Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #1, krets söder 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #1, krets söder 3
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: torsdag 3 maj 2018

D16

4 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara MöllerOK Södertörn49:3910:25
2Ester AnderssonOK Södertörn1:03:17+13:3813:17
3Sanna HedbergOK Södertörn1:03:27+13:4813:19
4Åsa SundströmJärla Orientering1:04:51+15:1213:37
5Alicia SchandlOK Södertörn1:27:14+37:3518:19
6Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:28:12+38:3318:31

H16

4 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö37:557:57
2Ludvig SigrandOK Södertörn42:10+4:158:51
3Mattis SandénOK Södertörn1:11:38+33:4315:02
4Lucas ChavdaSöders-Tyresö1:13:43+35:4815:29
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej start

H16 Kort

3 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lukas WallhedJärla Orienteringej godkänd

D14

3 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn36:0610:06
2Sonja AhlquistJärla Orientering42:10+6:0411:48
3Linn OlssonOK Södertörn49:08+13:0213:45
4Emma NorinSöders-Tyresö54:34+18:2815:17
5Märta WigleOK Södertörn1:03:17+27:1117:43
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd

H14

3 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK31:469:18
2Niklas ErlandssonOK Södertörn32:49+1:039:37
3Max ÖsterlingOK Södertörn34:38+2:5210:09
4Björn RennerOK Södertörn35:41+3:5510:27
5Simon StridhSkogsluffarnas OK36:32+4:4610:42
6Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK39:11+7:2511:29
7Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK44:36+12:5013:04
8Love PalmgrenSkogsluffarnas OK48:40+16:5414:16
9Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK50:37+18:5114:50
10Otto PerssonSkogsluffarnas OK55:40+23:5416:19
11Linus SkattOK Södertörn56:36+24:5016:35
12Viktor ZillingOK Södertörn1:24:58+53:1224:55
Olle ThimbergSöders-Tyresöej start
Ivar GentzJärla Orienteringej start

H14 Kort

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof AnderssonOK Södertörn41:4517:23
2Sixten BillerOK Södertörn47:51+6:0619:56
3Alexander MagnvallOK Södertörn1:23:45+42:0034:53
Ebbot DahlbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Teodor EricsonJärla Orienteringej start
Tomas WallinJärla Orienteringej start

D12

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ThimbergSöders-Tyresö35:3613:47
2Tove OlssonOK Södertörn37:18+1:4214:27
3Märta AhlquistJärla Orientering43:36+8:0016:53
4Lovis de VilliersOK Södertörn59:49+24:1323:11
5Linnea WibergOK Södertörn1:21:58+46:2231:46
6Blenda SandénOK Södertörn1:44:42+1:09:0640:34
Britta BörjessonJärla Orienteringej godkänd
Rut LundinOK Södertörnutgått
Emma HenriquesOK Södertörnutgått

H12

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HagwallJärla Orientering25:4110:42
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK29:29+3:4812:17
3Johannes NorrbyOK Södertörn30:37+4:5612:45
4Erik NorinSöders-Tyresö30:56+5:1512:53
5Sandro PruthSkogsluffarnas OK30:59+5:1812:54
6Ruben HårdSkogsluffarnas OK34:39+8:5814:26
7Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK35:59+10:1814:59
8Gustav NetzJärla Orientering39:35+13:5416:29
Simon WenzinOK Södertörnej godkänd
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start
Ture JohanssonSkogsluffarnas OKej start
Theo NordlingSkogsluffarnas OKej start

H12 Kort

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl WännmanOK Södertörn22:2211:28
2Anton HedströmSöders-Tyresö24:46+2:2412:42
3Albin FranzénOK Södertörn31:34+9:1216:11

D10

2 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin AlmgrenSöders-Tyresö24:2612:02
2Telma PruthSkogsluffarnas OK33:40+9:1416:35
3Nike HasslerSöders-Tyresö36:25+11:5917:56
4Ester HägerOK Södertörn1:01:07+36:4130:06
Ada CavanderOK Södertörnej start

H10

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caio PruthSkogsluffarnas OK18:008:52
2Sven BörjessonJärla Orientering19:52+1:529:47
3Olof HagwallJärla Orientering20:21+2:2110:01
4Teodor GerholmJärla Orientering23:29+5:2911:34
5Vilmer FolckeJärla Orientering27:31+9:3113:33
6Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK28:04+10:0413:49
7Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK28:36+10:3614:05

Inskolning

2 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sara AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Astrid FalkOK Södertörnfullföljt
Viggo HenriquesOK Södertörnfullföljt
Tage LindqvistSkogsluffarnas OKfullföljt
Isak NetzJärla Orienteringfullföljt
Frank RonnhedenSöders-Tyresöfullföljt
Stellan RonnhedenSöders-Tyresöfullföljt
Irma SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Nele SamuelssonOK Södertörnfullföljt
Vidar StangeOK Södertörnfullföljt
Jonathan WillertOK Södertörnfullföljt
Vide de VilliersOK Södertörnej start
Thelma NilssonOK Södertörnej start
Emil ThimbergSöders-Tyresöej start

U1

1 990 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dondi NilssonJärla Orientering24:5612:31
2Siri Fransson HärrödOK Södertörn27:15+2:1913:41
3Billy OldéenOK Södertörn27:35+2:3913:51
4Melker HagwallJärla Orientering29:27+4:3114:47
5Hanny LjunglöfOK Södertörn30:22+5:2615:15
6Freja WinbyOK Södertörn30:32+5:3615:20
7Viola Swärdh SjöquistSöders-Tyresö32:04+7:0816:06
8Nora HederosOK Södertörn33:12+8:1616:41
9Linus HållstedtOK Södertörn33:19+8:2316:44
10John LundborgSkogsluffarnas OK33:21+8:2516:45
11Leah TegnebrattOK Södertörn36:02+11:0618:06
12Elli LiljeforsOK Södertörn37:19+12:2318:45
13Tilda Mulder FelleniusOK Södertörn38:53+13:5719:32
14Olle Gréen LannemarOK Södertörn39:00+14:0419:35
15Alvin ChavdaSöders-Tyresö39:26+14:3019:48
16Julian BomanOK Södertörn39:41+14:4519:56
17Arwen RimlingOK Södertörn40:59+16:0320:35
18Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK41:44+16:4820:58
19Ruben JungOK Södertörn41:47+16:5120:59
20Mella WibergOK Södertörn42:22+17:2621:17
21Inez HellbergOK Södertörn49:01+24:0524:37
22Edith HederosOK Södertörn49:35+24:3924:54
23Olivia HållstedtOK Södertörn49:49+24:5325:02
24Henry TegnebrattOK Södertörn55:14+30:1827:45
Sebastian BaraneOK Södertörnej start
Ivar DahlinSkogsluffarnas OKej start
Helena KloskowskaOK Södertörnej start
Antony Kloskowski GniadyOK Södertörnej start
Malte NilssonOK Södertörnej start
Tindra NilssonOK Södertörnej start
Elsa OlssonOK Södertörnej start
Selma Ädel DruveforsOK Södertörnej start

U2

1 950 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin BjörkmanOK Södertörn22:5411:44
2Jonas NicanderJärla Orientering25:26+2:3213:02
3Gustaf StangeOK Södertörn26:12+3:1813:26
4Cecilia RangdagJärla Orientering26:46+3:5213:43
5Joar StangeOK Södertörn27:32+4:3814:07
6Felizia TegnebrattOK Södertörn28:11+5:1714:27
7Ebba SahlstedtSöders-Tyresö28:22+5:2814:32
8Per NicanderJärla Orientering28:27+5:3314:35
9Agnes WillertOK Södertörn28:30+5:3614:36
10Rut LannemarOK Södertörn28:36+5:4214:40
11Tim SaaranenOK Södertörn29:14+6:2014:59
12Oskar EklundOK Södertörn29:20+6:2615:02
13Anton EnblomOK Södertörn29:44+6:5015:14
14Disa UtbultJärla Orientering34:30+11:3617:41
15Nova DahlstedtSöders-Tyresö34:42+11:4817:47
16Albin DahlgrenSkogsluffarnas OK36:20+13:2618:37
17Melker LybeckSkogsluffarnas OK36:28+13:3418:42
18Ruth FromOK Södertörn37:19+14:2519:08
19Ida SamuelssonOK Södertörn42:46+19:5221:55
20Tova LundborgSkogsluffarnas OK1:06:45+43:5134:13
Tove ErlandssonOK Södertörnej start
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej start
Martin WännmanOK Södertörnej start

U3

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HenrikssonOK Södertörn35:3615:12
Vilmer Ädel DruveforsOK Södertörnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser