Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

Tibro OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ella JohanssonD21 (7)16:57+0:027:42
5Jens LindströmH55 (22)13:49+1:577:23
7Malin BevortD21 (7)30:59+14:0414:04
7AnnKristin AndrénD55 (9)29:20+16:4119:02
8Lennart JakobssonH65 (9)21:14+8:5113:41
9Thomas LjungqvistH50 (36)19:17+4:078:58
14Lucy LouD50 (19)25:21+11:2814:54
16Sofia GumaeliusÖppen 5 (171)16:58+3:199:07
19Lukas AndrénH-xtra 21 (77)18:34+3:206:51
19Edvin HenryssonH-xtra 16 (52)17:35+2:176:29
19David VersénÖppen 0 (422)1:22:25+1:15:261:18:29
21Angelica BrandqvistD45 (53)18:35+5:3610:22
28Victor ArwesvedH-xtra 21 (77)20:12+4:587:27
30Ebba AndrénD-xtra 21 (40)28:29+10:2110:30
31Joakim GustafssonH-xtra 21 (77)20:49+5:357:40
36Roelof BevortH-xtra 21 (77)22:05+6:518:08
38Kenneth GradÖppen 5 (171)20:16+6:3710:53
40Gustav LidmanH-xtra 16 (52)25:24+10:069:22
43Linda SamuelssonÖppen 5 (171)20:45+7:0611:09
45Astrid GradD11 (52)33:56+23:5621:20
45Svante AndrénH-xtra 21 (77)23:14+8:008:34
80Lovisa SamuelssonD12 (84)51:38+39:1030:44
96Gustaf GradH10 (114)31:33+21:2521:19
104Vincent SamuelssonH10 (114)43:03+32:5529:05
114Samuel EkholmU2 (189)28:48+14:2919:19
115Arvid WickmanÖppen 3 (135)33:35+20:2619:24
116Marie WickmanÖppen 3 (135)33:40+20:3119:27
149Conny HallbergÖppen 5 (171)38:00+24:2120:25
158John WadströmU2 (189)34:44+20:2523:18
158Eskil VersénU2 (189)34:44+20:2523:18
166David EkholmU2 (189)36:48+22:2924:41
167Nova Angrimer JohanssonU2 (189)38:46+24:2726:01
168Saga VersénU2 (189)38:47+24:2826:01
184Simon SamuelssonU2 (189)1:04:04+49:4542:59
185Stina GradU2 (189)1:04:09+49:5043:03
Jonatan EkholmÖppen 0 (422)fullföljt
Miriam EkholmÖppen 0 (422)fullföljt
Anna GradÖppen 0 (422)fullföljt
Simon WadströmÖppen 0 (422)fullföljt
Therese WadströmÖppen 0 (422)fullföljt
Julia VersénÖppen 0 (422)fullföljt
Torsten BevortInskolning (158)fullföljt
Ester GradInskolning (158)fullföljt
Ellen WadströmInskolning (158)fullföljt
Luna WadströmInskolning (158)fullföljt
Ture VersénInskolning (158)fullföljt
Alma WickmanD12 (84)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser