Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 2
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: torsdag 19 april 2018

D21

3 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia AngelsiööOK Linné20:556:14
2Johanna ÅgranOK Storsjön22:09+1:146:36
3Erica JohanssonÖOK23:41+2:467:04
4Maria Ludinklubblös24:02+3:077:10
5Flisa RavaldÖstersunds OK24:46+3:517:23
6Helen HanstockÖstersunds OK25:14+4:197:31
7Malin SjöblomÖstersunds OK26:15+5:207:50
8Frida HäggmarkFrösö IF27:15+6:208:08
9Elin HedmanÖstersunds OK28:33+7:388:31
10Agnes MattssonTandsbyns IF29:52+8:578:54
11Ingela RönnestrandFrösöIF34:53+13:5810:24

H21

3 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK18:294:54
2Ulf LindqvistÖstersunds OK20:31+2:025:27
3Martin SundströmSöderhamns OK20:51+2:225:32
4Erik HedmanÖOK22:13+3:445:54
5Marcus BäckströmÖstersunds OK23:26+4:576:13
6Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK23:41+5:126:17
7Hampus LindblomÅsarna IK23:58+5:296:22
8Lars-Åke LarssonÖstersunds OK24:01+5:326:23
9Jörgen MattssonTandsbyns IF24:44+6:156:34
10Daniel SjölundÖstersunds OK25:01+6:326:39
11Tor RönnestrandFrösö IF25:10+6:416:41
12Jonas JonassonÖstersunds OK25:12+6:436:42
13Adrian JonesÖstersunds OK26:08+7:396:57
14Johan NilssonSävedalens AIK26:22+7:537:00
15Axel ArnessonÖstersunds OK27:35+9:067:20
16Petter SunnerheimÖstersunds OK28:02+9:337:27
17James TurtonÖOK28:20+9:517:32
18Anders ErikssonFrösö IF30:17+11:488:03

H20

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thor NybergFrösö IF22:116:37
2Richard EngholmTandsbyns IF22:13+0:026:37

D16

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra ÖsterbergÖstersunds OK18:157:26
2Irma MattssonTandsbyns IF19:55+1:408:07
3Jenny JohannessonÖOK26:58+8:4311:00

H16

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WickenbergÖstersunds OK17:547:18
2Nils RönnestrandFrösö IF30:15+12:2112:20

D14

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK12:136:19
2Elsa ArnessonÖstersunds OK15:02+2:497:47
3Filippa BernstenÖstersunds OK16:33+4:208:34

H14

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RönnestrandFrösö IF13:407:04

D12

1 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta HedmanÖstersunds OK14:3810:18
2Hilde OskarssonÅs IF14:43+0:0510:21
3Elma RoosÖstersunds OK26:55+12:1718:57
4Silje Tirenklubblös29:08+14:3020:30

H12

1 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HambergÖstersunds OK10:167:13
2Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK10:22+0:067:18
3Olle SjöblomÖstersunds OK11:49+1:338:19
4Adan TengbladFrösö IF11:50+1:348:20
5Jonatan GreenÖstersunds OK15:17+5:0110:45
6Oskar BoströmÖOK16:12+5:5611:24
7Rasmus KarlströmOK Storsjön18:59+8:4313:22
8Axel Hangasjerviklubblös21:47+11:3115:20
9Vidar EnelandFrösö IF23:22+13:0616:27
10Simon FalkeströmFrösö IF23:24+13:0816:28
11Erik TengbladFrösöIF25:50+15:3418:11
11Aisak OskarssonFrösö IF25:50+15:3418:11
Svante Sehlenklubblösej godkänd
August HübinetteÖstersunds OKej godkänd

D10

990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe BodénÖstersunds OK15:1015:19

H10

990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BerggrenÖstersunds OK13:0413:11
2Axel Hangasjerviklubblös15:07+2:0315:16

D35

2 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla HambergÖstersunds OK21:357:28
2Hanna FalkeströmFrösö IF21:52+0:177:33
3Erika KindmalmÖstersunds OK25:55+4:208:58

H35

3 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas BjörkÖstersunds OK22:456:47
2Johan BeiersenÖstersunds OK25:09+2:247:30
3Mats KarlströmFrösö IF26:11+3:267:48

D45

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta BrännströmÖstersunds OK21:038:35
2Åsa PerssonÖstersunds OK21:34+0:318:48
3Maria HyttnäsFrösö IF23:29+2:269:35

H45

2 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Åke FalkeströmFrösö IF19:086:37
2Anders JohanssonÖstersunds OK20:17+1:097:01
3Mårten EnebergOK Storsjön20:55+1:477:14
4Erik WillénÖstersunds OK21:15+2:077:21
5Hans GreenÖstersunds OK23:33+4:258:08
6Fredrik BernstenÖstersunds OK24:13+5:058:22
Urban LindgrenOK Storsjönej godkänd

D55

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina PetersonIFK Umeå21:228:43
2Camilla GillströmÖstersunds OK22:22+1:009:07
3Maria AndersdotterBrunflo IF23:01+1:399:23
4Monica Skoog BoströmBrunflo IF24:08+2:469:51
5Agneta SamuelssonFältjägarnas IF25:42+4:2010:29

H55

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peder SjölundFM IF20:208:17
2Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF20:58+0:388:33
3Eric LindbergÖstersunds OK23:41+3:219:40
4Göran NilssonOK Vildhussen24:05+3:459:49
5Hans HäggmarkFrösö IF26:42+6:2210:53
6Ulf SöderbergÖstersunds OK30:46+10:2612:33

D65

1 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK20:4510:45
2Helene EriksdotterÖstersunds OK24:42+3:5712:47

H65

1 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF15:007:46
2Tom BrantheimÖstersunds OK16:00+1:008:17
3Ove HemmingssonBrunflo IF16:08+1:088:21
4Seth PerssonFältjägarnas IF18:35+3:359:37
5Bengt JonssonÖstersunds OK21:41+6:4111:14

D75

1 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF30:1424:22

H75

1 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar GustafssonFältjägarnas IF16:5613:39

U2

990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HedmanÖstersunds OK11:5312:00

Öppen Motion 1

990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kaia WickenbergÖstersunds OK10:5811:04

Öppen motion 3

1 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara RoosÖstersunds OK10:468:40
2Katarina Montellklubblös17:09+6:2313:49
3Lo FlygareÖstersunds OK17:15+6:2913:54
4Björn WikstrandÖstersunds OK4:24:34+4:13:483:33:21
Per-Erik RönnestrandFrösö IFej godkänd

Öppen motion 5

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik FlygareÖstersunds OK18:187:28
2Siri NybergFrösö IF19:46+1:288:04
3Torulf BäckmanFrösö IF19:52+1:348:06
4Matilda HeiskanernÖstersunds OK20:05+1:478:11
5Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK21:13+2:558:39
6Anna-Karin RoosÖstersunds OK21:53+3:358:55
7Ulrika WillénÖstersunds OK22:01+3:438:59
8Rachel Turtonklubblös24:24+6:069:57
9Linnea Broströmklubblös26:42+8:2410:53
10Stig-Göran MårtenssonÖstersunds OK28:53+10:3511:47

Öppen motion 7

3 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefina SundmanÅsarna IK24:386:33
2Ulrika Rodemanklubblös26:15+1:376:58
3Jonas PetersonIFK Umeå26:33+1:557:03
4Joakim StenvallÖstersunds OK27:41+3:037:21
5Olof RoosÖKO28:17+3:397:31
6Charlotta NilssonFrösö IF31:14+6:368:18
7Sofia LindgrenÖstersunds OK33:19+8:418:51
8Kristina Erikssonklubblös36:47+12:099:46

Knatte

590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viggo Sjölundklubblös14:33+7:5924:39
Olivia KindmalmÖstersunds OK25:06+18:3242:32
Ellen KindmalmÖstersunds OK6:3411:07
Emilia JonassonÖstersunds OK8:01+1:2713:35
Nike LindebergFrösö IF12:12+5:3820:40
Julian MårtenssonFrösö IF12:12+5:3820:40
Nils HedmanÖstersunds OK9:53+3:1916:45
Sixten Henrikssonklubblös13:07+6:3322:13
Albin Henrikssonklubblös13:07+6:3322:13
Tuva HübinetteÖstersunds OK13:57+7:2323:38
Mia Brännströmklubblös15:53+9:1926:55
Ricky DahlinBrunflo IF8:50+2:1614:58
Xander DahlinBrunflo IF9:32+2:5816:09
Olle Brännströmklubblös4:30:50+4:24:167:39:02
Trast klubblösej godkänd
Trust klubblösej godkänd

Inskolning

990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ludvig BjörkÖstersunds OKfullföljt
Elias FalkeströmFrösö IFfullföljt
Albin Henrikssonklubblösfullföljt
Sixten Henrikssonklubblösfullföljt
Nova HåkanssonFrösö IFfullföljt
Alice KindmalmÖstersunds OKfullföljt
Vilda Larsson MagnussonÖstersunds OKfullföljt
Robyn LindbergFrösö IFfullföljt
Hedvig WageniusJunsele IFfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser