Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-sprinten 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-sprinten 1
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: onsdag 16 maj 2018

Öppen 1 mixad

1 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet EngbergSundsvalls OK13:3012:16
2Olle DanielssonBjursås OK14:24+0:5413:05
3Nino NäätänenSundsvalls OK15:26+1:5614:01
4Nicolai KuzminSundsvalls OK15:34+2:0414:09
5Stina KarlssonKovlands IF16:21+2:5114:51
6Astrid FlordalLjusdals OK17:43+4:1316:06
7Ylvalie EnströmSundsvalls OK21:30+8:0019:32
8Calle MobergSundsvalls OK26:33+13:0324:08

Öppen 2 mixad

1 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex AnderssonSundsvalls OK10:307:30
2Savanna DahlkvistKovlands IF11:08+0:387:57
2Herman EliassonSundsvalls OK11:08+0:387:57
4Teresia YtterbomKovlands IF12:09+1:398:40
5Elin KarlssonKovlands IF13:11+2:419:25
6Anna WidmanSundsvalls OK15:36+5:0611:08
7Lisen MobergSundsvalls OK16:53+6:2312:03
8Agnes FeilSundsvalls OK17:32+7:0212:31
9Frans ForsbergSundsvalls OK19:07+8:3713:39

Öppen 3 kort Dam

1 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe FeilSundsvalls OK11:486:56
2Olivia KarlssonKovlands IF15:12+3:248:56
3Karin ViklundKovlands IF15:21+3:339:01
4Thilla SundströmSundsvalls OK15:30+3:429:07
5Moa KarlssonSundsvalls OK16:06+4:189:28
5Klara EdströmSundsvalls OK16:06+4:189:28
7Malin SundströmSundsvalls OK17:06+5:1810:03
8Thess SundströmSundsvalls OK17:08+5:2010:04
9Emma JacobssonSundsvalls OK17:09+5:2110:05
10Helena KarlssonSundsvalls OK17:15+5:2710:08
11Christina FlordalLjusdals OK18:26+6:3810:50
Alva EliassonSundsvalls OKej godkänd
Linda GårdingNjurunda OKej start

Öppen 3 kort Herr

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei KuzminSundsvalls OK12:267:18
2Erik KardellNjurunda OK16:07+3:419:28
3Jim HjortsbergTimrå SOK18:40+6:1410:58
4Jan WallgrenSelånger SOK22:20+9:5413:08

Öppen 4 medel Dam

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria DanielssonBjursås OK13:136:00
2Wilma LarssonSundsvalls OK13:40+0:276:12
3Lovisa DufvaSundsvalls OK13:48+0:356:16
4Kajsa LakeSundsvalls OK13:50+0:376:17
5Christina KällströmSundsvalls OK14:07+0:546:24
6Ebba AnderssonSundsvalls OK15:05+1:526:51
7Irené LarssonSundsvalls OK15:12+1:596:54
8Sara TimnerSundsvalls OK15:24+2:116:59
9Julia NordlanderSundsvalls OK15:33+2:207:04
10Cecilia EdströmSundsvalls OK15:52+2:397:12
11Ylva SandströmSundsvalls OK15:57+2:447:15
12Hanna FlordalLjusdals OK16:20+3:077:25
13Elin SvenssonSundsvalls OK16:44+3:317:36
14Annika KardellSundsvalls OK22:21+9:0810:09
15Inger LorentzsonSundsvalls OK27:49+14:3612:38
Katharina SandströmSundsvalls OKej godkänd
Maja JakobssonSundsvalls OKej godkänd

Öppen 4 medel Herr

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo NordlanderSundsvalls OK10:424:51
2Edvin LakeSundsvalls OK12:46+2:045:48
3Simon NordlanderSundsvalls OK12:48+2:065:49
4Mikael AugustssonSelånger SOK13:12+2:305:59
5Olov NorinSundsvalls OK13:16+2:346:01
6Mattias LarssonSundsvalls OK14:09+3:276:25
7Wilmer RexSundsvalls OK14:22+3:406:31
8Johan LindénSelånger SOK15:57+5:157:15
9Mattias BerglundSundsvalls OK16:25+5:437:27
10Ove JanssonSundsvalls OK18:53+8:118:35
11Peter LorentzsonSundsvalls OK19:26+8:448:50
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej start

Öppen 5 lång Dam

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KjellinForsa OK15:125:04
2Stina NordinSundsvalls OK15:27+0:155:09
3Elin VedinSundsvalls OK16:17+1:055:25
4Irmelie EnströmSundsvalls OK16:33+1:215:31
5Alice PalmgrenSundsvalls OK18:13+3:016:04
6Astrid RexSundsvalls OK19:38+4:266:32
7Tove FlodmanOK Hammaren19:40+4:286:33
8Lisa JakobssonSundsvalls OK20:11+4:596:43
9Clary RexSundsvalls OK20:46+5:346:55
10Jenny UnanderSundsvalls OK20:57+5:456:59
11Sofia LindénSelånger SOK22:14+7:027:24
12Viktoria KarlssonKovlands IF22:45+7:337:35

Öppen 5 lång Herr

3 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias EliassonSundsvalls OK13:484:36
2Pessi LiukkonenSundsvalls OK13:59+0:114:39
3Markus FrödinSundsvalls OK14:00+0:124:40
3Anders AxlingSundsvalls OK14:00+0:124:40
5Janne NäätänenSundsvalls OK14:16+0:284:45
6Måns ErikssonÖstersunds OK14:48+1:004:56
7Jan NordinSundsvalls OK14:53+1:054:57
8Albin KårénSundsvalls OK14:58+1:104:59
9Per NordanlindSundsvalls OK15:00+1:125:00
10Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK15:18+1:305:06
11Erik JakobssonSundsvalls OK15:24+1:365:08
12Magnus JonssonSundsvalls OK15:29+1:415:09
12Ivan KuzminSundsvalls OK15:29+1:415:09
14Jonne LiukkonenSundsvalls OK15:46+1:585:15
15Michael LarssonSundsvalls OK15:57+2:095:19
16Daniel KnabäckVK Uvarna15:59+2:115:19
17Tomas EdströmSundsvalls OK16:13+2:255:24
18Robin EdlundSundsvalls OK17:21+3:335:47
19Fredrik NordlanderSundsvalls OK17:41+3:535:53
20Magnus EdlundSundsvalls OK20:15+6:276:45
21Rickard KarlssonSundsvalls OK22:57+9:097:39
22Melker ThunbergSundsvalls OK36:19+22:3112:06
23Elias KnabäckVK Uvarna38:12+24:2412:44
Thomas RexSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser