Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

Västerås SOK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonna ForsD-xtra 21 (40)18:26+0:186:48
7Martin OldaeusH40 (64)16:59+1:547:15
8Johan SundénH45 (79)16:11+1:446:53
9Mattias ViertelÖppen 0 (422)22:18+15:1921:14
14Rasmus ViertelH11 (66)15:04+2:468:51
14Alicia HermannD12 (84)15:14+2:469:04
15Maximilian OlofssonH16 (27)26:53+10:4812:33
18David ThapperH12 (70)14:47+3:448:38
20Freja IvermarkD10 (74)20:37+6:5414:13
20Martin JuhlinH45 (79)17:43+3:167:32
20Eva OdeD45 (53)18:28+5:2910:18
22Lina EliassonD10 (74)21:27+7:4414:47
22Alexander ThulinH10 (114)13:52+3:449:22
24Elis WiklundH-xtra 14 (74)21:08+3:307:47
25Hugo ZetterbergH12 (70)15:57+4:549:19
25Leopold OlofssonH11 (66)17:29+5:1110:17
25Mats ThulinH45 (79)18:17+3:507:46
26Hanna HermannD-xtra 16 (46)28:25+10:3910:29
26Hanna ThulinD16 (34)24:50+10:2713:04
31Carl SandqvistH-xtra 14 (74)23:02+5:248:29
32Gustav JuhlinH11 (66)19:29+7:1111:27
33Gustav ThenanderH14 (63)24:26+10:4513:48
34Oscar NoringH12 (70)18:58+7:5511:05
35Rasmus EliassonH12 (70)19:17+8:1411:16
37Irma MalmströmD11 (52)24:43+14:4315:32
39Hanna ThapperD10 (74)27:20+13:3718:51
40Fredrik ThapperÖppen 5 (171)20:26+6:4710:59
41Filip IvermarkH40 (64)22:37+7:329:39
45Gunilla ThapperD40 (62)24:27+10:0412:32
46Ludvig JuhlinH11 (66)23:15+10:5713:40
48Tim ErikssonH11 (66)25:08+12:5014:47
49Lars OlofssonH45 (79)21:34+7:079:10
53Axel LyckeÖppen 5 (171)21:33+7:5411:35
64Johan MalmströmH45 (79)26:09+11:4211:07
67Jan NoringH45 (79)27:26+12:5911:40
75Marie ThenanderÖppen 5 (171)23:52+10:1312:49
79Rasmus NoringU2 (189)25:17+10:5816:58
84Petra HermannÖppen 3 (135)26:27+13:1815:17
86Dag AnderssonH10 (114)26:39+16:3118:00
92Erik ThenanderÖppen 5 (171)25:46+12:0713:51
Elisabet EliassonÖppen 0 (422)fullföljt
Per EliassonÖppen 0 (422)fullföljt
Anna NoringÖppen 0 (422)fullföljt
Cecilia OlssonÖppen 0 (422)fullföljt
Olle OldaeusH10 (114)ej godkänd
Adam LyckeH11 (66)ej godkänd
Theodor ThenanderH10 (114)ej godkänd
Anders RoothH55 (22)ej start
Klara OldaeusU1 (149)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser