Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

KFUM Örebro OK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia HalldinD10 (74)13:439:27
2Simon UndemarÖppen 5 (171)14:40+1:017:53
2Linus MalmH-xtra 18 (25)16:04+0:035:55
2Pontus HalldinH45 (79)15:00+0:336:22
3Alva NilssonD10 (74)14:30+0:4710:00
3Ted NilssonH12 (70)12:04+1:017:03
3Marcus KlaseniusH-xtra 18 (25)16:05+0:045:56
5Hugo ÖrnH-xtra 16 (52)16:02+0:445:54
7Emma SeguraD11 (52)14:02+4:028:49
7Karin LindgrenD-xtra 16 (46)21:30+3:447:56
7Olle MalmH-xtra 14 (74)18:50+1:126:56
7William SeguraH-xtra 18 (25)16:37+0:366:07
8Johanna NordströmD-xtra 21 (40)20:26+2:187:32
9Frida SävenstrandD12 (84)14:25+1:578:34
9Malin HalldinD45 (53)16:21+3:229:08
10Julia BergD16 (34)20:18+5:5510:41
13Anton KruseH-xtra 16 (52)17:10+1:526:20
15Arvid CarlesonU2 (189)18:31+4:1212:25
15Johanna BergD-xtra 14 (50)24:47+5:449:08
19Charlotte WahlströmD40 (62)19:38+5:1510:04
23Ella KruseD12 (84)16:33+4:059:51
24Johanna HalldinD16 (34)23:20+8:5712:16
24Elin Sundkvist BergD40 (62)20:18+5:5510:24
25Anna GustafssonD45 (53)18:58+5:5910:35
28Melker CarlssonH11 (66)18:15+5:5710:44
29Lisa MalmD12 (84)17:58+5:3010:41
30Anders KallinH40 (64)20:16+5:118:39
31Märta CarlesonU1 (149)18:12+7:0914:06
31Malin KlaseniusD45 (53)20:41+7:4211:33
32Saga UndemarU1 (149)18:15+7:1214:08
33Sanna KallinD12 (84)18:47+6:1911:10
33Camilla KruseÖppen 7 (111)22:11+6:3111:55
34Lars JonhedH-xtra 21 (77)21:53+6:398:04
34Robert KruseÖppen 7 (111)22:13+6:3311:56
36Lina JonhedD-xtra 21 (40)40:09+22:0114:48
37Elin JonhedD-xtra 21 (40)43:58+25:5016:13
42Sara FredrikssonD40 (62)23:24+9:0112:00
46Sven OttoniusH14 (63)27:50+14:0915:43
47Nils SkymbergH14 (63)28:00+14:1915:49
49Edvin HalldinH14 (63)30:27+16:4617:12
50Markus OttoniusH40 (64)25:18+10:1310:48
54Hilding UndemarU1 (149)21:03+10:0016:19
54Henning JanegrenH12 (70)24:50+13:4714:31
57Viktor JonhedH-xtra 14 (74)47:47+30:0917:37
63Fredrik MalmH-xtra 21 (77)28:49+13:3510:38
63Rasmus KruseH10 (114)19:59+9:5113:30
65Helena SävenstrandÖppen 7 (111)27:24+11:4414:43
78Albin KlaseniusÖppen 5 (171)24:28+10:4913:09
91Harald CarlssonH10 (114)27:10+17:0218:21
97Anna JanegrenÖppen 7 (111)40:01+24:2121:30
103Viktor KallinH10 (114)43:02+32:5429:04
128Lars HellstrandhÖppen 3 (135)1:23:21+1:10:1248:10
158Folke SchönU2 (189)34:44+20:2523:18
186Sigrid JanegrenU2 (189)1:20:10+1:05:5153:48
Jakob BergÖppen 0 (422)fullföljt
Christian CarlesonÖppen 0 (422)fullföljt
Mats JanssonÖppen 0 (422)fullföljt
Lars SkymbergÖppen 0 (422)fullföljt
Filip ÖrnH-xtra 21 (77)ej godkänd
Julia GustafssonD-xtra 14 (50)ej godkänd
Simon JonhedH11 (66)ej godkänd
Viggo EdwallH11 (66)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser