Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #1, krets söder 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #1, krets söder 3
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: torsdag 3 maj 2018

Järla Orientering

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig HagwallH1225:4110:42
1Dondi NilssonU124:5612:31
2Sven BörjessonH1019:52+1:529:47
2Sonja AhlquistD1442:10+6:0411:48
2Jonas NicanderU225:26+2:3213:02
3Olof HagwallH1020:21+2:2110:01
3Märta AhlquistD1243:36+8:0016:53
4Teodor GerholmH1023:29+5:2911:34
4Melker HagwallU129:27+4:3114:47
4Åsa SundströmD161:04:51+15:1213:37
4Cecilia RangdagU226:46+3:5213:43
5Vilmer FolckeH1027:31+9:3113:33
8Gustav NetzH1239:35+13:5416:29
8Per NicanderU228:27+5:3314:35
14Disa UtbultU234:30+11:3617:41
Isak NetzInskolningfullföljt
Britta BörjessonD12ej godkänd
Lukas WallhedH16 Kortej godkänd
Teodor EricsonH14 Kortej start
Tomas WallinH14 Kortej start
Ivar GentzH14ej start

OK Södertörn

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav HenrikssonU335:3615:12
1Robin BjörkmanU222:5411:44
1Elisabeth LarssonD1436:0610:06
1Olof AnderssonH14 Kort41:4517:23
1Carl WännmanH12 Kort22:2211:28
1Sara MöllerD1649:3910:25
2Sixten BillerH14 Kort47:51+6:0619:56
2Ludvig SigrandH1642:10+4:158:51
2Tove OlssonD1237:18+1:4214:27
2Ester AnderssonD161:03:17+13:3813:17
2Niklas ErlandssonH1432:49+1:039:37
2Siri Fransson HärrödU127:15+2:1913:41
3Billy OldéenU127:35+2:3913:51
3Gustaf StangeU226:12+3:1813:26
3Linn OlssonD1449:08+13:0213:45
3Mattis SandénH161:11:38+33:4315:02
3Alexander MagnvallH14 Kort1:23:45+42:0034:53
3Sanna HedbergD161:03:27+13:4813:19
3Max ÖsterlingH1434:38+2:5210:09
3Albin FranzénH12 Kort31:34+9:1216:11
3Johannes NorrbyH1230:37+4:5612:45
4Lovis de VilliersD1259:49+24:1323:11
4Ester HägerD101:01:07+36:4130:06
4Björn RennerH1435:41+3:5510:27
5Joar StangeU227:32+4:3814:07
5Hanny LjunglöfU130:22+5:2615:15
5Linnea WibergD121:21:58+46:2231:46
5Märta WigleD141:03:17+27:1117:43
5Alicia SchandlD161:27:14+37:3518:19
6Felizia TegnebrattU228:11+5:1714:27
6Blenda SandénD121:44:42+1:09:0640:34
6Freja WinbyU130:32+5:3615:20
8Nora HederosU133:12+8:1616:41
9Linus HållstedtU133:19+8:2316:44
9Agnes WillertU228:30+5:3614:36
10Rut LannemarU228:36+5:4214:40
11Linus SkattH1456:36+24:5016:35
11Leah TegnebrattU136:02+11:0618:06
11Tim SaaranenU229:14+6:2014:59
12Oskar EklundU229:20+6:2615:02
12Viktor ZillingH141:24:58+53:1224:55
12Elli LiljeforsU137:19+12:2318:45
13Tilda Mulder FelleniusU138:53+13:5719:32
13Anton EnblomU229:44+6:5015:14
14Olle Gréen LannemarU139:00+14:0419:35
16Julian BomanU139:41+14:4519:56
17Arwen RimlingU140:59+16:0320:35
18Ruth FromU237:19+14:2519:08
19Ida SamuelssonU242:46+19:5221:55
19Ruben JungU141:47+16:5120:59
20Mella WibergU142:22+17:2621:17
21Inez HellbergU149:01+24:0524:37
22Edith HederosU149:35+24:3924:54
23Olivia HållstedtU149:49+24:5325:02
24Henry TegnebrattU155:14+30:1827:45
Astrid FalkInskolningfullföljt
Viggo HenriquesInskolningfullföljt
Nele SamuelssonInskolningfullföljt
Vidar StangeInskolningfullföljt
Jonathan WillertInskolningfullföljt
Simon WenzinH12ej godkänd
Rut LundinD12utgått
Emma HenriquesD12utgått
Ada CavanderD10ej start
Sebastian BaraneU1ej start
Helena KloskowskaU1ej start
Antony Kloskowski GniadyU1ej start
Malte NilssonU1ej start
Tindra NilssonU1ej start
Elsa OlssonU1ej start
Selma Ädel DruveforsU1ej start
Tove ErlandssonU2ej start
Martin WännmanU2ej start
Vilmer Ädel DruveforsU3ej start
Vide de VilliersInskolningej start
Thelma NilssonInskolningej start

Skogsluffarnas OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sixten LindqvistH1431:469:18
1Caio PruthH1018:008:52
2Telma PruthD1033:40+9:1416:35
2Henning FalkenströmH1229:29+3:4812:17
5Simon StridhH1436:32+4:4610:42
5Sandro PruthH1230:59+5:1812:54
6Ruben HårdH1234:39+8:5814:26
6Janne SynnermarkH1028:04+10:0413:49
6Olle SynnermarkH1439:11+7:2511:29
6Tilde CarlingerD161:28:12+38:3318:31
7Simon PalmgrenH1235:59+10:1814:59
7Hjalmar HolmströmH1028:36+10:3614:05
7Arvid HammarbäckH1444:36+12:5013:04
8Love PalmgrenH1448:40+16:5414:16
9Åke FalkenströmH1450:37+18:5114:50
10Otto PerssonH1455:40+23:5416:19
10John LundborgU133:21+8:2516:45
16Albin DahlgrenU236:20+13:2618:37
17Melker LybeckU236:28+13:3418:42
18Märta FalkenströmU141:44+16:4820:58
20Tova LundborgU21:06:45+43:5134:13
Tage LindqvistInskolningfullföljt
Ebbot DahlbergH14 Kortej godkänd
Albin JohanssonH16ej start
Ture JohanssonH12ej start
Theo NordlingH12ej start
Ivar DahlinU1ej start

Söders-Tyresö

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maja ThimbergD1235:3613:47
1Fredrik GlänneforsH1637:557:57
1Elin AlmgrenD1024:2612:02
2Anton HedströmH12 Kort24:46+2:2412:42
3Nike HasslerD1036:25+11:5917:56
4Lucas ChavdaH161:13:43+35:4815:29
4Emma NorinD1454:34+18:2815:17
4Erik NorinH1230:56+5:1512:53
7Ebba SahlstedtU228:22+5:2814:32
7Viola Swärdh SjöquistU132:04+7:0816:06
15Alvin ChavdaU139:26+14:3019:48
15Nova DahlstedtU234:42+11:4817:47
Sara AlmgrenInskolningfullföljt
Frank RonnhedenInskolningfullföljt
Stellan RonnhedenInskolningfullföljt
Irma SahlstedtInskolningfullföljt
Linn NilssonD14ej godkänd
Ivo Cousins ClarhällH16ej godkänd
Olle ThimbergH14ej start
Elmin HovmöllerH12ej start
Marius HovmöllerU2ej start
Emil ThimbergInskolningej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser