Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärvalången

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärvalången
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 14 april 2019

D21

7 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen1:06:469:02
2Karin HolmIstrums SK1:08:27+1:419:16
3Emma KindbomIF Hagen1:09:03+2:179:21
4Ellen LarssonIF Hagen1:13:16+6:309:55
5Lisa WeimannFalköpings AIK OK1:14:47+8:0110:07
6Sara IvarssonOK Kullingshof1:18:26+11:4010:37
7Veronica SjödinOK Klyftamo1:21:51+15:0511:05
8Anna OlssonTibro OK1:23:01+16:1511:14

H21

9 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip KarlssonIF Hagen51:065:28
2Niclas TjernlundSkåneslättens OL56:17+5:116:01
3Marcus KvarndalUlricehamns OK58:21+7:156:14
4Simon AnderssonTrollhättans SOK58:53+7:476:18
5Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna1:01:54+10:486:37
6Niclas StåhlFalköpings AIK OK1:03:59+12:536:51
7Jesper LiderudTibro OK1:07:29+16:237:13
8Christoffer AndersénOK Tisaren1:27:20+36:149:21
9Victor ArvesvedTibro OK1:29:02+37:569:31
10Roelof BevortTibro OK2:07:44+1:16:3813:40

D18

5 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida RoosIF Hagen53:0510:31
2Irma SvenssonOK Klyftamo1:04:35+11:3012:48
Erica BogrenIF Hagenutgått

H18

6 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HolmbergIF Hagen1:18:1911:41
2Lukas AndrénTibro OK1:22:20+4:0112:17

D16

4 940 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöIF Hagen41:518:28
2Moa SkoogIF Hagen42:22+0:318:34
3Mirjam InemyrIstrums SK43:47+1:568:51
4Alma AppelgrenTrollhättans SOK50:30+8:3910:13
5Wilma PetterssonOK Kullingshof53:00+11:0910:43 Ladda ner rutt i gpx-format
6Filippa KindeSävedalens AIK53:51+12:0010:54
7Rebecka RundbladFrämmestads IK54:55+13:0411:07
8Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK55:01+13:1011:08
9Julia WesthMullsjö SOK55:39+13:4811:15
10Sofia ElverlindOK Tranan56:05+14:1411:21
11Elin AxelssonMullsjö SOK57:45+15:5411:41
12Malin KindbomIF Hagen57:57+16:0611:43
13Elvira SöderbergSävedalens AIK58:42+16:5111:52
14Agnes ErikssonTrollhättans SOK58:45+16:5411:53
15Alva SvärdhagenLidköpings VSK59:47+17:5612:06
16Stella BurénIK Ymer1:03:09+21:1812:47
17Matilda FagerlindMarkbygdens OK1:09:48+27:5714:07
18Maja InghammarHestra IF1:14:00+32:0914:58
19Elin DanielssonIstrums SK1:21:31+39:4016:30
Hilda MartanderTrollhättans SOKej start
Agnes KamforsOK Kullingshofej start
Matilda CederbergVänersborgs SKej start

H16

5 450 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen36:406:43
2Adam SkoglundUlricehamns OK37:58+1:186:57
3David AlménVänersborgs SK40:04+3:247:21
4Ludvig HedströmOK Skogshjortarna40:50+4:107:29
5Erik GullbrandIF Hagen43:02+6:227:53
6Samuel BökeOK Skogshjortarna44:56+8:168:14
7Joel HolmbergUlricehamns OK45:02+8:228:15
8Alfred HallqvistUlricehamns OK49:06+12:269:00
9Edvin HenryssonTibro OK49:49+13:099:08
10Liam JohanssonIF Hagen50:23+13:439:14
10Olle MelénTrollhättans SOK50:23+13:439:14
12Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna57:59+21:1910:38
13Albin GenbergUlricehamns OK1:02:10+25:3011:24
14Kalle InemyrIstrums SK1:03:04+26:2411:34
15Carl StadigIK Gandvik1:15:37+38:5713:52
Gustav LidmanTibro OKej godkänd
Johan MårtenssonIF Hagenej godkänd
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Anton BlomqvistMarkbygdens OKutgått

D16 Kort

3 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja NordinUlricehamns OK43:4912:04
Ellen ArneborgUlricehamns OKej godkänd

H16 Kort

3 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik GrändingerIstrums SK49:4613:42
2Oskar JosefssonIstrums SK50:30+0:4413:54
Edvin SundströmHestra IFej start

D14

3 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HedinOK Linné26:037:47
2Lisa ÖstenssonOK Tranan27:51+1:488:20
3Klara EberlénOK Skogshjortarna29:38+3:358:52
4Stina NalbinMullsjö SOK35:58+9:5510:46
5Elin BlomqvistMarkbygdens OK37:53+11:5011:20
6Alice WahlbergFalköpings AIK OK39:41+13:3811:52
7Agnes JohanssonIF Hagen41:35+15:3212:27
8Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna42:49+16:4612:49
9Hanna WidegrenIK Gandvik44:12+18:0913:14
10Anna GenbergUlricehamns OK49:45+23:4214:53
11Elsie HäggmarkMarkbygdens OK50:30+24:2715:07
12Alma AnderIstrums SK50:54+24:5115:14
13Emilia ElverlindOK Tranan50:59+24:5615:15
14Hilda AhlgrenIK Gandvik52:12+26:0915:37
15Aida MehmedagicIK Gandvik52:31+26:2815:43
16Elin ForsbergIK Gandvik55:47+29:4416:42
17Linnea StenbaekOK Skogshjortarna59:30+33:2717:48

H14

3 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SundströmHestra IF23:216:59
2Isak SkoglundUlricehamns OK25:09+1:487:31
3Kasper VemdalMullsjö SOK26:50+3:298:02
4Julius WiklundFalköpings AIK OK30:25+7:049:06
5Johan AnderssonIK Gandvik32:06+8:459:36
6Oscar NystrandOK Klyftamo32:14+8:539:39
7Edvin OckbornTrollhättans SOK32:39+9:189:46
8Simon WesthMullsjö SOK34:26+11:0510:18
9William HärströmFalköpings AIK OK35:37+12:1610:39
10Noel BengtssonOK Skogshjortarna35:39+12:1810:40
11Viggo AnderssonTrollhättans SOK37:48+14:2711:19
12Hugo TofténSOK Träff38:06+14:4511:24
13Lukas KlangUlricehamns OK38:17+14:5611:27
14Adam SamuelssonFalköpings AIK OK43:25+20:0412:59
Jonas OlssonOK Amneej start
Edvin LennartsonUlricehamns OKej start
Johan ErikssonTrollhättans SOKej start

D14 Kort

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen ThorssonRyda SK35:3911:41
2Alva KarlssonMariestads FK42:47+7:0814:01
3Elin EkdahlIstrums SK46:11+10:3215:08
4Ida NordströmIK Gandvik1:21:40+46:0126:46

H14 Kort

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fritiof LomanderIstrums SK31:4410:24

D12

2 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK17:427:03
2Andrea EnbomVänersborgs SK18:23+0:417:19
3Linn EnbomVänersborgs SK19:27+1:457:44
4Hilma TrofastJönköpings OK23:37+5:559:24
5Ellen HedinOK Linné23:45+6:039:27
6Evelina LindgrenLidköpings VSK26:50+9:0810:41
7Moa VemdalMullsjö SOK27:10+9:2810:49
8Cornelia BerglundLidköpings VSK27:32+9:5010:58
9Alice HultLidköpings VSK28:03+10:2111:10
10Vera DahlbergJönköpings OK31:15+13:3312:27
11Alice KlintefeltLidköpings VSK31:37+13:5512:35
12Elsa BremerMariestads FK31:44+14:0212:38
13Sofia JonssonLidköpings VSK32:40+14:5813:00
14Frida SkoglundUlricehamns OK34:58+17:1613:55
15Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna37:43+20:0115:01
16Emilia MellegårdLidköpings VSK39:39+21:5715:47
17Tea BremerMariestads FK41:04+23:2216:21
18Signe AdolfssonOK Skogsstjärnan47:55+30:1319:05
Ella PetterssonOK Kullingshofej godkänd

H12

2 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF26:0710:24
2Anton KarlssonUlricehamns OK27:19+1:1210:52
3Oliver HammarFalköpings AIK OK30:39+4:3212:12
4Hampus SahlénIF Hagen32:48+6:4113:04
5Egon KarlsonLidköpings VSK32:50+6:4313:04
6Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu35:22+9:1514:05
7Linus ClaessonUlricehamns OK35:27+9:2014:07
7Hugo GustavssonMullsjö SOK35:27+9:2014:07
9Johan FriskIF Hagen43:09+17:0217:11
10Sebastian JonssonLidköpings VSK46:33+20:2618:32
Linus AdolfssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej start

D10

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa FallgrenGudhems IF26:2710:58
2Meja PetterssonOK Kullingshof26:40+0:1311:03
3Märta Creutzer LansLidköpings VSK27:52+1:2511:33
4Lovisa DahlbergJönköpings OK29:03+2:3612:03
5Minna KvarndalUlricehamns OK30:29+4:0212:38
6Astrid LindgrenLidköpings VSK31:09+4:4212:55
7Alma TrofastJönköpings OK35:40+9:1314:47

H10

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav KarlssonUlricehamns OK19:298:05
2Johannes HolmbergUlricehamns OK30:13+10:4412:32
3Alvin IrhageIK Gandvik33:34+14:0513:55
Jonathan ThorssonRyda SKej godkänd

H35

7 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:00:067:35
2Marcus LööfOK Kullingshof1:02:52+2:467:56
3Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:12:42+12:369:10

D40

5 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF43:447:53
2Malin SörstrandIstrums SK51:22+7:389:16
3Linda LarssonFrämmestads IK55:40+11:5610:02
4Malin AnderssonUlricehamns OK1:01:18+17:3411:03
5Jessica HolstHjobygdens OK1:05:45+22:0111:52
6Åsa HedströmOK Skogshjortarna1:07:22+23:3812:09
7Emma HultLidköpings VSK1:42:04+58:2018:25
8Jenny JohnssonLidköpings VSK1:46:10+1:02:2619:09

H40

7 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK52:306:37
2Anders PåhlmanIstrums SK56:47+4:177:10
3Mikael TrofastJönköpings OK1:00:45+8:157:40
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:01:37+9:077:46
5Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan1:04:33+12:038:09
6Mikael MellegårdLidköpings VSK1:09:55+17:258:49
7Viktor ThorssonRyda SK1:13:01+20:319:13
8Magnus VedinTrollhättans SOK1:14:51+22:219:27
9Stefan AnderssonIstrums SK1:18:21+25:519:53
10Patrick EricsonMullsjö SOK1:20:22+27:5210:08
11Anders FranzénLidköpings VSK1:33:49+41:1911:50
12Mattias BerglundLidköpings VSK2:03:19+1:10:4915:34

D45

4 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa EkbergLidköpings VSK47:1910:48
2Ulrika RundbladFrämmestads IK47:55+0:3610:56
3Johanna HallqvistUlricehamns OK53:35+6:1612:14
4Kajsa NordinUlricehamns OK1:05:23+18:0414:55
5Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:20:16+32:5718:19
6Carina WallgrenIstrums SK1:27:55+40:3620:04

H45

6 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SundströmHestra IF50:447:26
2Oskar KarlsonLidköpings VSK1:03:44+13:009:21
3Magnus KarlssonRyda SK1:04:39+13:559:29
4David OlssonIF Hagen1:05:16+14:329:35
5Anders GenbergUlricehamns OK1:06:31+15:479:46
6Stefan NordinUlricehamns OK1:08:55+18:1110:07
7Jonas MelénTrollhättans SOK1:11:11+20:2710:27
8Per CarlssonIF Hagen1:13:49+23:0510:50
Tomas BergstenIstrums SKej godkänd

D50

4 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BogrenIF Hagen39:509:11
2Anna StombergIF Hagen43:54+4:0410:08
3Therése AnderssonRyda SK44:34+4:4410:17
4Karin AnderssonIF Hagen47:54+8:0411:03
5Nina GumaeliusTibro OK52:13+12:2312:03
6Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK52:52+13:0212:12
7Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo54:35+14:4512:36
Helena HammarTidaholm SOK Sisuej godkänd

H50

5 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter JarlTibro OK44:107:42
2Bo HallbergFalköpings AIK OK45:47+1:377:59
3Lars BjörkingOK Skogshjortarna46:23+2:138:05
4Tommy BäckOK Kullingshof50:19+6:098:46
5Nils GustavssonLidköpings VSK50:34+6:248:49
6Jan WiklundFalköpings AIK OK52:39+8:299:11
7Mats HedmanIF Hagen53:10+9:009:16
8Anders KindbomIF Hagen55:24+11:149:40
9Magnus NiklassonFalköpings AIK OK56:26+12:169:50
10Tony GustavsenIstrums SK59:38+15:2810:24 Ladda ner rutt i gpx-format
11Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu59:43+15:3310:25
12Kjell JohanssonIF Hagen1:03:25+19:1511:04
13Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:06:03+21:5311:31
14Peter TorgénIstrums SK1:11:02+26:5212:23
15Mats KarlssonIF Hagen1:23:59+39:4914:39
Johan LundvallTäby OKej start

D55

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HägnanderLidköpings VSK37:159:34
2Maria SkogsbergMariestads FK38:21+1:069:51
3Lotta LandénIstrums SK52:09+14:5413:24
4Kerstin LarssonIF Hagen1:03:57+26:4216:26
5Karin B. AnderssonIF Hagen1:48:41+1:11:2627:56

H55

5 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen41:547:33
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK44:04+2:107:57
3Lasse Karlsson-LodIstrums SK44:25+2:318:01
4Jens LindströmTibro OK45:00+3:068:07
5Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK46:05+4:118:19
6Klaes AxelssonMullsjö SOK52:33+10:399:29
7Leif SandahlOK Tyr56:02+14:0810:06
8Ola AllvinIK Hakarpspojkarna56:24+14:3010:10
9Jonas LundgrenTibro OK58:13+16:1910:30
10Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna59:49+17:5510:47
11Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:00:57+19:0311:00
12Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:06:11+24:1711:56

D60

3 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK28:329:14
2Inger WesterbergIF Hagen30:55+2:2310:00
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK33:33+5:0110:51
4Birgitta AnderssonFrämmestads IK36:26+7:5411:47
5Eva SjöströmIF Hagen39:59+11:2712:56
6Katarina SjöholmMullsjö SOK42:17+13:4513:41
7Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan1:13:39+45:0723:50
8Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:24:21+55:4927:17

H60

5 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael JohanssonOK Gisle42:268:25
2Thomas HjertFalköpings AIK OK46:43+4:179:16
3Anders AxelssonOK Skogsvargarna51:22+8:5610:11
4Jan AlbertssonIstrums SK58:37+16:1111:37
5Anders KjellbergOK Skogsvargarna1:02:25+19:5912:23
6Peter LarssonTrollhättans SOK1:17:15+34:4915:19
7Jens DanielssonIstrums SK2:15:04+1:32:3826:47

D65

3 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JessenFrämmestads IK38:1012:21
2Monica MartinssonOK Tranan40:17+2:0713:02
3Gunilla HogedalVänersborgs SK41:12+3:0213:20
4Inger SvenssonLidköpings VSK43:09+4:5913:57
5Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK43:42+5:3214:08
6Kristina LarssonOK Klyftamo44:35+6:2514:25
7Britt-Marie LarssonSOK 6844:36+6:2614:26
8Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu49:53+11:4316:08
9Inger JohanssonOK Klyftamo1:00:23+22:1319:32

H65

4 380 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SjöholmMullsjö SOK40:399:16
2Roland SvenssonOK Skogsstjärnan41:26+0:479:27
3Kent KardellLjungskile FK44:09+3:3010:04
4Lars HogedalVänersborgs SK44:13+3:3410:05
5Robert JessenFrämmestads IK44:36+3:5710:10
6Kjell KaminskyIF Hagen47:24+6:4510:49
7Yngve AlfvénIK Wilske48:43+8:0411:07
8Sten OlssonOK Klyftamo51:04+10:2511:39
9Lars EkbergTrollhättans SOK56:58+16:1913:00
10Bernhard GrenaboHjobygdens OK57:25+16:4613:06
11Sören KarlssonMullsjö SOK1:01:56+21:1714:08
12Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:07:17+26:3815:21
Ingvar AnderssonOK Amneej start

D70

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK34:5913:39
2Eva HöijeOK Skogsstjärnan40:49+5:5015:56
3Marianne RosénIK Ymer49:34+14:3519:21
4Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK50:24+15:2519:41
5Barbro BörjesonOK Skogshjortarna52:41+17:4220:34

H70

4 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil KarlssonHjobygdens OK40:319:21
2Hans-Gösta BernhardMariestads FK44:40+4:0910:18
3Karl Evert SvenssonIF Hagen46:40+6:0910:46
4Håkan OlssonHjobygdens OK50:53+10:2211:45
5Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo52:04+11:3312:01
6Christer OttossonOK P453:44+13:1312:24
7Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK53:49+13:1812:25
8Kjell MartinssonOK Tranan53:56+13:2512:27
9Bengtåke AnderssonOK Amne54:48+14:1712:39
10Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:01:57+21:2614:18
11Bo KlamfeltTibro OK1:04:03+23:3214:47
12Rolf EinarssonIF Hagen1:05:45+25:1415:11
13Roland BomanUlricehamns OK1:15:25+34:5417:25

D75

2 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berith IvehagFrämmestads IK34:3414:50
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK35:21+0:4715:10
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK38:16+3:4216:25
4Bibbi AppelgrenMariestads FK40:24+5:5017:20
5Kerstin HagströmIstrums SK40:31+5:5717:23
6Linnéa HallOK Amne46:12+11:3819:49
7Birgit KarlssonMariestads FK49:05+14:3121:03
8Lilian BengtssonOK Amne1:35:10+1:00:3640:50
Monika NiklassonIK Albionej godkänd

H75

3 090 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna32:0010:21
2Kenneth IvehagFrämmestads IK34:30+2:3011:09
3Lars-Erik NilssonMariestads FK35:40+3:4011:32
4Lars FinbomOK Landehof36:22+4:2211:46
5Folke DahlénLidköpings VSK38:19+6:1912:24
6Sven Erik SjöholmMullsjö SOK38:42+6:4212:31
7Lennart HöijeOK Skogsstjärnan39:29+7:2912:46
8Lars WahlströmIstrums SK45:30+13:3014:43
9Åke KarlssonSOK Träff46:54+14:5415:10
10Lars-Erik LarssonOK Amne53:38+21:3817:21
11Gunnar BrystHjobygdens OK56:58+24:5818:26
12Sigvard OscarssonIstrums SK58:09+26:0918:49
13Regor NiklassonIK Albion59:52+27:5219:22
14Stig BengtssonOK Amne1:05:43+33:4321:16
15Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:12:45+40:4523:32
Reits HallOK Amneej godkänd
Leif CarlssonGällstadbygdens SOKej godkänd

D80

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK39:3917:01

H80

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harry SundbergOK Klyftamo38:0914:54
2Kjell PerssonMariestads FK42:51+4:4216:44
3Kurt RydinOK Tranan50:08+11:5919:35
4Sune HagströmIstrums SK53:37+15:2820:56

H85

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL1:08:3729:26

Inskolning

1 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Agnes AlbertssonIstrums SKfullföljt
Wilma AlbertssonIstrums SKfullföljt
Stenlund AlvaOK Klyftamofullföljt
Sjödin ArturOK Klyftamofullföljt
Hagström EllaKlubblösfullföljt
Axel EmilssonGudhems IFfullföljt
Ebba FallgrenGudhems IFfullföljt
Gilbert IrhageIK Gandvikfullföljt
Malte Jonsson HammarTidaholm SOK Sisufullföljt
Gerding LeonOK Klyftamofullföljt
Astrid NyströmMariestads FKfullföljt
Lomander SigneIstrums SKfullföljt
Bertil SörmanHjobygdens OKfullföljt
Hagström WalterKlubblösfullföljt

U1

2 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fallgren HugoGudhems IF14:587:18
2Saga PetterssonHjobygdens OK20:36+5:3810:02
3Klara AnderssonFalköpings AIK OK22:03+7:0510:45
4Lovis Ekberg RohmanLidköpings VSK22:53+7:5511:09
4Hampus Ekberg RohmanLidköpings VSK22:53+7:5511:09
6Natan KarlsonLidköpings VSK23:23+8:2511:24
7Vera WesthMullsjö SOK23:25+8:2711:25
8Vidar NilssonLidköpings VSK23:28+8:3011:26
9Molly IvarssonTibro OK25:09+10:1112:16
10Lovisa BerglundLidköpings VSK26:09+11:1112:45
11Elsa HolstHjobygdens OK26:19+11:2112:50
12Ida PetterssonIK Gandvik27:43+12:4513:31
13Alma SuderbysIF Hagen29:29+14:3114:22
14Alice SamuelssonGotlands Bro OK29:34+14:3614:25
15Meja SuderbysIF Hagen29:38+14:4014:27
16Alva MellegårdLidköpings VSK30:03+15:0514:39
17Amanda JonssonLidköpings VSK30:17+15:1914:46
18Ruben IrhageIK Gandvik30:58+16:0015:06
19Sörman MärtaHjobygdens OK31:54+16:5615:33
20Ellie AnderssonHjobygdens OK33:17+18:1916:14
21Andersson HeddaHjobygdens OK39:44+24:4619:22
22Olle HolstHjobygdens OK39:53+24:5519:27
23Mio KvarndalUlricehamns OK45:31+30:3322:12

U2

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ekholm SamuelTibro OK22:178:54
2Grade GustafTibro OK22:46+0:299:06
3Stina KlintefeltLidköpings VSK28:58+6:4111:35
4Nystrand SofiaOK Klyftamo29:16+6:5911:42
5Stina GradTibro OK30:29+8:1212:11
6Axel LindénMullsjö SOK32:46+10:2913:06
7Lydia LindénMullsjö SOK32:47+10:3013:06
8Astrid LomanderIstrums SK32:51+10:3413:08
9Konrad LindénMullsjö SOK32:52+10:3513:08
10Ebba SamuelssonGotlands Bro OK33:31+11:1413:24
11Edward SjödinOK Klyftamo51:30+29:1320:36

Öppen 1

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK OK19:089:20

Öppen 2

2 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SörmanHjobygdens OK22:258:53
2Björn-Olof PetréIstrums SK44:52+22:2717:48
3Kerstin HellnerIstrums SK50:11+27:4619:54
Alwin HärströmFalköpings AIK OKej godkänd

Öppen 3

2 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik DahlbergJönköpings OK23:589:32
2Kjell AnderssonHjobygdens OK28:01+4:0311:09
3Hanna BremerMariestads FK28:23+4:2511:18
4Kenneth GradTibro OK33:12+9:1413:13
5Per-Olof JohanssonOK Klyftamo33:14+9:1613:14
6Mats AndrénTibro OK33:17+9:1913:15
7Hammar AmandaTidaholm SOK Sisu34:28+10:3013:43
8Astrid GradTibro OK34:39+10:4113:48
9Emy PetterssonIK Gandvik38:38+14:4015:23
10Olle NordinUlricehamns OK39:31+15:3315:44
11Knut SvenningFalköpings AIK OK41:05+17:0716:22
12Kristina SvenningFalköpings AIK OK41:21+17:2316:28
13Mattias AnderssonHjobygdens OK44:47+20:4917:50
14Åsa SjögrenTidaholm SOK Sisu45:03+21:0517:56
15Therese EnelandTidaholm SOK Sisu45:06+21:0817:58
16Jessica Käck KarlssonMariestads FK49:58+26:0019:54
17Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL50:42+26:4420:11
18Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK1:03:41+39:4325:22
19Helena KarlssonHjobygdens OK1:10:30+46:3228:05

Öppen 4

4 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kallberg ThordGudhems IF1:09:0615:13
2Laage FridaGudhems IF1:09:14+0:0815:14
3Sonego GabriellaGudhems IF1:09:22+0:1615:16

Öppen 5

3 730 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JohanssonTibro OK34:579:22
2Rickard ÖlanderMarkbygdens OK42:36+7:3911:25
3Elin HerrmannFalköpings AIK OK42:50+7:5311:29
4Rikard AnderssonFalköpings AIK OK43:03+8:0611:32
5Lena FredénFalköpings AIK OK44:56+9:5912:02
6Marika ElverlindOK Tranan47:18+12:2112:40
7Stefan LaageGudhems IF50:35+15:3813:33
8Annika SvärdhagenLidköpings VSK50:44+15:4713:36
9Per HurriIstrums SK55:07+20:1014:46
10Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan55:22+20:2514:50
11Sofia DelinRyda SK56:40+21:4315:11
12Stephanie BaidaUlricehamns OK58:39+23:4215:43
13Monica LaageGudhems IF58:42+23:4515:44
14Rune PetterssonFrämmestads IK59:48+24:5116:01
15Lars EkmarkHjobygdens OK1:00:26+25:2916:12
16Andreas SjögrenTidaholm SOK Sisu1:02:00+27:0316:37
17Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:04:53+29:5617:23
18Oliwer GöranssonLidköpings VSK1:04:54+29:5717:23
19Lena RoosSOK Träff1:07:49+32:5218:10
20Karin StattinSOK Träff1:12:36+37:3919:27
21Inger LindénMullsjö SOK1:37:37+1:02:4026:10
22Jalle StrömbomElfsborg SOK2:18:02+1:43:0537:00
23Karlsson TinaElfsborg SOK2:18:05+1:43:0837:01
Lars KarlssonOK Tisarenej godkänd
Jonas FranzénTidaholm SOK Sisuej godkänd
Annie KamforsOK Kullingshofej start
Niklas KamforsOK Kullingshofej start
Lena ReisenIF Hagenej start
Mark ReisenIF Hagenej start

Öppen 6

5 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustafsson JoakimTibro OK50:379:10
2Andreas BranellRyda SK1:01:00+10:2311:03
3Åsa PetterssonOK Kullingshof1:05:56+15:1911:56
4Karl DelinRyda SK1:12:11+21:3413:04
5Joel GöranssonLidköpings VSK1:26:12+35:3515:36
6Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna1:38:09+47:3217:46
7Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna1:38:22+47:4517:49

Öppen 7

3 090 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger CederbergVänersborgs SK31:0110:02
2Stina LarssonIF Hagen31:03+0:0210:02
3Andersson TomasVänersborgs SK31:21+0:2010:08
4Bengt LundbergIstrums SK32:00+0:5910:21
5Sofia GumaeliusTibro OK32:09+1:0810:24
6Marie OlssonMullsjö SOK34:38+3:3711:12
7Julia ElverlindOK Tranan34:54+3:5311:17
8Lina LundbergIstrums SK35:45+4:4411:34
9Karin TorstenssonFalköpings AIK OK36:10+5:0911:42
10Helena BlomqvistMarkbygdens OK36:27+5:2611:47
11Per GustafssonRyda SK36:30+5:2911:48
12Gun LundbergIstrums SK38:15+7:1412:22
13Sofia ÖstenssonOK Tranan38:39+7:3812:30
14Torben GustavssonSOK Träff42:14+11:1313:40
15Dennis RoosSOK Träff42:26+11:2513:43
16Thomas HellnerIstrums SK43:18+12:1714:00
17Malin BevortTibro OK43:30+12:2914:04
18Tommy HoltbringOK Amne44:38+13:3714:26
19Nyström HugoMariestads FK45:04+14:0314:35
20Peter NyströmMariestads FK45:25+14:2414:41
21Anna TrofastJönköpings OK45:32+14:3114:44
22Andreas JonssonLidköpings VSK46:01+15:0014:53
23Sigrid VemdalMullsjö SOK46:46+15:4515:08
24Stefan SvenssonOK Kullingshof48:37+17:3615:44
25Monica AbrahamssonGudhems IF49:13+18:1215:55
26Ove MuschkeKlubblös49:27+18:2616:00
27Anders SwedinLidköpings VSK50:02+19:0116:11
28Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen50:23+19:2216:18
29Jan RosénIK Ymer50:38+19:3716:23
30Anna HammarFalköpings AIK OK53:37+22:3617:21
31Sara LindgrenLidköpings VSK55:28+24:2717:57
32Åsa GrenaboHjobygdens OK1:07:25+36:2421:49
33Stig WallermanBorås GIF1:14:38+43:3724:09
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd
Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OKej start
Kristine SvenssonFalköpings AIK OKej start

Öppen 8

4 380 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK34:117:48
2Marcus PherssonOK Linné34:26+0:157:51
3Adam FredénFalköpings AIK OK37:37+3:268:35
4Iseborn LinusFrämmestads IK41:16+7:059:25
5Mika TolonenOK Amne41:57+7:469:34
6Jonas MånssonK 3 IF43:36+9:259:57
7Urban BarkIF Hagen44:01+9:5010:02
8Anders JakobssonSOK Träff45:31+11:2010:23
9Jan SamuelssonFalköpings AIK OK46:50+12:3910:41
10Niklas SahlénIF Hagen49:36+15:2511:19
11Katrine StenlundOK Klyftamo50:37+16:2611:33
12Malin JanssonHjobygdens OK51:19+17:0811:42
13Daniel SonnerfjordJönköpings OK54:12+20:0112:22
14Ola HoltbringOK Amne56:53+22:4212:59
15Torbjörn PetterssonOK Kullingshof1:01:52+27:4114:07
16Johanna KarlssonUlricehamns OK1:05:53+31:4215:02
17Magnus ElverlindOK Tranan1:27:27+53:1619:57
18Johansson MichaelIFK Norrköpings OK1:34:10+59:5921:29
19Baltzar KarlssonIstrums SK1:43:07+1:08:5623:32
Hans DjärvJönköpings OKej start
Patrik WallinFalköpings AIK OKej start

Öppen 9

7 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy StenkvistRyda SK1:02:548:47
2Mikael LindeOK Skogshjortarna1:03:37+0:438:53
3Jesper LindströmIF Hagen1:06:36+3:429:18
4Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb1:16:17+13:2310:40
5Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK1:25:28+22:3411:57
6Erik JohanssonOK Skogshjortarna1:43:43+40:4914:30
Börjesson LarsIstrums SKej godkänd

Öppen Trail Kort

3 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf ClaessonUlricehamns OK25:426:42
2Nina OlssonFalköpings AIK OK42:33+16:5111:06
3Hussari WaelFalköpings AIK OK42:34+16:5211:06

Öppen Trail lång

6 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HägnanderLidköpings VSK45:436:44
2Pär LarssonIF Hagen48:03+2:207:05
3Lena Carlsson TellIF Hagen1:21:24+35:4112:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser