÖppen 3 (135)ej godkänd
David NygårdÖppen 5 (171)ej godkänd
Arvid ÖhrvallH-xtra 16 (52)ej start
Nellie EngdahlD12 (84)ej start
Eva ÖhrvallD45 (53)ej start
Maja NygårdÖppen 5 (171)ej start
Sophie SvedjenäsÖppen 7 (111)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser