Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 4
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 26 april 2018

Öppen motion 1

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar KoertgeVisborgs OK41:2715:45
2Jacob TynnvallGotlands Bro OK48:49+7:2218:33
3Rasmus GunnarssonVisborgs OK49:00+7:3318:37
4August Santos AnderssonVisborgs OK49:05+7:3818:39
5Mona PetterssonGarda OK59:27+18:0022:36

Öppen motion 3

3 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WestfältGotlands Bro OK38:4512:18
2Birgitta BergGarda OK45:59+7:1414:35
3Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK46:40+7:5514:48
4Neo CederqvistVisborgs OK48:54+10:0915:31

Öppen motion 5

4 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias PeterssonGarda OK41:488:46
2Mats RunanderKlubblö1:23:12+41:2417:28

Öppen motion 6

5 120 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran KimellGotlands Bro OK54:0410:33
2Niklas GustafssonGarda OK54:42+0:3810:41
3Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:08:05+14:0113:17
4Felix BäckstädeVisborgs OK1:08:40+14:3613:24
5Leif SvangrenGotlands Bro OK1:10:48+16:4413:49 Ladda ner rutt i gpx-format
6Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:16:46+22:4214:59
7Monika JonssonSvaide Roma SOK1:18:04+24:0015:14
8Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:18:33+24:2915:20
9Ann-Britt LevinGarda OK1:21:50+27:4615:58
10Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:23:29+29:2516:18
11Anki HallströmSvaide Roma SOK1:24:07+30:0316:25
12Karin BengtssonVisborgs OK1:41:20+47:1619:47
13Paula JakobssonGarda OK1:47:02+52:5820:54
Gunnar HallströmVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 7

3 670 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering-4:15:10-1:09:31
2Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg43:17+4:58:2711:47
3Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg44:31+4:59:4112:07
4Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK46:44+5:01:5412:44
5Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK47:02+5:02:1212:48
6Anders LevinSvaide Roma SOK50:36+5:05:4613:47
7Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg52:31+5:07:4114:18
8Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg52:45+5:07:5514:22
9Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg53:00+5:08:1014:26
10Klara BäckstädeVisborgs OK53:52+5:09:0214:40
11Anna BäckstädeVisborgs OK1:00:13+5:15:2316:24
12Måns PerssonVisborgs OK1:02:25+5:17:3517:00
13Edvard PetterssonGotlands Bro OK1:07:32+5:22:4218:24
14Stefan ErlandssonGarda OK1:09:37+5:24:4718:58
15Gunnel FranssonVisborgs OK1:10:26+5:25:3619:11
16Ingrid DanielssonVisborgs OK1:13:47+5:28:5720:06
17Brita AugustssonVisborgs OK1:13:49+5:28:5920:06
18Ingemar PetterssonGarda OK1:18:08+5:33:1821:17
19Jenny KoertgeVisborgs OK1:22:10+5:37:2022:23
20Leif JohanssonGarda OK1:25:01+5:40:1123:09
21Roland JohanssonVisborgs OK1:26:03+5:41:1323:26
22Siv JohanssonVisborgs OK2:44:47+6:59:5744:54
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Elisabeth KimellGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 9

7 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent GodmanGotlands Bro OK55:287:03
2Andreas NikolaussonVisborgs OK1:02:04+6:367:54
3Mattias WestfältGotlands Bro OK1:12:34+17:069:14
Olle SvangrenGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser